Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2012., 20:12   #5521
Pumpa Grundfos 20-60-180

Da li će odgovarati vaša pumpa 25-60-180 Ustvari što znaće ove oznake 20-60
Koliko tražite za pumpu.
grindstone is offline  
Old 16.02.2012., 23:44   #5522
Moram priznati da se bas ne snalazim sa forum gumbicima i nadam se da ce ovaj post na kraju biti dobro prikazan.
Imam pitanje za gospodu Zvona i sasase, prijatel Mark1 ima gusnati radijator cca 3 m dužine, obadva prikljucka (for i rik) su spojeni s desne strane radijatora.
Radijator "slabo grije", gore je cijelom dužinom jednako topal, a prema nize je isto tak vertikalno pipajuci ujednaceno cijelom duzinom hladniji za cca 15 nives celzijusa.
Pitanje je dali je bolje spojiti povrat (rik) dolje lijevo umjesto da je kao sada .
Ne pipam kratki spoj jer se delta t osjeti (kako je sada spojeno) dal bi mogli dobiti sta sa prespajanjem cijevi ili je jednostavno protok premali?
Hteli bi dobiti cijeli vruci radijator da more zgrijati dve tri postene guzice kad se naslone na njega ali nejde.
Hvala!
Gigi75 is offline  
Old 17.02.2012., 00:12   #5523
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
no malo o bosch 2000-- junkers supraclas --buderus logano original dakon dor
kotao za ljude koji se vole malo poigrat sa njim
u osnovi cistokrvni kotao za ugljen
ovo se odnosi na lozenje sa drvima u spregi sa spremnikom
kod kupovine toga kotla cu preporucit ono sto kod drugih sigurno ne igra
kupujte uvjek VECI KOTAO
razlogi za veci kotao prvenstveno velicina komore za drva jer je razlika utrpat ugljen il drva ( u moju verziju 32 d od 28kw stane nekih 60l ili 26 kg suhe agacije )
drugi. jako bitan segment, veca povrsina izmenjivaca i mogucnost ubacivanja turbulatora

treci . ako zelimo nekakvo kulturno iskoristenje na kotlu moramo T dimnih plinova drzat oko 200C e tu nastupa veliki pad same snage kotla koja vise nije deklarirana da bi kotao dostigo deklariranu snagu treba bit temperatura dimnih plinova oko 300C ( fabrika malo frizira podatke )

cetvrto. samom kotlu je lako smanjit nazivnu snagu sa jednostvnim umetanje ploce samota na resetku jer kod tog kotla gori samo dio goriva
u sprezi sa spremnikom preveliki kotao nije nedostatak nego prednost

sam rad kotla
kotao trazi dobar dimnjak posebno u prvih 10-15 minuta dok se zagrije ( bilo bi to resivo sa kakvim pomocnim ventilatorom koji bi bio samo za start al na nacin da usisava dimne plinove jer radi konstrukcije ne voli tlacne )
dok se stvori baza zara onda vise nije problematican.
kod moje verzije sama komora za drva se siri prema dolje i drva se u vecini slucajeva ne zaglave stim da sam moro resetku koja sluzi za pripalu modificirat tako da je ravna sa stjenkom kotla
moja storija sa pregorenom resetkom je dala pozitivan segment jer je sad umesto nje samotna ploca koja je poboljsala gorenje
dodavanje drv trazi malo rekreacije , obavezno otvaranje obilaska dimnih plinova i polako otvaranje vrata za dodavanje drv inace ima dima u kotlovnici
kotao trazi da se vodi briga o brtvama na gornjim vratima da ne vuce fals zrak
JAKO BITNO prilikom ciscenja kotla u srednjem segmentu je revizorno okno za izbacit cad koja se je nakupila u izmenjivacu ako poklopac nije dobro namesten kotao dobiva zrak direktno u sredinu kotla i zaboravite lozenje .
kotao radi najlepse kad mu je radna temperatura oko 70C i na vise
za sad je kod mene povratni vod resen sa 60C patronom na proljece dobiva ovu od 72C
samo gorenje se da pomocu tercijalnih dovoda zraka ljepo postelat, sekundarni dobiva predgrijan , tako da mi je nakupina u izmenjivacu ljepo smedkasta(znak da nema prevelikog pribitka kisika ), koja se jednostavnim spuhivanjem sa kompresorom ocisti jedino u komori za drva ima malo katranskih obloga i to se meri u jednom mm
nazalost nisam jos stigo isprobat ramzayevu foru sa grijanjem pepela da vidimo kolko je ostataka nesagorenog drveta

