Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2005., 19:31   #21
Quote:
Zavelim kaže:
Spada li etruščanski u nostratičke jezike?
Neki kažu da da, a drugi da ne. Najpametniji kažu da im se čini, ali da se još ništa ne može decidirano reći.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 20:12   #22
3. niko mi ne brani, samo neka neko proba ! samo nisam dovrsila recenicu - rabit cu dijalekt i dalje ne znajuci kako je postao. Ali evo Zavelima u pomoc. On uvijek ko vitez na bijelom konju ! (ili crnom)
krazykat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2005., 20:46   #23
Quote:
krazykat kaže:
Ali evo Zavelima u pomoc. On uvijek ko vitez na bijelom konju ! (ili crnom)
Ma kakvom konju, magarcu i to Sivcu. Ne kaže se džabe

Dalmacijo zemljo magaradi.
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 00:23   #24
a jeste vi neki stvarno nekulturni
ja sam lipo naglasio da nisam nikakav znanstvenik i da o temi ne znam puno
ali zelim naucit
i to ne iz knjiga jer je vjerojatno puno toga napisano a tko zna sta je istina i koje od njih valjaju
jeli vi stvarno mislite da netko ima zivaca gubit dane i citat neke knjige za koje ne znas koliko su kompetentne i ozbiljne
a ovako po forumima se sudaraju razlicita misljenja i iz rasprava se puno vise moze saznat

i uostalom oni koji stvarno znaju mogu sve reci u par recenica, tako vam je u svemu pa i u povijesti i jezikoslovlju

ovo me podsjeca na ono kad dodjem u doktora i pitam za objassnjenje nekih simptoma a oni u pravilu zaglume kako je to previse komplicirano
i da naravno ja ka obican pacijent nisam u stanju shvatit ono sta su oni na nfakultetu ucili 6 godina
i onda sloze facu nedodirljivog "delicate geniusa" (quote: george constanza)

s druge strane ja ka visokoobrazovani financijski ekonomista u vise navrata sam potpuno neupucenim pojedincima uspjesno objasnio i najkompliciranije financijeske probleme i to u vrlo kratkim crtama
triba samo malo dobre volje i skromnosti,
i naravno znanja
a ako ne znate nemojte se previse bahatit
zato hvala gosp. Zavelimu i neka pravi znalci daju komentar

ono sta sam napisa u prethodnom postu su razmisljanja laika u svrhu poticanja rasprave a ne zbog lijenosti i gotovih odgovora

bigfoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 00:53   #25
OK, ja sam nekulturan.

Bolje to nego pisati traktate indolentnim mužekima, kako bi rekao Ante Kovačić.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 01:16   #26
Quote:
stitch kaže:
OK, ja sam nekulturan.

Bolje to nego pisati traktate indolentnim mužekima, kako bi rekao Ante Kovačić.
haha ova ti je dobra
ajde barem poznajes knjizevnost
bigfoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2005., 10:25   #27
Re: Dijalekti i njihovo formiranje

Quote:
bigfoot kaže:



jer ako smo mi dinarci potomci drevnih ilira kojima je zavladala slavenska manjina i nametnula nam jezik, logicno bi bilo zakljucit da su ijekavica, ikavica i ekavica rezultat vladavine 3 srodna slavenska plemena i da prema rasprostranjenosti tih dijalekata mozemo priblizno odredit granice teritorija kojima su ta plemana vladala






PA ne možeš po tri pravopisno-gramatičke varijante povijeno sistematizirati jezike. Još manje kulturno, a najmanje genetski!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 00:46   #28
bigfoot aj ne forsiraj te visokointelektualne šprehe- ako te šta takvoga ka takvoga zanima imaš na faxu dovoljno freakova- šta te košta pitat mihaljevića ili pak tomelićku, ona ionako nema pametnijeg posla nego pomagat drugima i razjašnjavat takve misterije
Bloodflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 05:30   #29
Quote:
bigfoot kaže:

ajde barem poznajes knjizevnost
ajd bar nešto
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.