Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 17:06   #2401
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
U usporedbi sa EU zemljama:

Hrvatska je zemlja niskog stupnja ekonomskih sloboda, sa velikim udjelom drzavnog vlastnistva nad ekonomiji, jedna od najreguliranijih EU zemalja (i to lose), visokim udjelom subvencija poduzecima.
Takodjer, tijekom krize proracun je samo rastao (uprkos padu BDP-a). Nema rijeci o nikakvom "austerity" programu u Hrvatskoj (upravo suprotno, Hrvatska je koristila kejnezijanski proracunski stimulans).
Od svih parametara Hrvatska ima jedino otvorene granice (sto je posljedica male velicine hrvatske ekonomije i pristupa EU). Medjutim sama razmjena kao udio u BDP je relativno mala - Hrvatska spada u relativno zatvorene zemlje gledajuci zemlje sumjerljive velicine. U usporedbi sa ostalim tranzicijskim zemljama Hrvatska je na dnu po dubini provedene tranzicije (dijelimo dno sa sa susjednom Slovenijom).
E, pazi ovu izjavu Marasa koji je bio ministar u doba navodnog "austerityja" u RH: "Prije [naime dok je on bio ministar] je deficit bio -6%, sada je -0.8%, znači: novca ima".
nitko drugi is offline  
Old 30.08.2017., 17:23   #2402
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
ako je pička relativna onda je i apsolut relativan.
Je, kurac.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 30.08.2017., 17:35   #2403
Ne razumijem se mnogo u to, ali čini se da su se nekadašnji "komunisti" u procesu pretvorbe nekako pretvorili u liberale tj ljevicu?
Ali današnja ljevica nije ono što je nekadašnja (komunistička) bila, tako da se stvorila zbrka?
(U stvari yu komunisti su obuhvaćali i ljevičarske i desničarske elemente, pošto ideologije nadilaze podjelu na lijevo i desno ? )

Recimo, današnja ljevica stoji iza "političke korektnosti" i veliča pojedinca iznad zajednice tj bori se za prava pojedinca kao takvog, a to znači da ga promatra pomalo izoliranog iz zajednice pa mu dopušta i opravdava i njegove slabe strane, ono što bi nekadašnja komunistička ljevica osudila i po čemu je komunistička ljevica više nalik kršćanskoj ljevici () jer kršćanstvo kaže da "čovjek oštri čovjeka" odnosno da se unutar zajednice - ako se ova hoće sačuvati - ljudi moraju mijenjati, pod čime se misli da moraju korigirati sebe, postajati bolje osobe s tim da "bolja osoba" ovdje znači "osoba koja je povezanija sa zajednicom" i tu su komunizam i kršćanstvo bliski tj oboje vrednuju zajednicu više nego pojedinca tako da današnja ljevica koja ističe prava pojedinca i povlađuje mu te mu basically čini medvjeđu uslugu jer ga konzervira takvog kakav jest u trenutku, sa svim njegovim nenaučenim lekcijama i manama, želeći čak ozakoniti sve to, takva ljevica je zapravo totalno u službi kapitalizma i njegove surove "ponude i potražnje": Ako pojedinac nešto hoće, MORAMO MU TO DATI/OMOGUĆITI a ako on sam ne zna (kao što ne zna) što hoće, MI MU IMAMO PRAVO SUBLIMINALNO TO SUGERIRATI i okej je ako to radimo samo zato da što više zaradimo a ne zbog dobrobiti spomenutig individualca, koju mi ne možemo ni znati, on sam to mora .... jer i mi smo samo pojedinci koji hoće zaraditi, pa se onda i nama kao pojedincima to mora omogućiti, jeltako .... svakome se sve mora omogućiti i dopustiti, to je mantra ljevice i kapitalizma, jedno na tzv moralnom a drugo na ekonomskom planu ....

