Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Ocijenite političko djelovanje Tihomira Oreškovića
odličan 21 15.56%
vrlo dobar 16 11.85%
dobar 12 8.89%
dovoljan 7 5.19%
nedovoljan 79 58.52%
Glasovatelji: 135. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2016., 21:18   #81
Talking

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ruka slave, sto napadas Most, pa oni su manjina naspram duopartije. Napadaj velike.
Ako sam ljut, nisam lud.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 21:20   #82
Ne znamo cijelu pricu, sto tko, itd. Bitno je sprijeciti prodaju suma, cesta, voda i ovog sto sam navela.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 21:47   #83
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ne znamo cijelu pricu, sto tko, itd. Bitno je sprijeciti prodaju suma, cesta, voda i ovog sto sam navela.
Ma poanta sa Mostovim rezolutnim tvrdnjama je da smo ih se naslusali. Danas rezolutno, sutra konvolutno.

A sto se tice prodaje, ne budimo naivni, sve je vec odavna dogovoreno. Ono sto je bitno je da netko posnimi unutarnje poslovanje kljucnih dobitaka, npr HEPa, Voda i Šuma, a to je vjerojatno vec obavljeno. Ostalo je pitanje muljanja sa zakonima, braniteljskim dionicama (sjecame se INE?), nejasno srocenim ugovorima sa sivim zonama (sjecamo li se plinskog biznisa INE?) itd.

Netko je spomenuo hrpe državnih stanova, ili pak raznih nekretnina u vlasnistvu DUUDIa. Pa koga to zanima? Hrpa upravnih i vlasnickih sporova, nacionalizirane imovine, zasticenih stanara, mnostvo vlasnika...nikad se toga otresti. Premija je HEP, Vode (kada ih okrupne), Sume,... Pogledajte Petrokemiju, zbog carobiranja sa cijenom ruskog plina i DIOKIjem te propagacijom plinskog grijanja u Hrvata je otisla u teske gubitke. Tko ce to kupiti ako drzava kontrolira dobavu plina kao glavne sirovine?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 22:12   #84
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ruka slave, sto napadas Most, ne znamo cijelu pricu.
Neznam, most mi je smrdio, vjerovao sam u Lovrinovića, ali su ga se riješili, Petrov je bio nečiji igrač definitivno, kao što i Orešković nije pod Karamarkom.

Još dok se birala Kolinda, sve mi to smrdilo i reko sam, neću komentirati dok Karamarko ne pobjedi, ni u ludilu nisam mogao pretpostaviti da će Karamarka maknut, ali jesu.

Zapravo, govorio sam, Karamarko će imati povjesnu priliku spasiti ili uništiti Hrvatsku, ili je Orešković Kolindin i Petrov igrač ili ga Karamarko postavio da umjesto njega razjebe Hrvatsku.


Čak kad su birali Oreškovića, kad su ga svi branili, ja sam pisao kako se nadama da će vratiti Plivu, oni koji su me čitali između redova znali su zašto sam pisao da vjerujem da će Orešković vratiti Plivu, ali evo Petrov i Orešković ukidaju pemziju i zdravstvo, niš od Plive možda sam se prevario, nisam nisam i Sanader mi na rivi već smrdio.

Sad me srce boli, narod sad polako shvaća da će nam Ori vratiti Plivu
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 22:15   #85
Nije mi jasno, otkud Hrvatska Pošta? Gdje je pošta privatizirana ( ne mislim tržište poštanskih usluga, nego baš pošta )? I u Americi je u državnom vlasništvu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 22:25   #86
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno, otkud Hrvatska Pošta? Gdje je pošta privatizirana ( ne mislim tržište poštanskih usluga, nego baš pošta )? I u Americi je u državnom vlasništvu.
Pošta nije samo dostava pismovnih pošiljaka. To je i skup poštanskih ureda u svakom mjestu sa barem jednim službenikom na državnoj plaći, a to znači i prodajno mjesto za bilo što - na primjer platni promet...sve ono u šta se sada gura Todorić sa svojim kioscima. A gdje je paketna dostava gdje HP kroz državne subvencije uspješno uništava privatne paketne firme tipa DHL, CittyEx, In Time, (i oslobodila prostor Todoriću) A onda su tu tvrtke kćeri tipa HPP koje ne podliježu zakonu o javnoj nabavi....a šta je sa štampanjem maraka koje su također sredstvo plaćanja pored novčanica...ne znam jel još svaka ispostava HP istovremeno i podružnica HPB.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 22:31   #87
Sva sreća što Hrvatske vode nisu na popisu.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 22:40   #88
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Sva sreća što Hrvatske vode nisu na popisu.
To se potezom pera promijeni.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 22:50   #89
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Sva sreća što Hrvatske vode nisu na popisu.
To je zato što je ogroman i jako bitan dio vodprivrede zapravo još lokalan. SDP je donio zakon kojim se "prenosi vlasništvo" vodovoda s lokalnih zajednica na državne Hrvatske CVode (de facto krađa lokalne imovine koju su financirale loklane zajendice iz svog džepa), ali ne znam u kojoj je to fazi. Dok se to ne riješi, Hr.Vode se ne mogu kupiti, jer je to najprofitabliniji dio.

