Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 20:34   #21
benny, isto kako bi trebalo upotrijebiti mozak s jedne strane tako bi trebalo napraviti i kada je druga strana u pitanju. zašto bi sve moralo biti crno ili bijelo? pretjerano korištenje bilo čega u većini slučajeva nije dobro.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:09   #22
Ćek, ćek... Druga strana? Misliś na muśkarcev drugi mozak, ili?

Śta si mislila s pretjeranim koriśtenjem? Radi se o meni ili općenito?
Jer ako o meni ja regularno uzimam samo dvije stvari i to koje moram iz izvjesnih razloga.

Onu treću na żalost ne dobijem svaki dan
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:41   #23
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Sa jedne strane dobro śto je prepun.
Mene je to spasilo od Hepatitisa od kojeg oko 20% ljudi umire a takodjer me je spasilo od aritmije -preko 6 godina nisam uzeo kemiju za srce i nemam aritmije. Inace kemija za srce mi je jako śtetila za neke druge stvari.

Mojim bliskima i poznanicima pomoglo je i pomaże za bezbroj toga.
Jednu sestrićnu je spasilo od raka, pośto je klasićna medicina digla ruke i dala sestrićni 4-5 mjeseci żivota.

Svatko ima svoj um i u vezi takvih preparata ljudi ga najćeśće poćinju koristiti kada im klasićna medicina nije u stanju pomoći, da ne spomenem kako ga tek poćinju koristiti, kada oni ili njihovi bliżnji umiru a klasićna medicina je bespomoćna.

Za razmiśljanje:
Vaś bliżnji ili Vi umirete od neke bolesti a klasićna medicina ne zna i/ili ne może pomoći.
Trażite pomoć drugdje ili poćinjete organizirati svoj/bliżnjeg sprovod?

To nije pitanje, nego za razmiśljanje.
Da i umire 99,99% mogao bi rec da je do bosiljka, mozda. Ovako bas i nije neka mala sansa pa da zakljucujes kako je do njega.

Meni su ocu prognozirali polakrazi zivot "na raku" nego stoje imao. Nije se prevse bakcao ni sluzbenom medicinom, a alternativu organski mrzi.

Sve je to nedovoljno za donosenje nekih zakljucaka...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:05   #24
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ćek, ćek... Druga strana? Misliś na muśkarcev drugi mozak, ili?
ne. mislila sam na dvije strane liječenja- alternativno i suvremeno. smataram kak obje imaju svoje dobrobiti kao i loše strane i ne treba baš sve slijepo slijediti i isto tako slijepo odbacivati.


Quote:
Śta si mislila s pretjeranim koriśtenjem? Radi se o meni ili općenito?
općenito na korištenje lijekova, preparata, biljaka... sve ima svoju dozu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:39   #25
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Da i umire 99,99% mogao bi rec da je do bosiljka, mozda. Ovako bas i nije neka mala sansa pa da zakljucujes kako je do njega.

Meni su ocu prognozirali polakrazi zivot "na raku" nego stoje imao. Nije se prevse bakcao ni sluzbenom medicinom, a alternativu organski mrzi.

Sve je to nedovoljno za donosenje nekih zakljucaka...
Ono oko 20% odnosi se ne na sve oboljele tom boleśću, nego na lijećene (kod te konkretne bolesti) klasićnom medicinom.
Svatko donosi zakljućke prema svom znanju i iskustvu a svatko ima drugaćije. Mene nećeś nigdje vidjeti da ću napisati negdje, da će neśto nekome na 100% pomoći u nećemu jer znam żivot (da ne duljim).
Eventualno ako npr znam za neśto śto je do sada svim pomoglo, mogu to preporućiti drugim rijećima: "do sada je svim pomoglo", kao npr Amol na żelućane tegobe ili Homeovox na grlo. Jedna sadaśnja zvijezda estrade (pjevaćica) je bila u mojoj grupi i radi svog glasa, struna, savjeta strućnjaka itd dugo je odbijala primati ovo drugo za grlo.
Dok jednog dana nije jej ozbiljnije "zaśkripjelo" sa grlom pa je uzimala i bila je nevjerovatno iznenadjena i hvalila.
Ćak mi je rekla, da se nebi priznala da je to uzela, da joj nije pomoglo

ALI niti za to neću nikome reći da će mu to na 100% pomoći, jer kao śto uvijek tvrdim a i ovdje na forumu "svatko je drugaćiji".