U takvoj diktaturi tobožnjeg Individualizma (a u stvari nedovršenog čovjeka) sve je kaos i ne zna se tko pije a tko plaća, a na vrhu je obično Individualac koji je najbolje znao nametnuti svoje dragocjene individualne potrebe nad individualnim potrebama drugih individualaca koje nema tko zastupati ni braniti pošto nijedan individualac ne može istovremeno braniti druge individualce i svoga individualnog sebe - drugim riječima, kako ćeš se brinuti za druge ako se moraš brinuti za sebe, i to je kraj Zajednici kao takvoj, The End of the World as We Know It, a i bolje je da je tako jer tko će meni kao individualcu drukčijem od svih ostalih individualaca () naređivati i određivati, makar najsuptilnije, što bih morao biti/postati ako hoću biti dio Zajednice, hebo Zajednicu, ona mi nije potrebna i sve mogu rješavati sam itd itd itd itd .....
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 30.08.2017., 17:41   #2404
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Je, kurac.
eto vidišda kužiš
...
La Baba yaga is offline  
Old 30.08.2017., 17:44   #2405
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
Kužim ja tvoj...
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 30.08.2017., 18:05   #2406
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Ne razumijem se mnogo u to, ali čini se da su se nekadašnji "komunisti" u procesu pretvorbe nekako pretvorili u liberale tj ljevicu?
Mhm. Kao u priči o Pepeljugi. Čim je Doomsday Clock pokazao 12... Puf! ... komunisti su se pretvorili u liberale, a komunjare u adezeovce.

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Ali današnja ljevica nije ono što je nekadašnja (komunistička) bila, tako da se stvorila zbrka?
(U stvari yu komunisti su obuhvaćali i ljevičarske i desničarske elemente, pošto ideologije nadilaze podjelu na lijevo i desno ? )
Da, neki nisu bili primljeni u Partiju, jer su bili previše lijevo. Šifra je bila "negativno utječe na omladinu". Sounds familiar?

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Recimo, današnja ljevica stoji iza "političke korektnosti" i veliča pojedinca iznad zajednice tj bori se za prava pojedinca kao takvog, a to znači da ga promatra pomalo izoliranog iz zajednice pa mu dopušta i opravdava i njegove slabe strane, ono što bi nekadašnja komunistička ljevica osudila i po čemu je komunistička ljevica više nalik kršćanskoj ljevici () jer kršćanstvo kaže da "čovjek oštri čovjeka" odnosno da se unutar zajednice - ako se ova hoće sačuvati - ljudi moraju mijenjati, pod čime se misli da moraju korigirati sebe, postajati bolje osobe s tim da "bolja osoba" ovdje znači "osoba koja je povezanija sa zajednicom" i tu su komunizam i kršćanstvo bliski tj oboje vrednuju zajednicu više nego pojedinca tako da današnja ljevica koja ističe prava pojedinca i povlađuje mu te mu basically čini medvjeđu uslugu jer ga konzervira takvog kakav jest u trenutku, sa svim njegovim nenaučenim lekcijama i manama, želeći čak ozakoniti sve to, takva ljevica je zapravo totalno u službi kapitalizma i njegove surove "ponude i potražnje": Ako pojedinac nešto hoće, MORAMO MU TO DATI/OMOGUĆITI a ako on sam ne zna (kao što ne zna) što hoće, MI MU IMAMO PRAVO SUBLIMINALNO TO SUGERIRATI i okej je ako to radimo samo zato da što više zaradimo a ne zbog dobrobiti spomenutig individualca, koju mi ne možemo ni znati, on sam to mora .... jer i mi smo samo pojedinci koji hoće zaraditi, pa se onda i nama kao pojedincima to mora omogućiti, jeltako .... svakome se sve mora omogućiti i dopustiti, to je mantra ljevice i kapitalizma, jedno na tzv moralnom a drugo na ekonomskom planu ....
Kad su nam već krenule sintagme, možemo govoriti o "kapitalističkoj ljevici". Koliko me pamćenje služi, s tim je prvi krenuo Tony Blair kada je trebalo malo podignuti luzersku stranku, tj. navući glasove lumpenproletera koji žive u uvjerenju da će jednog dana i oni postati kapitalisti ako budu marljivo učili i radili. U međuvremenu je to sve skupa gadno metastaziralo. Obama koji je prije izbora trčao na konzultacije skupini čije se ime ne spominje, onaj Žabar što viri bankarima iz guzice, itd, itd. U svemu tome, čovjek je ostao konzerviran u bezmozgovnog potrošača, drugarsku kritiku zamijenio je "safe space", a pristojnost se pretvorila u političku korektnost. Pun mi je kufer više tih pretvorbi.