Čista pljačka.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 22:52   #90
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Da,lakše je prodati HEP, Šume, Vode i AC Marine nego skresati 400 bespotrebnih općina i 70 gradova sa hrpom komunalnih poduzeća koja samo služe za uhljebljivanje stranačkog kadra. Da skrešiu sve to i nepotreben zaspolene u HEPU, Šumama,Vodama itd, to bi značilo 100.000 uhljeba manje ato znači sigurno godišnje 100.000 x 12 x cca 15.000kn radno mjesto = 18 milijardi kuna godišnje. Točno koliko moramo podizati kredita svake godine.

Jer treba ipak od nečega nahraniti stranački kadar, ne?
Naravno. 99% stranačkih uhljeba radi u LS i lokalnim tvrtkama u vlasništvu LS.
U javnim tvrtkama ima puno manji postatak stranačke vojske i zato se odlučuje za rasprodaju. Na ulici će završiti stoka sitnog zuba. Kao i uvijek.

Tumor zvan lokalna samouprava na tuđim jaslama i dalje opstaje.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 22:53   #91
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
To je zato što je ogroman i jako bitan dio vodprivrede zapravo još lokalan. SDP je donio zakon kojim se "prenosi vlasništvo" vodovoda s lokalnih zajednica na državne Hrvatske CVode (de facto krađa lokalne imovine koju su financirale loklane zajendice iz svog džepa), ali ne znam u kojoj je to fazi. Dok se to ne riješi, Hr.Vode se ne mogu kupiti, jer je to najprofitabliniji dio.

Čista pljačka.
To se mora riješiti i podržaviti kako bi se što prije prodalo Nestleu.
Mi nemamo pravo na jeftinu vodu i zato će Timmy odraditi svoj posao.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:00   #92
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
To se mora riješiti i podržaviti kako bi se što prije prodalo Nestleu.
Mi nemamo pravo na jeftinu vodu i zato će Timmy odraditi svoj posao.
A da ne kažem da i ne možemo prodati 1 milijun hektara polojoprivrednog zemljišta dok:
- država ne iskešira ogromnu lovu na komasaciju
- država ne iskešira ogromnu lovu na izgradnju sustava za navodnjavanje i odvodnju
- država o svom trošku ne izgradi svu potrebu infrastukturu - pristupne ceste, trafo stanice - sve što je potrebno i za smještaj zrgada za mehanizaciju i skladištenje žetve
- država ne riješi sva imovinko pravna pitanja i ne sredi katastar i gruntovnicu, što sve košta ogroman novac
- država ne omogući GMO
- država ne osigura da lokalno stanovništvo ne može tužiti proizvođače zbog trovanja pesticidima, gnojivima i posljedicama uporabe GMO i općenito bilo kakvih radnji poduzeća
- država ne omogući slobodan izvoz i uvoz, i zakonima (TTIP) ne osigura da nijednom lokalnom političaru u Hrvatskoj ne može pasti na um da naudi poslovanju korporacija

E nakon toga ima da cveta cvetje u Monsanto poduzetje.

Srećom nemamo dovoljno para da se razvijemo u tom smjeru.

PS: A da ne kažemo da će poskupljenje vode za 500% povećati BDP za jedno 200% pa ćemo odjednom biti bogata nacija i imati ćemo super kreditni rejting, pa ćemo si moći priušiti originalnu New York Aqua. A to nije malo.

