Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2003., 20:52   #21
Quote:
Kazna za preljub je bicevanje 100 puta za oba spola u Suri 24:2, dok je kontradikcija u Suri 4:15-6, tj. dozivotna robija zene a nikakva kazna za muskarca!!!
Sto je sada tocno????
Quote:
Kazna za preljub je bicevanje 100 puta za oba spola u Suri 24:2
Ovaj slucaj je kada je oboje od bludnika nije u bracnom odnosu.

Quote:
dozivotna robija zene a nikakva kazna za muskarca!!!
Zasto ne procitash kraj ajeta,gdje sa kaze 'do smrti ili dok joj Allah ne nadje izlaz - odnosno dok se i sama ne pokaje i a pokajanje znaci da ne ponovi istu stvar'.

Quote:
a nikakva kazna za muskarca!!!
U ovom slucaju je muskarac neudat, odnosno zena ga je zavela.Ajet ispod opet kaze da ukoliko to oboje naprave(ukoliko su oboje u braku - muskarac i zena) da ih se koriguje, posavjetuje.

U islamu se u krivicnom pravu velika stvar polaze na odgovornost.
Ako udata zena pristane na seksualni odnos sa neudatim muskarcem, svjesno(za gornju 'presudu' moraju se imati 4 svjedoka koja ce to potvrditi), onda je ona odgovorna za to jer je uvjek mogla odbiti taj odnos(odnosno posto je ona u braku ista ima i odovornosti prema sebi i porodici ,kao i muskarac doduse).
Isto vrijedi u obrnutom slucaju(ako je muskarac ozenjen a zena nije u braku pa pocine blud).

Doduse ovdje ima dosta 'varijacija na temu' ovisno o okolnostima u kojima se desio blud.Recimo ako neka 'banda' pocini silovanje onda se to ne tretirao samo kao blud, vec i kao zlocin protiv zajednice(fasad fil ardh) pa shodno tome moze se za to dobiti i smrtna kazna.
Ako se neko bavi svjesno prostitucijom to opet iziskuje drugaciji pristup u sherijatskom pravu, jer prostitucija nije samo 'problem porodice' vec i drustva..itd itd.

Ako neko na nekog lazno svjedoci, i nekoga klevece (cesto se desava da muskarci 'podmecu' zenama,nesto se slicno desilo kada je jedan licemjer htio podmetnuti Aishi ra zeni Poslanika...povodom toga je i objavljena sura Nur) a ne dovede cetiri povjerljiva svjedoka, isti prima slicnu kaznu(kazna moze biti cak i teza , jer se klevetanje drugih , unosenje nemira u zajednicu tretira kao fasad fil ardh-anarhija) kao da je pocinio taj zlocin za koji krivi nekog drugog..itd itd

Postoji i aborigacija i derogacija propisa, tako da je ovo prilicno 'siroko' razradjena tema kako u Kur'anu tako i u Sunnetu.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 21:50   #22
Quote:
Sotona je onaj koji zavodi i vodi ljude u Suri 4:119-120, a Allah to cini u Suri 16.93.
I sigurno ću ih(Sejtan) zavoditi i doista im poticati želje, i sigurno im naređivati, pa će doista rasjecati uši životinjama, i sigurno ću im naređivati pa će doista preinačavati stvaranje Allahovo.” A ko uzme šejtana prijateljem mimo Allaha, pa doista je oštećen gubitkom očitim. Obećava im i potiče im želje, a obećava im šejtan jedino obmanu.(4:120)

93. A da hoće Allah, sigurno bi vas učinio ummom jednom. Međutim, ostavlja u zabludi koga hoće, a upućuje koga hoće. A sigurno ćete biti pitani za ono šta ste radili.

2:268. Šejtan vam obećava bijedu i naređuje vam razvrat, a Allah vam obećava oprost od Sebe i blagodat; a Allah je Sveobuhvatni, Znalac.

14:22. I reći će šejtan, pošto stvar bude presuđena: "Uistinu! Allah vam je dao obećanje istinito, i obećao sam vam, pa sam vas iznevjerio. I nisam ja nad vama imao nikakvu vlast osim što sam vas pozivao, pa ste mi se odazvali. Zato ne korite mene, a korite duše svoje. Nisam ja pomagač vaš, niti ste vi pomagači moji. Uistinu, ja sam poricao to što ste me pridruživali ranije." Uistinu, zalimi - imaće oni kaznu bolnu.