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
U takvoj diktaturi tobožnjeg Individualizma (a u stvari nedovršenog čovjeka) sve je kaos i ne zna se tko pije a tko plaća, a na vrhu je obično Individualac koji je najbolje znao nametnuti svoje dragocjene individualne potrebe nad individualnim potrebama drugih individualaca koje nema tko zastupati ni braniti pošto nijedan individualac ne može istovremeno braniti druge individualce i svoga individualnog sebe - drugim riječima, kako ćeš se brinuti za druge ako se moraš brinuti za sebe, i to je kraj Zajednici kao takvoj, The End of the World as We Know It, a i bolje je da je tako jer tko će meni kao individualcu drukčijem od svih ostalih individualaca () naređivati i određivati, makar najsuptilnije, što bih morao biti/postati ako hoću biti dio Zajednice, hebo Zajednicu, ona mi nije potrebna i sve mogu rješavati sam itd itd itd itd .....
E pa u tom svijetu je stasala 'generacija ŽNJ', 'milenijalci' ili kako se već zovu. Nekada smo im tepali da su 'digital natives' (dok smo mi 'digital newcomers') ali u međuvremenu je postalo očito da bi točniji termin bio 'postčinjenični domorodci'. Oni se u tim bedastoćama snalaze kao ribe u vodi, vođeni osjećajem 'entitlementa' (to ti je nova verzija moralnog kompasa - dobro je ono što paše mojoj guzici). Mi postčinjenični došljaci se pak snalazimo kako znamo i umijemo - neki ostaju komunistički konzervativci, a drugi se pokušavaju prilagoditi toj psihopatskoj žabokrečini. I ne kuže da u startu gube - nisu rođeni s tim, uzalud pokušavaju biti 'in' a ambiciozna ih balavurdija smatra krajnje komičnima. Samo se sramote.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 30.08.2017., 18:28   #2407
Veli biivsi ministar da odlazi iz drzave u gadtarbajtere. Uf meni je skroz drago dok citam takve radosne vijesti. Nekako potayno zelim da sto vise nasih iseli. Nekako me zanima na sta ce liciti ovo sve za koye desetljece....

Zadnje uređivanje La Baba yaga : 30.08.2017. at 18:42.
La Baba yaga is offline  
Old 30.08.2017., 18:41   #2408
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kužim ja tvoj...
Uf ....ya se tebe ne syecam. ..... sori....alkohol....... od toga imam rupe u memoriji.....nadam se da nisi ona koju sam zamijenio za njenog roditelja kad sam ju odlucio zaprositi za valentinovo ( romantik ) u bolnici prije hitne operacije zapletaja crijeva.....sori....alkohol...
La Baba yaga is offline  
Old 30.08.2017., 18:56   #2409
A guy goes to the supermarket and notices an attractive woman waving at him.

She says hello. He's rather taken aback because he can't place where he knows her from. So he says, 'Do you know me?' To which she replies, 'I think you're the father of one of my kids.'

Now his mind travels back to the only time he has ever been unfaithful to his wife and says, 'Are you the stripper from the bachelor party that I made love to on the pool table with all my buddies watching while your partner whipped my butt with wet celery???'

She looks into his eyes and says calmly, 'No, I'm your son's teacher.'

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 30.08.2017., 19:17   #2410
A Catholic boy in confession says, “Bless me Father, I have sinned, I masturbated while thinking about my sister.”

“That's a disgrace,” said the priest, “especially when you have two gorgeous brothers"

__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Old 30.08.2017., 19:27   #2411
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
A Catholic boy in confession says, “Bless me Father, I have sinned, I masturbated while thinking about my sister.”

