Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2018., 15:47   #1
Chemtrailsi, masoni, ravna zemlja - sve pomalo u jednom...

Chemtrailsi služe tome da nas sunce ne bi spržilo baš kao i prije više tisuća godina. Po kronikama Akakora "bog" dolazi suditi žive i mrtve svakih 6.500 godina. U to vrijeme se Sunce štovalo kao bog jer je davalo hranu i toplinu čovjeku potrebnu za život. Svakih 6.500 godina zemlja se približi previše suncu i sunce ju, doslovno, sprži a prije toga dolazi do erupcija vulkana i tsunamija (mit o sodomi i gomori i, takozvani, veliki potop). Kako bi upozorili narode na to izgrađene su piramide i mnogi drugi hramovi (pogledati "Revelations of the Pyramids" BEZ MUŠKOG NARATORA - sa muškim naratorom na određenim dijelovima je dokumentarac prepravljen i ostavlja nedorečenu notu). One koje sunce i ne sprži biti će ostavljeni debelo u kamenom dobu - zašto? Zato jer sve prelazi na električnu energiju a kada se Zemlja previše približi Suncu pasti će Zemljin magnetski štit a sve električno će pregoriti. Od tuda potreba da svi prijeđu na električne aute itd.

Masoni ne rade protiv čovječanstva. Elita radi protive čovječanstva. Nekadašnji cehovi su se udružili kako bi mogli konkurirati eliti. Problem je taj što elita drži medije stoga im je bolje i neprijatelja prikazati kao neprijatelja naroda. Ono što masoni žele je jednu svjetsku vladu bez podjela na narode (što samo budala može misliti da je loše). Ljudi su izmanipulirani putem ega, opet zahvaljujući eliti. Elita je ta koja šteti čovječanstvu, a masoni su ti koji ulažu u njega.

Satan i Bog (po kršćanskom predanju) ne postoje, to je sve stvar perspektive i skup priča kako bi se pagani odvratili od Istine. Za nekoga je ista stvar dobra koju mu je dao Bog, za drugoga loša koju mu je dao Satan. Pravi Satan je Ego - što se također može zaključiti i iz Budine borbe sa demonima u glavi. To su nekontrolirane misli koje nam dolaze od strane Ega. Čestitost i iskrenost prema svima i samome sebi je način da se Ego pobjedi. Budete li se molili bogu izgubiti ćete kontrolu nad egom jer apsolutno sve je u vašim rukama. Morate prvo naštimati perspektivu i shvatiti te preuzeti kontrolu nad njom, shvatiti da perspektiva nastaje utjecajem okoline na našu osobnost te da i time krojimo svoja gledišta. Ugrize li nekoga pas kao maloga taj će mrziti pse i bojati ih se dok će druga osoba koja će imati isključivo mahorepuća iskustva sa psima voljeti ih i vidjeti kao isključivo pozitivna bića. Isto tako je sa demonom (ili anđelom čuvarom) s kojim pričate u vašoj glavi. Ili sa time da smo u okruženju koje je stvorio Bog kako bi nas podučio nečemu, ili Satan kako bi nas zarobio. Sve je stvar perspektive.

Magija je mijenjanje svijesti po vlastitoj volji. Rituali su podsvijesno prihvaćanje da je nešto moguće jer kada to prihvatite to postaje stvarnost. Vjerovanje je misao prihvaćena od strane naše podsvijesti. Danas mnogi nemaju kontrolu niti nad svojim mislima a kamoli nad vlastitom podsvijesti.
To sve možete zahvaliti Eliti jer su vas oni indoktrinirali, i zaglupili, putem školstva. Točnije rečeno, Vaše više Ja je poglupljeno i smanjeno na vas koji ste sada. Šesto čulo je ono što vam je oduzeto, intuicija, kontrola nad posvijesti - sve vam je to oduzeto putem svakodnevnog rituala kojim ste svakodnevno prihvaćali što je moguće a što nije. Taj ritual se zove škola.

Ljudski mozak je jako moćan - samo pogledajte istraživanja koja potvrđuju kako čovjek dok vizualizira nešto aktivira mišiće koji su potrebni za tu radnju. Ljudi su uistinu besmrtni ali ako učite malo dijete od malih nogu da može samo puzati i samo što vidi je ljude oko sebe koji pužu neće mu pasti na pamet da može hodati. Zato je Isus rekao da ne smijemo štovati mrtve jer time štujemo i samu smrt.

Gledajte etimologiju riječi i nađite njihova izvorna značenja - nemojte dopustiti ograničavati se u bilo kojem pogledu te govoriti kako je nešto nemoguće ili moguće. Dobro i zlo ne postoji, to je sve stvar perspektive. Da se razumijemo, ovime ne pozivam da naudite drugome čovjeku jer se i za to pobrinuo Univerzum, iliti pravi Bog. Znanje je oduzeto čovjeku ali su to napravili veoma nespretno. Ostavili su previše tragova iza sebe koje nisu mogli ukloniti samo tako (budističko učenje odnosno dhammapadu, vede itd.). Iskreno, čini mi se da nam čak nitko nije niti oduzeo znanje, već da smo ga sami zanemarili baš kao što je zanemareno i danas ali je Elita pokušala u konačnici to znanje i sakriti od većine te time zadržati kontrolu nad masama.

I zahvalite se masoneriji jer da nije bilo njih danas ne bi svijet izgledao kako izgleda. Oni su ukinuli ropstvo, omogućili ženama da glasaju, smanjili ovlasti Crkve itd.