Recimo ovako.

Imash jednu prostoriju , u toj prostoriji te ceka nesto lose, ali ti to ne znash sve dok ne udjes unutra posto je mracno.

Bog te je upozorio na tu prostoriju.

Shejtan onda zavodi , cesto na fol 'znatizelje':
(parafraziram) :Udji unutra ne boj se unutra ces postati 'besmrtan'.

Onda covjek poslusa i udje.
Onda Bog covjeku 'salje' vodica da tog 'zalutalog' izvuce iz mraka.

Slusajuci tog vodica covjek moze izaci i spasiti se.

Medjutim covjek ima raditi dvije opcije:
-poslusati vodica
-ne poslusati vodica

Opcija 1
Ako poslusa vodica spasen je , jer je vodica poslao Onaj koji zna ispravan put.

Opcija 2
Ako ne poslusa vodica, i opire mu se , i ne vjeruje da ima ikakav 'pravi put'...odnosno smatra da nema 'ispravnog puta' pa samim tim nema 'ni vodica' odnosno nema ni Onog ko je poslao vodica,onda takvog covjeka sam Allah ostavlja u toj zabludi.


-Sejtan je taj koji zavodi na pogresan put.Bog (Allah) nikoga ne 'zavodi' ->da vjeruje samo u ovaj svijet.
-Ako se covjek opire 'vodicu' odnosno Poslaniku, odbacuje i Put , odbacuje i Boga,samim tim Bog ga ostavlja da zivi u toj zabludi.

legenda:
-prostorija je ovaj svijet
-covjek je rodjen na ovom svjetu
-covjeku je preko Bozijih Poslanika dat ispravan put

Svakom narodu je poslan barem jedan Boziji Poslanik, a Muhammed s.a.v.s. je poslan cjelom covjecantvu i on je posljednji Boziji Poslanik.Njegovim poslanstvom Uputa (Knjiga-Kur'an) je sacuvana i svako ko trazi put moze je naci u njoj kao i u sacuvanoj Poslanikovoj praksi(Sunnetu).
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 00:27   #23
Quote:
novamama kaže:
Sura 3.3.
On tebi objavljuje Knjigu, pravu istinu, koja prethodne potvrđuje, a Tevrat i Indžil objavio je!


Ako je ON (dakle Allah) objavio Tevrat i Indzil (Toru i Evandjelje), zasto se onda pojedine pasage krivotvore naknadno i time falcificira Bozja Rijec??

Jer, ako je Allah objavio ove dvije knjige, sto gornja sura potvrdjuje, tko ih je falcificirao naknadno i tko je sebi uzeo pravo to uciniti?? Ili je Allah prevrtljiv i mijenja svoje misljenje kao npr. u vezi svoga Sina Isusa da je andjeo Gabriel navjestio rodjenje Sina Bozjega/Isusa, te fakt razapeca i Uskrsnuca (srz Evandjelja) koja vi negirate itd.? Kako je to moguce ako je Allah objavio Indzil i potvrdjujete objavu gornjom surom??!!
(Uostalom, i sa smjerom molitve umjesto Jeruzalema prema Mekki kada Zidovi nisu prihvatili islam vidi se prevrtljivost Allaha)
Kur'an potvrdjuje ono sto je objavljeno u Tori i Evandjelju, a sto su Sljedbenici knjige sakrivali:Najavu Muhammedovog Poslanstva.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 00:33   #24
Quote:
novamama kaže:
Kuran u sukobu sa znanoscu:

- In Surah 18:86, the Qu'ran says that a traveller sees the sun sets in a spring of murky water, and in 18:90 this same traveller finds the specific point at which the sun rises. We know, of course, that the sun does not set into a murky spring of water, and further that the earth is not flat, which is presupposed by the finding of specific places where it rises and sets.
https://www.forum.hr/showthread.php?threadid=1837
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 00:45   #25
Quote:
- In Surah 51:49, the Qu'ran claims that Allah made everything in pairs. However, we know that there are several species of plants, animals, and monerons which reproduce asexually through parthenogenesis, and which have only one gender, or really no gender at all.
49. I od svake stvari stvorili smo par, da biste se vi poučili.

Ovdje se ne govori o spolovima zivih bica, vec o spolovima 'vama nepoznatih stvari',gdje 'stvari' ne ukazuju na 'zivo' bice odnosno spol.


