Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2012., 13:22   #2001
Ok kako onda možemo doći do zaključka da je nešto opravdano skuplje/jeftinije u ovom slučaju?
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Old 06.06.2012., 13:27   #2002
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Ok kako onda možemo doći do zaključka da je nešto opravdano skuplje/jeftinije u ovom slučaju?
Ne razumijem tvoje pitanje.

Čovjek je dao primjer nekakvih trajekta iz Venecije za Grčku, silno jeftinijih, bržih i boljih, nego u nas. Problem je što takvi ne postoje, osim u njegovoj glavi.

Ti pitaš što?
goldietrickz is offline  
Old 06.06.2012., 13:28   #2003
ovdje neki izgleda nisu čuli za osnovne tržišne zakone ponude i potražnje...
PeP is offline  
Old 06.06.2012., 13:41   #2004
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Ne razumijem tvoje pitanje.

Čovjek je dao primjer nekakvih trajekta iz Venecije za Grčku, silno jeftinijih, bržih i boljih, nego u nas. Problem je što takvi ne postoje, osim u njegovoj glavi.

Ti pitaš što?
Zanima me izračun cijene, što tu nije jasno?
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Old 06.06.2012., 13:45   #2005
Quote:
PeP kaže: Pogledaj post
ovdje neki izgleda nisu čuli za osnovne tržišne zakone ponude i potražnje...
Kaže čovjek iz Brela, nepristranog gledišta.

Ma malo sam tup kaj ćeš, ne udišem taj morski zrak puno.

Ak ti nije teško daj mi napiši nešto na tu temu, onak baš me zanima, dosad se pisalo o omjeru uloženog, sad ćemo izgleda doći do prave istine da cijenu ponude određuje potražnja, a ne nekakva kvaliteta ili što već.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Old 06.06.2012., 14:06   #2006
Nisam pratila raspravu od početka, samo sam zadnju str pročitala, ali i to mi je previše. Na kraju dobijem dojam da se mi koji imamo apartmane trebamo ispricavati ostatku naciji jer oni ne žive na moru pa eto nemaju apartmane. Ja se sigurno za svoj rad neću nikome ispricavati. I ja sam prije mislila - neš ti imat apartmane, to je čista lova, ali dragi moji, tko god nije u tome, ne zna koliko je tu faktora koji su potrebni da bi se uspjelo i zaradilo.
anamarija00 is offline  
Old 06.06.2012., 14:08   #2007
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Zanima me izračun cijene, što tu nije jasno?
Za takvo sto ces morati pisati brodarima, ne vidim kako bi itko od nas ovdje mogao znati? Tvoje aluzije idu na to da je Jadrolinijin trajekt sigurno pljackaski, ko i svi koji rade u turizmu kod nas, dok je ovaj grcki sigurno trzisni i oni ne radu za marzu? Mozda sam nesto pogresno shvatio? Ne mozes uzeti lastovski trajekt i onda pomnoziti trajanje putovanja kako bi dosegnuo ono trajekta iz Venecije za Grcku. Barem ja mislim da je tako. Onda bi let Zagreb Bangkok bio puta cijena karte do stajaznam Budimpeste, bubam sad napamet.
goldietrickz is offline  
Old 06.06.2012., 14:43   #2008
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Kaže čovjek iz Brela, nepristranog gledišta.

Ma malo sam tup kaj ćeš, ne udišem taj morski zrak puno.

Ak ti nije teško daj mi napiši nešto na tu temu, onak baš me zanima, dosad se pisalo o omjeru uloženog, sad ćemo izgleda doći do prave istine da cijenu ponude određuje potražnja, a ne nekakva kvaliteta ili što već.
Potražnja je samo jedan od faktora koji određuje cijenu smještaja, ali nije jedini. Lokacija i položaj objekta su vrlo bitni, a isto tako i kvaliteta ponude i usluge, a i tradicija bavljenja turizmom nije za zanemariti.

