Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 18:50   #1
Kako objasniti roditeljima da ne želim ženu i djecu?

Još kao mali govorio sam da se nikad neću ženiti niti imati djecu. Govorio sam to s 12 godina, sa 15, sa 18. Starci su naravno mislili da se šalim. Ja to i dalje govorim sad s 30 godina i valjda su počeli shvaćati da mislim ozbiljno.

E sad, roditelji su mi umirovljenici i unatoč mojem jasnom stavu sve me više "pile" s tim pitanjima. Mama se još nekako miri s tim ali otac teško prihvaća činjenicu da neće imati unuke, da neće biti djed. Shvaćam da će im biti dosadno u mirovini i da ljudi u tim godinama požele unuke ali opet... imam dojam da sam im razočaranje i da im to teško pada, pogotovo jer su drastično konzervativnijih i tradicionalnijih životnih stavova od mojeg.

Kako im to reći na neki način da se pomire s tim? Ili to nije u mojoj moći i na njima je da to nekako prihvate?
drumforce is offline  
Old 04.09.2017., 18:53   #2
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Još kao mali govorio sam da se nikad neću ženiti niti imati djecu. Govorio sam to s 12 godina, sa 15, sa 18. Starci su naravno mislili da se šalim. Ja to i dalje govorim sad s 30 godina i valjda su počeli shvaćati da mislim ozbiljno.

E sad, roditelji su mi umirovljenici i unatoč mojem jasnom stavu sve me više "pile" s tim pitanjima. Mama se još nekako miri s tim ali otac teško prihvaća činjenicu da neće imati unuke, da neće biti djed. Shvaćam da će im biti dosadno u mirovini i da ljudi u tim godinama požele unuke ali opet... imam dojam da sam im razočaranje i da im to teško pada, pogotovo jer su drastično konzervativnijih i tradicionalnijih životnih stavova od mojeg.

Kako im to reći na neki način da se pomire s tim? Ili to nije u mojoj moći i na njima je da to nekako prihvate?
Sto im imas vise govoriti. Na njima je da prihvate.
Ali mi nije jasno kako to izgleda. Oni svaki dan pile s time i to im je smisao zivota?
Cepin40 is offline  
Old 04.09.2017., 18:57   #3
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Sto im imas vise govoriti. Na njima je da prihvate.
Ali mi nije jasno kako to izgleda. Oni svaki dan pile s time i to im je smisao zivota?
Pa ne svaki dan ali slušam ta pitanja nekoliko puta mjesečno. I obavezno na obiteljskim druženjima ili u gostima spominju takve stvari
drumforce is offline  
Old 04.09.2017., 19:04   #4
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Pa ne svaki dan ali slušam ta pitanja nekoliko puta mjesečno. I obavezno na obiteljskim druženjima ili u gostima spominju takve stvari
Pa ne znam. Jesi li ih pitao da li je njima stalo do tvoje srece i zelja ili im je samo vazno da se ispuni forma?

Jednostavno budi odrijesit i reci im da te vise ne gnjave s time, da je to tvoj zivot i da te s navaljivanjem i nametanjem s time samo vrijedjaju i opterecuju.
Cepin40 is offline  
Old 04.09.2017., 19:11   #5
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Pa ne znam. Jesi li ih pitao da li je njima stalo do tvoje srece i zelja ili im je samo vazno da se ispuni forma?

Jednostavno budi odrijesit i reci im da te vise ne gnjave s time, da je to tvoj zivot i da te s navaljivanjem i nametanjem s time samo vrijedjaju i opterecuju.
Bezuspješno. Valjda im život bez unuka u tim godinama nema smisla, a nemaju neku zanimaciju koju bi ispunjavali u penziji.
drumforce is offline  
Old 04.09.2017., 19:14   #6
Ako zivis s njima, reci im da ces odseliti. Ako te ne prestanu daviti.
avelina is offline  
Old 04.09.2017., 19:17   #7
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Bezuspješno. Valjda im život bez unuka u tim godinama nema smisla, a nemaju neku zanimaciju koju bi ispunjavali u penziji.


Mislim, nemaju ljudi neku zanimaciju u mirovini. Imaju ako je žele pronaći... od izleta, druženja s prijateljima, knjiga, slikanja, izrade piva, planinarenja, psa, štogod...

Sigurno im nisi dužan dat unuče da bi oni imali razbribrigu.

Jednostavno reci da ma takva pitanja nemaš namjeru više odgovarati i bok.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Old 17.09.2017., 18:07   #8
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Bezuspješno. Valjda im život bez unuka u tim godinama nema smisla, a nemaju neku zanimaciju koju bi ispunjavali u penziji.
Kupi im psa. Ili jos bolje, dva
Lady Isadora is offline  
Old 11.09.2017., 08:41   #9
30 godina, neżenja, dalje pod istim krovom sa starcima, problem sa njima (a u stvari sa sobom)

Objasniti? Valjda si htio reći preseliti se i zapoćeti samostalan, odgovoran żivot, bez tumaćenja se za njega, itd.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 11.09.2017., 10:33   #10
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
30 godina, neżenja, dalje pod istim krovom sa starcima, problem sa njima (a u stvari sa sobom)

Objasniti? Valjda si htio reći preseliti se i zapoćeti samostalan, odgovoran żivot, bez tumaćenja se za njega, itd.
Nije pod istim krovom sa starcima. Živi odvojeno od njih. Znači preselio se i započeo "samostalan, odgovoran život".

