Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2007., 20:59   #1
Exclamation Najbolji burek u Zagrebu

Štovano gastro forumstvo, ispričavam se ako vam se učini da je ova tema neprikladna, ili po svoj prilici već postoji jedna takva na ovom podformu.

Mene konkretno zanimaju mišljenja forumaša o specifičnoj gastro ponudi, i to u našem najvećem gradu Zagrebu. Priznajem da su razlozi za pokretanje teme posve privatni i subjektivni, naime rado bih uživao u vrhunskom bureku, ako je moguće već večeras.

Dakle, najbolji burek, pita, strudla, savijača od lisnatog tijesta u gradu Zagrebu. Pravi mesni burek, burek sa sirom, zeljem, pizza burek, pita od krumpira, špinata, štrudl od jabuka. Autohtoni ili zagrebački, svejedno.

Par mojih prijedloga:

Pekarna na Savici kod Placa
Pekarna u Mesnićkoj
Pekarna Vjesnik na Savskoj

dakle, u obzir dolaze sve pekare, zalogajnice, štandovi s klopom, ali i eventualno neki restoran balkanske kuhinje, slastičarna, hotel, prenoćište, menza...

__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 21:17   #2
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
Pekarna u Mesnićkoj
Pekarna u Mesničkoj ne postoji jedno 5-6 godina. Jedino ako nisi mislio na Mlinara...
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 21:22   #3
Pekarnica 'Romaja? u Žajinoj. Dodatni plus je što rade 0-24.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 21:31   #4
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Pekarnica 'Romaja? u Žajinoj. Dodatni plus je što rade 0-24.
__________________
bez panike
apić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:11   #5
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Pekarna u Mesničkoj ne postoji jedno 5-6 godina. Jedino ako nisi mislio na Mlinara...
imaš pravo, mislio sam na onu u Radievoj

Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Pekarnica 'Romaja? u Žajinoj. Dodatni plus je što rade 0-24.
uzeto na razmatranje, hvala!
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 23:57   #6
tamo na početku Mesničke s desne strane je meni bio najbolji. jako sam se neugodno iznenadio kad sam nako puno vremena prije mjesec dana otišao tamo i očajnički je pokušavao naći... nema...
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:07   #7
najbolji burek koji sam ja jeo u zagrebu je onaj na dolcu, tamo na onoj terasi di je rubelj pa skroz na kraju.. iako su se malo pokvarili u zadnje vrijeme..
stewie_griffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 09:11   #8
Quote:
stewie_griffin kaže: Pogledaj post
najbolji burek koji sam ja jeo u zagrebu je onaj na dolcu, tamo na onoj terasi di je rubelj pa skroz na kraju.. iako su se malo pokvarili u zadnje vrijeme..
Potpisujem, a još bolji, bolji, najbolji je bio u Ozaljskoj, mislim da je sada tamo apoteka. I na remizi je bio jedan...Ali više nijednog od njih nema...ostale su samo ove gume po pekarama...
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 09:34   #9
Tako je, Romaja i na terasi Dolca. Sve ostalo možete zaboraviti. Prije je bio dobar burek u pekari u Maksimirskoj, kod križanja sa Sveticama, ali nisam dugo bio tam, pa ne znam je li još uvijek valja?!

Dobre su mi također sve pite tam u piteriji na križanju Ozaljske i Selske.

E da, najbolji burek s mesom (mrzim taj pojam ) sam jeo na autobusnom terminalu u Zaprešiću, njam..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 19:05   #10
DakleM! Jučer smo se tragom vlastitih, ali i tuđih preporuka i referenci uputili u potragu za najboljim burekom u Zagrebu. Pošto nam kapaciteti nisu baš veliki obišli smo svega tri pekarnice, kojima je prednost i radno vrijeme. Naime, bila je nedjelja navečer, nakon 22 sata.

1. Pekarna sa zapadne strane placa na Savici. 22:05 h. Kratkim i letimičnim vizualnim pregledom ustvrdili smo kako je jedan od dvije vrste bureka opasno prepečen pa smo se odlučili na degustaciju onog sa sirom. Taj smo put slijedili i dalje, pri ćemu je burek sa sirom postao glavni predmet naše recenzije.
Kupljeni burek bio je također prepečen s gornje strane te zbog toga lagano gorkast. Bio je rezanog tipa, cijene 10 kuna, prilično masan. Sav je bio obliven uljem. Sirna smjesa kiselkasta, daleko od kvalitete svježeg kravlje sira. Unatoč tome, sir je još uvijek bio u svom prepoznatljivom stanju (komadići i grudice) tijesto relativno debelo, ali ne i žilavo. korica je bila hrskva, ali ne i suha/oštra. burek je bio topao ali ne i vruć.
Pola bureka je nestalo odmah, a pola je ostavljeno za hladnu degustaciju. Hladan je bio ukusan ali nekako mekan i nepovezan, vizualno još uvijek OK ali kao da se masnoća nije stisnula pri hlađenju, još je uvijek bio vlažan.