Razumijem Tvog Oca, jer svatko ima pravo da neśto akceptira ili ne.
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ne. mislila sam na dvije strane liječenja- alternativno i suvremeno. smataram kak obje imaju svoje dobrobiti kao i loše strane i ne treba baš sve slijepo slijediti i isto tako slijepo odbacivati.

općenito na korištenje lijekova, preparata, biljaka... sve ima svoju dozu.

Istog sam miśljenja. Ali prije ovo śto si sada napisala nisam naslućivao iz Tvojeg prvog (ili dva -ne sjećam se) posta, zato me tjeśi da si to napisala, da ne trebam viśe objaśnjavati neke stvari, koje sada vidim da znaś

Općenito nema u zivotu boljeg od "zlatne sredine"

Najbolja a i najsladja
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:57   #26
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ovo je upozorenje za one koji na svoju ruku ili uz preporuku po putu gutaju esencijalna ulja.

Vjerujem da je tvoja mješavina ok za oralnu uporabu, barem bi trebala biti po onome što ti piše na uputama. Vjerujem da je to vrlo mala koncentracija origana u maslinovom, te da ne spada u kategoriju ovog na što se odnosi upozorenje.

Ja sam pila origano ulje od Biopurus - i odlicno je...nije to eterično ulje ali hladno prešano sa sjemenki biljke i pomijesano je sa hladno presanim ulje suncokreta posto cisto je prejako. Jako dobro ga podnose i djeca.
Adka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 23:05   #27
Imam problema sa gnojnim anginama,treca ove godine
imunitet los pretpostavljam, ova godina puno antibiotika
kupila sam u bio bio ulje origana i ulje crnog kima i to kombiniram
3 puta dnevno po 4 kapi origana otopljenog u kimu , dvaput ,a treci put ga pomijesam sa maslinovim

mislite da je to ok doza?
beauty4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 23:18   #28
Quote:
beauty4you kaže: Pogledaj post
Imam problema sa gnojnim anginama,treca ove godine
imunitet los pretpostavljam, ova godina puno antibiotika
kupila sam u bio bio ulje origana i ulje crnog kima i to kombiniram
3 puta dnevno po 4 kapi origana otopljenog u kimu , dvaput ,a treci put ga pomijesam sa maslinovim

mislite da je to ok doza?
1. Ako je rijeć o 100% ulju Origana mnogo je previśe, a ako je rijeć o 20%, malo je premalo.
U slućaju lijećenja (preventivno dovoljno je jedanput dnevno) ćistog trebalo bi uzimati 3 put dnevno po 1 kap a 20% po 5 kapi -odrasla osoba.

2. Ulje origana i kima ne bi trebalo uzimati zajedno nego minimalno s dvosatnim razmakom.
Śto se tiće maslinovog (virgin) upravo se preporućuje mijeśati ga s origanovim.

Za kronićne/jake upale dobro je uzimati 2 put dnevno origanovo ulje (ujutro i uveće) a izmedju żlicu kurkume s malenkost crnog bibera i kaśikom djevićanskog (hladno preśanog) kokosovog ulja -tako sam se npr rijeśio Hepatitisa.

PS: Bilo origanovo ulje, bilo kurkuma smije se uzimati bez prestanka maksimalno do tri mjeseca a onda min isto toliko pauze.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:19   #29
kupila u biobio
pise 100% organsko esencijalno ulje
tamo su mi rekli da pijem tako i da mogu mijesati sa kimom
pijem evo 6 dana
rekli mi 10 i onda stanka 10 dana pa ponoviti kuru

mislite da je previse?

sto se moze desiti ako sam krivo pila?
hvala
beauty4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:28   #30
100%... ali koliko je u njemu postotka origanovog ulja?

