Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2011., 23:07   #41
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
manje više,ovo što si napisao govori o taktici dok je strategija ostala ista što se najbolje vidjelo tijekom ovih zadnjih akcija gdje su se najkompromitiraniji likovi polomili na štandovima
naravno svima je jasno da ne vise na štandovima iz ideala nego se nadaju nekom novom kolaču nakon izbora
A koji su to najkompromitiraniji lokovi?

I cuj...za onu akciju oslobadanja tereta za prva zaposljavanja mladih...svaka cast onima koji su visili na standovima i prikupljali potpise...hvalevrijedna akcija koja bi mozda i nesto mladih maknulo sa burze
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 18:09   #42
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
A koji su to najkompromitiraniji lokovi?

I cuj...za onu akciju oslobadanja tereta za prva zaposljavanja mladih...svaka cast onima koji su visili na standovima i prikupljali potpise...hvalevrijedna akcija koja bi mozda i nesto mladih maknulo sa burze
konkretno,u slučaju takozvanog HSLS-a kompromitirani su oni koji su virili iz čmara hadezeovaca
i upravo su oni visili na štandovima jer će se to kad tad honorirati nekim radnim mjestom ili članstvom u odborima ili uticajem na organe uprave i inspekcije a možda i kakvom invalidnošću ili kreditom ili poticajem
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 12:00   #43
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
konkretno,u slučaju takozvanog HSLS-a kompromitirani su oni koji su virili iz čmara hadezeovaca
i upravo su oni visili na štandovima jer će se to kad tad honorirati nekim radnim mjestom ili članstvom u odborima ili uticajem na organe uprave i inspekcije a možda i kakvom invalidnošću ili kreditom ili poticajem
Wau kako se netko razbacuje optuzbama.
Moja su saznanja da su oni koji su bili bas vezani uz HDZ izasli iz stranke kada je HSLS izasao iz koalicije, zatim, D.Kosor je rekao da ni pod kojim uvjetom oni nece koalirati vise s HDZ-om, a i po logici stvari...osobe koje ocekuju politicke usluge nece biti clanovi stranke s nekoliko mandata...otici ce u HDZ ili SDP di je puno jednostavnije takve usluge i dobit.

A ako znas bilo koga koji je muljao s invalidnoscu pliz prijavi policiji. Mozes i meni poslat dokaze na pm pa cu ja poslat ak te srah. To je meni osobna uvreda jer vec dugo vremena radim s invalidima i s djecom s posebnim potrebama i (uz status laznog branitelja) ovo me uzasno ljuti...
Ali naravno postoji mogucnost da pricas tek tolko da prigovaras pa...
Dokaze ako imas pliz posalji...bio bih ti beskrajno zahvalan

A i bilo bi zgodno da neko ime navodno komprimitiranog clana napises jer ovak ja mogu pocet pricat o bilokojoj stranci reda radi da pljujem po nekom. Meni se oni jako svidjaju jer u vrhu stranke imaju ljude kristalno ciste povijesti, intelektualce i stvarno sposobne ljude. Imaju dobre ideje koje njima osobno nejdu u korist (ukinuce saborskih mirovina i smanjenje proracuna) i ne zrtvuju svoj program za neku koaliciju i siguran ulazak u sabor. To su meni odlicni stavovi, a ti mi slobodno reci jos jednu stranku koja predlaze slicne stvari

Zadnje uređivanje rizbo243 : 09.08.2011. at 12:11.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 18:49   #44
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Wau kako se netko razbacuje optuzbama.
Moja su saznanja da su oni koji su bili bas vezani uz HDZ izasli iz stranke kada je HSLS izasao iz koalicije, zatim, D.Kosor je rekao da ni pod kojim uvjetom oni nece koalirati vise s HDZ-om, a i po logici stvari...osobe koje ocekuju politicke usluge nece biti clanovi stranke s nekoliko mandata...otici ce u HDZ ili SDP di je puno jednostavnije takve usluge i dobit.

