Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2008., 15:57   #321
Sastanak liječenih vitiligaša hohoho, lol.Pa zanimljivo bi to bilo
Ali ovo moje je ipak bil sastanak za Mrtvo more ali ujedno i najveći skup ljudi s vitiligom koji sam dosad vidjela.No ono što me iznenadilo je da ima dosta mama i kćeri ili mama i sinova gdje oboje imaju vitač i skupa idu.To me ražalostilo, jer ja ne bi nikako da jednog dana moje dijete to ima. ali dobro, to je još daleka budćnost...
Super kaj si tam malo udaren u glavu od zraka, bit će to zbilja zanimljivo iskustvo. Da bar i meni bude sve ravno i da budem flegma na sve.
That would be sooo cooool.
A kuda ćeš to ovog ljeta Puž i kako ide nova terapija od Stanimirovića? Btw.i on je bil na sastanku
pozdraf
EvenFlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 09:47   #322
Koliko vas ide ove godine? Pretpostavljam puno kad imate sastanke!!! Mi to nismo imali iako nas je bilo dosta...
Da, i mene je tada šokiralo kad sam vidjela puno mama-djece, stričeva, teta i ostale rodbine s vitiligom! Kod mene u obitelji nitko nema! Koliko znamo, ko zna što je neka tamo baba imala ispod osamdeset haljina i marama!
Ja ću ove godine na normalno, živo , more...Doduše samo dva tjedna plus koji vikend. Pokušati ću biti disciplinirana i dići se u neko pristojno doba da se idem sunčati...jutarnje dizanje mi je znanstvena fantastika tak da već sad sumnjam u uspjeh hehe, al potruditi ću se! Trenutno mažem dermovate i pijem selen i c vitamin. Ne vidim nikakvih dramatičnih poboljšanja, ali sam sretna jer pobjeđujem jedan mali novi flek na ruci! Njemu sam se posvetila i vidno se smanjio ! Za ovaj stoljetni vitiligo nemam baš neku nadu, osim, naravno mrtvog mora!
Nadam se da ću uspjet organizirati izrael iduće godine, bar tri rjedna, a tebi preporučam da obavezno ideš i iduće godine, jer dva odlaska za redom garantiraju da se neće vratiti! Mi nismo mogli ići 2006. jer je bila usrana politička situacija...A kaj ćeš!


puno, puno, puno pozdrava!
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 11:51   #323
bok....evo bio sam tjedan dana na moru, samo se suncao i kupao ali u kulturnim satima za nas vitiligo....8-11, 15-19.......nisam koristio nikakve kreme, i pojavilo se par pigmentica oko ociju...btw, podrucje oko ociju je jedino zarazeno podrucje koje imam, i to vec 4 godine.......moje iskustvo govori da sunce koristi.....riskirao sam malo suncanja, i poboljsanje se vidi....nadam se da ce netko jos uspjeti..pozdrav.....
eldar_o is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 17:46   #324
Unhappy

Quote:
Crow Jane kaže: Pogledaj post
Samo sam htjela obavijestiti, tko god ima problema s vitiligom, ima jedna krema koja zaista pomaže, a zove se VITIX.
Bok!VITIX mi je preporučila doktorica zajedno s tabletama,ali koštaju 600kn!Zanima me da li stvarno pomaže?!Imam fleke po rukama već 10ak g.ali mislim da su se počele širit...
delboy808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 18:04   #325
Bok!Znači bolje netrošiti lovu na VITIX?
delboy808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 00:05   #326
delboy808 ja koristim Vitix tablete i gel... Gel koristim već nekoliko godina, uz fototerapiju, a tablete sam pocela piti ovaj mjesec. Iskreno, meni gel nije previse pomogao, pojavile su mi se male tamne tockice, ali to je bilo kada sam isla na fototerapiju... E sada, gel treba koristiti 2 puta dnevno, a da budem iskrena nisam se toga bas previse pridrzavala, jednostavno ili nisam imala vremena ili nisam imala vjere i jednostavno sam odustajala... Ali sada je pocelo ljeto, i imam vise vremena, a i pijem tablete tako da sam se odlucila pridrzavati uputa... Je li ti lijecnica spominjala fototerapiju? OK, sada preko ljeta nema smisla, zbog sunca, ali...
Carol18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 12:43   #327
Ljudi, pozdrav
Ja imam vitiligo nekih 3 ,4 godine i to jako malo. Na vrhovima prstiju, jednu flekicu na trbuhu i prošle godine mi se pojavila fleka u kutu oka.