Eto, to bi bilo to ukratko...
AnPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 13:02   #2
sto je najjace od svega, ima smisla sta si napisao/la, ali stari moj ocekuj da ce te se popljuvati zestoko
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 23:06   #3
Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
sto je najjace od svega, ima smisla sta si napisao/la, ali stari moj ocekuj da ce te se popljuvati zestoko
Iskreno, nije me niti briga za njih koji imaju potrebu sebe uzdizati i vrijeđati ostale. Ovo sam napisao prvotno kako bi pomogao onima koji istinski žele znati. Prije nego što ću napisati slijedeći tekst upozoravam sve dotične čitaoce da ne želim zvučati prepotentno niti umišljeno, niti mi je to cilj baš kao što mi se nije cilj uzdizati nad ikime. Naprosto ne vidim svrhu u uzdizanju nad slabijim od sebe. Jedina plemenita pobjeda je pobjeda nad samim sobom.

Što će se čovjek pokušavati više razuvjeriti (pravim dokazima) da je to krivo će si zapravo dokazivati suprotno - da je sve to točno. Naravno, to ne znači pogledati jedan video na Youtube-u i tupiti drugima o prosvjetljenju kojem si stekao tim videom. PUSTITE DRUGE LJUDE! Orijentirajte se isključivo na sebe i svoj napredak. Prvi korak, koji je i najteži, je dovesti ego (reptilski um) pod kontrolu.

Istražujem ovu temu više od 10 godina, s time da kada kažem istražujem mislim na svakodnevnim traganjem za novim informacijama i ne dopuštam samom sebi (barem u novije vrijeme) da se vrtim u krug. Daleko od toga da se nisam vrtio u krug dobar dio vremena ali onda sam shvatio što radim i nisam si dopuštao naprosto vraćanje na iste teme isponova na isti način. Isto tako sam se više puta odmicao od okoline, na par mjeseci (1-6) u prirodu gdje nisam mogao biti ometan niti na koji način od strane drugih ljudi i svakodnevnog života. U tom periodu sam stekao različita znanja iz psihologije, astronomije, arheologije, lingvistike, logike, biologije, ljudske anatomije, kemije, povijesti, geografije, programiranja, matematike i fizike (moguće da sam neka područja izostavio), i ovim putem upozoravam svakoga da tkogod se želi makar približiti Istini treba doći u određenim trenucima u doticaj sa svim područjima koje sam gore naveo. Sve je isprepleteno i povezano, najviše obratite pozornost na anatomiju ljudskog tijela i psihologiju. S time da nemojte druga područja zapostavljati. Iskreno, iznenadilo me koliko je to sve povezano. Nemojte se ograničavati niti u kojem smislu jer onog trenutka kada se ograničite vaš napredak je stao. Najčešću grešku koju ljudi rade je ograničavaju se u smislu značenja - morate uzeti u obzir da su mnoge stvari pisane u prenesenim značenjima, ili sa svrhom kako bi se prikrile ali najčešće sa svrhom kako bi bile bolje shvaćene. Znam da mnogima ovo sada nema smisla ali što ćete dublje kopati to ćete više shvaćati koliko je teško neke stvari opisati riječima i da su prenesena značenja (u bilo kojem obliku) zapravo najbolji način da bi neke stvari objasnili.

Trenutačno pišem knjigu kojom bi ljudima objasnio mnoge stvari. Kada je završim ću je uploadati na internet i ostaviti ovdje link.

Ukoliko uistinu želite znati istinu vjerujte mi da ćete je naći ali morate biti iskreni sami sa sobom, staviti ego pod kontrolu, odreći se sebstva i raskinuti sve veze sa prošlosti (sjećanjima, žaljenjima itd.) te postati dio većeg Ja (Jednog, Boga, zovi to kako hoćeš). Dobre smjernice su date u dhammapadi ali trebate znati protumačiti tekst pravilno. I ono najbitnije, meditacija kao takva je dobar materijal za treniranje kontrole nad Egom ali Nirvana nije nužno potrebna - ona je potrebna jedino u slučaju da želite koristiti, takozvano, šesto čulo. Ne dopuštajte vašim željama, osjećajima, mislima i drugim dijelovima vašeg fizičkog tijela da vas sputavaju na putu ako uistinu želite njime ići.

Da se razumijemo, i ja sam griješio, ali nije poanta ne griješiti nego priznati si da ste griješili i truditi se ne ponavljati iste greške. Ne tražite potvrde i odobrenja od drugih, baš kao niti ohrabrenja ili pohvale, budite dostatni sami sebi. Isto tako nemojte dopuštati gledati svijet kroz oči mašte i želja, gledajte sve realno. Ne trudite se mijenjati druge ljude jer oni će se promijeniti samo ako oni to uistinu žele i ako su u stanju shvatiti da su njihova sadašnja gledišta nastala temeljem njihovog iskustva iz prošlosti. Ne ulazite u prepirke i rasprave, to vas može samo gušiti i odmicati od pravoga puta. Na ljude koji se žele svađati i prepirati gledajte kao i ono što jesu - nedokazivu djecu jer jedino djetetu ne možete suvislo objasniti riječima što želite (roditelji će me tu najbolje razumjeti). Ti ljudi nisu krivi za njihovo stanje svijesti već ih naprosto nitko nije imao naučiti ispravno i nemojte ih ponižavati ili napadati jer oni nisu krivi za to. Ukoliko će željeti naći će napredak sami.

Isto tako ono što nisam napisao gore u prvom postu - nađite pravi prijevod Biblije. Bio je neko vrijeme na stranici v-a.com ali izgleda da je nekome smetao. Tražite pravi prijevod sa aramejskog i vidjeti ćete već u prvim rečenicama bitne razlike. U njemu će također biti zapisana sva imena Boga/Univerzuma i onaj koji će shvatiti sve što sam do sada napisao shvatiti će i svrhu tih imena. Oni koji nemaju želju za takvim traganjem preporučam Kabalu, ona je istinski pravi vodič k Istini. Isto tako preporučam svakome tko je na početnome nivou otkrivanja da si ponavlja mantru "Bože, molim te da mi daš mudrosti i strpljenja da pomoću tvojeg vodstva dođem do Istine.".