“That's a disgrace,” said the priest, “especially when you have two gorgeous brothers"



Ukrala sam ti i to.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 30.08.2017., 20:29   #2412
Uf ja bi joj se ispricao sto ju nisam prepoznao....svaka cast na novom radnom myestu....inaglasio joj da mi uopce ne smeta sto je bivsa striptizeta. Cak stovise....to bi razglasio medju ostalim roditeljima. .... da se zna......kako je emancipirana zena.
Elbeyot je feminist.
La Baba yaga is offline  
Old 30.08.2017., 22:14   #2413
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Šala na račun mravkinje i whataboutisma:

Mravkinja, kad je davno kuhala juhu djeci, nekad je znala presoliti juhu.

dijete mravkinje: Mama, juha je STVARNO preslana
mravkinja: A što je s partizanima? ZNAŠ LI ŠTO SU ONI JELI? Jeli su bukovo lišće. I? I svejedno su pobijedili neprijatelja. A ti se žališ što ti je domaća juha preslana. ONI NISU IMALI NI SOL.
E točno tako je meni govorio i moj djed, samo ne za partizane...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 31.08.2017., 05:42   #2414
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Kako se to ono zove? Virtue signaling? Velim, slabo mi idu te američke fore, ali bez brige, skupit ću ih ako budem imala želuca još neko vrijeme ostati ovdje.
To se zove "pitaj koliko ljudi zna za Holodomor u Hrvatskoj, a koliko za Holokaust i usporedi začuđujuću disproporcionalnost". I jedno i drugo predstavlja potpuno pomračenje civilizacije i uma na kolektivnoj razini, a ti bi se igrala retoričkih figura. Osim toga, ovdje je jasno da trolaš kao i svugdje, možda si napisala tri cijela ozbiljna posta na cijelom ovom podforumu u zadnje pola godine. "Virtue signaling" rade neki drugi ljudi ovdje cijelo vrijeme, ja sam zadnji koji ga ovdje radim. Što se tiče "intelektualnog nepoštenja", daj mi primjere i argumente or it didn't happen. Nego ti namjerno koristiš izraze koje ja koristim, a u svrhu trolanja. Namjerno izazivaš kaos kada je situacija već dovoljno kaotična i kada se neki još trude vidjeti što uopće ima od ljudi. Tebi također nije u cilju nekakav stvarni progres društva i ljudskih odnosa, ali neka se maske skinu. Sad ćeš reći da je ovo "virtue signaling", ali ne, to je pokušaj traženja vrline, a onda i življenja iste jer o tome je zapravo riječ u filozofiji.

Zapravo, uopće ne znam zašto se trudim odgovarati ti, to je moja najveća mana trenutno jer ćeš vjerojatno i dalje trolati. Jel se ti ljutiš što ti nisam odgovorio na ono o snovima što je vrlo kompleksno i zahtijeva puno energije? U tom slučaju ti ne mogu pomoći, jednostavno nisam stigao, a u međuvremenu su došle druge stvari.
Bijeli-Druid is offline  
Old 31.08.2017., 05:59   #2415
O zločinima koje su radili nacisti zaista već znamo dosta, vrijeme je da se počne govoriti o zločinima koji su radili komunistički diktatori. To tebi smeta. Istina je ipak puno jača stvar, nego što možeš zamisliti.

Samo da ilustriram, čak sam i ja nakon neprospavane (prošle, ove sam spavao) noći morao guglati točno kako se zove taj "događaj", tj. znao sam, ali nisam htio fulati slog ili nešto. I donekle me sram to priznati, ali to je istina. U obrazovnom sustavu nam to nisu ni spominjali. Ne znam kako danas izgledaju udžbenici kada se govori o Staljinu, ali šutjeti o takvim stvarima je gnjusno. Smatram se relativno obrazovanom osobom, a ne znam toliko toga ni sam o komunističkim zločinima. Koji su se dogodili. To što to u nekome izaziva kognitivnu disonancu i privremeni gubitak (moralnog) kompasa je druga stvar. Samo mogu reći da je to zapravo normalno kada se netko suoči s nečim takvim i da je kod tzv. "kognitivnih disonanci" disonanca uvijek privremena ako se inzistira na razumu i istini. Jako je teško pogotovo generacijama koje su desetljećima indoktrinirali i koje vjeruju da postoje samo dvije strane, a nemaju dovoljno umnih kapaciteta i kreativnosti da to nadvladaju.