ovu zimu je izaslo iz kotla dvoje tacke finog bjelog pepela bez drugih ostataka

moja empiricna merenja i kalkulacija iskoristenja ako si dam malo truda prilikom lozenja nosi iskoristenje preko 75% sto je za klasiku cisto solidno

zanimljivost fabrika dakon dor verziju kotla sa oznakom F deklarira u klasi 3 ali uvjet je spremnik , u osnovi je to isti kotao razlika je kozmeticka u stitovima i tercijalni zrak je malo nize neg kod mojeg
Molim Vas ili g. Ramzay-a ili koga drugog ako je moguće kakva recenzija kao ova za Ultimu II i Ultimu S, te možda kakva komparacija sa gornjim kotlom.
Sve me to zanima kao potencijalnog kupca koji ne bi želio opet biti nasanjkan od strane "Stručnih prodavača".
Inače sam ovu Ultimu S vidio ovdje
http://www.cichewicz.com/produkte/2008693167.php

Puno hvala
mali proizvođač is offline  
Old 17.02.2012., 08:42   #5524
Quote:
Gigi75 kaže: Pogledaj post
Moram priznati da se bas ne snalazim sa forum gumbicima i nadam se da ce ovaj post na kraju biti dobro prikazan.
Imam pitanje za gospodu Zvona i sasase, prijatel Mark1 ima gusnati radijator cca 3 m dužine, obadva prikljucka (for i rik) su spojeni s desne strane radijatora.
Radijator "slabo grije", gore je cijelom dužinom jednako topal, a prema nize je isto tak vertikalno pipajuci ujednaceno cijelom duzinom hladniji za cca 15 nives celzijusa.
Pitanje je dali je bolje spojiti povrat (rik) dolje lijevo umjesto da je kao sada .
Ne pipam kratki spoj jer se delta t osjeti (kako je sada spojeno) dal bi mogli dobiti sta sa prespajanjem cijevi ili je jednostavno protok premali?
Hteli bi dobiti cijeli vruci radijator da more zgrijati dve tri postene guzice kad se naslone na njega ali nejde.
Hvala!
Pisali smo o toj temi , uvijek je bolje ako je spoj dijagonalno , ali OBAVEZNO ako je radijator širi od metra.

Kod tako velikih radijatora su posebni problemi sa dovodom dovoljne količine vode u njega , njega otvorite potpuno i ventil i onu prigušnicu dolje , a sve druge zatvorite za probu . Ako dobijete progrijavanje cijelom visinom radijatora , onda pokušajte bilansirati sustav tako da druge radijatore malao prigušite na prigušnicama .

kakav je kotao kakva je instalacija , kakva pumpa?????????
ramzay is offline  
Old 17.02.2012., 09:22   #5525
g.ramzay, kakvo je Vaše mišljenje o ovakvom izmjenjivaču unutar stiropora?

http://www.radis-keller.de/heizung/b...solar_wt1.html





Nalazi se u središnjem dijelu u sastavu niže na slici prikazanog postrojenja, ima oznaku T6

http://www.radis-keller.de/heizschema.html

Ukoliko kliknete na pojedine uređaje otvara se o njima fotografija i više podataka.




Srdačan pozdrav
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Old 17.02.2012., 09:28   #5526
Quote:
mali proizvođač kaže: Pogledaj post
Molim Vas ili g. Ramzay-a ili koga drugog ako je moguće kakva recenzija kao ova za Ultimu II i Ultimu S, te možda kakva komparacija sa gornjim kotlom.
Sve me to zanima kao potencijalnog kupca koji ne bi želio opet biti nasanjkan od strane "Stručnih prodavača".
Inače sam ovu Ultimu S vidio ovdje
http://www.cichewicz.com/produkte/2008693167.php

Puno hvala
Već smo pisali o tome da se za dva različita kotla koristi isto ime , Ja ne znam zbog čega ekipa koja se potpisuje sa slavnim imenom BOSCH to radi.

Mislim da se g, Bosch okreče ko ventilator u grobu ali je nemoćan protiv te skupine drumskih razbojnika koja koristi njegovo slavno ime.