Nadam se da sam već samim ovim postovima mnogima pomogao.
AnPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 23:55   #4
E i još nešto što sam zaboravio napisati:
Izbjegavajte uporabu reptilskog mozga, odnosno, gledati filmove, igrati video-igre, slušati glazbu, općenito izbjegavati tehnologiju, prepuštati se emocijama, truditi se što manje razgovarati s ljudima, i sve ostalo što može služiti aktiviranju reptilskog dijela mozga. Shvatiti ćete koliko ste ga zapravo prisiljeni koristiti svakodnevno. I da se razumijemo, mnoge akcije ne utječu direktno na reptilski dio mozga jer centri se ne nalaze u reptilskom dijelu ali svejedno će aktivirati reptilski dio - preporučam proučiti ljudski mozak i ulogu te putanju neurona za više informacija.

Pokušajte što više koristiti neo-korteks i meditirati. Što ćete ići više naprijed čuti ćete jedan glas (u kršćanstvu poznatog kao i anđela čuvara). On će vam davati iznimno korisne savjete ali puno tiše i suptilnije od toga kako to radi "demon". S vremenom ćete čuti taj glas jasnije i znati ćete ga bolje protumačiti. Također ćete moći primijetiti da ćete "demona" i "anđela čuvara" čuti na različiti način to je zato jer se ne nalaze na istom mjestu. Također ćete moći svašta ali nemojte zaboraviti jednu bitnu stvar - prvi puta kada odlučite bilo što koristiti za svoju taštinu ili hranjenje ega na bilo koji način vratiti ćete se na točku polazišta. Najbolje bi bilo držati se osmostrukog puta i vidjeti ćete kako će vam život biti i ljepši i lakši. I kada pomognete nekome nemojte mu to nabijati na nos - dobiti ćete istu kaznu, glumljenje super-heroja također nije preporučljivo jer će vam također ego udariti u glavu (opet će reptilski mozak preuzeti) - jedino ako se nećete naučiti toliko dobro kontrolirati, u tom slučaju želim biti učenik dotičnoga
AnPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 02:01   #5
jedino sa cime se ne bih bas kompletno slozio, jer kao sto sam rekao ima podosta smisla sve ovo, jest taj dio iskljucenja od glazbe, filmova itd itd. samoca je bitna dakako u poptunosti al isto tako je bitna i interakcija sa drugima te rast kroz umjetnost. nije sva glazba losa, nisu svi filmovi losi. postoji umjetnost koja sluzi boljitku persone i osobnome razvoju i nekkao smatram da potpuna hermetska izolacija je dobra ali ne dugorocno. zivimo u nekome kvazi sistemu di jesmo bombardirani niskim oblicima kvazi spoznaje ali isto tako i u tome sistemu postoje tocke i alati koji mogu pridnijeti boljitku osobe.

ne gledam na to kao vrtnju krug vec uzivanje u momentumu.

kao sto sam rekao, ima smisla ali takodjer vodi i potpunoj izolaciji na neki nacin. da unutarnji las i osobni razvoj jest najbitniji kako bi cjelokupna Istina izasla na vidjelo, no takoder je bitno to i osjetiti sa drugima.
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 10:21   #6
Nisam se ja izolirao čitav život već kako sam rekao - svaki put na par mjeseci.

Dakako da ne zagovaram život u samostanu ali isto tako kada netko dođe na slijedeći level spoznaje interakcija sa drugim ljudima će mu postati beznačajna. Tada će više dolaziti u kontakt s njima da bi naučio nešto novo o ljudima. I uostalom, nama je norma da imamo interakcije s drugim ljudima, pitaj to budiste iz zatvorenih hramova. Kako sam već bio rekao - sve je stvar prethodnog iskustva koje je izgradilo našu trenutačnu perspektivu a svi smo od malih nogu učeni da trebamo biti prijateljski nastrojeni i druželjubljivi. I lav ne napada čovjeka ako je od malih nogu učen da su prijatelji (ima puno primjera na internetu).

I ovo što si napisao:
"ne gledam na to kao vrtnju krug vec uzivanje u momentumu."
...jedino što ti imam za reći je da ne čitaš ono što želiš već ono što piše. Ne znam, možda si se samo krivo izrazio ili si krivo shvatio što sam napisao. To je ono što sam napisao bio već prije - ljudi vide ono što žele a ne ono što je, to je jedna od varki reptilskog mozga jer procesuiraju informacije kraćim putem umjesto da ih procesuiraju kroz neo-korteks. Možda si bio i umoran pa nisi niti mogao tako nešto.

