Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2007., 18:58   #1
Rok trajanja/ispravnost namirnica: "za sada sam živ" by gmit

neki dan sam kupila one trokutaste siriće i idem ja danas jesti to.... i
ja pogledam tok trajanja i naravno prije 2 mjeseca je istekao rok trajanja.
međutim nije mi to prvi put da sam kupila tak nešto....
oni sve kaj ne valja stave na akciju i nitko ne gleda rok trajanja,...
znači sad svaki put kad nekaj kupujem obavezno ću gledat rok trajanja.
i da imam račun sad bi im to lijepo bacila u facu....

jel se i vama kad tak nekaj dogodilo?
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 19:50   #2
jednom sam naisla na zvijezdine salate kojima je rok bio istekao nekih 10 dana. nisam kupila.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 19:51   #3
meni je najbliži kaufland, oni valjda te rokove trajanja imaju u kompjuteru, pa zadnji dan možeš kupiti u četvrtinu cijene ili još povoljnije
Penzioneri vrebaju kad će biti takvih proizvoda pa ih već rano ujutro ima petnaestak na ulazu i čekaju da se otvori
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 20:04   #4
mislim da nema rgovačkog lanca di nisam na nešto takvo naletila
treba preimenovat topic u "pazite na rok trajanja kad kupujete"

uvjerljivo prvo mjesto nosi billa sa starim faširanim na koje su nanjeli samo sloj friškog i tak ga kamuflirali
a to se bome ne može skužit dok se ne kupi i otpakira
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 20:52   #5
Quote:
go2 kaže: Pogledaj post
meni je najbliži kaufland, oni valjda te rokove trajanja imaju u kompjuteru, pa zadnji dan možeš kupiti u četvrtinu cijene ili još povoljnije
Penzioneri vrebaju kad će biti takvih proizvoda pa ih već rano ujutro ima petnaestak na ulazu i čekaju da se otvori
meni se ni u kauflandu ,lidlu ni getrou nije nikad dogodilo da sam kupila tak nešto. tamo 2 tjedna prije isteka povuču proizvode iz prodaje
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:02   #6
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
uvjerljivo prvo mjesto nosi billa sa starim faširanim na koje su nanjeli samo sloj friškog i tak ga kamuflirali
a to se bome ne može skužit dok se ne kupi i otpakira
ja mislim da kod nas dolazi puno proizvoda kojima se uopće niti ne može skužiti kad im je istekao rok trajanja
Znam da smo imali jedno vrijeme zakon da se smrznuto meso kod nas može držati šest mjeseci u hladnjačama, a u EU tri
Onda ti dućani nakon tri mjeseca spakiraju meso i pošalju ga u Hrvatsku umjesto u spalionicu
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:06   #7
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
meni se ni u kauflandu ,lidlu ni getrou nije nikad dogodilo da sam kupila tak nešto. tamo 2 tjedna prije isteka povuču proizvode iz prodaje
ja sam siguran za kaufland, drugdje niti ne idem
Imaju policu gdje s popustom prodaju robu kojoj uskoro ističe rok trajanja i to je i napisano
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:11   #8
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post

jel se i vama kad tak nekaj dogodilo?
Ja ne volim Konzum, trudim s čim manje tamo kupovati.
Posebno su mi mrski oni njihovi K+ proizvodi.
Uvijek su nekakvog šuć-muć-nikad čuo porijekla i vrlo sumnjive kvalitete.
I voće i povrće su im očajni.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:26   #9
konzum - gljive isteko rok trajanja jedno par dana
plodine - cokoladno mljeko s isteklim rokom trajanja stajao na polici sigurno tjedan i pol, rumko cokoladica par dana