A ako znas bilo koga koji je muljao s invalidnoscu pliz prijavi policiji. Mozes i meni poslat dokaze na pm pa cu ja poslat ak te srah. To je meni osobna uvreda jer vec dugo vremena radim s invalidima i s djecom s posebnim potrebama i (uz status laznog branitelja) ovo me uzasno ljuti...
Ali naravno postoji mogucnost da pricas tek tolko da prigovaras pa...
Dokaze ako imas pliz posalji...bio bih ti beskrajno zahvalan

A i bilo bi zgodno da neko ime navodno komprimitiranog clana napises jer ovak ja mogu pocet pricat o bilokojoj stranci reda radi da pljujem po nekom. Meni se oni jako svidjaju jer u vrhu stranke imaju ljude kristalno ciste povijesti, intelektualce i stvarno sposobne ljude. Imaju dobre ideje koje njima osobno nejdu u korist (ukinuce saborskih mirovina i smanjenje proracuna) i ne zrtvuju svoj program za neku koaliciju i siguran ulazak u sabor. To su meni odlicni stavovi, a ti mi slobodno reci jos jednu stranku koja predlaze slicne stvari
parole,druže,samo parole
da mislite ozbiljno raspustili bi ogranke,ispizdili one koji su se okoristili političkom trgovinom,proveli nove unutarstranačke izbore i time eventualno privukli stručne i nekompromitirane ljude
ali...ti želiš da ti drukam nepravilnosti kako bi ih ušminkali što neće proći
rađe ću kad se poklopi tajming upotrijebiti artiljeriju da sjebem nečije intencije a to što će i stranka popušiti nema veze jer sami ste krivi što još uvijek krijete lopove
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 19:26   #45
Bojim se da HSLS nema baš nikakve šanse na izborima.
Otprilike sada je tamo kao da iz HNS-a odu Pusićka i Čačić.
Nemaju više prepoznatljive individue, a tko od birača ide čitati programe stranaka na njihovim web stranicama??
Kosor mi je neuvjerljiv, kao premazan svim mastima i osoba kojoj je stalo da se nikom ne zamjeri previše i da održava balans.
tinka30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 21:31   #46
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
parole,druže,samo parole
da mislite ozbiljno raspustili bi ogranke,ispizdili one koji su se okoristili političkom trgovinom,proveli nove unutarstranačke izbore i time eventualno privukli stručne i nekompromitirane ljude
ali...ti želiš da ti drukam nepravilnosti kako bi ih ušminkali što neće proći
rađe ću kad se poklopi tajming upotrijebiti artiljeriju da sjebem nečije intencije a to što će i stranka popušiti nema veze jer sami ste krivi što još uvijek krijete lopove
Pa cuj uglavnom ti pricas parole...i volio bih cuti koje to lopove cuva HSLS...
Kazem ti...da su se htjeli uhljebit i osigurat si neku ulogu usli bi lijepo u kukuriku koaliciju i sve bi bilo osigurano...to napravili nisu jer fakat pokusavaju nekaj novo...

Al ok..nema smisla da se svadimo kroz slijedecih nekoliko stranica foruma...sigurno imas svoje razloge sto ti nisu dragi i sretno i tebi i tvojoj politickoj opciji :-)
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 11:19   #47
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Pa cuj uglavnom ti pricas parole...i volio bih cuti koje to lopove cuva HSLS...
Kazem ti...da su se htjeli uhljebit i osigurat si neku ulogu usli bi lijepo u kukuriku koaliciju i sve bi bilo osigurano...to napravili nisu jer fakat pokusavaju nekaj novo...
Al ok..nema smisla da se svadimo kroz slijedecih nekoliko stranica foruma...sigurno imas svoje razloge sto ti nisu dragi i sretno i tebi i tvojoj politickoj opciji :-)
ni kukuriku koalicija neće hadezeove sluge a hadezeu takvi i ne trebaju kao članovi već kao sluge koje će eventualno izboriti poneki mandat zahvaljujući frustriranosti biračkog tijela,Darinkovom opsjenjarstvu ili bibliotekarevoj "karizmi" kod onih koji ne mogu pojmiti koliko je bibliotekar doprinio propasti Hrvatske
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 14:08   #48
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
ni kukuriku koalicija neće hadezeove sluge a hadezeu takvi i ne trebaju kao članovi već kao sluge koje će eventualno izboriti poneki mandat zahvaljujući frustriranosti biračkog tijela,Darinkovom opsjenjarstvu ili bibliotekarevoj "karizmi" kod onih koji ne mogu pojmiti koliko je bibliotekar doprinio propasti Hrvatske
E stari moj...sad te stvarno moram pitat odakle vadis sve ovo? Pa Srica je jucer usao u politiku (uz mali izlet od godinu dana jos u Jugi). Pa po cemu je on nastetio Hrvatskoj? Covjek odlicni predavac, napisao 51 knjigu (a siguran sam da si procitao sve i da si odlican sudac sto se tice njegovog umijeca i karaktera), i po dosadasnjem radu, covjek se cini super...cak je i s nezavisnom listom osvojio 9% za skupstinu u Zagrebu protiv SDP-ove glasacke masine.