Normalno da ne može istu cijenu postići (i tražiti) netko tko je prvi red uz more i plažu i netko tko je "Bogu iza nogu", pa taman ovaj "Bogu iza nogu" imao sve deluxe, a ovaj prvi red uz more raspadajući smještaj... sredina ponude je valjda negdje između, znači pristojan smještaj na pristojnim lokacijama.

Normalno, dosta ovisi i o popularnosti odredišta i njegovoj razvikanosti, ali evo, opet mogu dati primjer na dosta mjesta (ne u Brelima) sam vidio da ljudi iznajmljuju apartmane 2 sobe + kuhinja/blagovaonica/dnevna i na to jedna kupaonica. Ovo je u Brelima gotovo nemoguće naći, jer sama klijentela koja dolazi je zahtjevnija i ne prihvaća tako nešto (1 kupaonica na 4-6 osoba) a samim time je i spremna više platiti za bolji apartman.
S druge strane, možda je u nekom drugom mjestu opet problem iznajmiti apartman s dvije kupaonice jer je klijentela takva da im to ne treba.

Mislim da u hrvatskoj turističkoj ponudi svatko može pronaći nešto za sebe, bez obzira na odredište, ali moram se složiti s onim što je ranije napisano da je ljetovanje luksuz u današnjim vremenima, i ne vidim razloga zašto bi baš svi s kontinenta morali doći na more svake godine, ali su naši ljudi takvi da "moraju ići na more" da bi se pokazali.

Npr. ja nemam novca za zimovanje/skijanje pa ne idem, nemam novca za novi automobil pa sam uzeo rabljeni... povuci paralelu
PeP is offline  
Old 06.06.2012., 14:45   #2009
Quote:
anamarija00 kaže: Pogledaj post
Nisam pratila raspravu od početka, samo sam zadnju str pročitala, ali i to mi je previše. Na kraju dobijem dojam da se mi koji imamo apartmane trebamo ispricavati ostatku naciji jer oni ne žive na moru pa eto nemaju apartmane. Ja se sigurno za svoj rad neću nikome ispricavati. I ja sam prije mislila - neš ti imat apartmane, to je čista lova, ali dragi moji, tko god nije u tome, ne zna koliko je tu faktora koji su potrebni da bi se uspjelo i zaradilo.
kao u svakom poslu... dok se ne kreneš baviti time, nemaš pojma kako je
PeP is offline  
Old 06.06.2012., 14:48   #2010
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Za takvo sto ces morati pisati brodarima, ne vidim kako bi itko od nas ovdje mogao znati? Tvoje aluzije idu na to da je Jadrolinijin trajekt sigurno pljackaski, ko i svi koji rade u turizmu kod nas, dok je ovaj grcki sigurno trzisni i oni ne radu za marzu? Mozda sam nesto pogresno shvatio? Ne mozes uzeti lastovski trajekt i onda pomnoziti trajanje putovanja kako bi dosegnuo ono trajekta iz Venecije za Grcku. Barem ja mislim da je tako. Onda bi let Zagreb Bangkok bio puta cijena karte do stajaznam Budimpeste, bubam sad napamet.

Odmah sam naveo da sam laik na temu trajekta i cijene, pa ne vidim u kojem sam to djelu postao mrzitelj hrvatskog turizma.


Pretpostavio sam da znaš o čemu pričaš budući da si postao cijenu na toj relaciji, očigledno sam pogriješio.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Old 06.06.2012., 14:50   #2011
Quote:
anamarija00 kaže: Pogledaj post
Nisam pratila raspravu od početka, samo sam zadnju str pročitala, ali i to mi je previše. Na kraju dobijem dojam da se mi koji imamo apartmane trebamo ispricavati ostatku naciji jer oni ne žive na moru pa eto nemaju apartmane. Ja se sigurno za svoj rad neću nikome ispricavati. I ja sam prije mislila - neš ti imat apartmane, to je čista lova, ali dragi moji, tko god nije u tome, ne zna koliko je tu faktora koji su potrebni da bi se uspjelo i zaradilo.

