Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 23:19   #261
Quote:
wanna_be_a..... kaže: Pogledaj post
2 greske...i to preglupe al eto



konkurencijo s cim ces kombinirat engleski?
gotova si

s hrvatskim.
Pribacimo se na temu besplatno školovanje, to san proglasija chat temom
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:34   #262
sve točno...sad mogu mirno
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:39   #263
Quote:
kiki_991 kaže: Pogledaj post
sve točno...sad mogu mirno
moš sad, al znaj da ima nas koji smo jebeno ljubomorni i čekamo kad ćemo ti napakostit
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:42   #264
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
moš sad, al znaj da ima nas koji smo jebeno ljubomorni i čekamo kad ćemo ti napakostit
istvud dont mes vit ingliš men...hahaha...ma napakostit ćete mi svi skupa kad bude listening..ja ono ne čujem
 
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:56   #265
Quote:
kiki_991 kaže: Pogledaj post
istvud dont mes vit ingliš men...hahaha...ma napakostit ćete mi svi skupa kad bude listening..ja ono ne čujem
nemoš stavit i ostat na forumu.
zakonski možeš, ali moralno?
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 01:22   #266
hvala Bogu da su objavili rezultate! samo jedna greška, ako sam dobro popamtila svoje odgovore!
koka1207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 11:08   #267
Jebo ih prokleti vulkan..imam 2 greške zahvaljujući tome..i još 2 negdje.
a fak.
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 11:41   #268
eh jebemu kolko ja vidim svi imaju po 1-2 greške, najviše 4 izgleda da je test većini bio poprilično lagan...
 
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 20:13   #269
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
eh jebemu kolko ja vidim svi imaju po 1-2 greške, najviše 4 izgleda da je test većini bio poprilično lagan...
pa da... bio je lagan onima koji nisu bili brzopleti...
bemti!
__________________
*Grazie di esistere!*
gummybear is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 20:55   #270
e... kak' se pripremat za ovaj drugi dio ispita iz engleskog (slušanje)... ja sam rješavao ovaj interaktivni ispit i riješio sve točno,mislim nema šanse da bude tak' lagano.... a ono kak' se pripremat za slušanje... tips please....
Rickie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 21:04   #271
Quote:
dibidus! kaže: Pogledaj post
Eh, samo 30/40... a da sam si dala truda još jednom provjeriti odgovore.......... pih.....
isto imam 30...a to je dobro......valjda
mali vilenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 21:05   #272
Quote:
Rickie kaže: Pogledaj post
e... kak' se pripremat za ovaj drugi dio ispita iz engleskog (slušanje)... ja sam rješavao ovaj interaktivni ispit i riješio sve točno,mislim nema šanse da bude tak' lagano.... a ono kak' se pripremat za slušanje... tips please....
Mislim da nema neke posebne metode ... za mene osobno vrijedi koliko znam - znam, i neću se nešto pripremati. Skinuo sam si jedino jednu zanimljivu audio-knjigu na netu, ''History of World Literature'' ilitiga povijest svjetske književnosti, to su predavanja jednog američkog profesora u mp3 formatu, ima 46 lekcija, svaka po pola sata i dobro dođe zbog dvije stvari
1) samo slušam, nemam tekst pred sobom i mislim da se mnogo može tako pohvatati (osim toga jezik kojim govori nije pretjerano težak i stvarno razumijem sve osim nekih imena iz npr. Gilgameša i sl.)
2) dobro dođe jer usput učiš i povijest književnosti (više zapravo fabule pojedinih djela) - koju ću isto morat polagati.

Ak nekog zanima, evo link (u 4 djela je i nažalost dosta veliki file - oko 320 mb)
http://www.filestube.com/e763bc7dc0c...iterature.html
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 21:51   #273
bok ljudi... ajde recite kak' ćete se pripremat za drugi dio ispita... ja fakat nemam predođbu kak' da se pripremam za slušanje... rješavao sam ogledni ispit na netu i riješio ga 100%,mislim ak' će bit tak' prava stvar,onda se ni ne moram pripremat...
btw,imao sam 32 od 40,onaj vulkan sam totalno podbacio,ne znam kak'
good luck svima sa ostatkom mature
Rickie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 22:41   #274
Quote:
Rickie kaže: Pogledaj post
bok ljudi... ajde recite kak' ćete se pripremat za drugi dio ispita... ja fakat nemam predođbu kak' da se pripremam za slušanje... rješavao sam ogledni ispit na netu i riješio ga 100%,mislim ak' će bit tak' prava stvar,onda se ni ne moram pripremat...
btw,imao sam 32 od 40,onaj vulkan sam totalno podbacio,ne znam kak'
good luck svima sa ostatkom mature
pa ja savjetujem jedan interaktivan pristup ovome drugoom dijelu.
ako ne slušaš stranu glazbu kreni je slušat nekih po ure dnevno- skini neke dobre pisme . onda ako imaš priliku skini neke filmove koji imaju kompliciranu radnju ili može bilo koji, i prati film bez subtitlova.
drugi dio ne možeš naučit, moraš se naučit skoncentrirano slušat engleski (a vjerujem da jesi jer si ogledne primjere 100% rješio )

