Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2013., 23:59   #61
Quote:
BabyLou kaže: Pogledaj post
Pogledala sam upravo.
Pitam se kako možemo znati da je ta biljka u redu?
Pa evo, pitala sam Beljkija, koji svašta zna o ayurvedi, jel izaziva ovisnost. Reče mi da je opasna kao cimet i ginger.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 00:02   #62
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
I vidim da si pisala da ti ne dostaje energije, ja bih ti predložio nešto, ali već unaprijed mislim da ćeš odbiti pa ti neću ni predložiti...
Samo daj, ako si mislio na mene.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 00:24   #63
da jesam, mislio sam baš na tebe ali ću ipak ostati suzdržan
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 00:30   #64
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
BabyLou, ovo za zdrav život nije tek furka kod mene je napravilo znatan zaokret da ne kažem potpunu transformaciju
Vlastitom snagom uma ne znači da ćeš pomaknuti zid i polučiti uspijeh, ali da ga ljudski prihvatiš neuspijeh, neke stvari kako život odmiče traže od tebe da jednostavno se pomiriš i prihvatiš ih takvima kakve jesu. Ljudska volja kad su neke velike promjene u pitanju se može usoporedit za šibicom, plamen euforije dok maštaš o postignuću te ideje, a onda još lagano tinja i tinja i sve ti je jasnije da se ne neće održati i onda se ugasi i utihne isto kako je i nastala...
da ne odem u offtopic, ovaj link što je Gingerina stavila, neću biti nevjerni toma za nešto što nisam probao, ali se onako pitam zašto te biljke uvijek rastu negdje bogu iza nogu? i uvijek dolaze preko neke "firme" kao ekstrakti, kapljice, tabletice prašci?
I vidim da si pisala da ti ne dostaje energije, ja bih ti predložio nešto, ali već unaprijed mislim da ćeš odbiti pa ti neću ni predložiti...
I ja se pitam kako to da su čudotvorne biljke uvijek negdje Bogu iza nogu, tako da o toj biljci uopće više i neću razmišljati.
Ako postoji neka biljka iz ovih naših krajeva koja djeluje na anksioznost, super, a s ovim egzotičnim travicama neka se drugi bave.