2. Pekara Vjesnik na Savskoj. 22:30 h. Rolani tip bureka, cijena također 10 kuna. Nismo ga bili u mogućnost vizualno pregledati prije kupnje pošto se ne nalazi u glavnoj prodajnoj prostoriji. U ponudi je bila i pita s krumpirom cijene 6 kuna koju smo također odlučili probati.
Burek od sira bio je prevruć da bi se odmah konzumirao. Do izražaja je najprije došla kora, prerahla, nalik lisnatom tijestu. Također je bio izuzetno masan, no za razliku od prvoga, bio je čitav prožet masnoćom. Zbog velike količine ulja i pretekuće sirne smjese činio se nedovoljno pečenim. Okus prihvatljiv, uz izostanak pretjerane kistelosti smjese. Odmah je pojedeno pola bureka.
Pita od krumpira bila je mlaka, od identičnog tijesta, okusa ISKLJUČIVO po vegeti. krumpir ribani, bez teksture, gnjecav. Probali smo i odustali.
Nakon dva sata, pri hladnoj konzumaciji, nedostaci su se pokazali kao prednost, hladni burek je najviše nalikovao pravoj bosanskoj piti, iako se tijesto još uvijek mrvilo. Za pohvalu je činjenica da se suvišna masnoća upila u sam burek te stisnula pri hlađenju.


3. Pekara u Maksimirskoj ulici, prije križanja s ulicom Svetice. 23:10 h. Rezani burek, sa sirom 9 kuna, sa mesom 10. Bili su izloženi u prodajnom prostoru i izgledali dobro. Kupili smo oba!
Nije bio prevruć, mogao se odmah konzumirati. Manje masan no ovi do sad, propisno ispečen. Sirni malo kiselkast, no prepun file, mesni ukusan ali malo siromašan. Tijesto mrvicu žilavo, s debljom i tvrđom koricom.
Pri hladnoj konzumaciji burek sa sirom je izgubio formu i sav se rastavio na slojeve. Mesni je pak zadržao svoje karakteristike. Dojam da nedostaje mesa bio je slabiji. Pohvalan je sam okus mesnog punjenja, ni preslan ni prebljutav. Čak nam se učinilo da je spremljen bez dodavanja vegete.

eto. bit će još recenzija, slobodno nam se pridružite. za sada vodi burek iz Savske, uz napomenu da ga ne treba konzumirati odmah nakon pečenja. krećemo dalje po Vašim preporukama. možda bude i fotki

TRAŽI SE NAJBOLJI BUREK U ZAGREBU!
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 19:12   #11
ako navratite u Brod odite na burek kod Žutog.
uvjerljivo nabolji burek koji sam ikad jela. i vrlo jeftin. uvijek kupim koji komad i zamrznem da mogu u njemu uživati i u Rijeci.

eto, znam da se ne tiče zg-a, al ako navratite u Brod....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 19:20   #12
kolko ima kilometara do broda i do kad radi taj Žuti?
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 20:20   #13
...pekarna CROATIA u Baštijanovoj....ja bolji nisam jeo...
vraana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 20:30   #14
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
kolko ima kilometara do broda i do kad radi taj Žuti?
zg-sb ----> 2 sata..

al bureke peče samo do 2 popodne (nažalost)...

živim za te bureke kad se vraćam doma za Božić.... nekad znamo na sam badnjak zapičit na jedan mesni....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 20:54   #15
Pekarna Jelenovac u Vinogradskoj ulici (čim se iz Ilice uđe u Vinogradsku, nakon nekih 200 m, na lijevoj strani).
Burek sa sirom, rezani, nije mastan, meni izvrstan.
Inače sam jako osjetljiva na raznorazne pekare i svakakva ulja kojim preljevaju svoje proizvode, ali u ovoj pekarici i sa ovim burekom to nikad nije bio slučaj. Tijesto je izvrsno, sir također.
Imaju i sa mesom, alli to ne jedem, mojima je super i taj.
obi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 11:50   #16
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
živim za te bureke kad se vraćam doma za Božić.... nekad znamo na sam badnjak zapičit na jedan mesni....
Ideš drito u pakao!

OT:
burekdžinica "Dario" ima kioske po raznim placevima (znam za Utrinski, a na vrećicama su nabrojani još neki al se sad nemrem sjetit koji ). Imaju rolane bureke od sira, mesa, krumpira i jabuka (mislim da ima i od špinata al nisam siguran). Nisu masni, odnosno masni su baš koliko treba, peku ih na licu mjesta i najčešće su svježi iz pećnice. Stupanj prepečenosti ovisi o trenutnim uvjetima ali uglavnom su fino hrskavi. Cijena 8 kn bez obzira na vrstu.
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 12:31   #17
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
Ideš drito u pakao!

.
znam,...

al to je jače od mene...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:47   #18
Pekara Domjanićeva-burek s mesom
Sad sam gladna...
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 13:22   #19
Najbolji burek mi je uvijek bio u Bureku (Zapruđe, ne znam ime lokala samo nadimak). Već dugo nisam bila tamo pa ne mogu tvrditi da je i dalje tako
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 14:40   #20
Na dolcu, prvi plato, istocna strana, prvi lokal..
prastara, dobra, burekđinica s nogu..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.