Ja sam napisao da je vrtnja u krug kada se vrtiš oko jedne teme podosta vremena i misliš da napreduješ a, naprimjer, samo gledaš nove materijale na istu temu bez značajnijih novih informacija koji bi te logikom odveli negdje dalje - dakle stagniraš ali imaš iluziju napretka. Poanta toga je da treba učiti konstantno i to na području raznih tema a nikako si ne smijemo dopustiti da budemo uvučeni u "teorije zavjere" jer dokazivanje nečega na temelju "rekla-kazala" je čisto gubljenje vremena. Treba ići za logikom i konstantnim napretkom putem vlastitih iskustava, samo to nas može odvesti gdje želimo.
AnPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 18:05   #7
Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
Satan i Bog (po kršćanskom predanju) ne postoje, to je sve stvar perspektive i skup priča kako bi se pagani odvratili od Istine. Za nekoga je ista stvar dobra koju mu je dao Bog, za drugoga loša koju mu je dao Satan. Pravi Satan je Ego - što se također može zaključiti i iz Budine borbe sa demonima u glavi. To su nekontrolirane misli koje nam dolaze od strane Ega. Čestitost i iskrenost prema svima i samome sebi je način da se Ego pobjedi. Budete li se molili bogu izgubiti ćete kontrolu nad egom jer apsolutno sve je u vašim rukama. Morate prvo naštimati perspektivu i shvatiti te preuzeti kontrolu nad njom, shvatiti da perspektiva nastaje utjecajem okoline na našu osobnost te da i time krojimo svoja gledišta. Ugrize li nekoga pas kao maloga taj će mrziti pse i bojati ih se dok će druga osoba koja će imati isključivo mahorepuća iskustva sa psima voljeti ih i vidjeti kao isključivo pozitivna bića. Isto tako je sa demonom (ili anđelom čuvarom) s kojim pričate u vašoj glavi. Ili sa time da smo u okruženju koje je stvorio Bog kako bi nas podučio nečemu, ili Satan kako bi nas zarobio. Sve je stvar perspektive.

Magija je mijenjanje svijesti po vlastitoj volji. Rituali su podsvijesno prihvaćanje da je nešto moguće jer kada to prihvatite to postaje stvarnost. Vjerovanje je misao prihvaćena od strane naše podsvijesti. Danas mnogi nemaju kontrolu niti nad svojim mislima a kamoli nad vlastitom podsvijesti.
Ovaj dio mi je super i stvarno bih voljela pročitati knjigu koja bi to malo bolje razradila.

Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
To sve možete zahvaliti Eliti jer su vas oni indoktrinirali, i zaglupili, putem školstva. Točnije rečeno, Vaše više Ja je poglupljeno i smanjeno na vas koji ste sada. Šesto čulo je ono što vam je oduzeto, intuicija, kontrola nad posvijesti - sve vam je to oduzeto putem svakodnevnog rituala kojim ste svakodnevno prihvaćali što je moguće a što nije. Taj ritual se zove škola.

Ljudski mozak je jako moćan - samo pogledajte istraživanja koja potvrđuju kako čovjek dok vizualizira nešto aktivira mišiće koji su potrebni za tu radnju. Ljudi su uistinu besmrtni ali ako učite malo dijete od malih nogu da može samo puzati i samo što vidi je ljude oko sebe koji pužu neće mu pasti na pamet da može hodati. Zato je Isus rekao da ne smijemo štovati mrtve jer time štujemo i samu smrt.
Ovo mi je već malo dvojbeno - školovanje ima svoju funkciju (stjecanje općeg i stručnog znanja), a zaglupljivanje dolazi iz brojnih drugih izvora (iako ni škole tu nisu posve nevine). Što se tiče fizičke besmrtnosti, u to također nisam baš sigurna - vjerujem da bi čovjek mogao živjeti mnogo dulje od današnjeg prosječnog životnog vijeka, ali da bi većini duša to nakon nekog vremena dosadilo. Štovanje mrtvih... tu treba imati neku mjeru. Važno je ukazivati poštovanje prema onima koji su ostavili nešto iza sebe jer su nam baš oni omogućili da dođemo do sadašnje točke u evoluciji svijesti, ali to ne znači da treba plaziti po grobljima nego si samo dopustiti da prema njima osjetimo zahvalnost, bez obzira radi li se o našim precima ili ljudima koji su na neki drugi način zadužili čovječanstvo.

Što se tiče tih elita, masona i zavjera, to ne samo da me ne zanima nego smatram da takvim stvarima ne treba poklanjati pažnju (i tako davati energiju tom 'klatnu') nego se usredotočiti na sebe, svoju bližu okolinu i ljude prema kojima osjećamo određeni afinitet, bez obzira na to je li ih osobno poznajemo. Internet je fenomenalan, omogućuje razmjenu ideja i pozitivnih energija i treba ga promatrati kao fizičko mjesto, odnosno ne zalaziti u dijelove na kojima se osjećamo neugodno i koji nam spuštaju vibraciju već se fokusirati na njegove pozitivne strane.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 18:07   #8
Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
jedino sa cime se ne bih bas kompletno slozio, jer kao sto sam rekao ima podosta smisla sve ovo, jest taj dio iskljucenja od glazbe, filmova itd itd. samoca je bitna dakako u poptunosti al isto tako je bitna i interakcija sa drugima te rast kroz umjetnost. nije sva glazba losa, nisu svi filmovi losi. postoji umjetnost koja sluzi boljitku persone i osobnome razvoju i nekkao smatram da potpuna hermetska izolacija je dobra ali ne dugorocno. zivimo u nekome kvazi sistemu di jesmo bombardirani niskim oblicima kvazi spoznaje ali isto tako i u tome sistemu postoje tocke i alati koji mogu pridnijeti boljitku osobe.

ne gledam na to kao vrtnju krug vec uzivanje u momentumu.