Ako je osuđivanje najvećih monstruma i monstruoznih događaja i pokušaj da se baci svjetlo i na neke stvari o kojima većina ljudi ne zna ništa "virtue signaling", onda zaista nemamo više što razgovarati.

Ja ovdje ne pišem dajem li u dobrotvorne svrhe i koliko.
Ne pišem da radim za opće dobro. Ne pričam o tome da je vjeronauk zlo i da su drugi ljudi zli, a ja dobar. Itd. itd. Zato prestani molim te koristiti sintamge koje ja koristim s razlogom i utemeljeno, za razliku od tebe gore.
Bijeli-Druid is offline  
Old 31.08.2017., 06:27   #2416
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Virtue signaling bi bio ono kad suptilno daješ do znanja da si moralna vertikala. Recimo, tako što onim whateverom prebacuješ lopticu s nečijeg partikularnog nedostatka soli na glad u Ukrajini (ili Africi, svejedno) pa onda cviliš kad netko ne nasjedne na tvoj manevar, budući da samo groznoj osobi glad može biti zajebancija. Valjda. Još se učim, ovo je kompleksnije od nogometa.
Oprosti, ali nisi ništa razumjela.

1. ja sam VIC (koji je više trebao ilustrirati "whataboutism" i ruralno-urbane legende o ratnicima koji su jeli bukovo lišće) ispričao prije nego je mravac8 spomenula da je u životu bila gladna.

2. mravac8 je to spomenula barem djelomično iz razloga da me "potopi", nabije grižnju savjesti, apelira na empatiju u svrhu manipulacije i tome slično. To je primijetio i addx. Ako je kome drago da je mravac8 uspjela u životu podići svoju djecu na noge i uspjeti, onda je to meni, uvjeravam te u to jer sam razmišljao o tome. Osim toga, barem intuitivno je znala da je odlazak u privatnike za nju i njezinu obitelj (pa možda i za društvo) bolje i otišla je tim putem. I nije zažalila. Možda je i zaposlila par ljudi. I nije zažalila. Tako da može bilo tko pisati što hoće, ali to je tako. I može sada citirati udžbenike iz marksizma u Jugoslaviji, ali ona je radila drugačije, radila je bolje od onoga što govori, u to ne sumnjam, ako je išta od onoga što je govorila istina.

Ja sam svojim kasnijim primjerima rekao da mi ne pada na pamet sažaljevati bilo koga kome ne želim zlo. Sažaljevanje ljudi je jedna od najgorih stvari koje im možeš napraviti, pogotovo ako se sami sažaljevaju i onda ih ti u tome još podupireš. Ako ti vidiš neko zlo, ono je isključivo tvoje (u tvojoj je percepciji), budi u to uvjerena.

Također sam dao primjer Cormaca McCarthyja koji je bio siromašan i okrenuo temu na zajebanciju i dalje na druge teme u nadi da će netko načeti neku drugu temu, rekao da je Oprah krava, itd. Ako si gledala onaj kratak isječak iz intervjua, poanta tog isječka bi mogla biti (ako gledamo jebeno ekonomski kad ste već nahrlili na to) da u "slobodnom svijetu" ne možeš biti gladan ako ne želiš jer će ti uvijek netko pomoći jer postoje resursi. U najgorem slučaju možeš otići do dućana ukrasti nešto, snaći se. Ako te zatvore, zatvorit će te u zatvor u kojem će ti dati hranu.

