Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2006., 13:09   #21
Ah bome mi je sve ovo kaj osijećam i kaj mi se događa avantura prve trudnoće... svaka sitnica; bilo da me primi grč, bilo da me nekaj bocne, bilo da me bole leđa, ovo-ono....svaki put se pitam dal je sve to normalno? a tek porod? tog me definitivno strah....

Sve će bit bolje sa drugom trudnoćom kad ću bit ispraksirana...tješim se....
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 16:10   #22
Ja sam jako dugo pokušavala ostati u drugom stanju, i svaki mjesec sam imala "simptome" trudnoće . Čak mi je i menga kasnila po 10 dana (do tada nikada, ni dan)
Kad nešto tako jako želiš, autosugestija je najgora stvar. Svaki sam se mjesec ufuravala a onda ogromno razočaranje....
Ali zato, kad sam ostala STVARNO u drugom stanju, nisam uopće o tome razmišljala jer uopće nismo pokušavali, ono pravo
Eto, tako to ide
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 16:13   #23
zizi slično i nama bilo, 2 mjeseca pokušavali (al nisam pratila plodne dane ) i 3. mjesec ja 10.-og počela vodit dnevnik bazalne temperature, a nakon 6 dana ostala trudna da nisam nii planirala ni znala....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 16:22   #24
Mi smo 14 mjeseci pokušavali. Ginekologica me već spremila za ono što slijedi, pretrage i sl..... Možeš misliti užasa
Ali to je, kad najmanje očekuješ, onda veselje, a dok smo se mi sexali s tim ciljem, tj.ja sam imala samo to na pameti.... ništa.
Moj zaključak: uživati uživati uživati
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 18:14   #25
A mene moja dokica ubjedila da ču teško(čitaj nikada) imati djece s obzirom na hormone i policistične jajnike,ciste, pola godine bez menzesa i Cilesta 4 godine bez pauze..mase Dabrostona i tako to...a ja lijepo sredila hormone dijetom (bez njenog znanja) skinila se s ab. pilula i sljedeći mjesec nabubrilaaa...i tadaaaaam eo me...ko nasukani kit
Iako me je pripremala i na pobačaj kad se i sama uvjerila da sam trudna...jok..moj sin se drži mame svoje ko pijan plota i .... ma jubi ga majka samo nek se drži još 88 dana . Zlato moje, kiflica moja, valjuškica, knedlica slatka....(gladna sam)...
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 09:57   #26
Quote:
moja volja kaže:
A mene moja dokica ubjedila da ču teško(čitaj nikada) imati djece s obzirom na hormone i policistične jajnike,ciste, pola godine bez menzesa
Ista prica kod mene ali sam ja odmah promjenila ginicku koja me odmah maknula sa Cilesta i danas trudna a jajnici savrseni bez i jedne naznake da je bilo cista
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 16:44   #27
vidim da je svakog bilo malo strah, al sve valjda projde kad vidiš svog malog kikića.
neka cure, samo naprijed, neka djece.
meni je prija rodila prvo sa 18, a sad s 21 drugo i super joj je.ima bake, i svih za pomoć, djeca su super i uživa.
valjda će i mene biti manje strah.žvaljda je najgore dok ne zatrudniš stvarno, onda se valjda sve poljepša.
A zanima me jel itko ima iskustva s postporođajnom depresijom i što je to zapravo.
 
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 00:01   #28
Utpala, ti ces osvojit nagradu za najoriginalniji predosjecaj trudnoce

Postporodjajna depresija... bas mi je frendica neki dan pricala o tome.
Zapravo, veli da je depresija preteska rijec - opisuje to kao PMS na trecu.
Hormoni ti naglo padnu nakon porodjaja i raspolozenja ti divljaju od euforije do beznadja, od osjecaja supermame do totalne nistice, od uzitka sto tetosis svoju bebu do ocaja sto ti zivot vise nikad nece biti isti...
Kaze da je najvaznije upozoriti mm-a da ce biti tako - da se ne svadja, ne reagira uopce, da te puno grli, da se ne prepada sto stalno places nego da to prihvati kao elementarnu nepogodu koja ce proci za najvise 2-3 tjedna, i da ti govori svaki dan da si super mama

Ima i postporodjajna psihoza - ali to je jako, jako rijetko (za razliku od depresije).
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 00:25   #29
Haj svima...posebam pozdrav MIMMA i MANDY!!!!!!

ja imam 23 godine i dijete od 2 i pol godinei jako jako jako zelim jos barem jedno dijete....SAD!
Tko zna......