Sad mi se jako spava (bez xanaxa) tako da nisam baš raspoložena za filozofijicu o životu što ne znači da sutra ujutro neću biti od akcije.
BabyLou is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 02:01   #65
Našla sam "svoju" temu. Dakle, Lexaurine pijem već tri godine, skoro svaki dan, navečer obavezno zbog panike, lupanja srca, dizanja sto puta iz kreveta i provjeravanja je li stan zaključan, jesu li čikovi ugašeni bla bla. Od AD-a pijem Zoloft, za sada se slažemo, ali ponekad imam malo lošije dane, prošlo ljeto mi je bilo užasno, imala sam tri živčana sloma, nemam pojma što je to bilo, i onda sam ih mogla popiti šaku i tek bih onda izgledala kao donekle normalno stovrenje. E sada, život mi je manje-više (naglasak na ovo "manje") pod kontrolom, ali ja svejedno svaku noć pijem Lexaurin. Probala sam smanjiti na pola pa onda drugu noć ne popiti ništa, pa onda pola i tako je to funkcioniralo jedan kraći period. Pijem ih na "svoju ruku", tj. preko majčinog recepta, znam sve, glupo, neodgovorno, ali ne znam jesam li se stvarno fizički navukla ili mi je to više psihička ovisnost jer ih sad navečer pijem iz predostrožnosti i služe mi kao djetetu najdraža dekica. Ovaj put nisam išla kod psihijatrice, prvi put za liječenje depresije sam bila, a ovaj drugi put su me odveli kod dr. opće prakse i ona mi je prepisala Zoloft zbog recidiva, a Lexaurine mi je dala za samo jedan mjesec da se ne navučem valjda Nisam išla kod svoje psihićke jer me je, iskreno, bilo sram da sam opet na lijekovima, pokušavam to srediti sa sobom, taj osjećaj krivnje i straha od razočaranja ostalih (trebala bih je nazvati i to joj reći, znam). Ne znam više što sam sve napisala.
solilokvij is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 11:16   #66
solilokvij, bilo bi ti najpametnije sve reći svojoj dr, psihijatrici. na lex sam se i ja bila navukla, uzimala sam ga na lijepe oči, bez recepta. moram priznat da je ta ovisnost dosta brzo nastupila, a skidala sam se ravno tjedan dana sa svim odvratnim simptomima - nisam mogla čitati, maglilo mi se pred očima, bila sam full rastresena, nisam imala pojma ni di točno idem, niti zašto (primjer: bila sam neko vrijeme u kružnom toku i kružila, kružila, jer se nisam mogla sjetit gdje zapravo idem i zašto, niti se dogovorit sa sobom o ičemu). glava me rasturala, osjećala sam slabost u cijelom tijelu. e sad. ja sam se s tog sranja skidala kako sam se i navukla - na svoju ruku, bez liječnika. tako da nisam čak ni postepeno spuštala dozu nego sam ga samo prestala uzimat. budala, što da kažem. svakako, ti budi pametnija i javi se liječniku.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 13:48   #67
Hvala ti na odgovoru. Znam da ću morati to srediti, ali me strah da ću kad mi idući put bude loše opet popiti Lexaurin i onda sve ispočetka. Piješ li ti sada što? Definitivno moram u psihijatrice.
solilokvij is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 21:59   #68
Quote:
solilokvij kaže: Pogledaj post
Našla sam "svoju" temu. Dakle, Lexaurine pijem već tri godine, skoro svaki dan, navečer obavezno zbog panike, lupanja srca, dizanja sto puta iz kreveta i provjeravanja je li stan zaključan, jesu li čikovi ugašeni bla bla. Od AD-a pijem Zoloft, za sada se slažemo, ali ponekad imam malo lošije dane, prošlo ljeto mi je bilo užasno, imala sam tri živčana sloma, nemam pojma što je to bilo, i onda sam ih mogla popiti šaku i tek bih onda izgledala kao donekle normalno stovrenje. E sada, život mi je manje-više (naglasak na ovo "manje") pod kontrolom, ali ja svejedno svaku noć pijem Lexaurin. Probala sam smanjiti na pola pa onda drugu noć ne popiti ništa, pa onda pola i tako je to funkcioniralo jedan kraći period. Pijem ih na "svoju ruku", tj. preko majčinog recepta, znam sve, glupo, neodgovorno, ali ne znam jesam li se stvarno fizički navukla ili mi je to više psihička ovisnost jer ih sad navečer pijem iz predostrožnosti i služe mi kao djetetu najdraža dekica. Ovaj put nisam išla kod psihijatrice, prvi put za liječenje depresije sam bila, a ovaj drugi put su me odveli kod dr. opće prakse i ona mi je prepisala Zoloft zbog recidiva, a Lexaurine mi je dala za samo jedan mjesec da se ne navučem valjda Nisam išla kod svoje psihićke jer me je, iskreno, bilo sram da sam opet na lijekovima, pokušavam to srediti sa sobom, taj osjećaj krivnje i straha od razočaranja ostalih (trebala bih je nazvati i to joj reći, znam). Ne znam više što sam sve napisala.
Čitam te. a u dijelovima prepoznajem i sebe, zapravo i večini postova drugih forumaša vidim u pojedinim djelovima sebe onako iscjepkano. Sada je lako govoriti o tome, kad je sve to iza mene, a u one dane je to bilo poput igranja šaha protiv osobe koja je uvijek potez ispred mene i vrtio sam se u labirintu bez izlaza. Ma nemoj ti još kod svoje psihijatrice ići daj si neki vremenski rok, pa ako ga iznevjeriš, onda nažalost.....
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 23:47   #69
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Čitam te. a u dijelovima prepoznajem i sebe, zapravo i večini postova drugih forumaša vidim u pojedinim djelovima sebe onako iscjepkano. Sada je lako govoriti o tome, kad je sve to iza mene, a u one dane je to bilo poput igranja šaha protiv osobe koja je uvijek potez ispred mene i vrtio sam se u labirintu bez izlaza. Ma nemoj ti još kod svoje psihijatrice ići daj si neki vremenski rok, pa ako ga iznevjeriš, onda nažalost.....
Kako dobro rečeno.