Dio ajeta 'od svake stvari' znaci od 'svake vama ne poznate stvari'

Paul Dirac je otkrio da je materija stvorena u parovima, i za to dobio Nobelovu nagradu 1933.
Materija je u 'paru' sa svojim opozitom, antimaterijom.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 00:53   #26
Quote:
- Surahs 21:31 and 31:10 both seem to claim that mountains exist to prevent earthquakes, something which both science and simple observation demonstrate to be false.
The Qur'an draws attention to a very important geological function of mountains.

"We placed firmly embedded mountains on the earth, so it would not move under them…"
(The Qur'an, 21:31)

Mountains have roots deep under the surface of the ground. (Earth, Press and Siever, p. 413)

Mountains have the function of preventing shocks in the Earth.

With extensions that mountains extend out towards under the ground as well as over the ground, they clench different plates of the earth together like a peg. The Earth's crust consists of plates that are in constant motion. This clenching property of mountains prevents shocks to a great extent, by fixing the earth's crust, which has a very movable structure.
This fact was not known by anyone at the time the Qur'an was revealed. It was in fact brought to light only recently as a result of the findings of modern geology.

According to these findings, mountains emerge as a result of the movements and collisions of massive plates forming the Earth's crust. When two plates collide, the stronger one slides under the other, the one on the top bends and forms heights and mountains. The layer beneath proceeds under the ground and makes a deep extension downward. That means that mountains have a portion stretching downwards, as large as their visible parts on the Earth.

Where continents are thicker, as in mountain ranges, the crust sinks deeper into the mantle.(4)

In a verse, this role of the mountains is pointed out by a comparison with "pegs":

"Have We not made the earth as a bed and the mountains its pegs?"
(The Qur'an, 78:6-7)

Mountains, in other words, clench the plates in the Earth's crust together by extending above and beneath the Earth's surface at the conjunction points of these plates. In this way, they fix the Earth's crust, and prevent it from drifting over the magma stratum or among its plates. Briefly, we may liken mountains to nails that keep pieces of wood together.

This fixing function of the mountains is described in scientific literature by the term "isostasy". Isostasy means the following:

Isostasy: general equilibrium in the Earth's crust maintained by a yielding flow of rock material beneath the surface under gravitational stress.

This vital role of mountains, that was discovered by modern geology and seismic research, was revealed in the Qur'an centuries ago as an example of the supreme wisdom in God's creation.

"We placed firmly embedded mountains on the earth, so it would not move under them..."
(The Qur'an, 21:31)
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 21:28   #27
Quote:
Harun kaže:
Hocete još neki navod Kurana ? Evo vam ga:
5,51. O vi koji vjerujete ! Ne uzimajte prijateljima jevreje i kršćane.

/ pa sta bi trebo, jel da se druzim sa cetnicima , do juce smo zajdno bili a sutra taj isti cetnik nas je klao , ili jednog Busa za prijatelja. ma daj bjezi ba



5:51a Oni su prijatelji jedni drugima. A ko se od vas njima okrene, pa on je uistinu od njih.


/ ovo je tacno 1000000% pogledajte kako krscani druguju sa zidovima po izraelu, dzaba sto im zidovi pljuju po isusu a muslimani ga vise vole od samih krscana ali opet onih zidove za prijatelje protiv muslimana


5:51b Uistinu! Allah ne upućuje narod zalima.

/ upravo tako

A evo malo hadisa, iz Bukhari zbirke:
Musliman ne sme biti kaznjen smrcu ako je ubio ne-muslimana(9:50)

/ nije tacno, vidi ovo sta stoji u jednom hadisu :


ko ubije jednog krscanina ili zidova a nije skrivio nista u islamskoj drzavi neka pripremi mjesto sebi u dzehnnnemmu /paklu
Prokazujes tipicno muhamedansko licemerje i pritvornost.
Kakve veze hriscani imaju s cetnicima ?
To koliko muslimani vise vole Isusa od zidova, to je lukavstvo satansko - laz. S zidovima je hriscanin bar nacisto, oni odbacuju u potpunosti Hrista, a vi muhamedanci ste lukaviji, i nasrcete na Jevandjelje nastojeci da ga korigujete.
Na koji hadis, iz koje zbirke se ti pozivas samo dokazujuci da su i oni kontradiktorni, u kojoj meri je ceo islam jedna mutljavina prepuna kontradiktornosti?