Definiraj.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Old 06.06.2012., 14:51   #2012
Quote:
PeP kaže: Pogledaj post
kao u svakom poslu... dok se ne kreneš baviti time, nemaš pojma kako je
Isto tako, nemojte se baviti s njime ukoliko ne možete zaraditi. Jednostavno je. Fora je u tome što za povrat investicije treba postaviti malo veći vremenski rok, a ne recimo investiciju od 300000 Eura, pokušati povratiti za 10 godina. Rijetka su mjesta gdje je to moguće, i mislim da je to najveći problem svih, a posebno wannabe, iznajmljivača.
goldietrickz is offline  
Old 06.06.2012., 14:53   #2013
Quote:
PeP kaže: Pogledaj post
Npr. ja nemam novca za zimovanje/skijanje pa ne idem, nemam novca za novi automobil pa sam uzeo rabljeni... povuci paralelu
Pa ak svi ne moraju na more ne moraju ni na skijanje, niti moraju imati novi auto...povuci paralelu.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Old 06.06.2012., 15:07   #2014
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Pa ak svi ne moraju na more ne moraju ni na skijanje, niti moraju imati novi auto...povuci paralelu.
pa upravo sam ti to pokušavao i reći, meni ne moraš objašnjavati
PeP is offline  
Old 06.06.2012., 15:09   #2015
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Isto tako, nemojte se baviti s njime ukoliko ne možete zaraditi. Jednostavno je. Fora je u tome što za povrat investicije treba postaviti malo veći vremenski rok, a ne recimo investiciju od 300000 Eura, pokušati povratiti za 10 godina. Rijetka su mjesta gdje je to moguće, i mislim da je to najveći problem svih, a posebno wannabe, iznajmljivača.
Naravno. Za one koji danas misle od nule krenuti u izgradnju da bi se bavili iznajmljivanjem - definitivno nema smisla
PeP is offline  
Old 06.06.2012., 15:50   #2016
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post

Btw lijepo je kada ti je primarni i jedini posao orijentiran na realno 30 dan u godini i to ti dozvoljava da ostatak godine nisi dužan raditi 8 h dnevno.
Omg.
Ne znam dal sam u zadnje vrijeme čula ovako dobru, nadasve pametnu izjavu i tako se slako nasmijala. Bolje ti je da šutiš nego da se blamiraš ovakvim izjavama.

I da, jedino ovdje tko zaslužuje pusu je tvoja pametna glavica
Julija246 is offline  
Old 06.06.2012., 16:16   #2017
Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Odmah sam naveo da sam laik na temu trajekta i cijene, pa ne vidim u kojem sam to djelu postao mrzitelj hrvatskog turizma.


Pretpostavio sam da znaš o čemu pričaš budući da si postao cijenu na toj relaciji, očigledno sam pogriješio.
U onom dijelu u kojem kazes da od 2008 nisi ostavio niti kune kod nas. Mozda nisi mrzitelj, ali nisi bas ni neki fan. Pardoniram sto sam koristio tu rijec, ucinilo mi se.

Ne moram znati nista o trajektima osim cijene. Cijena je ogromna, pravdati je samo udaljenoscu je isto ko pravdati cijenu karte do Bangkoka od ZG od recimo 1400 eura. Sezona je, sve je svugdje tada skuplje I to nam je svima jasno.

Po peti put, Jadrolinija treba krenuti s online bukingom, popustom na povratnu kartu, iako to ne zele jer znaju da covjek nema drugog izbora nego se vratiti s njihovim trajektom, osim ako ne ostavi prometalo na cilju, popusti za rani buking, sve bi se znalo unaprijed... Ako je to uopce moguce prakticno izvesti.
goldietrickz is offline  
Old 06.06.2012., 16:17   #2018
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Ma nema on pojma kolko šta košta, ni kod nas, a ni u Grčkoj.

Ništa danas više nije jeftino, jer para nemamo.

Prije dvije godine platio sam 2 sata puta ofucanim katamaranom iz Fethiye u Turskoj za Rodos, 50 eura po glavi. Kakav crni auto? To bi koštalo najmanje 200 eura, kad bi uopće postojalo kao mogućnost.

