Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2013., 23:56   #1
uslužna ili trgovačka djelatnost ?

Pozdrav, treba mi za pocetak nekoliko savjeta jer se po prvi puta planiram upustiti u poduzetnicke vode?! Napravio sam neku analizu, tj. Procjenu tržišta i rizika u kojeg se upuštam te mislim da imam šanse uspijeti! Za početak me zanima dali je moguće prodavati sladoled i pekarske proizvode zajedno? Mislim na ledo sladoled u kutiji, prodaja bi bila znaci na kuglice! Dali bi to spadalo u uslužnu djelatnost ili trgovinu?kakvi bi trebali uvijeti za to? Sladoled nebi proizvodio nego kupovo gotovi od leda? Ako prodajem sladoled na kuglice dali mogu postaviti terasu ili to odmah sve zakomplicira?uvijete za klasicno ugostiteljstvo nemam.uz to kao dopunski asortiman bi se prodavala sokovi,voda i sl. Na koji način bi se to registriralo? Ja sam zaposlen dali mi je bolje otvoriti obrt ili firmu? U svemu tome stavljam naglasak na sladoled i pekarske proizvode jer toga trenutno nema na mjestu gdje bi se time bavio!
Sezonski obrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 09:46   #2
ovo je samo moje mišljenje:

-ako ideš na kuglice, imaš posla sa posluživanjem, dakle; moraš ispuniti minimalno-tehničke i sanitarne uvjete kao za ugostiteljstvo, što opet znači da te veže i struka ili barem voditelj poslovanja koji struku ima. budući da razmišljaš o terasi, ušao si u domenu ugostiteljstva

-ako ideš na konfekciju, onda je to trgovina na otvorenom ili tako nekako jer prodaješ trgovačku robu (zapakiranu). dakle, mogu to biti i pvc sokovi, ili voda, limenka pive također moraš imati struku za to, trgovačku ili ekonomsku školu. trgovina mi se čini puno jednostavnijim rješenjem, no opet ovisi na kakvom mjestu želiš to raditi i ima li upita potencijalnih gostiju za sjedenjem i odmorom.

navike ljudi su elemenat koji je presudan, razmisli želiš li svaki dan slušati kako je sramota da nema gdje sjesti i odmoriti se...bla, bla, bla.... pa ti se okrene i ode jer nema što popiti, i staviti na neki stol to isto piće...banalno, ali sve to igra ulogu.

što se tiče što je bolje otvoriti, najbolje je da počneš vagati čitajući pdf o tome što je bolje-svatko ima svoje iskustvo, prednosti i mane...
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.