kao sto sam rekao, ima smisla ali takodjer vodi i potpunoj izolaciji na neki nacin. da unutarnji las i osobni razvoj jest najbitniji kako bi cjelokupna Istina izasla na vidjelo, no takoder je bitno to i osjetiti sa drugima.
Baš to - neke stvari nam hrane dušu, druge je ranjavaju. Intuitivno prepoznajemo razliku istog trena, ali prečesto odlučujemo zanemariti te suptilne signale.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 00:32   #9
Quote:
way2go kaže: Pogledaj post
Ovo mi je već malo dvojbeno - školovanje ima svoju funkciju (stjecanje općeg i stručnog znanja), a zaglupljivanje dolazi iz brojnih drugih izvora (iako ni škole tu nisu posve nevine). Što se tiče fizičke besmrtnosti, u to također nisam baš sigurna - vjerujem da bi čovjek mogao živjeti mnogo dulje od današnjeg prosječnog životnog vijeka, ali da bi većini duša to nakon nekog vremena dosadilo. Štovanje mrtvih... tu treba imati neku mjeru. Važno je ukazivati poštovanje prema onima koji su ostavili nešto iza sebe jer su nam baš oni omogućili da dođemo do sadašnje točke u evoluciji svijesti, ali to ne znači da treba plaziti po grobljima nego si samo dopustiti da prema njima osjetimo zahvalnost, bez obzira radi li se o našim precima ili ljudima koji su na neki drugi način zadužili čovječanstvo.

Što se tiče tih elita, masona i zavjera, to ne samo da me ne zanima nego smatram da takvim stvarima ne treba poklanjati pažnju (i tako davati energiju tom 'klatnu') nego se usredotočiti na sebe, svoju bližu okolinu i ljude prema kojima osjećamo određeni afinitet, bez obzira na to je li ih osobno poznajemo. Internet je fenomenalan, omogućuje razmjenu ideja i pozitivnih energija i treba ga promatrati kao fizičko mjesto, odnosno ne zalaziti u dijelove na kojima se osjećamo neugodno i koji nam spuštaju vibraciju već se fokusirati na njegove pozitivne strane.
E upravo zato radim na knjizi jer svaka priča ima dvije strane a da idem tu sve pisati trebali bi mi dani ali drago mi je da si se dotakla ovoga.

Školstvo je odlično i da njega nema još uvijek bi se mlatili mačevima a pisali bi na kompjuteru u mraku Šala na stranu, istina. Školstvo je veoma zaslužno za današnju civilizaciju gdje je, čak i sam pojam civilizacija je došla od istih onih ljudi koji su organizirali prve značajnije pomake u školstvu kakvom danas poznajemo - francuski prosvjetitelji, odnosno Illuminati kako su danas poznati široj javnosti. Danas se taj pojam veže uz negativne konotacije ali pročitaš li samo podatke na ovom linku, na kojem govore nešto ukratko o prosvjetiteljstvu, shvatiti ćeš da je to sve samo maslo internetskog doba i ljudi koji nemaju ništa pametnije za raditi nego krojiti teorije zavjere. Problem današnjeg školstva je taj što nije niti približan onome iz početka priče i ne ide se toliko za usvajanjem novih znanja i razvijanjem perspektive razmišljanja već za time da se student što više izmori i podsvijesno programira te prihvaća određene procese kao gotove i nepromjenjive. Današnja škola je stvorena za masovne radnike u tvornici i rudnicima kako bi se njihov ego držao pod kontrolom dok ne dođe vrijeme za daljnji napredak. Problem je što još uvijek nisu svi spremni za daljnji napredak dok je nekim ljudima škola naprosto nezanimljiva jer im ne pruža ono što bi ih zadovoljilo te stoga to znanje odluče pronalaziti drugdje. Ne kažem da su ti ljudi glupi, ali nažalost mnogi se upravo na taj način poglupe jer tražeći znanje koje bi ih zadovoljilo upadnu u crnu rupu interneta vrteći se u krug beznačajnim i besmislenim informacijama. Najčešće tu bivaju zloupotrebljeni još kojekakvi opijati tako da se i čitava perspektiva dotičnog studenta izvrne naopačke te dobiva raznorazne poremećaje od Mesijanskog poremećaja, bipolarnog, depresivnog (posljednja dva su danas najčešća) do raznih šizofrenih oblika te poremećaja ličnosti. Za sve to je krivo današnje školstvo jer nije ponudilo generacijama na vrijeme ono što su trebali a okolina se mijenjala za razliku od školstva te postajala bržom i kompleksnijom. Danas se to manifestiralo tako da je većina stanovništva sa poremećajem depresije, anksioznosti, bipolarnosti itd. a da ne spominjemo to da svatko traži da bude primjećen i prihvaćen (dovoljno je proučiti trendove). Upravo zato Illuminati, masoni, slobodni zidari, rozenkrojceri i ostatak ekipe sada doniraju milijarde u svijetu za moderniziranje školstva na svim razinama.
Suma sumarum: Daleko od toga da je školstvu bio cilj postići uništavanje društva na mentalnoj razini ali Elita je to okrenula u svoju korist i dok se društvo moderniziralo je školstvo ostajalo isto. Svakako se slažem da je školovanje bitno jer razvija percepciju i omogućuje usvajanje novih znanja ali sve se može iskoristiti na dobar i na loš način kao, naprimjer, znanje o atomskoj energiji u krivim rukama postaje smrtonosno oružje a u pravim rukama blagodat za cjelokupno čovječanstvo.