Jebiga, već sam toliko rokova iznevjerila, a ovih dana sebi govorim: Ovo ljeto ću. Svjesna sam tog fizičkog dijela i iskreno, makar ne zvuči tako, ne bojim se nuspojava skidanja, prošla sam to s navikavanjem i odvikavanjem od antidepresiva, lakše podnosim fizičku bol, strah me što ću nakon toga, jer kad me uhvati panika ili kada me uhvati napad histerije ne znam kako se s tim nositi, još uvijek. Iako imam potporu, imam koga probuditi usred noći, ali to skoro nikada ne napravim, ne želim da me itko vidi tada.

Ja ne idem nigdje ako u torbi nemam Lexaurin (ne znači da ga popijem, ali ga moram imati).

Počet ću večeras sa pola, neću čekati ljeto. Prošli put sam imala taktiku dignuti se puno ranije nego što trebam i onda bih do navečer bila uglavnom zgažena pa bih popila pola, onda sutra ništa, pa opet pola itd. A ako i opet izgubim partiju, složit ću figure ispočetka.
solilokvij is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 00:41   #70
da bitno je da se ne predaš, bitno je da je volja traje. Ja sam prije par godina kad se se konačno riješio par tableta i usput i ostalih poroka kave, cigareta, alkohola pića itd, susreo sa dvije nove opsesije, hrana i i ovu drugu ne moram imenovat on se sama po sebi pretpostavlja, naručio kod psiihijatra jer sam naglo dobivao na kilama a i jeo sam puno, međutim pošto sam skoro dva mjeseca čekao, ja sam u međuvremenu se riješio viška kila,a prije toga isto tako davao si rokove, tako možda i tebi bude...
zato probaj sama
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 01:09   #71
O prestanku pušenja niti ne razmišljam. Mislim da bi me to dotuklo. Poročna sam žena
Sad sam se sjetila da sam čak na fejsu lajkala Lexaurin
Popila sam maloprije pola, navila sat za ranije buđenje, upalit ću nešto smirujuće za gledati, čitanje me previše obuzme pa to izbjegavam navečer (ajme kao mladi Werther)
solilokvij is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 15:46   #72
Misar

Nisam vidio da je igdje spomenut
To je alprazolam, kao Helex
Meni 0,25mg već odlično djeluje
Kljuknem par na dan
Ne svaki dan
Dobar je dobar...
__________________
Nenad A. Popović je moje pravo ime
Eugen357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 23:05   #73
Ah..Evo ja bi vam svoje iskustvo prenio. Unazad 12-13-14 godina sam u društvu sa alprozolamom. Sada imam 34 god. i definitivno sam odlučio da se skinem sa xanaxa. Počelo je bzvze ,a završava se urnebesno. Išao sam na kliniku na detox, gdje sam bio priključen na sistemu 6/4/7. Što znači u tjedan dana na svaka 4 sata infuzije sa 30 mg normabela, poslije toga vitamini i.v. b1, b6, c vitamin. Znači odmah presjek uzimanja xanaxa i uvođenje rivotrila kao zamjenskog lijeka na koji se ne tako brzo stvara ovisnost , gdje ću ga početi smanjivati. Trenutno pijem 4 * 0.5 mg i navečer za spavanje loquen od 50 mg. Sve ovo traje nekih za sada 20-ak dana ! Uz silne te infuzije i vitamine ( koji su pomogli u nekoj mjeri ) ja i dalje prolazim kroz simptome apstinencije.. Preko dana mi je teže. Ako sjedim - počinje mi odmah znojenje hladnim znojem i ježenje pa čak i na suncu. Podsjeća me na opijatske krize jer sam i nju prošao.Zjevanje i ti propratni simptomi, bezvoljnost, depresivne faze u toku dana.
Onda se trgnem i počnem raditi sklekove, nešto po stanu - sam sebi dam obavezu i dok radim nešto lakše mi je, bolje se osjećam. Čim se umirim gotovo, počinje i to me ubija u pojam. Znam da treba strpljenja puno. U početku iz kuće nisam mogao izaći od malaksalosti i bezenergičnosti. Stalno se punim zdravom hranom te bio konopljinim uljem , jer mi se javila anemija što me dodatno usporava. Najmirniji sam kada dođe veče. Tada se dobro osjećam, prođe me to znojenje i nekako kao da sm najsretniji kada dođe večer jer znam da ću ići spavati uskoro.
Da mi je neko pričao da ću kroz sve to prolaziti ne bi vjerovao. Još sam imao pomoć na klinici . Bio sam nekih 10 dana. Lakše sam podnio opijatsku krizu i brže me sve prošlo, al' ovo je dugotrajno i iscrpljujuće. Treba proći kriza , treba vratiti prirodni san - a to je proces koji traje i za koji moraš biti uporan. U radu je spas i svima to preporučujem da se sa nečim okupiraju, pa to mora biti i na silu .
Eto toliko za sada....U nadi za bolje...AhO
zope is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 23:49   #74
Quote:
zope kaže: Pogledaj post
Ah..Evo ja bi vam svoje iskustvo prenio.
Anksiolitik(Xanax) može,za razliku od AD-ova izazvati tešku fizičku i emocionalnu ovisnost + fenomen sustezanja.
To su realno grozni osjećaji koji se uopće ne mogu razdvojiti i analizirati.Nakon uzimanja Xanax-a i u propisanoj dozi,opet sve to izaziva.
Zato se ne uzima duže od 7-8 mjeseci !!!A o godinama da ne govorim.
Druga stvar,sa Xanax-om se ne može liječiti teške depresije.
Ne bi bilo loše provjeriti jetru i bubrege.
Ako se kojim slučajem uzimaju uz to i AD-ovi,Xanax treba uzimati u što nižim dozama.
U krajnjim slučajevima(u prevelikim doziranjima)može izazvati teške posljedice pa čak i mogučnost smrtnog slučaja.Čak izaziva depresiju.Krasan lijek.
Rivotril je antiepileptik.Stvara ovisnost.
Alkohol strogo izbjegavati.
Loquen je dobar lijek,preporuke.Nemoj biti sokove sa okusom grejpa,razgrađuju Loquen.
Da,čuo sam za to Kanadsko bio konopljino ulje ali nemam nikakvo mišljenje još o tome.Ako ti ne škodi ili se osjećaš bolje,a zašto ne.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 13:45   #75
Može pitanje?