Stari mi ima vitiligo po šakama i na tjemenu već 20 god i njemu se više ne širi, a brat isto kao ja jako malo. Nisam se previše uzrujavala oko toga dok prošlo ljeto nisam vidjela brata od starog koji je za 2 godine došao sav u flekama, ali sav skroz. Doktori su nam govorili da treba izbjegavati sunce, a tu sam pročitala skroz suprotno. Ja sam nekog uvjerenja da se dosta toga vezanog za vitiligo može kontrolirati glavom. Primjetila sam da mi se pojavljuje samo kod velikih nervoza i stresa, te kad razmišljam o tome dosta - onda mi se i širi. Pokušavam što manje razmišljati o tome ,a onda bih htjela pokušati s nečim da se zaustavi šitenje dok je koliko toliko početak.
Zanima me koliko vam se brzo te fleke šire?
dzani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 13:08   #328
Quote:
Carol18 kaže: Pogledaj post
delboy808 ja koristim Vitix tablete i gel... Gel koristim već nekoliko godina, uz fototerapiju, a tablete sam pocela piti ovaj mjesec. Iskreno, meni gel nije previse pomogao, pojavile su mi se male tamne tockice, ali to je bilo kada sam isla na fototerapiju... E sada, gel treba koristiti 2 puta dnevno, a da budem iskrena nisam se toga bas previse pridrzavala, jednostavno ili nisam imala vremena ili nisam imala vjere i jednostavno sam odustajala... Ali sada je pocelo ljeto, i imam vise vremena, a i pijem tablete tako da sam se odlucila pridrzavati uputa... Je li ti lijecnica spominjala fototerapiju? OK, sada preko ljeta nema smisla, zbog sunca, ali...
Bok!Hvala na odgovoru!Znači Vitix i nije nešto...?Ja ti tih fleka i nemam puno(prsti i genitalije)ali se polako širePuno mi košta Vitix pa zato pitam da li se isplati?!Fototerapija?!Nije mi poznato...uputi meVolio bih kad bi bar mogo zaustavit daljnje širenje...
delboy808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 15:52   #329
Trebalo mi je dva dana da pročitam sve odgovore na ovoj temi, mogu priznat da sam se i naživcirala i razveselila.
Prije par godina su mi se pojavile bijele fleke po prstima ruke, s vremenom su se povećale. Mislila sam da su to ožiljci od svih kemikalija s kojima radim.
Nedavno su mi se te fleke proširile po svim prstima, nisu velike,ali kako sam pocrnila ,vide se i pojavila se fleka na desnom oku.I stalno to pratim. U zadnja dva dana sam primjetila da mi se pojavilo i na drugom oku i da su se počele pojavljivati točkice po laktovima i općenito po rukama.
Ajme koliko brzo se to može proširiti.
Htjela bih to riješiti ili barem pokušati da znam da sam dala sve od sebe.
Bila sam kod doktorice ,rekla je da je to vitiligo,al da za ostale informacije trebam obratiti se dermatologu.
I nisam znala odkuda krenuti dok nisam vidjela tu da se spominje dr. Stanimirović pa ću se sutra njemu javiti.
Toliko se spominje Izrael, da sam financijski sposobna, odmah bih otišla tamo.
Gledala sam po internetu i nekako ću se pokušati dočepati Novitil kreme preko nekih ljudi u Americi.
Najgora stvar mi je što kad sam vani ,više mi nitko ne prilazi,ajme kak super izgledaš danas, ne primjećuju kad se ošišam, imam nešto novo na sebi. Svi imaju reakcije : ajme šta ti je to po rukama, sa facom gađenja .
Koliko god da mi je žao, ipak mi je drago da ima netko sa istim problemom tako da ne moram ovo sve prolazit sama glupa i tupa...
Mogu priznati da sam se ful prepala...
Ne znam šta raditi, kako dalje, vidjeti ću kad se javim Stanimiroviću što će on reći.
Eto, možda ćete imati iduće godine novu kandidatkinju za Izrael
Dobro što sam vas našla tu, bar se ne osjećam sama...
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 21:48   #330
Ovaj forum je zbilja postao "in", stalno se javlja neko novi
...ehh, kad bi neki pametni znanstvenik/doktor dobio vitiligo, te mogao iskoristiti tu pamet u traženju i pronalasku lijeka...
Obećavam da ću na Mrtvom moru pokušati skupiti informacije kako ljudi koji idu tamo treći ili četvrti put uspjevaju spriječiti širenje vitiliga preko zime /jeseni i čuvati rezultate!
Palo mi je na pamet da je vitiligo možda neki virs kojeg svi imamo,ali samo nekima bukne(kao herpes npr.)...Živcira me što niko nije napravio veće istraživanje o tome, čak ni Ameri!
Jednom sam našla na netu da u Švicarskoj neki dokrori u bolnici provode pokusno liječenje sa dozama nekih čudnih vitamina...ali nakon kratkog vremena je ta stranica nestala.
Znam ljude koji npr. prije ispita dobiju novu fleku od živciranja i stresa, ali je glupo najviše što kod vitiliga nema pravila. Nekom je od strasa, nekom ne, nekom je u obitelji , nekom ne, nekom se ne širi( najčešće sam to zamijetila kod muškog spola, oni mogu imati jedan flek, na jednom mjestu, cijeli život-blago im se!!!),a nekima stalno izbijaju nove flekice...