P.S. U kom vremenskom intervalu je napisan ceo kuran, poredeci sa Knjigom?
PRAVDA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 21:31   #28
Quote:
Kur'an potvrdjuje ono sto je objavljeno u Tori i Evandjelju, a sto su Sljedbenici knjige sakrivali:Najavu Muhammedovog Poslanstva.


novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 21:36   #29
66:12
Merjemu, kćer Imranovu, koja je nevinost svoju sačuvala, a Mi smo udahnuli u nju život i ona je u riječi Gospodara svoga i knjige Njegove vjerovala i od onih koji provode vrijeme u molitvi bila.

Merjem, tj. Marija Majka Isususova je kcer Imranova, sestra (editirala 23.13 h) Mojsije!!! Uh, al se prije dugo zivilo!!!


But elsewhere the Quran refutes this interpretation, because Muhammad asserts the father of Mary was Imran, Moses' father! .
Note Sura 66:12: "And Mary, the daughter of Imran, who kept her maidenhood, and into whose womb We breathed of Our Spirit . . ." The father of Moses and Miriam, according to the Bible, was Amram (Ex. 6:20; Num. 26:59).

Hocete li se makar ovdje sloziti, da ste Mariju, Majku Isusovu zamjenuli za unuku Mojsije!!!???!!!
Ma sta je to ba, samo 1.000 i kusur godina razlike!!!

A nemojte mi sada pamet soliti i reci, pa to je jedna druga Merjem:

evo vam objasnjenje ove Sure od vaseg jednog prevoditelja iz Bugojna i evo spojnica!!

http://quranm.hypermart.net/s66.htm


Quote:
66:12a Zašto je 34 puta u Kur’anu spomenuta Merjem (Marija), a nikako nije spomenuta Poslanikova žena Hatiđa? Merjem je živjela oko 600 godina prije Muhammeda, Mekkanci nikako nisu mogli znati ko je ona, pa ipak je spomenuta 34 puta! Zašto Muhammed nikad nije spomenuo svoju kćer Fatimu ili majku Aminu? Zato što on nije autor Kur’ana, pa nije imao izbora osim da prihvati ono što mu je Allah objavio!

Ma jel ba 600 godina prije Muhammeda Merjem Imramova zivila???? jeste li sigurni???








Pozdrav Meta

Zadnje uređivanje novamama : 02.11.2003. at 00:13.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 21:49   #30
Quote:
novamama kaže:
66:12
Merjemu, kćer Imranovu, koja je nevinost svoju sačuvala, a Mi smo udahnuli u nju život i ona je u riječi Gospodara svoga i knjige Njegove vjerovala i od onih koji provode vrijeme u molitvi bila.

Merjem, tj. Marija Majka Isususova je kcer Imranova, unuka Mojsije!!! Uh, al se prije dugo zivilo!!!


But elsewhere the Quran refutes this interpretation, because Muhammad asserts the father of Mary was Imran, Moses' father! .
Note Sura 66:12: "And Mary, the daughter of Imran, who kept her maidenhood, and into whose womb We breathed of Our Spirit . . ." The father of Moses and Miriam, according to the Bible, was Amram (Ex. 6:20; Num. 26:59). The Virgin Mary's father was Eli or Heli (Luke 3:23__see above for details).

Hocete li se makar ovdje sloziti, da ste Mariju, Majku Isusovu zamjenuli za unuku Mojsije!!!???!!!
Ma sta je to ba, samo 1.000 i kusur godina razlike!!!

Pozdrav Meta!
Ovo vec nisu kontradikcije u samom kuranu, nego generalno muhamedansko bolesno bezumlje. Prosto je neverovatno da neko moze danas da bude slepac i da nece da uvidi da je kuran jedno obicno .......
PRAVDA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 22:09   #31
Harune,

Quote:
/

5,51. O vi koji vjerujete ! Ne uzimajte prijateljima jevreje i kršćane.
-----------
pa sta bi trebo, jel da se druzim sa cetnicima , do juce smo zajdno bili a sutra taj isti cetnik nas je klao , ili jednog Busa za prijatelja. ma daj bjezi ba
A sto bi ja trebala? Po tvojoj logici mrziti svakog muslimana jer je 500 godina vladao sistem turzicam na-kolac-rezim i porez ako ne platis uzme ti sina i beg povalja mlaadu prvu noc umjesto muza??