I ne slažem se u tome da se treba zanemariti tko je neprijatelj
numero uno (Ego/podsvijest/Arkoni/Wetiko/Satan, ili Sudac & Žrtva, kako ga zove pisac u Četiri sporazuma, knjigu koju duboko preporučujem svakome {autor: Don Miguel Ruiz})

duo (Elita koja koristi taj Ego i njegove strahove protiv nas ILI SMO TO SAMO MI U LANCIMA KOJI NAS ČUVAJU DOK NE POSTANEMO SVJESNIJI DA SMO SAMI SEBI NEPRIJATELJ - to je nešto što razmatram u posljednje vrijeme sve više)

e tre (mi sami sebi do trenutka dok prihvaćamo biti poraženi upravo ne poznavajući svoje neprijatelje i ne pokazujući interes za njih - i svatko u našoj okolini sličan istome opisu)


Iako moram ti priznati jednu stvar a to je da sve više dokaza nalazim da zapravo ne postoji nikakva "evil" Elita koja koristi išta protiv čovječanstva već da zapravo pokušavaju održavati pod kontrolom Ego i da se čovječanstvo ne uništi samo od sebe. To rade na različite načine pružajući malo rata, malo straha, malo zadovoljstva, malo mogućnosti manipulacije itd. Samo problem je što time drže i pod kontrolom i same ljude i otežavaju im proces buđenja i samo iscjeljenja svijesti. Zato i ispada da idu protiv čovječanstva ali oni idu zapravo protiv virusa u našoj svijesti. Daleko od toga da ih ne razumijem jer da ne drže naš ego pod čizmom nikakvog napretka ne bi bilo već od davnih dana.

POLAKO ODBACUJEM TEORIJU O ELITI KOJA ŽELI ŠTETITI ČOVJEČANSTVU.


Iskreno, i bilo mi je čudno od samog početka zašto bi čovjek išao raditi protiv čovjeka.

To je ono što kažem, ja ne znam sve, učim u hodu i ne sramim se to priznati ali želim podijeliti svoje znanje pa makar bilo još neusavršeno jer možda upravo time mogu nekome pomoći na neki način u razmišljanju. Ono što mogu reći je da mogu stajati iza određenih tvrdnji jer sam ih utvrdio na različite načine sa čvrstim dokazima (tipa da će nas Sunce spržiti, da nas ego podjebava i stopira, da možemo puno više od toga što nam je rečeno) ali ne iza svih a iza onih koje ne stojim ću to i sam napisati jer nema napretka bez priznanja vlastitih grešaka.
AnPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 02:18   #10
Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
Nisam se ja izolirao čitav život već kako sam rekao - svaki put na par mjeseci.

Dakako da ne zagovaram život u samostanu ali isto tako kada netko dođe na slijedeći level spoznaje interakcija sa drugim ljudima će mu postati beznačajna. Tada će više dolaziti u kontakt s njima da bi naučio nešto novo o ljudima. I uostalom, nama je norma da imamo interakcije s drugim ljudima, pitaj to budiste iz zatvorenih hramova. Kako sam već bio rekao - sve je stvar prethodnog iskustva koje je izgradilo našu trenutačnu perspektivu a svi smo od malih nogu učeni da trebamo biti prijateljski nastrojeni i druželjubljivi. I lav ne napada čovjeka ako je od malih nogu učen da su prijatelji (ima puno primjera na internetu).

I ovo što si napisao:
"ne gledam na to kao vrtnju krug vec uzivanje u momentumu."
...jedino što ti imam za reći je da ne čitaš ono što želiš već ono što piše. Ne znam, možda si se samo krivo izrazio ili si krivo shvatio što sam napisao. To je ono što sam napisao bio već prije - ljudi vide ono što žele a ne ono što je, to je jedna od varki reptilskog mozga jer procesuiraju informacije kraćim putem umjesto da ih procesuiraju kroz neo-korteks. Možda si bio i umoran pa nisi niti mogao tako nešto.

Ja sam napisao da je vrtnja u krug kada se vrtiš oko jedne teme podosta vremena i misliš da napreduješ a, naprimjer, samo gledaš nove materijale na istu temu bez značajnijih novih informacija koji bi te logikom odveli negdje dalje - dakle stagniraš ali imaš iluziju napretka. Poanta toga je da treba učiti konstantno i to na području raznih tema a nikako si ne smijemo dopustiti da budemo uvučeni u "teorije zavjere" jer dokazivanje nečega na temelju "rekla-kazala" je čisto gubljenje vremena. Treba ići za logikom i konstantnim napretkom putem vlastitih iskustava, samo to nas može odvesti gdje želimo.
stari nemoj se ljutiti ali upravo ovo sto si napisao kako nisam dobro procitao...heh procitaj jos jednom svoje, procitaj jos jednom moje, procitaj jos jednom sto je way2go napisao/la..

nije poanta tvrditi samo svoje slijepo cijelo vrijeme, poanta je i korz druge rasti i cuti/saslusati.

a da bi moga bas rasti onda moras i iskluciti taj dio onoga u sto si uvjeren i logikom nekada prihvataiti da i drugi mogu biti u pravu, da (kao sto si rekao ne znas sve) ali to moras i prihvatiti, bas bas prihvatiti - ne znas sve i kada slusas onda iskljucis svoje uvjerenje i cujes drugoga, i to bez svog uvjerenja u pozadini misleci sto ces reci da pobijes tezu druge strane.

svatko od nas ima svoju Istinu, svoj Put, ne postoji jedan pravi jedinstveni nacin kako doci do necega, neke stvari s svima slicne i svima nuzne, ali cjelokupna slika osobnoga puta je bas to - osobna slika osobnog puta, jedinstvena i unikatna.

zelim ti puno srece u tvome Putu i tvojoj potrazi ali ponekad ono u sto smo kompletno uvjereni cesto ne mora znaciti da je skroz istinito, najljepse stvari se skrivaju i pronalaze tamo di se najmanje nadas i nekada je u zivotu potrebno magije, manje analize 3d dogadjaja i situacija.

