Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 01:40   #1
četverokut

Molim savjet vezan za moju trenutnu situaciju:
S mužem sam preko 10 godina, no trenutno ne živimo zajedno, prekidali smo i mirili se ali uvijek se poslije nađemo i nastavimo biti skupa. Seks nam nije nešto naroćito, a čujemo se 50 puta na dan i vidimo tri četiri puta tjedno tj. ili ja spavam kod njega ili on kod mene.
Ja sam prije par godina upoznala drugog muškarca koji je oženjen i ima djecu.
U zadnje vrijeme sam počela vrijeme provoditi s tim oženjenim iako mi je jasno da to nema smisla. On je u solidnoj vezi i ima djecu. Između nas je jaka emotivna i fizička privlačnost ali ja ne želim da se njegova bračna ravnoteža poremeti radi mene i u tome sam jasna i direktna plus, naravno, ne želim povrijediti svog muža.
Moj muž je u zadnje vrijeme počeo predosjećati nešto i stalno me provjerava i ispituje, i kontaktira me i viđa više nego inaće.
Ja nisam osoba koja može imati seks sa dvojicom i stoga se ne seksam s ovim oženjenim i s njim je situacija kad se vidimo vidimo.
Problem je što mi moja intuicija govori da bi se situacija mogla zakomplicirati i počeo me je hvatati strah.
Ima li netko pametan savjet što mi je činiti?
__________________
*ja sa strane samo promatram taj svijet
ISOLDE is offline  
Old 09.10.2017., 01:55   #2
A gdje je tu četverokut? Spavaš i s njegovom ženom ili?
ex anais is offline  
Old 09.10.2017., 02:01   #3
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A gdje je tu četverokut? Spavaš i s njegovom ženom ili?
Ne spavam ja ni s njim. Imam grižnju savjesti, pred oćima su mi njegova dječica.
Ne ulazim u to koliko je on sretan ili nesretan u svojoj vezi, to je njegova stvar ali ne bih voljela da ostavi ženu. Jer ja svog muža zbog njega ne bih ostavila.
Istovremeno jako volim provoditi vrijeme s njim jer je inteligentan, načitan, vedar i pozitivan, sve ono što moj muž nije.
__________________
*ja sa strane samo promatram taj svijet
ISOLDE is offline  
Old 09.10.2017., 03:18   #4
Ako ste jedan drugom fizićki privlaćni, prije ili kasnije zavrśit ćete u krevetu a da imaś jaki karakter ne bi otvarala ovdje temu, nego bi ga "pośtedjela" radi toga o ćemu piśeś o njemu, njegovoj obitelji, sebi i mużu i "ostavila".

Mojim miśljenjem osobe koje nas nećim privlaće a imaju partnera i djecu, trebalo bi zaobilaziti, da se ne unesreći viśe njih a pogotovo nićemu kriva djeca.

Mislim da je previśe sebićno usrećivati sebe (makar na neko vrijeme) a pri tom unesrećivati viśe njih -a nerijetko i sebe samoga istim (śto se obićno pokazuje kroz izvjesno vrijeme).

Ne piśem da si trenutno nekog unesrećila ali na mogućim si putu tome, pa razmisli, dok możda ne bude kasno.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 09.10.2017., 03:43   #5
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ako ste jedan drugom fizićki privlaćni, prije ili kasnije zavrśit ćete u krevetu a da imaś jaki karakter ne bi otvarala ovdje temu, nego bi ga "pośtedjela" radi toga o ćemu piśeś o njemu, njegovoj obitelji, sebi i mużu i "ostavila".

Mojim miśljenjem osobe koje nas nećim privlaće a imaju partnera i djecu, trebalo bi zaobilaziti, da se ne unesreći viśe njih a pogotovo nićemu kriva djeca.

Mislim da je previśe sebićno usrećivati sebe (makar na neko vrijeme) a pri tom unesrećivati viśe njih -a nerijetko i sebe samoga istim (śto se obićno pokazuje kroz izvjesno vrijeme).