Vidis, ja se mogu sprijateljiti i sa Srbinom i sa Muslimanom ako je dobar i posten covjek, isto kao i sa Hrvatom.

No, kritizirati jedan sistem ili vjeru ako ima dokazanih mana, to cu i dalje.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 22:36   #32
66:12
Merjemu, kćer Imranovu, koja je nevinost svoju sačuvala, a Mi smo udahnuli u nju život i ona je u riječi Gospodara svoga i knjige Njegove vjerovala i od onih koji provode vrijeme u molitvi bila.

Merjem, tj. Marija Majka Isususova je kcer Imranova, unuka Mojsije!!! Uh, al se prije dugo zivilo!!!

/ e svasta , ko ti je ba reko da je ona bila unuka mojsija , halo eee sta je stobom,

Novamama Nisi mi odgovorila na kontradikcije u bibliji


PRAVDA

/ ti nemas sta da kazes


"Kakve veze hriscani imaju s cetnicima ?

/ hajde mi sad reci da cetnici nisu krscani


To koliko muslimani vise vole Isusa od zidova, to je lukavstvo satansko - laz"

/ jasta, ma daj ba ,toliko su ga voljeli da su ga polugolog,osramotili prebili i razapeli po vasim ucenjima,

Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 22:43   #33
Quote:
e svasta , ko ti je ba reko da je ona bila unuka mojsija , halo eee sta je stobom,


Ko mi je reko???!
A ti mislis sto je Muhamed reko da je Imram caca od Marije onda to stima (kao mnogo sto nestima)????!!


Dobro onda nagradno pitanje;
reci mi kako su se zvali njeni roditelji (oboje ) ????!!!

Kakav otac Imram od Marije, kakvi bakrachi!!!
Imram nije bio!!!! kapisko?
(i cekam odgovor tko su njeni roditelji)
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 23:13   #34
Ja sam mislila da je cijeli Kuran "izdiktirao" Allah Muhamedu!!
Kad tamo neki MI (vidi ajeti dole) si uzimaju pravo nesto dokinuti i krsiti Allahovu zapovijed u samom kuranu!!!

Procitajte najprije Ajet 10.64 i ajet 18.27; a procitajte ostale

----

10.64. za njih su dobre vijesti i na ovome i na onome svijetu - Allahove riječi niko ne može izmijeniti - to će, zaista, velik uspjeh biti.

16:101
Kada Mi ajet dokinemo drugim - a Allah najbolje zna što objavljuje, - oni govore: "Ti samo izmišljaš!" A nije tako, nego većina njih ne zna.

(A ja mislila Allahove rijeci niko ne moze izmijeniti; kad tamo neki MI to cine... )
-------------

18.27 Kazuju iz Knjige Gospodara svoga ono što ti se objavljuje, niko ne može izmijeniti riječi Njegove, pa ni ti; osim kod Njega, nećeš naći utočišta nikakva.

2.106 Mi nijedan propis ne promijenimo, niti ga u zaborav potisnemo, a da bolji od njega ili sličan njemu ne donesemo. Zar ti ne znaš da Allah sve može?

(pa zar moze covjek BOLJI propis napisati od samog Allaha??)
--------------

15.9 Mi, uistinu, Kur’an objavljujemo i zaista ćemo Mi nad njim bdjeti! (Hmm, a zar nije Allah, kakvi MI :eek ?)

39. Allah je dokidao šta je htio, a ostavljao šta je htio; u Njega je Glavna knjiga
(ja, tako je se i molilo na pocetku u pravcu Jeruzalema dok nije izislo na vidilo, da Zidov nece prihvatiti Islam pa smo se fino okrenuli prema Mekki; tko je to dokinuo; Mi ili Allah?).
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 00:04   #35
ok a sta dalje, sta sa onim drugim kontradikcijama
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 00:06   #36
Ma Harune, ba, svak je onda znao tko je Isus. Ovo je kralj Zidovski pisu o Isusu, nemoguce je da se o Barabi pored njega radi o Isusu i nikakva zamjena nije moguca iz tih djelova NZ.

