Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2008., 23:11   #41
Smile Sad si me uvjerio

BBc ili kako vec, upravo si me uvjerio u suprotno,tj da treba poloziti ispit za voditelja poslovnice.
Napisao sam da imam kiosk, dakle usluge nudim neposredno...
,
Hvala i addio
superzvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 02:01   #42
Quote:
superzvrk kaže: Pogledaj post
...
Napisao sam da imam kiosk, dakle usluge nudim neposredno...
Kako hoces, ali mislim da nemas pravo.

Stavka 4. kaze:
4. dokaz o pravu korištenja poslovnog prostora,

Po tvojoj logici, cim imas poslovni prostor, usluge pruzas neposredno.
A sto bi to onda bilo posredno, ako moras imati poslovni prostor?

Mislim da rijec neposredno ne oznacava to da se mi moramo gledati u tvom kiosku, vec oznacava vrstu putnicke agencije (stavka 3). Dakle, agencija koja nudi svoje programe (neposredno) mora imati voditelja, a ona koja nudi tudje programe (posrednik) ne mora. I jedna i druga agencija nalaze se u kiosku ili nekom poslovnom prostoru. Ako nude turisticke aranzmane preko Interneta, opet moraju imati prijavljeni poslovni prostor.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 17:19   #43
Nažalost u spomenutom zakonu na više mjesta piše: "ako turistička agencija pruža usluge neposredno korisniku usluge..."

Ispada da ipak treba imati voditelja jer pod pojmom "korisnik usluge" je valjda kupac, turist...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 17:40   #44
Prostor se mora imati.
Sto bi onda bilo posredno?
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 17:59   #45
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Sto bi onda bilo posredno?
Pojma nemam. Valjda one agencije koje sastavljaju programe ne trebaju imati voditelja... Nema logike, logičnije bi bilo da je obratno ali...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 18:11   #46
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pojma nemam. Valjda one agencije koje sastavljaju programe ne trebaju imati voditelja... Nema logike, logičnije bi bilo da je obratno ali...
bbc ti je lijepo objasnio. evo, ja ću pokušati još jednostavnije:

posrednik - samo dovodi u vezu kupce (turiste, putnike) s jedne strane, i komitente (npr. hotele, prevoznike) s druge strane. dakle, to posredovanje kod turističkih agencija se odnosi na prodaju različitih usluga putnicima i turistima ali za račun izvršitelja usluge (npr. hotela, prevoznika ili čak drugih turističkih agencija). za to posredovanje, turističke agencije od izvršitelja usluge (npr. hotela, prijevoznika) naplaćuje određenu proviziju. taj pojam posredovanja je izveden iz pojmova posredovanja i zastupanja u trgovini. kada se kaže "putnička agencija posrednik", misli se na ovo gore navedeno. još jednostavnije rečeno, to je putnička agencija koja prodaje ili nudi na kupnju turistički paket aranžman koji je sastavio organizator putovanja a ne ona, ili koja pruža druge usluge putničke agencije.

za razliku od "putničke agencije posrednik", postoje i putničke agencije koje same organiziraju turistički paket aranžman što znači da one same osmišljavaju programe za turiste, biraju hotele, izlete itd. i onda te svoje osmišljene programe mogu same direktno prodavati turistu koji posjeti npr. njihovu agenciju. uz to, one čak mogu angažirati i druge turističke agencije (npr. ove "putničke agencije posrednik") da im i one prodavaju njihove osmišljene aranžmane. takve agencije se zovu, kako je netko rekao, "putnička agencija organizator putovanja".