1991. mi još nismo bili neki veliki "slobodni svijet", ali svatko iole human tko je mogao udomiti izbjeglice je to učinio. Ljudi su si pomagali tako da je mravac8 mogla uspjeti. I ponavljam da mi je izuzetno drago što jest. A ako ti želiš natezati na zlo dalje i ako želite sebi stvarati neke neprijatelje, odite negdje na stormfront ili nešto.

Sveti Kriste, moji najbolji prijatelji iz Sarajeva su živjeli tri godine pod opsadom i koristili cca 5 litara dnevno za potrebe četveročlane obitelji za sve, higijenu, piće, itd. Možda ne sve tri godine, nego kasnije. Danas su zdravi, jaki ljudi koji su se radom i stvaranjem izborili za to da i djeci mogu kupiti stan. I ja bih trebao žaliti nekoga koga ne poznajem preko interneta tko je već pokazao da zna i sam pretjerivati (priznala je da su za sol ipak imali, jer svatko je imao za jebenu sol, nemoj me zajebavati hipsterko)???! Prvo, već sam rekao da ne žalim ljude kojima ne želim zlo, drugo, odavno je to prošlo, treće, njezini motivi upisa tog posta su diskutabilni.

I onda kreneš uspoređivati privremenu glad u izvanrednim ratnim okolnostima sa sustavnim pomorom cijele jedne populacije koja je prije toga živjela u relativnom obilju na plodnom obradivom tlu od strane jednog od dva vjerojatno najveća monstruma koja su bila na vlasti u 20. stoljeću????? Tebi je to usporedivo?????

Tko onda glumi moralnu vertikalu, ti koja daješ tu neku lažnu drugarsku podršku osobi koja ju niti ne treba zbog nečega što je bilo prije 30-ak godina i što je bilo vrlo privremeno i nije bilo sustavno političko izgladnjivanje (bilo je sustavno političko, ali nešto drugo) ili ja koji spominjem Holodomor zato jer mislim da bi ljudi trebali znati te stvari, s obzirom na to da mi se čini da ih ne znaju? I to tek daješ mravac "podršku" nakon što je Sigmund odigrao svoju ulogu bijelog viteza (malo pretjerujem, njegova intervencija je bila legitimna, IMHO).

Ti bi se zapravo pičkarala, tebi je do toga, to je očito. U tom slučaju, okolo.

Zadnje uređivanje Bijeli-Druid : 31.08.2017. at 06:45. Reason: falila je jedna riječ
Bijeli-Druid is offline  
Old 31.08.2017., 06:42   #2417
Upravo je (gotovo medicinski) fascinantna ta (kvazi?)ljevičarska mogućnost i sustavna potreba za iskrivljavanjem istine, prozivanjem, grupiranjem, itd. Tu su ekstremni ljevičari u svom načinu rada stvarno identični ekstremnim desničarima, kao što je gore spomenuo zoroasterix. Kao da ne postoje već odavno o tome studije. I to lažno suosjećanje. Jedna osoba koja je uspjela i nije imala za čokoladu djeci svaki mjesec oko dvije godine (u doba kada ni oni koji su "imali" nisu imali baš uvijek za čokoladu), ali je paralelno gradila sebe i firmu i budućnost za svoju djecu i nekoliko radnika s jedne strane i 7 do 10 milijuna (više i od najviših procjena za holokaust) ljudi u samo godinu dana izgladnjeni do smrti na izuzetno plodnom tlu gdje do tada nije bilo jedne gladne osobe s druge strane od strane sustavne politike jednog od najpsihopatskijih, ako ne i najpsihopatskijih režima u povijesti!!! A da ovo potonje ne zna možda ni 70% Hrvata.

I onda još korištenje sintagme koju očito ne razumiješ. Čak i da isključimo sav moral iz priče, s tvoje strane je riječ u najmanju ruku o neposjedovanju osjećaja za veličine, relevantnost, itd. To je jedna pretpostavka. Druga je pretpostavka da si jednostavno zla. Treća je pretpostavka da ti to čini ogromnu kognitivnu disonancu u sustavu vrijednosti koji si izgradila (kao što imam osjećaj da je riječ za Sigmunda kada popizdi nekad) i sada ga moraš mijenjati, a puno je lakše onda se baviti irelevantnim stvarima i kao "jadna mravac8, itd.". Nemoj ti brinuti za mravac8. Moguće su i razne druge pretpostavke i kombinacije istih. Samo kažem.

