Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2015., 11:43   #1
Antikršćanska glazba, filmovi, knjige

otvaram ovu temu jer sam malo zbunjena po pitanju ovog naslova....iako znam da ima čak i knjiga New age i kršćanstvo i letimično sam je prelistala, ali mislim da još uvijek imam nekih dilema.....

konkretno, zanimaju me dva benda - Obelisk (tako nekako), heavy metal, Sirenia (Perils of the deep blue), Alter bridge.....

je li uopće kršćanski i ispravno ljude klasificirati u kockice po tome što slušaju i na temelju toga im dati etiketu "ne-kršćanina" ili nedaj Bože - sotonista?!?!?!??

Smatram da je to malo prefanatično i da je čovjek čovjek bez obzira na to što sluša.....ako nekome paše heavy metal glazba, ili npr.elektronska glazba - zašto bi on bio odmah obilježen kao manji katolik ili manje vrijedna osoba od nekog drugog?!? Svatko sluša ono što mu je uhu ugodno i ne vidim uopće potrebe za bježanjem od ljudi koji slušaju bend koji eto slučajno ima na naslovnici svog albuma - pentagram ilii slične "nekršćanske" simbole?!?!?
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.