valjda su sada neke stvari jasnije.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 12:13   #47
Quote:
Laurarossi kaže: Pogledaj post
Da, i mene zanima koliko vrijedi jedna takva agencija, pa ako nije tajna da nam kažeš...
Javljam se sa info u veeeeelikom zakasnjenju... Cijena je 50-75k eura za cca 50% udjela. Firma napravi cca 10 puta vise prometa godisnje, a dobit nepoznata...
Koliko dode izrada jedne dobre Internet stranice tipa adriatica.net, gulliver.hr i eventualno odrzavanje iste? Hvala
poako is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 11:05   #48
Quote:
poako kaže: Pogledaj post
Javljam se sa info u veeeeelikom zakasnjenju... Cijena je 50-75k eura za cca 50% udjela. Firma napravi cca 10 puta vise prometa godisnje, a dobit nepoznata...
Koliko dode izrada jedne dobre Internet stranice tipa adriatica.net, gulliver.hr i eventualno odrzavanje iste? Hvala
Kako može dobit biti nepoznata? Pa valjda vode knjige? Dobru stranicu danas možeš napraviti za relativno malo novca jer se dosta ljudi tim bavi, ne znam točno kako se zovu firme, malo pogledaj po internetu, ali znam da možeš dosta povoljno proć s tim.
Laurarossi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 17:07   #49
Quote:
Laurarossi kaže: Pogledaj post
Kako može dobit biti nepoznata? Pa valjda vode knjige? Dobru stranicu danas možeš napraviti za relativno malo novca jer se dosta ljudi tim bavi, ne znam točno kako se zovu firme, malo pogledaj po internetu, ali znam da možeš dosta povoljno proć s tim.
Agencija ima 2-3k eura dobiti ali kod takvih firmi je to relativno, mozda vlasnik lovu ulozi negdje drugdje ili ju na neki drugi nacin isplati kako bi izbjegao porez...Biti ce ipak potrebnija malo dublja analiza bilance i rdg-a
Mene zabrinjava da li uopce ima prostora za male agencije na trzistu (dugorocno gledajuci) pored adriatice, generalturista i takvih velikih igraca.
poako is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 18:05   #50
Poštovanje,

Lijepi pozdrav svima,

Planiram otvoriti turističku agenciju, stručni tim ljudi radi na toj ideji poslovni plan ili ti investicijsku studiju. Za početak neću otvarati poslovnicu.., to ću malo kasnije.
Zanimaju me vaša iskustva, problemi, prednosti posla, itd.
Ako imate bilo kakav savjet ili prijedlog molio bih vas da pišete
skayli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:26   #51
nadovezujem se na skayli post
i ja isto
samo sam se našla u zabludi
u zakonu o turističkoj djelatnosti stoji samo pojam putnička agencija, pa me zanima jeli isti pojam putnička i turistička agencija tj ima li isti pravno značenje,
jer kod upisa u Trgovački registar djelatnica pravne službe mi je rekla da putnička agencija mijenja naziv firme koja otvara istu, a kod turističke samo se upisuju djelatnosti

još jedno pitanje
postoji li djelatnost turističke agencije ili se djelatnosti koje ona obavlja upisuju pojedinačno u registar
joj koliko posla bezveze

molim odgovor
pliz pliz
leptiric mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 11:31   #52
Zanima jednog mojeg prijatelja gdje se sve moze polagati taj tečaj za voditelja agencije, jel to ima na svakom ekonomskom faksu? Na netu sam nasao da ima u Splitu i Sibeniku, ali za druge gradove nisam uspio naci nista, ali inace ima slabo info-a o tome na netu osim ovo nesto malo sto su ljudi pisali iskustva ovdje na forumu, mene bi zanimalo ima li negdje u Slavoniji, ili eventualno u Zagrebu.
shinobi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 06:25   #53
Zsm

Upravo sam vidio oglas za seminar pri ZŠM za :voditelj poslovnice i tur.vodić,jeli ima iko iskustva sa tim seminarom.
mimae is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 06:49   #54
Organizacija obilaska

U prošlom postu nisam stigao reći što želim,naime planiram napraviti sljedeće:radim na tur.destinaciji i do sada sam svoju ponudu nudio raznim agencijama no obzirom da svoju destinaciju mogu logistički izdržati najviše 2-3 sata sastavio sam i uključio u aranžmane i ostale sudionike sa svojega područja i do čega dolazimo - da agencije kojima nudim svoj program sebi uvrste što njima odgovara i onda mene zaobiđu - konkretno trošiš svoj intelekt.kapital i daješ ideje drugima .Pitanje je sada što registrirati i što savjetujete
mimae is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 20:45   #55
Quote:
Upravo sam vidio oglas za seminar pri ZŠM za :voditelj poslovnice i tur.vodić,jeli ima iko iskustva sa tim seminarom.
Ja sam ga prošla, po starom programu.. Moraš učiti. Ima jedno 5-6 predmeta- ukupno kao jedan predmet na faksu. Kažu da je po novom još opširnije.