Ma nije me briga, naprosto. I više mi je nego jasno na više razina što se ovdje događa. No, nema potrebe za eksplikacijom, jer čim se nešto "eksplicira" postaje opet otvoreno za izvrtavanja i tome slično. I tako ad infinitum. Ne, hvala.
Bijeli-Druid is offline  
Old 31.08.2017., 08:37   #2418
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
To se zove "pitaj koliko ljudi zna za Holodomor u Hrvatskoj, a koliko za Holokaust i usporedi začuđujuću disproporcionalnost". I jedno i drugo predstavlja potpuno pomračenje civilizacije i uma na kolektivnoj razini, a ti bi se igrala retoričkih figura. Osim toga, ovdje je jasno da trolaš kao i svugdje, možda si napisala tri cijela ozbiljna posta na cijelom ovom podforumu u zadnje pola godine. "Virtue signaling" rade neki drugi ljudi ovdje cijelo vrijeme, ja sam zadnji koji ga ovdje radim. Što se tiče "intelektualnog nepoštenja", daj mi primjere i argumente or it didn't happen. Nego ti namjerno koristiš izraze koje ja koristim, a u svrhu trolanja. Namjerno izazivaš kaos kada je situacija već dovoljno kaotična i kada se neki još trude vidjeti što uopće ima od ljudi. Tebi također nije u cilju nekakav stvarni progres društva i ljudskih odnosa, ali neka se maske skinu. Sad ćeš reći da je ovo "virtue signaling", ali ne, to je pokušaj traženja vrline, a onda i življenja iste jer o tome je zapravo riječ u filozofiji.

Zapravo, uopće ne znam zašto se trudim odgovarati ti, to je moja najveća mana trenutno jer ćeš vjerojatno i dalje trolati. Jel se ti ljutiš što ti nisam odgovorio na ono o snovima što je vrlo kompleksno i zahtijeva puno energije? U tom slučaju ti ne mogu pomoći, jednostavno nisam stigao, a u međuvremenu su došle druge stvari.
Ti sebi pridaješ jako puno važnosti, no valjda ti je jasno da drugima nisi toliko bitan. Pravo da ti kažem, i ne sjećam se što sam te točno pitala - pitam svašta, na nešto dobijem odgovor odmah, na nešto mi se sam nametne čim napišem ili izgovorim pitanje, a ima i stvari koje će mi do daljnjega ostati nepoznate. I nemam problem s tim, kao što nemam ni s tim da mi netko u nekom trenutku nije odgovorio na neko pitanje. To nisu stvari na koje ću se uvrijediti jer ono, jebe mi se živo i za forum i za Druida i za progres ljudskog društva kako si ga je Druid zamislio. Primjer tvojih spinova sam dala - skrećeš priču s lošeg odnosa prema mravac na Holodomor kako bi se oprao od svojih vlastitih sranja jer, hej, što je jedan loš vic u usporedbi sa užasima povijesti. Nisko, podlo i pokvareno. Instrumentaliziraš masovnu ljudsku tragediju u svrhu omalovažavanja sugovornice. Srami se, ako si uopće sposoban za sram.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 31.08.2017., 08:41   #2419
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
O zločinima koje su radili nacisti zaista već znamo dosta, vrijeme je da se počne govoriti o zločinima koji su radili komunistički diktatori. To tebi smeta. Istina je ipak puno jača stvar, nego što možeš zamisliti.

