Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2014., 11:48   #1
radoznala

poštovane mame,

u mjestu di živim nema ni vrtića, ni parka, ni šetališta za djecu, a kamoli neke druge aktivnosti, došla sam do ideje da otvorim "dnevni boravak" za roditelje( bake, djedove)gdje će se djeca moći družiti sa drugom djecom, roditelji sa drugim roiteljima, izmjenjivati iskustva itd. Dok se djeca igraju roditelji će moć popit fini čaj, proćitat knjigu ili otić na internet. Naravno u dnevnom boravku roditelji se sami brinu za svu djecu koju dovedu.
U jutarnjim satima bi bio boravak iskljucivo za djecu od 0-3 godine, zatim za djecu od 3-6 godina. U popodnevnim satima dnevni boravak bi organizirao radionice( likovne, glazbene, dramsk, informatičke itd.)za djecu i odrasle a vikendom bi nudio prostor za rođendane.

Zanima me što mislite o tome?
Uzmite u ozbir da tu di zivim nemamo ničeg...
Drow Ranger is offline  
Old 12.05.2014., 12:45   #2
s obzirom da će rdoitelji morati brinuti za djecu koju dovedu, za ove jako malene, ne vidim neki profit roditelja, eventualno djece da
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 12.05.2014., 13:57   #3
prosurfaj na temu otvaranja igraonice, ima dosta napisanog o tome pa cisto da vidis s kojim propisima se moras uhvatiti u kostac. Ideja ti nije losa, treba ju jos malo razraditi, ali svakako ti zelim srecu!
eruditio is offline  
Old 12.05.2014., 14:15   #4
dobila sam sve dozvole i sve sto mi treba...i ovo nebi bila igraonica vec dnevni boravak...ja nezelim da roditelji djecu ostavljaju vec da borave snjima...zelim poticat zajednicku igru i druzenje...ovo sto sam vama napisala to je onako ukratko, vec imam i poslovni plan i sve, samo me zanimalo misljenje mama
(igraonice su za djecu 3+ godina) a dnevni boravak bi bilo od 0-10 godina
Drow Ranger is offline  
Old 12.05.2014., 14:53   #5
u mom gradu postoji nesto slicno ovome sto ti pricas i iskreno ti mogu reci da sam izmedju dvije opcije (opcija a: placam da bih se igrala s vlastitim djetetom, sto radim i doma kad zovemo prijatellje s djecom u goste i kad idemo u park i opcija b: placam da netko drugi cuva,a dijete je u drustvu druge djece) odabrala opciju b. Zato ti kazem da ipak trebas razraditi ideju i ponuditi jos nesto
eruditio is offline  
Old 12.05.2014., 16:24   #6
Hm... Nedavno sam bavila sličnom idejom pa me zanima kakve dozvole si to dobila I od koga? Ja sam naišla na priličan broj komplikacije I prepreka.

Igraonice se spominju samo na jednom mjestu u zakonu odgoju I obrazovanju I nisu baš definirane njime. Ukoliko djeca ostaju bez roditeljskog nadzora, moraš biti pedagoške struke da bi mogla to izvesti. Kako se misliš financirati? Budući da se radi o radu s djecom igraonicu takve vrste ne možeš otvoriti kao obrt, dok se otvaranjem udruge teško financirati jer se one financiraju putem članarina ili donacija. Ustanove da ne spominjem...

Nisam zlonamjerna, ali, eto, prosvijetli me

E da... I ovo s čajem I sl. jel to podliježe sanitarnim pregledima?
Ćufta is offline  
Old 12.05.2014., 16:36   #7
ja bih ponekad otišla sa prijateljicama na takvo mjesto, ono klinci se igraju a mi pijemo kavu i kao pazimo na njih al bitno je da oni ne mogu nikud zbisat da ne moramo baš hodat za njima (kao što moramo kad smo u kafiću)

al recimo kad bi sama otišla - radije bi išla negdje gdje ga mogu ostaviti na sat vremena da si nešto obavim...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 12.05.2014., 22:11   #8
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Hm... Nedavno sam bavila sličnom idejom pa me zanima kakve dozvole si to dobila I od koga? Ja sam naišla na priličan broj komplikacije I prepreka.

Igraonice se spominju samo na jednom mjestu u zakonu odgoju I obrazovanju I nisu baš definirane njime. Ukoliko djeca ostaju bez roditeljskog nadzora, moraš biti pedagoške struke da bi mogla to izvesti. Kako se misliš financirati? Budući da se radi o radu s djecom igraonicu takve vrste ne možeš otvoriti kao obrt, dok se otvaranjem udruge teško financirati jer se one financiraju putem članarina ili donacija. Ustanove da ne spominjem...

Nisam zlonamjerna, ali, eto, prosvijetli me

E da... I ovo s čajem I sl. jel to podliježe sanitarnim pregledima?
Istina...pitanje je kako bi to financijski bilo izvedivo ... Koliko bi kostalo to sto negdje dodjes i cuvas vlastito dijete dok se igra s drugom djecom...a da bi i vlasniku bilo isplativo?
Mora biti cisto i odrzavano -imati sanitari cvor,wc papir, sredstva za ciscenje, struju, vodu, igracke, opremu......itd. itd....treba zaraditi za sve to pa onda i za place ljudima koji bi radili...ili samom sebi svejedno, ali ne mozes raditi sam cijeli dan...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.