Čak ni u Tajlandu me taj prijevoz onom olupinom izgleda kubanske cigare po uzburkanom moru, oko Krabija, nije jeftino došao.

Ne znam gdje je taj prijevoz jeftiniji? Možda u Albaniji ili u Bugarskoj?
pa ja sam bio,ti očito nisi

iako vidim dosta su digli cijenu, jer smo mi platili za đipa i nas dvoje oko 150€

za uspomenu mi još stoji naljepnica na autu njihova
očito su digli,ali gledano koliko se voziš je super usporedba, vidim 220€ za 2 i auto

ma drži mi se ti naše obale, da nema još takvih bilo bi nam samo gore
i nije mi jasno zakej si tu na fhr, umjesto da dođeš na CS ili LP forume, tamo isto kritiziram i odgovaram ljude, što bi zapravo tebi trebalo odgovarati jer će biti više mjesta na plažama

ovo godine će ti se ispuniti očekivanja, a sad kad poslje subote krene propaganda po medijima o dalmaciji kao opasnom odredištu

nego, već stiglo gro ljudi u poljsku, ovih iraca ima ko pljeve, i to bar 40% su američki irci koje sreće se
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 06.06.2012., 16:39   #2019
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa ja sam bio,ti očito nisi

iako vidim dosta su digli cijenu, jer smo mi platili za đipa i nas dvoje oko 150€

za uspomenu mi još stoji naljepnica na autu njihova
očito su digli,ali gledano koliko se voziš je super usporedba, vidim 220€ za 2 i auto

ma drži mi se ti naše obale, da nema još takvih bilo bi nam samo gore
i nije mi jasno zakej si tu na fhr, umjesto da dođeš na CS ili LP forume, tamo isto kritiziram i odgovaram ljude, što bi zapravo tebi trebalo odgovarati jer će biti više mjesta na plažama

ovo godine će ti se ispuniti očekivanja, a sad kad poslje subote krene propaganda po medijima o dalmaciji kao opasnom odredištu

nego, već stiglo gro ljudi u poljsku, ovih iraca ima ko pljeve, i to bar 40% su američki irci koje sreće se
Ajme majko, dabogda takvi ko ti nikad ne dosli na Sakarun, Milnu, Vis, Peljesac, Deltu Neretve... Od vas ionako nikakve koristi, u dzepu vam je crna mamba, svaki kurac vam smeta... Nego ajte vi lijepo u Ukrajinu na more, tamo je sve dzabe, a smjeskovi ne silaze.s lica. Sitni problem kad vec spominjes gay pride ,u takvim zemljama pedere ubijaju na mrtvo ime.

Za trajekt si se provalio ko i za sve te lude dzabalesku cijene koje si dosad spominjao. Ovo za grcku je jedan pravac, povratna je preko 300 funti. 3 i nesto tisuce kuna ,s tim da taj trajekt vjerojatno izgleda ko americki nosac aviona i toliko auta vozi koliko lastovski za cijelu sezonu.

A ovo tvoje kritiziranje po forumima, nemam nekog komentara, ne zanimaju me ti forumi uopce, ovo je nas, hrvatski, kakav je da je.

Kazem ti, kad naletim na likove ko sto si ti, uvijek uradim suprotno od onoga sto oni preporucuju, sigurno pogadjam.

Profesionalni kritizeri. Odi u Poljsku na Sczeczinsko "more", pesak I koke, sve dzabe.

Zadnje uređivanje goldietrickz : 06.06.2012. at 16:47.
goldietrickz is offline  
Old 06.06.2012., 16:41   #2020
Namjerno, ne namjerno neostavljati ni kune u Hrvatskoj je čisti jal
Ja ću osobno ostavit prije svom čoviku pa makar bija i malo skuplji od furešta, isto tako mi je drago kad neki moj prijatelj otvori nešto bilo što kafić trgovinu npr u Šibeniku, otići ću isto tako prije kod njega nego npr u lidla ili neki kafić di ne znam gazdu. Mi hrvati smo jalan ljubomoran i jadan narod, ne svi ali velika većina nažalost
Via Sebenico is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.