Nego, ajmo fino polako po redu a ne na vrat na nos. Sve cu ja tebi odgovoriti ali cekaj na red. Najprije ti meni objasni povijesno/znanstvene kontradickije kurana (1. stranica topica), zatim mi objasni kako ste dosli do imena Marijiniog oca Imrama
pa mi onda objasni, kako je moguce, da Allahove rijeci nitko ne moze izmjenuti po suri 10.64 dok tamo stignu neki MI ... i napisu BOLJE stvari ili dokinu Allahove rijeci 2.106 + 16.101
Pa cemo onda po redu fino i o tvojim dvojbama o NZ.
Ajd, objasni mi pa cu ja tebi po redu sve navesti sto te tangira. I pazi, poceo si tipkati koje pogresno slovo, nemoj se ba uznemirivat. Ako i Allah nesto naredi iako se ne smije izmjenuti, mi cemo to dokinuti ili bolje napisati. Jel tako Harune? 2.106 + 16.101
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 00:22   #37
Quote:
66:12
Merjemu, kćer Imranovu, koja je nevinost svoju sačuvala, a Mi smo udahnuli u nju život i ona je u riječi Gospodara svoga i knjige Njegove vjerovala i od onih koji provode vrijeme u molitvi bila.

Merjem, tj. Marija Majka Isususova je kcer Imranova, sestra (editirala 23.13 h) Mojsije!!! Uh, al se prije dugo zivilo!!!
O ovome je vec bilo price na forumu.Upitaj Aganora (koji navodno 'zna arapski jezik') o tome.

https://www.forum.hr/showthread.php?threadid=2969
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 00:32   #38
Quote:
15.9 Mi, uistinu, Kur’an objavljujemo i zaista ćemo Mi nad njim bdjeti! (Hmm, a zar nije Allah, kakvi MI :eek ?)
Vidish da pojma nemash.

U semitskim jezicima hebrejskom, arapskom, armejskom i ostalima postoje gramticka pravila kojih nema u nashem jeziku(kao i u vecini europejskim).

Isus je govorio na armejskom, a jevreji josh uvjek poznaju hebrejski.

Svaki jevrej i arap ce ti jednostavno odgovoriti na ovo pitanje.

Znaci u semitskim jezicima postoji gramaticko pravilo persiranja prvog lica ; Ja-Mi .Upotrebom ovog gramatickog pravila Allah u Kur'anu istice svoju Uzvisenost.

Kod nas doduse postoji ovo pravilo persiranja u drugom licu, ti -vi.

Kada bi ti pisala pismo nekome koga uvazavas, tada bi pisala "Vi(gosn. taj i taj) ste nam poslali mail"
Kada jevrej , arap ili bilo koji semit pise na nekom semitskom jeziku i kada pise "Mi smo vam poslali to i to" to znaci persiranje u prvom licu jednine "Ja - Mi" i u nasem prevodu bi to izgledalo "Ja sam vam poslao to i to".

Vidis da ne poznajesh ni svoju sopstvene spise(jer da poznajesh znala bi da u Starom Zavjetu ima 'masa' ovakvih primjera).

Zanimljivo je da krscani ne shvataju ovo 'persiranje prvog lica' JA-MI , pa ono 'mi' u Starom Zavjetu (o novom ne mozemo govoriti jer ono nije ni pisano na armejskom)intepretiraju kao 'sveto trojstvo'...Toliko o 'MI'
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 00:33   #39
Quote:
66:12
Merjemu, kćer Imranovu, koja je nevinost svoju sačuvala, a Mi smo udahnuli u nju život i ona je u riječi Gospodara svoga i knjige Njegove vjerovala i od onih koji provode vrijeme u molitvi bila.

Otvorila sam spojnicu kad tamo neke kilometarske price o Waraki, nista nisam vidila o Merjami. Uostalom, hocu od tebe ili El Kalema odgovor a ne od Aganora.

Sad nemam vremena iscitavati cijeli topic, kasno je.

Daj mi ukratko dokazi kako se ne radi o Merjami sestri Mojsije, kojima je otac (sasvim slucajno ) Imram, nego o Mariji, Majci Isusovoj, kojoj je otac Joakim (i majka Ana).
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2003., 00:35   #40
Samo ti citaj, i meni je mrsko stalno iste teme ponavljati.

(nesto dole ispod Waqrake ima i ta tema, nije daleko..bujro
um i na toj temi ima mnogo odgovora koje si i ovdje postavila)

Odakle ti to da je Aganor dao 'odgovor'?Aganor je samo slagao da zna arapski.
Toliko o dosljednosti.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.