Uglavom cure...svaka cast i samo naprijed!

Ja se sjecam kad sam pocela sumnjati da sam trudna...ajme kako sam samo bila sretna, a kad je test pokazao pozitivan rezultat PRVI put sam znala sto znaci doslovno plakati od srece! Koje emocije!

Biti mama je super!!!!! I imati super muza, a kad znas da ti je dijete sretno.....
Steta sto posao kvari cijelokupni dojam....
__________________
Martach
martach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 00:30   #30
Usput, uvijek sam htjela biti mama, a kad se ustanovilo da ja mozda nikada nemam ovulaciju, niti cu ju ikada imati ili ju mozda imam samo jednom u zivotu ili jako rijetko zbog policisticnih jajnika....

A znala sam da sam trudna kad sam legla na trbuh i imala sam osjecaj kao da lezim na balonu......bas na balonu.....nekako jako jako cudan osjecaj. Tada sam bila trudna niti 3 tjedna.
__________________
Martach
martach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 19:33   #31
hvala martach na posebnom pozdravu.... nije me dugo bilo na forumu, frka na poslu, a doma kad dođem sam užasno umorna.... uglavnom, i ja si to želim, zdravo dijete koje nosim i da mužić ( od idućeg petka muž) da ostane super.... i da možemo imati puno dječice, bar 3 komada mala:-)
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 21:32   #32
Unhappy meni ne ide....

pokušavamo već 3 mjeseca..ali ništa, lagano me počeo hvatati očaj... Pitam se da li su me godine sustigle..pa tek mi je 32¨! Kljukam se vitaminima, računam ko sumanuta, ali rezultata nigdje..možda da se malo opustim...ima tko od Vas kakav savjet?
nukica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 21:34   #33
3 mjeseca je jako malo za počet se bedirat.....samo opušteno, uživajte jedno u drugom a beba će već doći... i nogice na zid i jastuk pod zdjelicu poslje nekih 10-ak minuta....da pomogneš plivačima da dođu do cilja
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 21:39   #34
samo se opusti i uživaj, i ne misli ni o čem...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 08:03   #35
Nukica, mi smo pokušavali 8 mjeseci. Nismo se niš živcirali iako i ja imam prilično godina, kad upali, upali. I upalilo je!

3 mjeseca ti je jako malo, rijetko kome uspije baš odprve. Mislim, ima, ali obično treba malo pričekati.
Samo strpljivo, uživaj u pokušavanju

E da, i sve ovo kaj ti je Mandy rekla, to isto pomaže.
Sretno!
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 07:56   #36
Quote:
nukica kaže: Pogledaj post
pokušavamo već 3 mjeseca..ali ništa, lagano me počeo hvatati očaj... Pitam se da li su me godine sustigle..pa tek mi je 32¨! Kljukam se vitaminima, računam ko sumanuta, ali rezultata nigdje..možda da se malo opustim...ima tko od Vas kakav savjet?
tek ste krenuli......opusti se (a znam da je to teško jer i meni su to govorili, a ja šizila na to).......meni je doktor rekao da se djeca prave na godišnjem odmoru tako da ako ne bude ništa do ljeta, trk na godišnji i sve četiri u zrak!
(meni je trebalo 4 godine, a nadam se da ćeš ti puno prije)
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:30   #37
Unhappy jos nista....

Bok curke!

I dalje nista...mozda nesto ipak nije u redu...Ni na sami dan ovulacije nist ne uspijeva... glavno da vjestica dođe 14 dan..i bok.Ne znam više...postala sam jako depresivna i izgubila volju za jad i bijeda
nukica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:31   #38
vise ni vitamine ne pijem...
nukica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:32   #39
Quote:
nukica kaže: Pogledaj post
Bok curke!

I dalje nista...mozda nesto ipak nije u redu...Ni na sami dan ovulacije nist ne uspijeva... glavno da vjestica dođe 14 dan..i bok.Ne znam više...postala sam jako depresivna i izgubila volju za jad i bijeda
a ponovni posjet ginu...pa oboje preglede...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:41   #40
Nukica, pošalji dragog na pregled. Možda s njim nekaj ne štima.
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.