I btw...kukuriku je lijepo otvorio vrata HSLS-u da udje u koaliciju...HSLS je odbio uci u pregovore.

Ja bih iskreno volio da mi velis neke knjige koje si procitao i dosao do ovog svog stava ili barem neko politicko iskustvo u nekom odboru pa da mozes lijepo pricat o tome tko je upropastio Hrvatsku.
Ak si to sve od nekog Stefa iz susjedstva pokupio...preporucio bih ti da si prosiris krug prijatelja.

Kazem ti da postujem tvoj stav...daleko od toga da HSLS svima mora biti drag...samo mislim da se nebi smio razbacivati recenicama poput "kod onih koji ne mogu pojmiti koliko je bibliotekar doprinio propasti Hrvatske" ili "ni kukuriku koalicija neće hadezeove sluge a hadezeu takvi i ne trebaju kao članovi"
Bas zbog takvih izjava nasa je politika otisla k vragu...ljudi se samo optuzuju za sve cega se mogu sjetit, a zaboravljaju rasprave koje bi za ozbiljno mogle koristiti ovom narodu.
(a i mogu ti rec da proucis malo kazneni zakon i da vidis da izmedju slobode govora i uvrede i klevete postoji tanka granica)

Evo cisto da se maknemo s ove teme. Pokusaj predloziti nesto za boljitak svoje lokalne (ili sire) zajednice i napravit cu sve od sebe da pomognemo u realizaciji tog projekta ukoliko je u sukladnosti s zakonskim odredbama.
Jer iako si recimo HDZ-ovac (cisto radi primjera) ili SDP-ovac, mi bi trebali moci sjesti za stol i svi zajedno doprinjeti nekoj dobroj ideji...zar se stvarno trebamo uvuc u ovo sto se desavalo u Americi prije nekoliko dana? da je buducnost cijele planete u ekonomskom smislu ugrozeno, a stranke se svejedno svade radi glasaca???? To je protivno svakoj logici...
O tome bi trebali pricati, o projektima, o planovima, o postugnucima...(a o tome je nas bibliotekar napisao nekoliko knjiga)
Pa eto, pokusaj koju pametnu dat pa da poboljsamo situaciju u HR ili recimo, pokusaj procitat od naseg bibliotekara knjigu Hrvatska 2020 i kritiziraj tu ideju Hrvatskog napretka i ideje razvoja...

Zadnje uređivanje rizbo243 : 10.08.2011. at 14:17.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 21:22   #49
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
...rasprave koje bi za ozbiljno mogle koristiti ovom narodu.
(a i mogu ti rec da proucis malo kazneni zakon i da vidis da izmedju slobode govora i uvrede i klevete postoji tanka granica)...
kad govorim o bibliotekaru govorim o Budiši koji se proslavio neprirodnim koaliranjem i političkom trgovinom a ne zaboravi da je takozvani haeseles
više puta kopulirao bilo s hadezeom bilo s esdepeom i time bitno doprinio devastaciji Hrvatske
glede boldanog po toj logici možeš odmah zatvoriti pola hrvatske
a ako imaš u rukama poluge rado ću ti pokazat gdje treba počisti
__________________
viva el joint

Zadnje uređivanje rezon@tor : 11.08.2011. at 15:10.
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 23:56   #50
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post
kad govorim o bibliotekaru govorim o Budiši koji se proslavio neprirodnim koaliranjem i političkom trgovinom a ne zaboravi da je takozvani haeseles
više puta kopulirao bilo s hadezeom bilo s esdepeom i time bitno doprinio devastaciji Hrvatske
glede boldanog po toj logici možeš odmah zatvoriti pola hrvatske
a ako imaš u rukama poluge rado ću ti pokazat gdje treba počisti
Za ta kaznena djela je samo predvidjena novcana kazna...tak da nikaj od zatvora nazalost :-)

A po toj logici...ima li ikoji politicar koji nije doprinio devastaciji Hrvatske?
P.S. na celu stranke su sad Kosor i Srica koji bas tada i nisu bili aktivni, a Kosorov prvi potez je bio odlazak od HDZ-a...mislis da je to dobro?
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 00:19   #51
Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
Akademsko obrazovanje, nije presudno za životni uspjeh neke osobe.
Ovdje imaš listu poznatih, bogatih i uspješnih ljudi koji nemaju diplomu .

http://www.collegedropoutshalloffame.com/index.htm
Jedno je biznis, drugo je politika i rad u potpuno hijerarhijskom sustavu kao što je državna uprava.

