Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 02.10.2017., 14:55   #11
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Imam dugo godina jednu fobiju,koju drugi ljudi teško shvaćaju,osim muža koji je skužio i razumije..
Naime,imam fobiju od telefonskih razgovora..
Ne volim ih i izbjegavam.
Nemam problema pričati s ljudima oči u oči,ali kada me netko zove na mob, često se dešava da žurim u mobitel,a da se ne javim.
Dlanovi mi se uznike,postanem nemirna i nervozna..
Imala sam jedno jako ružno nasilno iskustvo s jednom osobom u prošlosti koje se kasnije dodatno manifestiralo kroz konstantno uznemiravanje telefonski..
I otada sam primjetila da je krenuo taj moj strah od javljanja na telefon..
Ne znam,možda je netko imao sličan strah/fobiju.. Ako da,na koji način ste se izborili protiv toga?
Da li ima neko rješenje ili makar način da se umanji taj strah?
Da, to je jedna iz moje kolekcije.

Djelomice sam je riješila sličnim sistemom kakav spominju par postova iznad - stvaranjem lažnog (odnosno, poslovnog) identiteta. Na telefon se ne javlja 'prava ja' nego 'umetni naziv radnog mjesta i firme'. I to funkcionira savršeno. Rodbina i prijatelji znaju da nisam od nekih dugih telefonskih razgovora i nazivaju rijetko. Zna me malo cimnuti kad mi mobitel zazvoni u krivo vrijeme (a to je praktički uvijek kad nisam na poslu), ali obično se javim i odradim tu gnjavažu. Ili se ne javim nego pošaljem poruku da mi je slab signal, prazna baterija ili tako nešto.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.