edit: imat ćemo više tipova slušnog dijela, savjetujem da dooooobro pogledaš kakvi će tipovi zadataka bit.
jer u jednom je naprimjer bitno da slušaš općenito što ti govori, bez da posebno razumiš svaku rič.
a u drugom može bit da se skoncentriraš na bitne elemente jer ćeš prema njima morat odgovorit na neko pitanje, hoče li to bit nadopunjavanje ili zaokruživanje ne znam , ali može bit i jedno i drugo.

također bitno je da prije dobro proučit pitanja i što se od tebe traži, i neće bit nikakvih problema 100%
 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 10:35   #275
Ovako, ja sam slaba iz engleskog, jer cijeli život učim njemački, i ako ja na slušanju uvijek kada vježbam imam 100% (ajde dobro, nekada možda 1 grešku, 2) onda će te i vi svi. To je najlakši dio, i služi osobama poput mene da osvijetla obraz xD Inače, uz Longmanovu zbirku se dobije CD sa 33 vježbe!
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:06   #276
Jel tko zezno ono pitanje gdje pita tko je imao priliku vidjeti životinje...hh
glupo je sto se u onom txtu sto govori o liku koji je bio na selu ni ž od životinja ne spominje, a onaj na plazi je gledo ribe, makar pečene al' su i dalje ribe. blah, mrzim ih sve sto su sastavljali testove.! !
GilmanPunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:09   #277
Pa spominje se:

"The wild life was amazing."
 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 14:32   #278
Quote:
enigm@21 kaže: Pogledaj post
moze li netko objasniti na osnovu cega su oni kao tocne oznacili bas sljedece odgovore:

The author was fascinated by Vesuvius because of:
A the scenery
B the danger
C its strangeness
D its power

Ja sam tu zaokruzila A..mislim da i C moze biti jednako tocno,ali ni manje ni vise od A ili cak D. Tu je jedini ocito kriv odgovor pod B.
I ja sam tu isto stavila A

Quote:
GilmanPunk kaže: Pogledaj post
Jel tko zezno ono pitanje gdje pita tko je imao priliku vidjeti životinje...hh
glupo je sto se u onom txtu sto govori o liku koji je bio na selu ni ž od životinja ne spominje, a onaj na plazi je gledo ribe, makar pečene al' su i dalje ribe. blah, mrzim ih sve sto su sastavljali testove.! !

Mislila sam da sam jedina na to pitanje odgovorila sa A zbog tih riba. Baš me briga! Nije važno jel su žive ili mrtve, ali su RIBE, a ribe su životinje.. Ajmo se tužit!
__________________
Živi svaki dan života kao da ti je zadnji, jednom ćeš biti u pravu!
ravenella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:32   #279
Quote:
ravenella kaže: Pogledaj post
I ja sam tu isto stavila A



Mislila sam da sam jedina na to pitanje odgovorila sa A zbog tih riba. Baš me briga! Nije važno jel su žive ili mrtve, ali su RIBE, a ribe su životinje.. Ajmo se tužit!
a jbote ako vama wildlife nisu divlje životinje onda ne znam što je ...
kakve ribe hehe
 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 15:37   #280
Quote:
enigm@21 kaže: Pogledaj post
moze li netko objasniti na osnovu cega su oni kao tocne oznacili bas sljedece odgovore:

The author was fascinated by Vesuvius because of:
A the scenery
B the danger
C its strangeness
D its power

Ja sam tu zaokruzila A..mislim da i C moze biti jednako tocno,ali ni manje ni vise od A ili cak D. Tu je jedini ocito kriv odgovor pod B.
istina da je jedino B netočan, ali pitanje ti nije glasilo na cijeli tekst već na rečenicu. znači rečenica je jasno i glasno naglašavala da je njega u početku vulkan privukao zato jer je taj svijet bio drugačiji od njegovog.

[/QUOTE]
The author wanted to visit Arenal volcano because:
A it is active
B it caused a disaster
C it is a major tourist attraction
D it is a natural wonder

[/QUOTE]

mora bit active, zato jer je vulkan bio aktivan i to ga je najviše privuklo na njemu, naravno da može bit i natural wonder, ali moraš gledat koje je točnije.


vidiš meni su baš ti zadatci bili među lakšima, kako si ti ono sa sportom uspila pogodit da nije tenis..
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.