Uostalom, čak i unutar same liberalne grupacije - Kosor se teško po političkoj i općoj stručnosti drži uz dr. sc. Vesnu Pusić. A to je HSLS-u potrebno da bi mogao doći do razine koju ima HNS. Liberalno područje u Hrvatskoj je tijesno.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 00:23   #52
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
E stari moj...sad te stvarno moram pitat odakle vadis sve ovo? Pa Srica je jucer usao u politiku (uz mali izlet od godinu dana jos u Jugi). Pa po cemu je on nastetio Hrvatskoj? Covjek odlicni predavac, napisao 51 knjigu (a siguran sam da si procitao sve i da si odlican sudac sto se tice njegovog umijeca i karaktera), i po dosadasnjem radu, covjek se cini super...cak je i s nezavisnom listom osvojio 9% za skupstinu u Zagrebu protiv SDP-ove glasacke masine.
Tebi se stvarno čovjek koje ne radi posao za koji je plaćen od svih nas čini super?

Da pojasnim. Profesori na fakultetu imaju dosta malu satnicu predavanja, jer se od njih očekuje da se bave znanstvenim radom. Dakle, ne objavljivanjem popularnih knjiga i članaka, već znanstvenim radom. A oko toga Srića kaže:

Doktor Velimir Srića s Ekonomskog fakulteta kaže:

- Otkako sam prije deset godina izabran za redovitog profesora, više nemam potrebu objavljivati jer to traži energiju i vrijeme. Napisao sam 50 knjiga i 250 članaka, a redovito sudjelujem na konferencijama. Danas ljudi pišu kako bi ih zapazili i pozvali da govore na konferenciji. Meni to ne treba, mene zovu ionako – samouvjeren je Srića.


http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/d...osti?onepage=1

Da je ovo rekao u bilo kojoj zapadnoj državi - izletio bi s državnog faksa. Ili bi barem trebao pristojno vratiti pola plaće, koliko dobiva za znanstveni rad. Upravo ono što po vlastitoj izjavi ne radi, a za što ga plaćamo. Jer nije na visokoj školi da je njegov posao predavanje - na faksu je gdje mu je veliki dio posla znanost, a koji rad se upravo iskazuje objavom kvalitetnih znanstvenih članaka.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 00:32   #53
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Tebi se stvarno čovjek koje ne radi posao za koji je plaćen od svih nas čini super?

Da pojasnim. Profesori na fakultetu imaju dosta malu satnicu predavanja, jer se od njih očekuje da se bave znanstvenim radom. Dakle, ne objavljivanjem popularnih knjiga i članaka, već znanstvenim radom. A oko toga Srića kaže:

Doktor Velimir Srića s Ekonomskog fakulteta kaže:

- Otkako sam prije deset godina izabran za redovitog profesora, više nemam potrebu objavljivati jer to traži energiju i vrijeme. Napisao sam 50 knjiga i 250 članaka, a redovito sudjelujem na konferencijama. Danas ljudi pišu kako bi ih zapazili i pozvali da govore na konferenciji. Meni to ne treba, mene zovu ionako – samouvjeren je Srića.


http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/d...osti?onepage=1

Da je ovo rekao u bilo kojoj zapadnoj državi - izletio bi s državnog faksa. Ili bi barem trebao pristojno vratiti pola plaće, koliko dobiva za znanstveni rad. Upravo ono što po vlastitoj izjavi ne radi, a za što ga plaćamo. Jer nije na visokoj školi da je njegov posao predavanje - na faksu je gdje mu je veliki dio posla znanost, a koji rad se upravo iskazuje objavom kvalitetnih znanstvenih članaka.
Ako covjek stvarno ne objavljuje onda se na tome treba proraditi...bilo je isto prije nekoliko mjeseci clanak u jutarnjem da velika vecina mojih profesora (PFZG) nije od devedesetih nista objavila pa izgleda da je to problem na razini sveucilista...ovaj je barem i medjunarodno priznat...kod mene mimo Kregara, Turkovicke i jos par profesora nitko ne radi svoj posao kako spada...

Al opet...ako mu je to najveci grijeh....za mene je super
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 00:33   #54
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Imam jos nekoliko ispita do kraja pravnog fakulteta...Kako je pravnik HNS-a (nogometni savez) rekao D.Sukeru...procitao sam vise knjiga nego sto ih je prosjecna osoba vidjela...i dobro znam sto pricam....
Imaš iskustva kako bi te percipirali službenici u vlastitom ministarstvu, kolege s kojima moraš surađivati u vladi, partneri na međunarodnim konferencijama?