Samo da ilustriram, čak sam i ja nakon neprospavane (prošle, ove sam spavao) noći morao guglati točno kako se zove taj "događaj", tj. znao sam, ali nisam htio fulati slog ili nešto. I donekle me sram to priznati, ali to je istina. U obrazovnom sustavu nam to nisu ni spominjali. Ne znam kako danas izgledaju udžbenici kada se govori o Staljinu, ali šutjeti o takvim stvarima je gnjusno. Smatram se relativno obrazovanom osobom, a ne znam toliko toga ni sam o komunističkim zločinima. Koji su se dogodili. To što to u nekome izaziva kognitivnu disonancu i privremeni gubitak (moralnog) kompasa je druga stvar. Samo mogu reći da je to zapravo normalno kada se netko suoči s nečim takvim i da je kod tzv. "kognitivnih disonanci" disonanca uvijek privremena ako se inzistira na razumu i istini. Jako je teško pogotovo generacijama koje su desetljećima indoktrinirali i koje vjeruju da postoje samo dvije strane, a nemaju dovoljno umnih kapaciteta i kreativnosti da to nadvladaju.

Ako je osuđivanje najvećih monstruma i monstruoznih događaja i pokušaj da se baci svjetlo i na neke stvari o kojima većina ljudi ne zna ništa "virtue signaling", onda zaista nemamo više što razgovarati.

Ja ovdje ne pišem dajem li u dobrotvorne svrhe i koliko.
Ne pišem da radim za opće dobro. Ne pričam o tome da je vjeronauk zlo i da su drugi ljudi zli, a ja dobar. Itd. itd. Zato prestani molim te koristiti sintamge koje ja koristim s razlogom i utemeljeno, za razliku od tebe gore.
Te sintagme su kurac od ovce. I sprdam se s tim američkim budalaštinama budući da nisu za drugo nego za sprdnju. Gle, micek, ja ti ne nasjedam na propagandu. Pogotovo ne na onu "made in USA".
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 31.08.2017., 08:45   #2420
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Upravo je (gotovo medicinski) fascinantna ta (kvazi?)ljevičarska mogućnost i sustavna potreba za iskrivljavanjem istine, prozivanjem, grupiranjem, itd. Tu su ekstremni ljevičari u svom načinu rada stvarno identični ekstremnim desničarima, kao što je gore spomenuo zoroasterix. Kao da ne postoje već odavno o tome studije. I to lažno suosjećanje. Jedna osoba koja je uspjela i nije imala za čokoladu djeci svaki mjesec oko dvije godine (u doba kada ni oni koji su "imali" nisu imali baš uvijek za čokoladu), ali je paralelno gradila sebe i firmu i budućnost za svoju djecu i nekoliko radnika s jedne strane i 7 do 10 milijuna (više i od najviših procjena za holokaust) ljudi u samo godinu dana izgladnjeni do smrti na izuzetno plodnom tlu gdje do tada nije bilo jedne gladne osobe s druge strane od strane sustavne politike jednog od najpsihopatskijih, ako ne i najpsihopatskijih režima u povijesti!!! A da ovo potonje ne zna možda ni 70% Hrvata.

I onda još korištenje sintagme koju očito ne razumiješ. Čak i da isključimo sav moral iz priče, s tvoje strane je riječ u najmanju ruku o neposjedovanju osjećaja za veličine, relevantnost, itd. To je jedna pretpostavka. Druga je pretpostavka da si jednostavno zla. Treća je pretpostavka da ti to čini ogromnu kognitivnu disonancu u sustavu vrijednosti koji si izgradila (kao što imam osjećaj da je riječ za Sigmunda kada popizdi nekad) i sada ga moraš mijenjati, a puno je lakše onda se baviti irelevantnim stvarima i kao "jadna mravac8, itd.". Nemoj ti brinuti za mravac8. Moguće su i razne druge pretpostavke i kombinacije istih. Samo kažem.

Ma nije me briga, naprosto. I više mi je nego jasno na više razina što se ovdje događa. No, nema potrebe za eksplikacijom, jer čim se nešto "eksplicira" postaje opet otvoreno za izvrtavanja i tome slično. I tako ad infinitum. Ne, hvala.
Ti si se fakat nabrijao. Nije lako biti u tvojoj glavi. Iskreno mi te je žao.

Ako nemaš ništa protiv, sad bih prešla na vedrije teme. Viceve, slike zečeva i tako to. To ti bar dobro ide.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.