Ako je sadrżaj 100% origanovog ulja i toliko doziraś igraś se s svojim zdravljem.
Doziranje sam napisao prije.

Naravno ne moraś mene sluśati pa potrażi u internetu, ALI bolje nikad se ne pridrżavaj savjeta koje proćitaś na prvom mjestu ili ćujeś od jednog ćovjeka a i par ljudi.

Ćitaj viśe razlićitih stranica, foruma, sluśaj śta viśe ljudi ima za reći -śto ne znaći iz automata i posluśati.

PS: Nadam se da nisi u drugom stanju, jer se to ulje ne preporućuje trudnicama.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 31.10.2017. at 19:41.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:36   #31
ne nisam

sto je najbolje odlicno se osjecam ,nestale su naslage na jeziku,u roku keks,energija odlicna

par ljudi mi je reklo za takvo koristenje ulja ali jos cu se informirati
jedan travar mi je rekao da je ok doza ali previse odjednom
po kap svako malo

zar moze nastat steta od ovog dosada?
beauty4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 01:48   #32
Sa svim s ćime ćovjek pretjera uzimajući u sebe nastaje śteta za njegov organizam, samo śto većina toga djeluje kao bomba s vremenskim upaljaćem...

Po svim dosadaśnjim mojim izvorima (knjige, sajtovi, forumi) smatram (pa valjda i jasno piśem) da si pretjerala s dozom.

Odluka je naravno ostala Tebi i na tu temu (o Tvom doziranju origana) dozvolit ću si da viśe ne piśem, da ne ispadne da Te nagovaram ili ne daj Boże, da se pravim pametan jer mi to nije cilj.

Svako dobro żelim
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 10:14   #33
Vise se isplati kpiti cisto etericno ulje i stavljati u p4azne kapsule i piti tako nego kupiti npr oleokapsule od Pranaroma. Njih moras dnevno 5-6 popiti za optimalnu dozu, premala je koncentracija. Ja sam to vidjela kad sam ih vec kupila, jebiga. Pitaj boga hoce li uopce djelovati u tako maloj dozi.
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:37   #34
BOLJE VAM JE DA KOD KUĆE NEMATE BRAŠNA NEGO ULJA OD ORIGANA
Pokušaću u najkraćim crtama da istaknem važnost hladno cijeđenog ulja od origana (lat. Origano vulgare), ma da je lista pozitivnih efekata poduga.

Najprije nešto zvanično: ne postoji bolji i jači sastojak u prirodi koji djeluje antibakterijalno, antivirusno i antigljivično od ovog ulja. Ovome možete dodati i protozoe. Dokazano je također da bakterije i virusi ne mogu razviti otpor prema ovom ulju. O ovome ne Guglu možete naći desetine naučnih dokaza.

Ulje se prodaje u manjim bočicama obzirom da ima strahovito jak potencijal. Iz tog razloga, najbolje je naći neku bočicu sa kapaljkom ili onu upotrebljenu od kapi za oči, napuniti je maslinovim uljem, i tome dodati petnaestak kapi ulja od origana.

Lično ga koristim već više od petnaestak godina pa ću vam dati neka svoja iskustva. Pod uljem podrazumjevam nerazblaženo origanovo ulje, dok sa MO označavam smjesu sa maslinovim uljem.

Najprije UPOZORENJE. Nemojte stavljati ulje direktno na otvorenu ranu ili posjekotinu, sluznicu, ili u blizinu očiju.