Formu moraš imati. Politika i uprava je prilično formalan posao.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 00:40   #55
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Al opet...ako mu je to najveci grijeh....za mene je super
Pa onda otvori žiro-račun, pa mu osobno sam uplaćuj novce...

Čovjek uzima državne novce za ono što ne radi i to ti je super?

Zašto si ne kaže da mu je dosta 7000 kuna, koliko bi imao samo za nastavu?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 00:41   #56
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Imaš iskustva kako bi te percipirali službenici u vlastitom ministarstvu, kolege s kojima moraš surađivati u vladi, partneri na međunarodnim konferencijama?

Formu moraš imati. Politika i uprava je prilično formalan posao.
Pa nisam ja kandidat za premijera 2011
Ta iskustva za sad nemam, ali nije meni cilj sutra biti ministar ili nesto...dapace, usao sam relativno nedavno u politiku nakon stvarno dosta detaljnog i dugog istrazivanja o svim strankama i puno rada u NGO-ima po ZG-u...
samo sam napisao odgovor na onu "probaj procitat koju knjigu, upisi faks pa vidi kak ta prica izgleda"
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 00:44   #57
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Al opet...ako mu je to najveci grijeh....za mene je super
Čovjek uzima državne novce za ono što ne radi, o tome čak i javno priča i to ti je super? Zašto si ne kaže da mu je dosta 7000 kuna, koliko bi imao samo za nastavu i ostatak uredno vrati?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 00:48   #58
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa onda otvori žiro-račun, pa mu osobno sam uplaćuj novce...

Čovjek uzima državne novce za ono što ne radi i to ti je super?

Zašto si ne kaže da mu je dosta 7000 kuna, koliko bi imao samo za nastavu?
Gledam clanak koji si poslao...i da..to je taj o kojem sam i ja pricao sto se tice kritike mojih profesora...ali ja tu stvarno vidim jako puno imena..ukljucujuci i Vesnu Pusic recimo...

7000kn je mozda samo za predavanje...ima onda dalje i za seminare i za ispite i za vjezbe, za postdiplomce...nije ostatak place samo u radovima...a dok recimo on ima (mislim da si gore napisao) 50 knjiga i 250 clanaka, u clanku pise da V. Pusic ima jedan clanak iz 98'...neki s prava nemaju nista u nasim bazama...pa nakon 250 clanaka covjeku mogu oprostit ako ima koju off godinu u usporedbi s ostalim clanovima akademske zajednice...

Ali slazem se s tobom...ako bih ikad bio u prilici utjecati na rad sveucilista definitivno bih se potrudio da se ovako sto strogo sankcionira.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 02:07   #59
Je, trebali bi se stvarno vratiti on topic...

Sto se tice slike koju HSLS daje oko privlacenja intelektualaca...pa pogledaj cisto tko im je sve u najbitnijim tijelima

http://www.hsls.hr/index.php?option=...=134&Itemid=12

Imas tu nekoliko profesora (jedan cak ima doktorat i dva fakulteta), imas Hanzekovica koji je jedan od najboljih odvjetnika u Hrvatskoj, vlasnika Profila...

A nedavno je stranku odabrao i Dzelo Hadziselimovic :-)

Uzmi da sef mladezi takodjer ima faks i da je drugi covjek stranke medjunarodno priznat profesor i mislim da imas dobru podlogu za djelovanje
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 02:33   #60
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Je, trebali bi se stvarno vratiti on topic...

Sto se tice slike koju HSLS daje oko privlacenja intelektualaca...pa pogledaj cisto tko im je sve u najbitnijim tijelima
Ne govorimo o tijelima, nego o osobi koja prezentira stranku... Ili ti recimo HDZ percipiraš preko popularnog Choa a ne Kosorice, odnosno SDP preko Opačićke, a ne Zokija?

Među tri HSLS-ova kandidata na izborima za predsjednika stranke prošao je onaj koji je imao najlošije rezultate u politici, ali i najviše vremena za lobiranje - oba njegova protukandidata, i Breglec i Žmegač su u svojim sredinama bili - gradonačelnici ( i to mislim obojica u dva mandata). A tko se nije izborio za sebe u svom gradu, neće ni na nacionalnoj razini. Jednostavno, nije ljudima simpatičan, iz bilo kojeg razloga.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.