pocela sam jako pazit na rok trajanja a prije to ne bi ni pogledala

sta se tice k+ proizvoda, neke stvari su mi dobre ali vise ih je losih, isto je i s plodinama stvarima ali npr toalet papir od plodina je super a jeftin, aro proizvodi (metro) su mi vec puno bolji i dosta toga koristim
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 01:02   #10
Izbjegavam kupovati gotovu hranu u trgovačkim lancima, recite vi što hoćete, ali to meso ne može biti friško da ga je***!
Možda je bilo kad je stajalo na odjelu mesa, ali su ga od tamo proslijedili na one frižiderčiće u kojima je meso u kutijicama, pa kad nismo nasjeli ni na to, uvaljali su ga u gulaš.
A kad ni on ne prođe, napišu AKCIJA i svaki bauštelac i svaka teta tajnica i bilo koji radnik koji ide na gablec, uzel bu si po porciju i mislil kak je jeftino prošel.
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 01:10   #11
Ili još bolje kolač na akciji! Ljudi se masovno grabe za kolač od 1,99 kn! A unutra dotrajali sastojci povučeni s polica! Kome oni mažu oči?! Ne kužim po kojoj bi drugoj logici takav proizvod bio snižen?! Zašto? Jer vlasnici trgovačkih lanaca žele da građani RH jedu povoljnije i kvalitetnije, a da domaćice ne provode sate u pečenju kolača? Ma vraga to žele! Misle na svoje kapitalističke guzice, a naša djeca dobivaju alergije, astme i ostale boleštine od njihovih sranja!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 01:33   #12
slazem se da je cesto snizeno ono sta je rok trajanja pri kraju, ono cemu je istekao bas i ne bi smjelo bit jer ih ipak mozes tuzit ali istina je da se neki stvari prodaju za 5 puta vecu cijenu od proizvodne znaci ako snize prodajnu za 2 puta jos uvijek su u plusu
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:05   #13
iz prve ruke znam da nisu sve stvari na akciji nuzno sa istekom roka,ponekad trgovina izbacuje odredjeni artikal iz asortimana pa se mora rijesiti zalihe,a najbrze se rijesava akcijom. isto tako ako je nesta na akciji zbog isteka roka to mora biti naznaceno.
sto se tice penzica i roka trajanja...o moj boze to su cirkusi samo takvi!
prije par dana jedna starica je uzela trajno mlijeko koje ima rok do 12.mjeseca i dodje ona kod kolegice i pita "sta nemate mlijeko sa duzim rokom?" i sad ova se uplasila da je istekao rok a da nije povukla kad je vidila i rekla njoj da je rok do 12.mjeseca baba nju pita "a nemate na dnu palete mozda da je do 1.mjeseca?" bemti kao da ce litru mlijeka piti 2 mjeseca!
isto tako puno ljudi vidi datum na proizvodu pa ko muhe bez glave te pocnu napadat a ne gledaju da pise da je to datum proizvodnje.

eh da i razlog vecini akcija je da privuku kupce npr. stave na akciju rajcicu,ti dodjes tamo kupiti rajcicu i mislis si pa vec kad sam tu kupit cu i malo paprike,e pa treba mi i kruh,kad sam kod kruha mogla bi i malo salame,pa se sjetis da nemas vise praska za robu odes po to i vidis da je i omeksivac na akciji,pomislis ma to mi ne treba sad,ali kupit cu vec kad je snizeno trebat ce mi kadtad....jedna stvar veze drugu i to je najcesci razlog akcija.
__________________
zivot je poput priče,nije važno koliko je dug,već koliko je dobar!
(seneka)
kiki69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:11   #14
Nisam kupila ništa čemu je prošao rok trajanja - jer na to pazim. Ali me dočekao krug plijesni (ili čega već) kad sam otvorila jogurt kupljen u Kauflandu - nije mu bio prošao rok trajanja.