Ne piśem da si trenutno nekog unesrećila ali na mogućim si putu tome, pa razmisli, dok możda ne bude kasno.
Samo malo. Nisam ja ta koja ne provodi vrijeme sa svojom djecom nego satima ćaska sa nekom ISOLDE. O supruzi da ne govorim.
Ja neću završiti u krevetu s njim jer, već sam rekla, ja se ne seksam sa dvojicom u isto vrijeme, i to je moj stav, koji NIŠTA ne može promijeniti. Ja se znam kontrolirati.
Ja sam kriva jer satima i danima sjedim i pričam s nekim oženjenim muškarcem dok moj muž radi i šalje mi poruke sa " Nedostaješ mi. Puno puno. " Ja osobno ne znam zašto to radim. Možda jer sam naišla na jako interesantnu osobu i želim je proučiti. Ovdje sam jer me to zbunjuje i jer me strah da če ova situacija otići do vraga. Ne zato jer ću završiti u krevetu s njim i možda postati ljubavnica. To sigurno neću, dok god sam sa svojim mužem. Strah me je jer vidim da se tu nešto razvija. Nešto ozbiljno.

Što se tiče sebičnosti, ne slažem se da je razmjenjivati mišljenja sa zanimljivom osobom sebično. Mislim da je to puno manje sebično nego glumiti da ti je zanimljivo radi mira u kući i po mom mišljenju to je dio životnog ciklusa. Normalan čovjek treba mentalnu nadogradnju, a kad svoja razmišljanja i stavove možeš podjeliti s ljudima koji ih shvačaju to ti daje energiju da nastaviš dalje, inaće stagniraš.
__________________
*ja sa strane samo promatram taj svijet
ISOLDE is offline  
Old 09.10.2017., 03:56   #6
Sama piśeś da se razvija neśto ozbiljno negirajući tim neke svoje rijeći...

Za sada tu ne vidim ćetvorokut ali si na mogućem putu k njemu.
Mnogi su za ne jedno govorili "nikad", pa...

Żelim Ti da budeś jedna od rijetkih izuzetaka.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 09.10.2017., 04:09   #7
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Sama piśeś da se razvija neśto ozbiljno negirajući tim neke svoje rijeći...

Za sada tu ne vidim ćetvorokut ali si na mogućem putu k njemu.
Mnogi su za ne jedno govorili "nikad", pa...

