Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2013., 20:56   #181
Kakvi su ti sveukupni dojmovi za ovu petu sezonu? Vidim da ima još samo jedna do kraja.

Meni je četvrta bila, uz par iznimki, katastrofalna...dosta razvodnjena, podjetinjena i dosadna. Jesu se popravili u međuvremenu?
PeaceFrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 16:09   #182
Quote:
PeaceFrog kaže: Pogledaj post
Kakvi su ti sveukupni dojmovi za ovu petu sezonu? Vidim da ima još samo jedna do kraja.

Meni je četvrta bila, uz par iznimki, katastrofalna...dosta razvodnjena, podjetinjena i dosadna. Jesu se popravili u međuvremenu?

Četvrta je fakat bila slabija od prve tri, ali imala je svojih čari. Mladi glumci su mi jako simpatični, cijela radnja je prestala biti mračna (to mi ide na živce, ta opsjednutost smrću i tim pretencioznim temama ).

U petoj su ušli u kolotečinu. Hal i Tom su postali genijalni. Neću ti prepričavat radnju, ali ako se sjetiš one scene u kojoj Annie razbija po kuhinji, a Mitchell i George iza ugla unezvjereno nagađaju je li duh u PMS-u, e takvih scena sam našla i u petoj.

Peta sezona ima koherentnu priču, svaka epizoda ima neki svoj otkačeni novi lik (vukodlak s blagom retardacijom, npr.)

Ja nisam cjepidlaka, ne vrištim na svašta i kad mi se čini da vidim istinski trud, onda sve prolazi. Priča je dobro napisana, nije rutinsko odrađivanje šablona ko u američkim blockbusterima, glumci nisu ko s modne piste, tako da je cijelu stvar baš gušt gledati. Svježe, pomaknuto i nekako ljudski.

Upozorenje: ako ovo misliš gledat bez prijevoda, ipak skini engl. titl, osim ako razumiješ Socha-Bracken engleski. Ja to ne razumijem ni otprilike.
__________________
Bong!

Zadnje uređivanje black.dahlia : 06.03.2013. at 17:13.
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 22:32   #183
malo se to sve razvodnillo, iako mi je britanska verzija jedina prihvatljiva, a i glumci su baš simpa, posebno vukodlak, baš takav bedast i dobroćudan
__________________
sto ne platis na mostu, platis na cupriji
amalka33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 12:04   #184
@black.dahlia

Hvala na dojmovima!

Odgledao jučer prvu epizodu pete sezone i so far so good.
Dobra kemija među likovima, zabavni dijalozi (posebno Alexini!) i najvažnije odličan omjer humora/drame. To je nešto što su skroz bili ukakili u prethodnoj sezoni.

Iako, moran priznat, malo me brine ovaj glavni story arc - sotona & all that jazz....vrlo isforsirane i zamorne teme (bar meni).
PeaceFrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:12   #185
Quote:
PeaceFrog kaže: Pogledaj post
@black.dahlia

Hvala na dojmovima!

Odgledao jučer prvu epizodu pete sezone i so far so good.
Dobra kemija među likovima, zabavni dijalozi (posebno Alexini!) i najvažnije odličan omjer humora/drame. To je nešto što su skroz bili ukakili u prethodnoj sezoni.

Iako, moran priznat, malo me brine ovaj glavni story arc - sotona & all that jazz....vrlo isforsirane i zamorne teme (bar meni).
Baš mi je drago da ti se sviđa.
A to o sotoni, štajaznam. Nešto valjda moraju imat. A sotona je fora lik, onakav sav ofucan i napola truo, vidjet ćeš.
Meni je puno više išlo na živce ono o vampirima koji hoće zavladat svijetom.

Sad mi je žao što serija završava. Oni su jedni od rijetkih koji se nisu skroz pokvarili do kraja.
__________________
Bong!
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 20:16   #186
Druga epizoda više nego solidna. Ne pretjerano originalna fabula ali nisu upilali s haunted hause tematikom što je super. Vražje UK serije, moram si dozirat epizode kako cijelu sezonu ne bih odgledao u jedno popodne!

@black.dahlia

Ej, hoće li se više pojavljivati ona curica (u biti jedna od Old Ones) kroz sezonu? Scene s njom su mi bile najupečatljiviji momenti prve epizode. "I hope you'll provide crayons so I can draw ponies"
PeaceFrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 19:21   #187
Bliži se finale.
I tužno i uzbudljivo.

Ma zašto? O, zašto je kraj!?


Evo našla sam Ten teasers za zadnju.

Quote:
PeaceFrog kaže: Pogledaj post

@black.dahlia

Ej, hoće li se više pojavljivati ona curica (u biti jedna od Old Ones) kroz sezonu? Scene s njom su mi bile najupečatljiviji momenti prve epizode. "I hope you'll provide crayons so I can draw ponies"
Neće.

Teško je nać klince koji stalno ovako dobro glume. Valjda zato.
__________________
Bong!
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 16:03   #188
Quote:
black.dahlia kaže: Pogledaj post
Bliži se finale.
I tužno i uzbudljivo.

Ma zašto? O, zašto je kraj!?
Apsolutno se slažem.