Zadnje uređivanje ruka-slave : 21.04.2016. at 23:07. Reason: PS:
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:02   #93
Mislim da će na kraju mandata Monsanto biti vlasnik zemlje, a Nestle vlasnik vode.
Brzo će to Timmy riješiti.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:09   #94
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Mislim da će na kraju mandata Monsanto biti vlasnik zemlje, a Nestle vlasnik vode.
Brzo će to Timmy riješiti.
Mislite? Maaah....ja mislim da smo mi Hrvati preglupi da bismo mogli nešto takvo izvesti u ovom stoljeću. Vidite valjda da svi investitori bježe.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:10   #95
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
To se mora riješiti i podržaviti kako bi se što prije prodalo Nestleu.
Mi nemamo pravo na jeftinu vodu i zato će Timmy odraditi svoj posao.
Voda se ne bi smjela prodavat odnosno da to nekome padne na pamet treba promijenit Zakon o vodama http://www.zakon.hr/z/124/Zakon-o-vodama
koji u Članku 5 izrijekom kaže
Quote:
Voda nije komercijalni proizvod kao neki drugi proizvodi, nego je naslijeđe koje treba čuvati, štititi i mudro i racionalno koristiti.
A u članku 7
Quote:
Vode su opće dobro i imaju osobitu zaštitu Republike Hrvatske.
Vode u tijelima površinskih i podzemnih voda ne mogu biti objektom prava vlasništva i drugih stvarnih prava.
Nadam se da im to nikad neće past na pamet.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:14   #96
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Voda se ne bi smjela prodavat odnosno da to nekome padne na pamet treba promijenit Zakon o vodama http://www.zakon.hr/z/124/Zakon-o-vodama
koji u Članku 5 izrijekom kaže

A u članku 7


Nadam se da im to nikad neće past na pamet.
E, ali sustavi vodovoda, kanalizacije, odvodnje i navodnjavanja nisu opće dobro. A ni crpilišne stanice.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:46   #97
Pa sto mislite zasto Eu godinama financira sredjivanje zemljisnih knjiga? Ne zbog nas , nego bas zbog sveg ovog. To je stara prica.

Inace, neka izvorista u Lici su davno, prije vise od 10 godina (dobro se sjecam male vijesti u Vjesniku) prodala Evianu. U Vjesniku i ostalim novinama, cak i lokalnim je bilo bitnije uvijek procitati male vijesti jer se tu puno tog skriva sto se u stvari dogadja. Preskociti bomba naslove i clanke i obratiti pozornost na male clancice!



A da, negdje u rujnu ili listopadu lani sam citala u strucnom sumarskom casopisu kako je unutar EU dva lobija po pitanju suma. Jedan lobi, zasad jaci, ne da da sume zemalja EU idu kompletno u koncesiju, ali drugi lobi zdusno radi na tome da to prodje/sve sume u koncesiju.
Svedska drzava ima manje od 25% vlasnistva svih suma u SE. .
A najvise suma u Europi ima.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:49   #98
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Mislim da će na kraju mandata Monsanto biti vlasnik zemlje, a Nestle vlasnik vode.
Brzo će to Timmy riješiti.
bojim se da si u pravu.

Izdajnici i lopovi vode zemlju, ali im je svejedno jer skoro svi imaju dvojna drzavljanjstva. Ako nisu lojalni jednoj, onda su drugoj zemlji.

Zato je trebala cistka u HRTu, i onaj sarkofag po ulicama,
da narod gleda tocno tamo gdje mu se kaze!

__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:51   #99
Nema veze sarkofag, to je vec teorija zavjere.


Neka Hr proda ono ato nije znacajno za suverenitet dezave, a nije da nema sto. Stanovi, poslovni prostori, firme...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:51   #100
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Mislite? Maaah....ja mislim da smo mi Hrvati preglupi da bismo mogli nešto takvo izvesti u ovom stoljeću. Vidite valjda da svi investitori bježe.
Buuuu..Monsato..Pepsi...Badel...sve ce nas sjebat ti zli kapitalisti koji hrane i oblace skupine drustva ovisne o proracunu.
skvoter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.