opusti se zivot je lijep ako zelis da bude, ako dopustis da bude
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 08:18   #11
AnPa, ne znam jesi li u pravu, ali činiš mi se kao osoba koja je zbog duhovnog razvoja zanemarila stjecanje konkretnih životnih iskustava. Kad se malo više krećeš među ljudima, shvatiš da ne postoji jedna elita, nego različite elite (politička, kulturna, medijska financijska...), a ni jedna od njih nije čvrsto struktuirana organizacija nego skupina dobrostojećih i utjecajnih pojedinaca koji se ne vode ničim drugim nego vlastitim kratkoročnim interesima (ili, ako hoćeš, egom). Prošla su vremena povijesni prosvjetitelja koji su pokušali stvoriti bolji svijet na nekim ideološkim temeljima, sada promjene dolaze 'odozdo', odnosno od osviještenih pojedinaca koji mirno žive svoje živote i sustavno rade na tome da unesu određene izmjene u svoje stručno polje. Recimo, kad si se već dotaknuo školstva, poznajem stvarno divne učiteljice, novinarke koje pišu o pozitivnim primjerima u obrazovanju (kojih je zbog truda ovih prvih sve više), odgojitelja koji su u taj posao krenuli iz srca iako bi im posvećivanje nekoj drugoj struci bilo znatno isplativije.

Kod susreta s novim informacijama, ljudima i sl. najvažnije si je postaviti jedno pitanje - izaziva li to u meni osjećaj ljubavi ili straha? (Naravno, postoji i skala emocija između to dvoje, ali uvijek je moguće 'zaokružiti rezultat'). Energiju (odnosno pažnju) daješ ondje gdje je ljubav, uskraćuješ je ondje gdje je strah i zbunjenosti vrlo brzo nestaje.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 14:02   #12
Quote:
way2go kaže: Pogledaj post
AnPa, ne znam jesi li u pravu, ali činiš mi se kao osoba koja je zbog duhovnog razvoja zanemarila stjecanje konkretnih životnih iskustava. Kad se malo više krećeš među ljudima, shvatiš da ne postoji jedna elita, nego različite elite (politička, kulturna, medijska financijska...), a ni jedna od njih nije čvrsto struktuirana organizacija nego skupina dobrostojećih i utjecajnih pojedinaca koji se ne vode ničim drugim nego vlastitim kratkoročnim interesima (ili, ako hoćeš, egom). Prošla su vremena povijesni prosvjetitelja koji su pokušali stvoriti bolji svijet na nekim ideološkim temeljima, sada promjene dolaze 'odozdo', odnosno od osviještenih pojedinaca koji mirno žive svoje živote i sustavno rade na tome da unesu određene izmjene u svoje stručno polje. Recimo, kad si se već dotaknuo školstva, poznajem stvarno divne učiteljice, novinarke koje pišu o pozitivnim primjerima u obrazovanju (kojih je zbog truda ovih prvih sve više), odgojitelja koji su u taj posao krenuli iz srca iako bi im posvećivanje nekoj drugoj struci bilo znatno isplativije.

Kod susreta s novim informacijama, ljudima i sl. najvažnije si je postaviti jedno pitanje - izaziva li to u meni osjećaj ljubavi ili straha? (Naravno, postoji i skala emocija između to dvoje, ali uvijek je moguće 'zaokružiti rezultat'). Energiju (odnosno pažnju) daješ ondje gdje je ljubav, uskraćuješ je ondje gdje je strah i zbunjenosti vrlo brzo nestaje.
Samo ti se čini. Ja kada kažem Elita (sa velikim slovom E) to je grupa ljudi koji iz, kako si i sama rekla, vlastitih interesa čine štetu drugima ali u ovom slučaju su upravo hijerarhijski strukturirana organizacija. Ne mislimo na isto.
I znam da postoji bezbroj vrsta takozvanih elita - baš kao što postoji i bezbroj interesa ali ja tu ne pričam o tome.
Samo što mi se sada sve više čini da je ta hijerarhijski strukturirana organizacija tu da pomogne čovječanstvu a ne da mu odmogne.

Što se tiče kretanja među ljudima - upoznao sam kroz život, mogu slobodno reći, više tisuća ljudi (stvarno sam se kretao puno među ljudima). I baš zbog svog osobnog interesa za psihologiju mogu reći da sam se trudio približiti svakome od njih i od tih više tisuća ljudi upoznao svega troje ljudi koji su vrijedni pažnje i vremena. Svi ostali se trude prikazati kakvima nisu itd.
Moglo bi se reći da je moj interes druženja sa ljudima bio da bih upoznao mentalni sklop čovjeka. Eto, i ja sam sebičan
AnPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 20:30   #13
Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
Samo ti se čini. Ja kada kažem Elita (sa velikim slovom E) to je grupa ljudi koji iz, kako si i sama rekla, vlastitih interesa čine štetu drugima ali u ovom slučaju su upravo hijerarhijski strukturirana organizacija. Ne mislimo na isto.
I znam da postoji bezbroj vrsta takozvanih elita - baš kao što postoji i bezbroj interesa ali ja tu ne pričam o tome.
Samo što mi se sada sve više čini da je ta hijerarhijski strukturirana organizacija tu da pomogne čovječanstvu a ne da mu odmogne.