Żelim Ti da budeś jedna od rijetkih izuzetaka.
Neče se to dogoditi. Nema šanse da bih ja sebe stavila u tako podređeni položaj. Ja osjećam da se ovaj moj nazovi prijatelj polako gubi. Bojim se da zbog mene ne napusti svoj dom i prije takvog nečega, jer ja ne mogu biti s njim. Primjećujem nagovještaje neke takve oluje i to me straši, a istodobno ne mogu prekinuti taj odnos. Radi se o mentalnom odnosu i potpuno platonskom koji se razvijao u prethodne 2-3 godine.
__________________
*ja sa strane samo promatram taj svijet
ISOLDE is offline  
Old 09.10.2017., 07:16   #8
Daješ sebi preveliku važnost... Neće on ugroziti svoju obitelj zbog sati "ugodnog razgovora". Ako si spomenula da ne živiš s mužem vidi te kao "raspuštenicu" i priliku za neobvezni sex. Sigurno mu ti nisi jedina višesatna ćakula, ne brini... Takvi načitani i elokventni vole dijeliti svoju mudrost, sigurno je i zavidno galantan i gentelman. Skuliraj se i odluči. Ako voliš muža unatoč razmiricama razjasni situaciju i pomirite se. Ako ne, razvedi se i pusti čovjeka da nastavi dalje.
Tog drugog zaboravi, osim ako ti se nekad ne pojavi s papirima da je razveden i da bi htio pokušat vezu, a ne višesatne dubokoumne razgovore, a dotad i ti budeš razvedena i slobodna...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 09.10.2017., 10:04   #9
Budi iskrena prema sebi -šta ti znači tvoj brak (koji se ocigledno svodi na poluobavezni seks, jer kada ste zajedno -ne možete dugo biti zajedno) i šta ti znači taj drugi. I prije svega -šta značiš sama sebi? Da li si zadovoljna? Da li si u tom braku zbog osjećaja odgovornost prema tome što misliš da te on voli?
Kažeš i sama da je taj drugi ono što ti nedostaje kod tvog muža. Zašto fino ne složiti sebe, pa naći nekog ko će ti dati i dobar seks i razumjevanje? Ovako i sebe i njega držiš u nekom limbu, koji je u konačnici sado-mazo odnos.
Ertrinken is offline  
Old 09.10.2017., 10:06   #10
Oprosti, ali meni je ovo tužno. Tvoj muž nema dobrih i krasnih vrlina, kao ovaj, u kojeg si zaljubljena i slijepa. Pitaj njegovu ženu, što ona misli o svom?
Zar ti je dosadno u životu? Ne želiš ga povrijediti, ovo je jadno, iza leđa sanjaš o drugom i samo je pitanje vremena, kad ćeš popustiti. Kad bi on znao bio bi itekako povrijeđen, a saznat će, kat tad.
Pogledaj u sebe i odluči se, a kad se odlučiš budi poštena do svog muža, valjda si čovjek to zaslužuje
margarer is offline  
Old 09.10.2017., 11:33   #11
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Daješ sebi preveliku važnost... Neće on ugroziti svoju obitelj zbog sati "ugodnog razgovora". Ako si spomenula da ne živiš s mužem vidi te kao "raspuštenicu" i priliku za neobvezni sex. Sigurno mu ti nisi jedina višesatna ćakula, ne brini... Takvi načitani i elokventni vole dijeliti svoju mudrost, sigurno je i zavidno galantan i gentelman. Skuliraj se i odluči. Ako voliš muža unatoč razmiricama razjasni situaciju i pomirite se. Ako ne, razvedi se i pusti čovjeka da nastavi dalje.
Tog drugog zaboravi, osim ako ti se nekad ne pojavi s papirima da je razveden i da bi htio pokušat vezu, a ne višesatne dubokoumne razgovore, a dotad i ti budeš razvedena i slobodna...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ovakav pogled je tipični klišej. Ja se ne trebam miriti sa svojim mužem jer se nismo ni svađali. Seksa s drugim ćovjekom neće biti i on to zna. Ne gleda me kao raspuštenicu jer raspušetnica nisam. Kakvi papiri i razvodi? Ovdje se nitko neće razvoditi, plus ja uskoro idem s poslom na ekspediciju.
Moga muža bi smetalo da zna da se nalazim s drugim muškarcem, iz bilo kojeg razloga.
__________________
*ja sa strane samo promatram taj svijet
ISOLDE is offline  
Old 09.10.2017., 11:40   #12
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Budi iskrena prema sebi -šta ti znači tvoj brak (koji se ocigledno svodi na poluobavezni seks, jer kada ste zajedno -ne možete dugo biti zajedno) i šta ti znači taj drugi. I prije svega -šta značiš sama sebi? Da li si zadovoljna? Da li si u tom braku zbog osjećaja odgovornost prema tome što misliš da te on voli?
Kažeš i sama da je taj drugi ono što ti nedostaje kod tvog muža. Zašto fino ne složiti sebe, pa naći nekog ko će ti dati i dobar seks i razumjevanje? Ovako i sebe i njega držiš u nekom limbu, koji je u konačnici sado-mazo odnos.
Dakle, meni treba netko treći?
Ovo je donekle sve istina. Ali nemamo li mi svi naše drage muževe s kojima smo dugo, pa kad nam serviraju novu tortu ona nam izgleda drugačije i svježije. Ja i moj muž smo skupa od naših srednjoškolskih dana, i još uvijek smo u istoj vrsti veze.
__________________
*ja sa strane samo promatram taj svijet
ISOLDE is offline  
Old 09.10.2017., 11:43   #13
Quote:
ISOLDE kaže: Pogledaj post
.... i to je moj stav, koji NIŠTA ne može promijeniti. Ja se znam kontrolirati.
....
... Ja osobno ne znam zašto to radim. Možda jer sam naišla na .....
zato što imaš sve pod kontrolom
...i velikodušno i milosrdno odlučuješ o sudbini svih uključenih....
baja is offline  
Old 09.10.2017., 12:01   #14
1. Ti si u braku s mužem s kojim ne živiš, samo se čujete, seksate i tako skupa ste jer vam je ljepo skupa.
Zašto se ne preseliti skupa kad je već tako?

2. Imaš tog nekog s kojim pricas? I koji ti se sviđa ali se ti brineš da on ne ostavi svoju ženu radi tebe s kojom priča.
Nece, ne brini, iz iskustva prevarene žene ti kažem, prije će ona napucati njega jer je go*** nego on nju jer mu se sviđa pričat s tobom.