- Na ubod od pčele ili komarca stavite kap MO kako bi prestao svrbež i/ili oteklina.
- Osjećate da ste pokvarili stomak. Na veliku kašiku stavite malo milerama ili jogurta, dodajte 3-4 kapi smiješanog ulja, pokrijte sa dodatnim jogurtom ili mileramom i to popijte. Dobro je uzeti još gutljaj jogurta ili milerama, kako bi se jaki ukus origana u jednjaku ublažio.
- Negdje ste u teretani zaradili atletsko stopalo, tj. gljivično oboljenje. Noge u lavor sa vodom sa par kapi nerazblaženog ulja.
- Zimi iscijedim limunove u staklenku i dodajem malo meda za jutarnji napitak sa vodom. Ako nije bar pola meda u toj smjesi, ista ne može trajati duže u frižideru. Dodajte 2-3 kapi ulja, i problem je riješen.
- U bočicu od pola litre stavite punu malu kašiku soli, napunite je vodom i tome dodajte 5-6 kapi ulja. Time navečer nakon upotrebe paste za zube, ispirajte usta. Ako ste podložni upalama grla, ovim možete navečer i ujutro gargarati grlo.
- Imate upalu desni ili zuba. Prije nego što posjetite zubara, stavite kap MO na zub ili utrljajte na desni. Meni je ovo spasilo skupe zubne implantate.
- Umjesto deodoranta, skvasite dlanove i stavite na njih po jednu kap MO, te dobro utrljajte pod pazduh.
- U pakovanje šampona za kosu dodajte 2-3 kapi ulja i dobro protresite sadržaj.
- Dirali ste nešto zarazno. Kod pranja ruku, dodajte kap ulja, razmažite po ruci, i saperite.
- Curi vam nos od prehlade. U manju posudu stavite malo vode na vatru da proključa. Stavite je na stol, dodajte 2-4 kapi ulja, pokrijte glavu i udišite kroz nos. Prvi par udisaja će vam natjerati suze na oči, ali ćete se kasnije daleko bolje osjećati.
Nisam Mujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 00:22   #35
Quote:
Nisam Mujo kaže: Pogledaj post
- U pakovanje šampona za kosu dodajte 2-3 kapi ulja i dobro protresite sadržaj.
Za śta to upotrebljavaś/preporućujeś?

Inaće hvala za ostalo, możda će dobro doći.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 01:38   #36
HVALA NA SAVJETIMA -VRLO KORISNO!

Odlični savjeti, moja iskustva sa origano uljem
prva 4 dana po 1 kap u žlici ulja od kokosa ili maslinovog ulja, 3x dnevno, druga 4 dana po 2 kapi 3x dnevno, treča 4 dana po 3 kapi, 3x dnevno,
ostalo do 21 dana po 4 kapi maksimalno 3x dnevno.
Uvijek poslije jela i nema problema.
Već nakon prvog dana sam se osjećala bolje.

Važno je kupiti čisto i kvalitetno ulje
Quote:
Nisam Mujo kaže: Pogledaj post
BOLJE VAM JE DA KOD KUĆE NEMATE BRAŠNA NEGO ULJA OD ORIGANA
Pokušaću u najkraćim crtama da istaknem važnost hladno cijeđenog ulja od origana (lat. Origano vulgare), ma da je lista pozitivnih efekata poduga.

Najprije nešto zvanično: ne postoji bolji i jači sastojak u prirodi koji djeluje antibakterijalno, antivirusno i antigljivično od ovog ulja. Ovome možete dodati i protozoe. Dokazano je također da bakterije i virusi ne mogu razviti otpor prema ovom ulju. O ovome ne Guglu možete naći desetine naučnih dokaza.

Ulje se prodaje u manjim bočicama obzirom da ima strahovito jak potencijal. Iz tog razloga, najbolje je naći neku bočicu sa kapaljkom ili onu upotrebljenu od kapi za oči, napuniti je maslinovim uljem, i tome dodati petnaestak kapi ulja od origana.

Lično ga koristim već više od petnaestak godina pa ću vam dati neka svoja iskustva. Pod uljem podrazumjevam nerazblaženo origanovo ulje, dok sa MO označavam smjesu sa maslinovim uljem.

Najprije UPOZORENJE. Nemojte stavljati ulje direktno na otvorenu ranu ili posjekotinu, sluznicu, ili u blizinu očiju.