Što se tiče kretanja među ljudima - upoznao sam kroz život, mogu slobodno reći, više tisuća ljudi (stvarno sam se kretao puno među ljudima). I baš zbog svog osobnog interesa za psihologiju mogu reći da sam se trudio približiti svakome od njih i od tih više tisuća ljudi upoznao svega troje ljudi koji su vrijedni pažnje i vremena. Svi ostali se trude prikazati kakvima nisu itd.
Moglo bi se reći da je moj interes druženja sa ljudima bio da bih upoznao mentalni sklop čovjeka. Eto, i ja sam sebičan
Barem si iskren, to je najvažnije. A možda ti je i glavni zadatak ovdje bio proučavanje ljudske psihe, baš kao i meni. Zaključila sam da ljudi doista imaju slobodnu volju te da na nekoj razini daju dopuštenje za sve oblike manipulacije. Zbog čega to čine, ne bih znala. Tako da su mi još uvijek interesantni, čak i dok se pretvaraju da su ono što nisu. Pokušala sam to nekoliko puta i mogu ti reći da se u jednom trenutku toliko uživiš u svoj lažni identitet da zaboravljaš kako onaj pravi uopće postoji, a još manje razlog zbog kojeg si iskonstruirao tu masku.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 22:49   #14
Quote:
way2go kaže: Pogledaj post
Barem si iskren, to je najvažnije. A možda ti je i glavni zadatak ovdje bio proučavanje ljudske psihe, baš kao i meni. Zaključila sam da ljudi doista imaju slobodnu volju te da na nekoj razini daju dopuštenje za sve oblike manipulacije. Zbog čega to čine, ne bih znala. Tako da su mi još uvijek interesantni, čak i dok se pretvaraju da su ono što nisu. Pokušala sam to nekoliko puta i mogu ti reći da se u jednom trenutku toliko uživiš u svoj lažni identitet da zaboravljaš kako onaj pravi uopće postoji, a još manje razlog zbog kojeg si iskonstruirao tu masku.
Istina je bitna jedino zbog mene kako se ne bih opterećivao, drugima je i ovako i onako svejedno što čuju dok čuju ono što žele čuti, reci im što ne žele čuti i uzburkati ćeš mirne vode. Zato govorim istinu, samo radi sebe. Lagao sam jedino kada sam želio vidjeti kako će koja izjava utjecati na drugog čovjeka i kako će tu utjecati na njihove mentalne procese.

O slobodnoj volji bi se dalo podosta pričati. Ja smatram čovjek nema slobodnu volju već samo iluziju izbora. Je li uistinu slobodna volja birati na temelju prijašnjih iskustava ili samo unaprijed isprogramirana odluka?
AnPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 01:09   #15
Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
Istina je bitna jedino zbog mene kako se ne bih opterećivao, drugima je i ovako i onako svejedno što čuju dok čuju ono što žele čuti, reci im što ne žele čuti i uzburkati ćeš mirne vode. Zato govorim istinu, samo radi sebe. Lagao sam jedino kada sam želio vidjeti kako će koja izjava utjecati na drugog čovjeka i kako će tu utjecati na njihove mentalne procese.

O slobodnoj volji bi se dalo podosta pričati. Ja smatram čovjek nema slobodnu volju već samo iluziju izbora. Je li uistinu slobodna volja birati na temelju prijašnjih iskustava ili samo unaprijed isprogramirana odluka?
ako se smijem ukljuciti na tren?

kako onda stvaramo slobodan izbor, ako onda odlucujumeo? sad si me sa ovim pitanjem malo dublje zaintigrirao
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2018., 15:28   #16
Zanimljiva tema, i sama ponekad pomislim da bi se vjerojatno samounistili da nas netko ne drzi pod kontrolom. Ali voljela bi da je taj netko humaniji, jer ovo cime nas danas bombardiraju u svrhu manipulacije i kontrole ne cini ljude pretjerano sretnima, zadovoljnima, sigurnima, u miru.
Ponekad zamisljam kakav bi bio svijet da npr. vijesti, portali, mediji, sva sredstva informiranja prenose iskljucivo pozitivne i lijepe vijesti, korisne, koje ne utjeruju strah ljudima u kosti nego im daju nadu, nacin, izlaz, da o dogadjajima pisu objektivno, iz svih uglova, bez iskrivljavanja istine i vadjenja iz konteksta. Ukratko sve obrnuto od ovoga sta nam danas mediji cine.
Da je samo taj jedan pomak ucinit, mozda bi i bilo nade.

Opet s druge strane, imamo slobodnu volju i izbor, ko zeli nac rjesenje, put, istinu, naci ce ga, ali gotovani kakvi jesmo - netko je to iskoristio i moze mu bit. Tako da ne vjerujem da nam pomazu, prije nas iskoristavaju, u koju god bilo svrhu i o kome se god zapravo radilo, to ne znam. Dopustam i da su reptili sta se mene tice, isto mi je.

Edit: da nadodam zasto ne mislim da nas taj netko zeli sacuvat ili nam pomoc. Dovoljno je pogledat manipulaciju danasnjim perfidnim marketingom i konzumerizam, trosenje novaca se izjednacava sa srecom, uspjehom i ispunjenoscu, drzi nas okupiranima i potpuno nesvjesnima stete koju tim nacinom zivota nanosimo prirodi, a posljedicno sebi jer kad unistimo prirodu odosmo.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 16:43   #17
Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
... One koje sunce i ne sprži biti će ostavljeni debelo u kamenom dobu - zašto? Zato jer sve prelazi na električnu energiju a kada se Zemlja previše približi Suncu pasti će Zemljin magnetski štit a sve električno će pregoriti. Od tuda potreba da svi prijeđu na električne aute itd...
A pumpe sirove nafte, rafinerije za preradu, i benzinske stanice inače rade na žohare?
Nego, zanimljiv mi je taj mehanizam pada Zemljinog magnetskog štita zbog približavanja Suncu... koliko točno je to "previše"?
Earnest is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 01:46   #18
i nestao je?
__________________
Jedini način da čovjek izbjegne pogreške jest da stekne iskustvo. Jedini način da čovjek stekne iskustvo je da čini pogreške.
comewithme1717 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 14:10   #19
Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
i nestao je?
Ne brini, pojavit će se opet.
way2go is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2018., 15:14   #20
Možda naštimava perspektivu?
Earnest is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.