Probaj ponovo.
Loonie. is offline  
Old 16.09.2017., 22:15   #11
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Pa ne svaki dan ali slušam ta pitanja nekoliko puta mjesečno. I obavezno na obiteljskim druženjima ili u gostima spominju takve stvari
vjeruj mi, lakše se oženit nego cijeli život trpit takva pitanja....
technotronic is offline  
Old 04.09.2017., 19:13   #12
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ja... 30 godina...

...roditelji su mi umirovljenici...

...imam dojam da sam im razočaranje...
Čitam tvoj post između redaka i bio bi mi donekle jasan da svi skupa imate puno manje godina od navedenog, osim ovog da si im razočaranje pa te na obiteljskim okupljanjima pribijaju na stup srama. Ako sve nije zafrkancija, a očito tebi nije kad si postavio temu u ovom tonu, imaš na psihologiji temu o otrovnim roditeljima.

I nemoj ići s roditeljima drugima u goste

Quote:
Kako im to reći na neki način da se pomire s tim? Ili to nije u mojoj moći i na njima je da to nekako prihvate?
Živi život kakav ti želiš.
Bam Bee is offline  
Old 04.09.2017., 19:18   #13
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
imaš na psihologiji temu o otrovnim roditeljima.
Pa jebaga nemojte sve trpat u isti kos.
Procitala si tri crte i odmah, najozbiljnije, klasificiras njegove roditelje pod otrovne.

Ljudi moji, razmislite malo sta pisete.
jamesbond is offline  
Old 04.09.2017., 19:36   #14
Reci im da im nije baš pametno graditi svoju sreću oko tebe i tvojeg života jer bi se moglo vrlo lako dogoditi da će ostatak života provesti nesretni.
jopko_bopko is offline  
Old 04.09.2017., 19:42   #15
U jednu ruku ih razumijem, žele mi dobro i misle da ću biti sretniji sa ženom i djecom nego sam.
Njima je to valjda neshvatljivo baš zbog tog konzervativnog stava da čovjek ne vrijedi ako nema obitelj.
drumforce is offline  
Old 04.09.2017., 20:24   #16
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
U jednu ruku ih razumijem, žele mi dobro i misle da ću biti sretniji sa ženom i djecom nego sam.
Njima je to valjda neshvatljivo baš zbog tog konzervativnog stava da čovjek ne vrijedi ako nema obitelj.
Ocito te uopce ne poznaju....samim time ti ne zele dobro sa forsiranjem.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 08.09.2017., 09:20   #17
Quote:
MissDilemma kaže: Pogledaj post
Ti zaista mislis da roditleji prizeljkuju unucad da njima ne bude dosadno?
ništa ja ne mislim o željama drumforceovih roditelja, već sam se osvrnula na ovaj dio:

Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
... Shvaćam da će im biti dosadno u mirovini i da ljudi u tim godinama požele unuke...
a mislim li ja da nekakvi umirovljenici imaju pametnijeg posla od hvatanja puzavaca i slinavaca? da, imaju. kao što sam prethodno napisala - nek putuju, druže se.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 08.09.2017., 09:51   #18
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
a mislim li ja da nekakvi umirovljenici imaju pametnijeg posla od hvatanja puzavaca i slinavaca? da, imaju. kao što sam prethodno napisala - nek putuju, druže se.
Tako je, naravno da imaju pametnijeg posla jer cijeli su zivot radili i odgajali i brinuli se za svoju djecu pa je red da pod stare dane i uzivaju, samo sto to kod nas cesto nije slucaj posto pod stare dane imaju tako mizerne mirovine da samo sto ne skapaju od gladi. Sve nam je to nasa drzava Hrvatska omogucila a uz to jos nastaju i zdravstvene tegobe a posto nam je i zdravstvo za ubit vola onda nemaju mogucnosti ni lijeciti se kako spada.
MissDilemma is offline  
Old 01.10.2017., 09:53   #19
Bliži se mjesec dana otkako si otvorio temu.

Što si tijekom toga mjeseca konkretno učinio na rješavanju problema?

Odgovor na to pitanje jasno će pokazati koliko doista želiš riješiti problem, a koliko te zapravo samo rajca pričati o njemu i kukati.
Lord Byron is offline  
Old 02.10.2017., 19:21   #20
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Bliži se mjesec dana otkako si otvorio temu.

Što si tijekom toga mjeseca konkretno učinio na rješavanju problema?

Odgovor na to pitanje jasno će pokazati koliko doista želiš riješiti problem, a koliko te zapravo samo rajca pričati o njemu i kukati.
Selim u Irsku iduće godine i problem će biti riješen.
Ispričavam se što ne odgovaram odmah, radim od 7 do 19 i sve manje sam na forumu. Još jedan razlog za moju odluku - koje dijete i žena želi oca i muža kojeg nema po čitave dane doma (a pritom ne unosi neke značajne novce u domaćinstvo kao "kompenzaciju"?)
drumforce is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.