Ma ima toliko neodgoovorenih pitanja, ali dobro je što kroz razmjenu iskustva bar ostajemo donekle informirani i da smo tu jedni za druge
EvenFlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 22:50   #331
znam da je već dosta postova prošlo od posta upućenog meni od register01, a i da ovo nije niti mjesto niti vrijeme za prepucavanje. ali moram još ovo reći. danas je bila reportaža o melanomu. u zadnjih 30 godina broj oboljeljih od melanoma se u Hrvatskoj poveća za 300%! Tko želi i dalje vjerovati da sunce nije opasno ili bar štetno, pogotovo za osobe koje imaju djelove kože koji nemaju pigment, radi jako glupu stvar i može si navući ozbiljnu bolest, a sve zbog glupog estetskog problema.. ne znam koliko netko treba biti iskompleksiran da se zbog neopasnog poremećaja pigmetacije, izlaže uva i uvb zrakama u nekotroliranim uvjetima. Takva osoba bi sigurno prvo trebala provest neko vrijeme kod psihologa jer očito joj je bitniji izgled od vlastitog zdravlja.. pa to je čista vitiligo bulimija!

pozdrav vitiligići, nadam se da ćete riješiti svoje probleme kako svatko najbolje zna i umije, ja ovdje više nemam što pametno ni čuti ni vidjeti, skupljat ću novce za Mrtvo more a ako u međuvremenu neka od mojih metoda počne davati ozbiljne rezultate (bez opasnosti za zdravlje) javit ću vam se..

budite mi lijepi i pametni...
mariuci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 23:42   #332
samo vi javljajte,ja redovno čitam forum i gledam po internetu...nekaj mora bit, ne vjerujem ja da se to nemre izliječit, možeeee, nać ću ja neš pa makar se na trepavice postavila
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 18:35   #333
Vitix skoro nikome nije pomogao, ja sam koristio i gel i tablete nekih godinu dana i bez promjene.
Prije toga i Protopic, Melatinin i još neke gluposti, od kojih imaš više zla nego koristi. Bilo je i nekih homeopatskih pripravaka na bazi od sipine kosti, isto bez uspjeha. Trenutno mi ne pada na pamet više ništa, osim da sam cijeli dan namazan s faktorom 50 i izbjegavam sunce. Razmišljam koji bi trebao biti mehanizam nekog gela koji bi se utrljavao na mjesta gdje nema pigmenta da stimulira proizvodnju melanina, ili da bar privremeno obogati taj dio kože pigmentom?
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 20:17   #334
Kreme sa faktorom 50 će se sad povući iz prodaje, oni malo bolji proizvođači već su ih povukli...jer ima veći broj slučajeva da ljudi koji koriste kremu sa faktorom 50 dobiju osip ili prištiće po koži. Tako da će faktor 50 biti zakonom zabranjen.
Najveći dozvoljeni faktor će biti faktor 40.
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 13:01   #335
Viš, viš, a ja sam se još čudio zakaj poonekad dobijem po vratu osip nakon što se mažem s kremom za sunčanje faktor 50, nisam to ni povezao s tim, nego da je možda od brijanja, ali mi je bilo čudno da se to javlja samo prek ljeta kad i vrat mažem s 50.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 20:20   #336
Poz,
ja se mažem sa najviše mažem sa 20 i 40...!
Primjetio sam da na ruci gdje mi se prvo pojavila fleka,počelo se repigmentirati!
Na drugoj ruci gdje sam imao tisuću malih bijelih flekica,sada ih imam ne više od 20...!
Na tim mjestima sam prvo dobio,ali na licu nikako da mi se počinje vraćati...!
Na sunce idem od 09-11,pa od 18 nadalje...,jedino što radim pa sam i koji put na suncu i u 12-16h po par minuta,ne više...!
cittanoves is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 11:24   #337
Zvala sam Rangelova i dogovorila se s njim,a u petak sam naručena kod Stanimirovića...uglavnom, to mi je nekako dobra vijest pa sam happy radi toga...
Svaki dan se gledam jel mi se širi, baš sam paranoična
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 23:01   #338
Pozdrav svima!Jel mi može netko reć da li svaki put moram baš na sunce prije mazanja Vitix gela ili mogu i na druge načine grijat"fleke"?Sve mislim da se neću baš usrećit s tim Vitixom,al ajd...moram probat!
delboy808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 23:33   #339
Hej nusha što ti je Rangelov rekao?
toncica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 06:49   #340
mama je iz firme razgovarala s njim jer ipak treba nazvat Srbiju i platit taj poziv
kaže da treba uzet 2 doze, to je 90 eura, i koristit 2 puta dnevno...
i kao ,što je meni tako diglo tlak...sve ostalo su ljudi napisali na netu ...ccc
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.