Koliko obično djelovanje alprazolama traje (0,25 mg)? Konkretno, nekidan nisam baš mogla zaspat a ujutro me čekala važna obveza pa sam popila jedan helex, i sutradan sam se nekako osjećala manje anksiozno nego inače. Jel moguće da tako dugo traje ili sam to umislila? Inače sam anksioznija po prirodi, u nekim ranijim fazama kad sam patila od nesanice bi uz 10 mg istog spavala tek nekoliko sati.
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 14:00   #76
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Može pitanje?

Koliko obično djelovanje alprazolama traje (0,25 mg)? Konkretno, nekidan nisam baš mogla zaspat a ujutro me čekala važna obveza pa sam popila jedan helex, i sutradan sam se nekako osjećala manje anksiozno nego inače. Jel moguće da tako dugo traje ili sam to umislila? Inače sam anksioznija po prirodi, u nekim ranijim fazama kad sam patila od nesanice bi uz 10 mg istog spavala tek nekoliko sati.
Helex je anksiolitik ali se s njim ne liječe teške depresije niti psihoze.Posebno izbjegavati ako su u pitanju suicidalne misli.
Izaziva ovisnost !
E sad,ne znam da li piješ još kakve lijekove.
Jedna od nuspojava je nesanica i o tome treba razgovarati sa liječnikom.
Da,doza od 0.25 mg može ovisno o organizmu,godinama,umoru,ishrani i stupnju tjeskobe ili depresije i koječega drugog ''držati''do jutra.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 14:09   #77
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Helex je anksiolitik ali se s njim ne liječe teške depresije niti psihoze.Posebno izbjegavati ako su u pitanju suicidalne misli.
Izaziva ovisnost !
E sad,ne znam da li piješ još kakve lijekove.
Jedna od nuspojava je nesanica i o tome treba razgovarati sa liječnikom.
Da,doza od 0.25 mg može ovisno o organizmu,godinama,umoru,ishrani i stupnju tjeskobe ili depresije i koječega drugog ''držati''do jutra.
Hvala na odgovoru
Ne pijem ništa. Kad mi se javila anskiozno-depresivna faza, psihijatrica mi je dala Helex po potrebi, te sam ga tako i pila. Odnosno kad BAŠ ne bi mogla spavat.
Po danu sam se više orijentirala na čajeve za smirenje.
Imala sam kratku depresivnu fazu koja je nastala ko posljedica anksioznosti. Sad me depresija više ne puca, tu i tamo sam pomalo anksiozna ali možda 10% od onoga kako mi je bilo u početku i to sve manje.
Spavanje se popravilo puno. Ako se nekad i dogodi da spavam loše, više se ne gnjavim oko toga jer mi nije životno važno. Ali nekidan sam imala važnu obvezu ujutro pa si nisam mogla priuštit nespavanje.