- Na ubod od pčele ili komarca stavite kap MO kako bi prestao svrbež i/ili oteklina.
- Osjećate da ste pokvarili stomak. Na veliku kašiku stavite malo milerama ili jogurta, dodajte 3-4 kapi smiješanog ulja, pokrijte sa dodatnim jogurtom ili mileramom i to popijte. Dobro je uzeti još gutljaj jogurta ili milerama, kako bi se jaki ukus origana u jednjaku ublažio.
- Negdje ste u teretani zaradili atletsko stopalo, tj. gljivično oboljenje. Noge u lavor sa vodom sa par kapi nerazblaženog ulja.
- Zimi iscijedim limunove u staklenku i dodajem malo meda za jutarnji napitak sa vodom. Ako nije bar pola meda u toj smjesi, ista ne može trajati duže u frižideru. Dodajte 2-3 kapi ulja, i problem je riješen.
- U bočicu od pola litre stavite punu malu kašiku soli, napunite je vodom i tome dodajte 5-6 kapi ulja. Time navečer nakon upotrebe paste za zube, ispirajte usta. Ako ste podložni upalama grla, ovim možete navečer i ujutro gargarati grlo.
- Imate upalu desni ili zuba. Prije nego što posjetite zubara, stavite kap MO na zub ili utrljajte na desni. Meni je ovo spasilo skupe zubne implantate.
- Umjesto deodoranta, skvasite dlanove i stavite na njih po jednu kap MO, te dobro utrljajte pod pazduh.
- U pakovanje šampona za kosu dodajte 2-3 kapi ulja i dobro protresite sadržaj.
- Dirali ste nešto zarazno. Kod pranja ruku, dodajte kap ulja, razmažite po ruci, i saperite.
- Curi vam nos od prehlade. U manju posudu stavite malo vode na vatru da proključa. Stavite je na stol, dodajte 2-4 kapi ulja, pokrijte glavu i udišite kroz nos. Prvi par udisaja će vam natjerati suze na oči, ali ćete se kasnije daleko bolje osjećati.
PRALINKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 09:38   #37
Htjela bi ispričati moje iskustvo sa uljem origana, negdje oko Božića dobila sam užasne bolove u zubu, s obzirom da u to vrijeme moj zubar nije radio jer je spojio godišnji sa praznicima, na štapić za uši nakapala sam 1 kap ulja i namazala po zubu iz kojeg sam pretpostavila da mi potječe bol i to još 2 puta ponovila idući dan.
Bol je potpuno nestala a vjerujte mi da je bila luđačka, ali sam slučajno taknula usnicu sa uljem i dobila opekotinu
Ulje nakon toga nisam koristila ali namjeravam danas jednu kap staviti u žličicu maslinovog ulja jer sam gripozna.
Pozdrav
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 14:58   #38
Na više mjesta na netu sam pročitala da je ulje divljeg origana dobro za rozaceu. Ali nije mi baš jasno kako se koristi, da li se oboljela mjesta mažu s uljem divljeg origana umiješanim u neko bazno ulje ili se uzima oralno?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 17:12   #39
Quote:
Nisam Mujo kaže: Pogledaj post
BOLJE VAM JE DA KOD KUĆE NEMATE BRAŠNA NEGO ULJA OD ORIGANA
Pokušaću u najkraćim crtama da istaknem važnost hladno cijeđenog ulja od origana (lat. Origano vulgare), ma da je lista pozitivnih efekata poduga.

Najprije nešto zvanično: ne postoji bolji i jači sastojak u prirodi koji djeluje antibakterijalno, antivirusno i antigljivično od ovog ulja. Ovome možete dodati i protozoe. Dokazano je također da bakterije i virusi ne mogu razviti otpor prema ovom ulju. O ovome ne Guglu možete naći desetine naučnih dokaza.

Ulje se prodaje u manjim bočicama obzirom da ima strahovito jak potencijal. Iz tog razloga, najbolje je naći neku bočicu sa kapaljkom ili onu upotrebljenu od kapi za oči, napuniti je maslinovim uljem, i tome dodati petnaestak kapi ulja od origana.