Ova sezona je u rangu prve, prava mješavina drame i humora! Originalna trojka uopće ne fali; čak mogu reći da mi se više sviđaju ovi novi likovi.
Također, sporedni likovi koje su uveli ove sezone su briljantni - od kaotično poremećenog Crumba preko simpatičnog Bobbya do bizarne Lady Mary.

Jedva čekam večerašnje finale!
PeaceFrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 17:45   #189
Quote:
PeaceFrog kaže: Pogledaj post

Ova sezona je u rangu prve, prava mješavina drame i humora! Originalna trojka uopće ne fali; čak mogu reći da mi se više sviđaju ovi novi likovi.
Također, sporedni likovi koje su uveli ove sezone su briljantni - od kaotično poremećenog Crumba preko simpatičnog Bobbya do bizarne Lady Mary.
Eto vidiš.

Taj BH je zbilja čudo. Misfits su mi isto bili dragi, ali mi je smetalo ono ničim izazvano ubijanje sporednih likova i totalni nedostatak ljudskog suosjećanja kod protagonista. Tu su mi se zamjerili. Kod BH to nije slučaj.

Ni u Guardianu se ne slažu s otkazivanjem serije: link
__________________
Bong!
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 21:15   #190
Večeras je zadnja.

That's all Folks!

Gotovo.

Nikad više.

Kraj.

Puttin' On The Ritz


A najavili su i "posebne goste" za finale. Jerbo to ne bi bilo to bez njih.
__________________
Bong!
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 13:52   #191
Meni se svidjelo i gotovo.

A zadnja scena je ovo:


(Rukavice bez prstiju, šalica za čaj i zlatni lančić s Davidovom zvijezdom. )



Ovi zbilja nisu normalni. Ovakvo nešto kancelirati dok je ovako dobro... ne, ovi fakat nisu normalni.

Veli da će izaći neki DVD na kojem će se reći što je dalje bilo s Alex, Tomom i Halom. Kao, specijalni dodaci. (Spoiler alert!!! Ne, nisu ih poubijali. Ostali su živi. Svo troje.)

__________________
Bong!
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 17:48   #192
Bar su otišli u stilu, što se ne bi moglo reći za masu serija. Ova sezona je bila pravi labuđi pjev.

Doduše, ova posljednja epizoda mi je bila možda i najlošija. Zašto, o zašto se svaki negativac mora uvijek vratiti po drugi put (ovdje Hatch u tijelu Rooka)?! Da je završilo oko 40. minute bilo bi super. I u biti, iako sam očekivao ovakav happy end - jer je s tim serija došla do logičnog kraja i prošla full circle; svi troje su ispunili najveću želju i postali obični ljudi - pesimist u meni bi volio da nisu baš svi preživjeli. Ali aj, opraštam im, ipak je to BH.

Iskreno, ne zanimaju me baš ti ekstra dodaci; priča o troje mladih ljudi koji dijele stan nije ni upola zanimljiva ako su svo troje, pa - ljudi!
PeaceFrog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 18:11   #193
Quote:
PeaceFrog kaže: Pogledaj post
Bar su otišli u stilu, što se ne bi moglo reći za masu serija. Ova sezona je bila pravi labuđi pjev.

Doduše, ova posljednja epizoda mi je bila možda i najlošija. Zašto, o zašto se svaki negativac mora uvijek vratiti po drugi put (ovdje Hatch u tijelu Rooka)?! Da je završilo oko 40. minute bilo bi super. I u biti, iako sam očekivao ovakav happy end - jer je s tim serija došla do logičnog kraja i prošla full circle; svi troje su ispunili najveću želju i postali obični ljudi - pesimist u meni bi volio da nisu baš svi preživjeli. Ali aj, opraštam im, ipak je to BH.

Iskreno, ne zanimaju me baš ti ekstra dodaci; priča o troje mladih ljudi koji dijele stan nije ni upola zanimljiva ako su svo troje, pa - ljudi!
Joj, točno sam znala da ćeš kritizirat taj detalj s Rookom. Ma pusti, ne može bit sve baš savršeno.
__________________
Bong!
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 00:06   #194
very sad & angry...

za razliku od većine serija kad zamijene cijelu originalnu postavu, novi trio je bio odličan, serija je dobila novi polet i sigurno su imali još par sezona u nogama... ne vjerujem da je britanci otkazaše...


!SPOILER!



inače slažem se da je tamo oko 40. minute bio emocionalni vrhunac (sa knedlom u grlu) i možda su mogli kraj malo ispolirati, ali iako volim kada pobiju par glavnih likova i ne volim baš happy end završetke, ovaj mi je baš legao...

you will be missed, ali kako je krenulo sa veronicom mars, možda i ovdje dobijemo još koju sezonu...
ivan204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 11:15   #195
super je serija. svi likovi su bas dobri, george sta se cmuli non stop.
zavrsio sa 2. sezonom. bila je jebena epizoda dok se uspaval s tabletama pa je imao izljeve bijesa.
__________________
I see no changes. Wake up in the morning and I ask myself: Is life worth living ? Should I blast myself ?
92marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 14:22   #196
planiram ovo gledati... koju verziju da gledam? us?uk?oboje?
kakvi su dojmovi?
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 18:32   #197
Definitivno UK verziju...US mi nikako nije sjela,možda sam 2 epizode pogledala.Nema te kemije među likovima,George&Mitchell moments...
Baš fale
Isonomia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 00:43   #198
Gde mogu pogledat seriju?
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.