Quote:
U prošlom postu nisam stigao reći što želim,naime planiram napraviti sljedeće:radim na tur.destinaciji i do sada sam svoju ponudu nudio raznim agencijama no obzirom da svoju destinaciju mogu logistički izdržati najviše 2-3 sata sastavio sam i uključio u aranžmane i ostale sudionike sa svojega područja i do čega dolazimo - da agencije kojima nudim svoj program sebi uvrste što njima odgovara i onda mene zaobiđu - konkretno trošiš svoj intelekt.kapital i daješ ideje drugima .Pitanje je sada što registrirati i što savjetujete
Ovakve savjete naplaćujem
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 12:24   #56
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
Ja sam ga prošla, po starom programu.. Moraš učiti. Ima jedno 5-6 predmeta- ukupno kao jedan predmet na faksu. Kažu da je po novom još opširnije.



Ovakve savjete naplaćujem
Da bi se moglo nešto naplatiti treba nešto i ponuditi
mimae is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 21:54   #57
evo da iznesem ovdje svoj slucaj, prijatelj i ja krenuli smo u osnivanje putnicke agencije i sada smo naisli na problem zvan "voditelj poslovnice". Dakle trebamo poloziti taj tecaj ali pogledajte apsurda moj prijatelj je magistrirao na Fakultetu za turisticki i hotelski menadzment u Iki a ja sam diplomirao na tom istom faksu i sad mi moramo ici polagat taj tecaj a imali smo te sve kolegije na faksu. I onda se covjek zapita zasto sam uopce studirao kad je taj tecaj ( za ono sto mi treba ) vazniji nego moja diploma i prijateljov magisterij.

Zivjeli "strucni" ljudi koji sastavljaju zakone RH, koja je poruka za sve one koji zele na faks,a da ne pricam o tecajevima koji se upisuju u radnu knjizicu, sve u svemu diploma sa faksa (govorim iz svog iskustva )ne vrijedi nista, uplatis tecaj npr. u Ivori i ne treba ti nijedan faks.
simobombola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 11:07   #58
Savjet vlasnika turističke agencije - bježi iz turizma, osobito agencije, jer bez veza, kontakata iz inozemstva i poznanstva ćeš jako teško uspjeti, a država ti pojede skoro cijeli prihod! Uz to postoji rizik da ti gost tj. partner, agencija iz inozemstva ne uplati cijeli iznos, a svi traže da plate makar 20% nakon obaljene usluge!!! PAZI!!!!

Ako nemaš iskustva u truizmu, bez opbzira koja grana djelatnosti, radije otvori nešto drugo - pekaru npr, ona radi i nedjeljom
tourleader_2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 20:32   #59
Quote:
mimae kaže: Pogledaj post
Da bi se moglo nešto naplatiti treba nešto i ponuditi
Ja uredno naplaćujem i savjetovanje među ostalim. Tu nema ponude, samo savjetovanje se naplaćuje.

Quote:
evo da iznesem ovdje svoj slucaj, prijatelj i ja krenuli smo u osnivanje putnicke agencije i sada smo naisli na problem zvan "voditelj poslovnice". Dakle trebamo poloziti taj tecaj ali pogledajte apsurda moj prijatelj je magistrirao na Fakultetu za turisticki i hotelski menadzment u Iki a ja sam diplomirao na tom istom faksu i sad mi moramo ici polagat taj tecaj a imali smo te sve kolegije na faksu. I onda se covjek zapita zasto sam uopce studirao kad je taj tecaj ( za ono sto mi treba ) vazniji nego moja diploma i prijateljov magisterij.
I ja sam se točno tako izrevoltirano osjećala, jer smo lani mi nautičari morali registrira agenciju a u biti nismo do tada radili kao agencija iznajmljivali smo samo svoja plovila. Ali to je naša država triba im 3.900kn da popune buđet faksa.

nemoj se ljutit, ionako ti se priznaje većina ispita s faksa, a plaćat ćeš ionako morat svako malo njihove fiks ideje (zaštita na radu, i sl).. pa s vrimenom ne obadaješ. Nemoj otvarat agenciju ako nemaš minimalno godinu dana iskustva i veze sa stranim agentima. Rađe se zaposli makar i kao SSS radnik u agenciji dok ne ubereš neke sheme. Znam ih dosta koji su krenili puni entuzijazma, neki i s velikim kapitalom, i prodimili.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 23:21   #60
hvala na komentarima, dali ima netko da mu treba radnik u agenciji, ako nista za pocetak cemo nekog zaposliti tko ima vise iskustva uz uvjet da klijentelu imamo
simobombola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.