ULTIMA II je kotao koji je po koncepciji meni vrlo drag , proveo sam niz godina eksperimentirajući sa kotlovima tog tipa, ali ovo što se prodaje kod nas nije to što se vidi u prospektima . Nema šamotne obloge u zoni izgaranja , tako da ne znam šta se to prodaje kod nas , vjerojatno neka Balkanska varijanta ULTIMA II kotla. Nema ni turbulatora među tavama .

Dakle napisao sam da je to neka nedovršena varijanta kotla, jeftina , i dobro došla svakom sam svoj majstor forumašu.

Zbog ULTIME i SOLID 2000 B sam odustao od proizvodnje malih kotlova tog tipa , jer je to damping kojeg može samo BOSCH izdržati, i ubiti sve druge na tržištu .

ULTIMA S je govno od kotla , gusnato , bez turbulatora , tipični kotao za kameni ugljen, kakvog nemate i o njemu možete samo maštati i sanjati, sa našim ugljenom (lignitima) ili drvom , katastrofa , pun kotao katrana , a dvorište puno toksičnog dima.

ULTIMA S bi mogla proći sa velikim spremnikom 2000 litara i vrlo žestokim režimom rada tako da skuri sav katran i pretvori sva drva u drveni ugljen za sat vremena , generalno treba ignorirati takve kotlove, jer je to ostatak iz prošlosti.
ramzay is offline  
Old 17.02.2012., 09:33   #5527
PLUS

imaš kriglu pive , ma ne kriglu , imaš i onu sisatu tetu sa pregrštom pivi za ovaj link , mmmmmmmmm

Prava stvar , samo sad pametno to korak po korak analizirati, i punoooooo naučiti
ramzay is offline  
Old 17.02.2012., 11:26   #5528
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
PLUS

imaš kriglu pive , ma ne kriglu , imaš i onu sisatu tetu sa pregrštom pivi za ovaj link , mmmmmmmmm

Prava stvar , samo sad pametno to korak po korak analizirati, i punoooooo naučiti
Ma daj nemoj me sad još i ti s tim plašiti, si siguran da nisam doma več puno dužan
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Old 17.02.2012., 11:57   #5529
Quote:
plus kaže: Pogledaj post
Ma daj nemoj me sad još i ti s tim plašiti, si siguran da nisam doma več puno dužan
Pa sigurno da jesi , kolko vremena provodiš u kotlovnici i za računalom
ramzay is offline  
Old 17.02.2012., 13:55   #5530
http://www.youtube.com/watch?v=fj08mgdtELg

jednostavno
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 17.02.2012., 14:55   #5531
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
Fuj iverica
ramzay is offline  
Old 17.02.2012., 15:53   #5532
"PLUS

Gledam ovu tvoju videoigricu od kad si je tu linkao , ostadoh bez ručka zbog nje , nabijem ja njih .. ..... tri sata čekam da se topla voda iz solarnog pretoči u spremnik , i dok je vani 14 C ne trza nego kad padne na 9 C onda se kao fol upali pumpa i pretoči vodu.

A u kotlu na pirolizu već tri sata piše da ima 6 kila drvi .

I kako je stari dobri Katon stalno ponavljao " Ceterum censeo Cartthaginem esse delendam"


Tako i ja ponavljam bez mjerenja protoka vode to jest energije sve su to videoigrice.

Zadnje uređivanje ramzay : 17.02.2012. at 16:04.
ramzay is offline  
Old 17.02.2012., 15:55   #5533
[QUOTE=ramzay;38145489]Gledam razvoj situacije na slovenskom forumu o samogradnji peći, sve sam više mišljenja da bi se ovdje negdje mogla napraviti skretnica i na tom novom podforumu nastaviti debatu i samogradnju peći , i možda kotlova za centralno grijanje .

Iako aktivno ne sudjelujem, pratim pasivno sto se događa na forumu.
Dobar prijedlog g ramzay iovako se već teško snalazit u toj šumi podataka.

Plus!
Čini mi se da je ovaj kojeg sam izbacio iz funkcije s tvojim u srodstvu.
http://imageshack.us/photo/my-images/267/brcv.jpg/
heksogen is offline  
Old 17.02.2012., 16:32   #5534
Thumbs up

Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Pisali smo o toj temi , uvijek je bolje ako je spoj dijagonalno , ali OBAVEZNO ako je radijator širi od metra.