Lično ga koristim već više od petnaestak godina pa ću vam dati neka svoja iskustva. Pod uljem podrazumjevam nerazblaženo origanovo ulje, dok sa MO označavam smjesu sa maslinovim uljem.

Najprije UPOZORENJE. Nemojte stavljati ulje direktno na otvorenu ranu ili posjekotinu, sluznicu, ili u blizinu očiju.

- Na ubod od pčele ili komarca stavite kap MO kako bi prestao svrbež i/ili oteklina.
- Osjećate da ste pokvarili stomak. Na veliku kašiku stavite malo milerama ili jogurta, dodajte 3-4 kapi smiješanog ulja, pokrijte sa dodatnim jogurtom ili mileramom i to popijte. Dobro je uzeti još gutljaj jogurta ili milerama, kako bi se jaki ukus origana u jednjaku ublažio.
- Negdje ste u teretani zaradili atletsko stopalo, tj. gljivično oboljenje. Noge u lavor sa vodom sa par kapi nerazblaženog ulja.
- Zimi iscijedim limunove u staklenku i dodajem malo meda za jutarnji napitak sa vodom. Ako nije bar pola meda u toj smjesi, ista ne može trajati duže u frižideru. Dodajte 2-3 kapi ulja, i problem je riješen.
- U bočicu od pola litre stavite punu malu kašiku soli, napunite je vodom i tome dodajte 5-6 kapi ulja. Time navečer nakon upotrebe paste za zube, ispirajte usta. Ako ste podložni upalama grla, ovim možete navečer i ujutro gargarati grlo.
- Imate upalu desni ili zuba. Prije nego što posjetite zubara, stavite kap MO na zub ili utrljajte na desni. Meni je ovo spasilo skupe zubne implantate.
- Umjesto deodoranta, skvasite dlanove i stavite na njih po jednu kap MO, te dobro utrljajte pod pazduh.
- U pakovanje šampona za kosu dodajte 2-3 kapi ulja i dobro protresite sadržaj.
- Dirali ste nešto zarazno. Kod pranja ruku, dodajte kap ulja, razmažite po ruci, i saperite.
- Curi vam nos od prehlade. U manju posudu stavite malo vode na vatru da proključa. Stavite je na stol, dodajte 2-4 kapi ulja, pokrijte glavu i udišite kroz nos. Prvi par udisaja će vam natjerati suze na oči, ali ćete se kasnije daleko bolje osjećati.
Hm, treba pisati na bočici Origanum minutiflorum tj ulje divljeg origana, sve ostalo jednostavno nije 'prava stvar'.
Kod nas ga ima ali sam zaboravio ime shopa a ovo pakovanje je nažalost u Hr nedostupno, uglavnom tako nekako bi trebalo izgledati:
https://www.probotanic.com/proizvod/...vljeg-origana/
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2018., 10:41   #40
Quote:
PRALINKA kaže: Pogledaj post
Odlični savjeti, moja iskustva sa origano uljem
prva 4 dana po 1 kap u žlici ulja od kokosa ili maslinovog ulja, 3x dnevno, druga 4 dana po 2 kapi 3x dnevno, treča 4 dana po 3 kapi, 3x dnevno,
ostalo do 21 dana po 4 kapi maksimalno 3x dnevno.
Uvijek poslije jela i nema problema.
Već nakon prvog dana sam se osjećala bolje.

Važno je kupiti čisto i kvalitetno ulje
jedini upis ovdje vrijedan čitanja i poštovanja
kad vidim da likovi "razvodnjavaju" ulje s vodom ...
možeš ti kap esencijalnog ulja u 5 vode pokušat "razblažit" ali i mikron kapljice će skurit sluznicu !

dakle, ulje se razblažuje u drugom ulju jer se jedino tako može raspršiti; "da ne peče". osobno koristim čačkalicu da malo promiješam tih par kapi u žlici drugog, običnog ulja.
ulje origana se uvijek uzima oralno i nikako drugčije.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.