Fuj.
__________________
Just a perfect day you made me forget myself
pampsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:54   #15
iskreno - ne opterećujem se time previše. ok, meso, svježe mlijeko ili lako kvarljive stvari - to da. dogodilo mi se nekoliko puta da je voćni jogurt kojemu rok trajanja istječe za 10 dana - pokvaren (zelene plijesni u njemu). ili mlijeko koje mi stoji u frižideru doma, istekne mu rok trajanja pa se ne pokvari. ionak mi nikad nije bilo jasno kak proizvođač određuje točan rok trajanja
x-type is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 12:12   #16
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
iskreno - ne opterećujem se time previše. ok, meso, svježe mlijeko ili lako kvarljive stvari - to da. dogodilo mi se nekoliko puta da je voćni jogurt kojemu rok trajanja istječe za 10 dana - pokvaren (zelene plijesni u njemu). ili mlijeko koje mi stoji u frižideru doma, istekne mu rok trajanja pa se ne pokvari. ionak mi nikad nije bilo jasno kak proizvođač određuje točan rok trajanja
mislim da proizvodjac mora staviti kraci rok nego sto on ustvari je jer proizvodi se skladiste u svakakvim uvjetima i proizvodjac treba i na to racunati.
__________________
zivot je poput priče,nije važno koliko je dug,već koliko je dobar!
(seneka)
kiki69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 12:56   #17
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Ili još bolje kolač na akciji! Ljudi se masovno grabe za kolač od 1,99 kn! A unutra dotrajali sastojci povučeni s polica! Kome oni mažu oči?! Ne kužim po kojoj bi drugoj logici takav proizvod bio snižen?! Zašto? Jer vlasnici trgovačkih lanaca žele da građani RH jedu povoljnije i kvalitetnije, a da domaćice ne provode sate u pečenju kolača? Ma vraga to žele! Misle na svoje kapitalističke guzice, a naša djeca dobivaju alergije, astme i ostale boleštine od njihovih sranja!


Kakve su ovo gluposti??? Prokleti masoni i njihove urote...

Pa naravno da na akciju/sniženje ide roba koja bi se inače teže prodala. Pogledaj kad je pakirano, pogledaj cijenu, izgled, rok trajanja i ako hoćeš kupi, a ako nećeš... pa ono, nemoj.

Astme, alergije i ostale kapitalističke boljke svoje djece lako se spriječe/izliječe tako da se zasuču rukavi i obradi njiva, zasadi svoj vrt i uzgajaju vlastiti piceki.

Ali to nije samo tako, zar ne?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 13:18   #18
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Kakve su ovo gluposti??? Prokleti masoni i njihove urote...


Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Pa naravno da na akciju/sniženje ide roba koja bi se inače teže prodala. Pogledaj kad je pakirano, pogledaj cijenu, izgled, rok trajanja i ako hoćeš kupi, a ako nećeš... pa ono, nemoj.
Upravo tako. Nit' je svoj robi na akciji istekao rok trajanja, nit' sam jednom naletio na robu kojoj je istekao rok trajanja, a da nije na akciji (iz nekog razloga, najčešće svježi sir u Dioni ). Svaki put pogledat rok trajanja (brzo prijeđe u naviku) i nema problema.
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 13:50   #19
ja uvijek kad kupujem neke namirnice-nikad ne uzimam ono što stoji na početku police-nego zavučem ruku iza i izvučem proizvod sa kasnijim rokom trajanja...

meni dobro...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 14:23   #20
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
iskreno - ne opterećujem se time previše. ok, meso, svježe mlijeko ili lako kvarljive stvari - to da. dogodilo mi se nekoliko puta da je voćni jogurt kojemu rok trajanja istječe za 10 dana - pokvaren (zelene plijesni u njemu). ili mlijeko koje mi stoji u frižideru doma, istekne mu rok trajanja pa se ne pokvari. ionak mi nikad nije bilo jasno kak proizvođač određuje točan rok trajanja
Ja znam za jednu osobu (iz najpoznatije Hrvatske tvornice mlijeka i prerađevina) koja je zahebala cijeli dan proizvodnje jer nije ubacio tu neku kulturu koja ide unutra i nije dezinficirao strojeve prije punjenja (ili oprao, nisam baš skužila taj dio) i cijeli tjedan su dućani vraćali jogurte. Šteta je bila, po njegovoj priči, oko milju i pol kuna. Ta osoba još radi tamo i sigurno je još koji put zahebala stvar, a ja od kad sam to čula ne kupujem proizvode te tvornice (iako je vjerojatno u svima isto ).

No back to topic, ja često naletim na stare rokove u Konzumu. Nije se jednom dogodilo da moram vraćati hrenovke (prošao rok trajanja tjedan dana), ili jogurte, a čak i njihove K+ sendviče.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.