3. Tebi je žao njegove djece.
Legendo, onda ga se riješi, i eto nećeš imati grižnju savjest.

Ja mislim da si ti ubiti zaljubljena u novog, bojiš se samoće pa starog vuces za nos.
Novi ima stabilnu vezu i ti to znaš, ali se bojiš što će reć Milica s broja 15 o tebi.
Otvorila si temu. U kojoj ne tražiš savjet nego prepričavala svoju situaciju, i tražiš što? Da svi skupa trolas počnemo?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 09.10.2017., 12:06   #15
Quote:
ISOLDE kaže: Pogledaj post
Dakle, meni treba netko treći?
Ovo je donekle sve istina. Ali nemamo li mi svi naše drage muževe s kojima smo dugo, pa kad nam serviraju novu tortu ona nam izgleda drugačije i svježije. Ja i moj muž smo skupa od naših srednjoškolskih dana, i još uvijek smo u istoj vrsti veze.
Pa odrasti i prerasti
Ertrinken is offline  
Old 09.10.2017., 12:08   #16
Quote:
ISOLDE kaže: Pogledaj post
Dakle, meni treba netko treći?
Ovo je donekle sve istina. Ali nemamo li mi svi naše drage muževe s kojima smo dugo, pa kad nam serviraju novu tortu ona nam izgleda drugačije i svježije. Ja i moj muž smo skupa od naših srednjoškolskih dana, i još uvijek smo u istoj vrsti veze.
E problem ti i je u tome šta se još u vezi koja nema napretka.
Da sam u vezi koja nikog ne vodi godinu dana prekinula bih..


Mislim da si tipičan primjer osobe koja se boji ostat sama.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 09.10.2017., 12:24   #17
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
1. Ti si u braku s mužem s kojim ne živiš, samo se čujete, seksate i tako skupa ste jer vam je ljepo skupa.
Zašto se ne preseliti skupa kad je već tako?

2. Imaš tog nekog s kojim pricas? I koji ti se sviđa ali se ti brineš da on ne ostavi svoju ženu radi tebe s kojom priča.
Nece, ne brini, iz iskustva prevarene žene ti kažem, prije će ona napucati njega jer je go*** nego on nju jer mu se sviđa pričat s tobom.

3. Tebi je žao njegove djece.
Legendo, onda ga se riješi, i eto nećeš imati grižnju savjest.

Ja mislim da si ti ubiti zaljubljena u novog, bojiš se samoće pa starog vuces za nos.
Novi ima stabilnu vezu i ti to znaš, ali se bojiš što će reć Milica s broja 15 o tebi.
Otvorila si temu. U kojoj ne tražiš savjet nego prepričavala svoju situaciju, i tražiš što? Da svi skupa trolas počnemo?
Stvari u životu nisu baš uvijek crne i bijele.
Ja sa svojim mužem jesam dugi niz godina ali kad nisam bila imala sam doticaja i s drugim muškarcima. Jedan od njih, s kojim sam bila bio je tipični Kazanova, od njega sam naučila sve trikove koje muškarci primjenjuju, i stoga sam postala imuna na njih.
Ovaj muškarac s kojim se viđam pokušavao je pomalo biti Kazanova, a nije ni svjestan da sam ja već diplomirala, i to kod najboljeg profesora.
U jednom trenutku sam poželjela naučiti ga lekciju. Tako je počelo. Bilo je to kao neka luda igra. I izgubio je u igri. Sad sam ja ta koja drži konce. Ali mi smo godinama pomalo ćaskali, onako kad se sretnemo. Sad su samo ta sretanja nasamo i češće.
Naravno, mogu sve to prekinuti. Ali zabavlja me. Nismo svi isti.
Pomalo mi i nije jasno: on doma ima mladu lijepu i uspješnu suprugu. Nije mi jasno što radi sa mnom? Možda zato jer sam rokerski tip, avanturista, i nekonvencionalna. Za mene nema društvenih pravila. Ja krojim svoja pravila.
Vidim kako mu oči zasvjetle kad on kaže "nemoguće", a ja kažem da je nemoguće samo riječ.
I onda ga vodim okolo po mojim najdražim čudnim mjestima, čudnim ljudima. Pokazujem mu taj svijet, gledan iz nekog drugog kuta, koji on nikad nije vidio. I sve bi to bilo samo prekrasno druženje da nema moga muža i njegove obitelji. Ovako, da ti izleti jesu neka vrsta slobode i avanturizma ali ta sloboda je ograničena.
Moj muž odobrava moje izlete " u slobodu" ali ne bi mu se svidjelo da zna da me na njima prati neki muškarac.
__________________
*ja sa strane samo promatram taj svijet
ISOLDE is offline  
Old 09.10.2017., 12:33   #18
Quote:
ISOLDE kaže: Pogledaj post
Stvari u životu nisu baš uvijek crne i bijele.
Ja sa svojim mužem jesam dugi niz godina ali kad nisam bila imala sam doticaja i s drugim muškarcima. Jedan od njih, s kojim sam bila bio je tipični Kazanova, od njega sam naučila sve trikove koje muškarci primjenjuju, i stoga sam postala imuna na njih.
Ovaj muškarac s kojim se viđam pokušavao je pomalo biti Kazanova, a nije ni svjestan da sam ja već diplomirala, i to kod najboljeg profesora.
U jednom trenutku sam poželjela naučiti ga lekciju. Tako je počelo. Bilo je to kao neka luda igra. I izgubio je u igri. Sad sam ja ta koja drži konce. Ali mi smo godinama pomalo ćaskali, onako kad se sretnemo. Sad su samo ta sretanja nasamo i češće.
Naravno, mogu sve to prekinuti. Ali zabavlja me. Nismo svi isti.
Pomalo mi i nije jasno: on doma ima mladu lijepu i uspješnu suprugu. Nije mi jasno što radi sa mnom? Možda zato jer sam rokerski tip, avanturista, i nekonvencionalna. Za mene nema društvenih pravila. Ja krojim svoja pravila.
Vidim kako mu oči zasvjetle kad on kaže "nemoguće", a ja kažem da je nemoguće samo riječ.
I onda ga vodim okolo po mojim najdražim čudnim mjestima, čudnim ljudima. Pokazujem mu taj svijet, gledan iz nekog drugog kuta, koji on nikad nije vidio. I sve bi to bilo samo prekrasno druženje da nema moga muža i njegove obitelji. Ovako, da ti izleti jesu neka vrsta slobode i avanturizma ali ta sloboda je ograničena.
Moj muž odobrava moje izlete " u slobodu" ali ne bi mu se svidjelo da zna da me na njima prati neki muškarac.
Ti si se lutko moja zaljubila.