AD nisam nikad pila, psihijatrica mi je rekla da prvo probam bez pa da ćemo vidit kako će se razvijati situacija i eto, hvala Bogu, razvila se u pozitivnom smjeru.

E da, što se suicidalnih misli tiče, nisam ih nikad imala, jedino mi je jedno vrijeme bilo svejedno oću li se sutradan probudit ili ne
Inače, po testovima koje sam riješavala, u početku sam bila teško depresivna a umjereno anksiozna, mada se meni činilo obratno. Nisam nikad očekivala tolikog depresivca od sebe
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 14:42   #78
Pozz, pijem misar cca 7 mjeseci u dozi od 0.5mg dnevno, primjetio sam da polako razvijam toleranciju, i živčanim htio bih gamaknuti, probao sam piti tri četiri dana 0,25, ali sam jako loše spavao, sada sam natrag na tih o.5 dnevno, idem k shrinku i tražit ću ga da da nešto drugo ili kak da se skinem, molim vaše savjete kako se je najbezbolnije skunut, dal da probam par dana piti po tri četvrt tablete, pa par dana po pola tablete, pa na kraju po jednu četvrtinu, dal je to dobra metoda... Znači trenutno pijem 1x0.5mg
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 17:13   #79
praksiteni i sindrom ustezanja

Pozdrav svima! Prije tri mjeseca pocela sam koristiti 3/4 tablete praksitena od 15mg za spavanje. Nisam bila svjesna da su te tablete benzodijazepini i izazivaju ovisnost. Nakon dva mjeseca koristenja pokusala sam uzimati samo pola tablete pa zatim i na cetvrt. No, tad bih Imala nocne more, nekakve 'napade' na trbuh (kao bockanja), zatim grozne misli o vragu koji me kao hoce preuzeti (inace nisam psihicki bolesna), djelomicne halucinacije, bolove u misicima nogu i sl. Nakon tog sam se zbilja pocela pitati kakav je to grozan lijek koji na takav nacin utjece na psihu i tijelo no ocito je da je bilo prekasno. Cak sam pokusala prijeci na Normabel sto mi je savjetovao lijecnik (kao on je dugodjelujuci pa se je lakse skinuti s njega) no nakon samo jednog uzimanja tablete od 2mg stvar je postala neizdrziva, imala sam trodnevnu mucninu, uzasno znojenje (znoj je imao miris acetona), nisam se mogla kretati kako treba i sl. Dakle, zakljucujem da je stvar u iznimnoj osjetljivosti na te lijekove. E sad, moja prava muka pocinje tek sad. Naime, 13 dana ne uzimam apsolutno nista jer sam na vlastitu inicijativu odlucila prestati s necime sto mi izaziva toliko problema. No, bojim se jako sindroma ustezanja od benzodijazepina, koji mnogi opisuju kao 'silazak u pakao' i neizdrzivo iskustvo. Ja sam vec i sad iscrpljena od svega, imam i neke misli o suicidu i sl. (vjerojatno je to jos jedan od simptoma jer naime nikad ranije nisam imala slicne misli), a pitam se kako ce biti iducih dana (s obzirom da sam na neki nacin prestala na suho)... Molim vas za savjet ili pomoc i postoje li neke alternativne metode na koji nacin se sad postaviti. Mislim da je steta na mome tijelu i mozgu vec ucinjena to svakako, no voljela bih spasiti sto se spasiti da, da bas totalno ne 'puknem'... Unaprijed zahvaljujem na odgovorima...
benzohelpmg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 20:15   #80
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Psihijatri koji pacijente drže godinama na anksioliticima su idioti, treba im oduzeti dozvolu za rad. Anksiolitici su ništa drugo nego droga, stvaraju izrazito jaku fizičku ovisnost
Slazem se
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.