Kod tako velikih radijatora su posebni problemi sa dovodom dovoljne količine vode u njega , njega otvorite potpuno i ventil i onu prigušnicu dolje , a sve druge zatvorite za probu . Ako dobijete progrijavanje cijelom visinom radijatora , onda pokušajte bilansirati sustav tako da druge radijatore malao prigušite na prigušnicama .

kakav je kotao kakva je instalacija , kakva pumpa?????????
Kotel je Senko 25 kw, instalacija je od crnih cijevi, radijatori su gus, pumpu sam videl ali onak u prolazu.
Kuća je žedna cca 35 kw, no cijeli dan se grije na senka, unatoč tome radijatori nisu topli "jednako" po visini.
To bi se trebalo mislim si ja sa protokom rješavati,A za ovo spajanje radijatora sam bil u krivu i hvala za odgovor.
Srdačan pozdrav z dvorišča.
Gigi75 is offline  
Old 17.02.2012., 16:41   #5535
http://www.radis-keller.de/heizschema.html

A u kotlu na pirolizu već tri sata piše da ima 6 kila drvi, nakon 3 i pol sata 7kg

sve su to videoigrice. bolje da smo gledali kak se kobase kuhaju!
heksogen is offline  
Old 17.02.2012., 16:50   #5536
Quote:
A u kotlu na pirolizu već tri sata piše da ima 6 kila drvi .

I kako je stari dobri Katon stalno ponavljao " Ceterum censeo Cartthaginem esse delendam"


Tako i ja ponavljam bez mjerenja protoka vode to jest energije sve su to videoigrice.
Jutros je kotao upalio tek u 9.00 sa 30 kg drva (vidi T9).
Pratim ga ja već mjesec dana i pripremam mjerenja u temi DS18s20 (neke usporedbe)
bob4 is offline  
Old 17.02.2012., 17:30   #5537
Quote:
Gigi75 kaže: Pogledaj post
Kotel je Senko 25 kw, instalacija je od crnih cijevi, radijatori su gus, pumpu sam videl ali onak u prolazu.
Kuća je žedna cca 35 kw, no cijeli dan se grije na senka, unatoč tome radijatori nisu topli "jednako" po visini.
To bi se trebalo mislim si ja sa protokom rješavati,A za ovo spajanje radijatora sam bil u krivu i hvala za odgovor.
Srdačan pozdrav z dvorišča.
Kao što rekoh zatvori sve radijatore , i ako taj progrije skroz , to znači da SENKO nema snage. A ni nema sa tim malim ložištem.
ramzay is offline  
Old 17.02.2012., 17:37   #5538
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Jutros je kotao upalio tek u 9.00 sa 30 kg drva (vidi T9).
Pratim ga ja već mjesec dana i pripremam mjerenja u temi DS18s20 (neke usporedbe)
Izgleda da nisam jedini ostao bez ručka gledajući videoigricu.

Ima i na slovenskom forumu jedan sličan link ,prometej ili tako nekako , plaćeni link kao reklama za kotlove ETA , inače dobri kotlovi , i čudi me da padaju na tako niske grane.

Moderator mi je nešto baljezgao na moja pitanja , davao nesuvisle odgovore , onda sam shvatio da je to sve videoigrica.

SASASE daj molim te stavi link na taj forum ja ne znam doći do tamo.
ramzay is offline  
Old 17.02.2012., 18:34   #5539
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
"PLUS

Gledam ovu tvoju videoigricu od kad si je tu linkao , ostadoh bez ručka zbog nje , nabijem ja njih .. ..... tri sata čekam da se topla voda iz solarnog pretoči u spremnik , i dok je vani 14 C ne trza nego kad padne na 9 C onda se kao fol upali pumpa i pretoči vodu.

A u kotlu na pirolizu već tri sata piše da ima 6 kila drvi .

I kako je stari dobri Katon stalno ponavljao " Ceterum censeo Cartthaginem esse delendam"


Tako i ja ponavljam bez mjerenja protoka vode to jest energije sve su to videoigrice.
ovaj link sam ja stavio na onaj tamo podforum Ds18s20
pratim ovu igricu već skoro mjesec dana :-)
ima još jedan link, ali također videoigrica.
Nevjerujem da je live povezano sa kotlovnicom.
duxamir is offline  
Old 17.02.2012., 19:12   #5540
ingenium
Zvon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.