Sad kaži što želiš da ti ljudi kažu?
Tj. Na što da ti odgovore.
O čemu da te savjetujemo?

Ti misliš da držiš konce. Konce drži on. Iskreno.
To što ti misliš da će do bure doc je krivo. Neće. Sve koje su u toj poziciji to misle.

Ja sam u mobitelu od bivšeg našla poruke o tome kako ne može samnom, kako voli tu curu, kako ga ja gusim, kako me ne može ostavit jer se boji da ću se ja ubit.

Da bi kad je sve izašlo na vidjelo, meni pričao kako ga ona guši, kako je popustio jer mu se nabacuje, kako mene nikad nebi ostavio, kako će umrijeti bez mene i sve ostale divote.


Prava istina je da je samo jebao sa strane a pasalo mu je doma imati nekog tko će ga čekat i voljet.


Tako da, bolje ti je raščisti sve. Ako te peče savjest očisti je.
Ako nećeš ništa s njim nemoj imati. Jednostavno je. Crno bijelo.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 09.10.2017., 12:33   #19
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
E problem ti i je u tome šta se još u vezi koja nema napretka.
Da sam u vezi koja nikog ne vodi godinu dana prekinula bih..


Mislim da si tipičan primjer osobe koja se boji ostat sama.
Ovo nije istina. Ja obožavam biti sama.
Istovremeno obožavam proučavati ljude i njihove reakcije. Kao lokmus papir. Da vidimo šta ćeš sad. A šta ćeš sad. A sad? Tako nekako.
__________________
*ja sa strane samo promatram taj svijet
ISOLDE is offline  
Old 09.10.2017., 12:34   #20
Ništa, samo ti i dalje rokeraj u svojoj slobodi... Nadam se da ćeš tom kvazikazanovi dat uskoro pa da mu se bar isplati što trčkara za tobom. Nadam se da će mu i žena skužit s kakvim debilom je u braku. Nadam se da će i tvom "mužu" postat jasno da nije u braku, nego u srednjoškolskoj vezi s neiživljenom školarkom željnom pažnje. A možda to on i kuži samo ga nije briga i odgovara mu što je za lajave u "skladnom braku", oženjen i ozbiljan, a ustvari radi što ga volja kao i ti i tu i tamo ima free sex i koju slatku poruku. Nije cijeli taj pojam otvorenog braka ni tako crn. Jedini je problem što niste jasni u svojim željama za otvorenom vezom. Da si jasna s njim onda ne bi imala probleme oko forsiranja kontrole, grižnje savjesti isl... Uživaj. Veselim se novoj verziji 50nijansi...
tiluriumm is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.