Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2014., 12:52   #161
Jeste vidjeli?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...je/726030.aspx
__________________
Sve dobro svakome, ništa lošeg nikome............
Bad Robot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 17:31   #162
Eto, Čuda se ipak dese!!!
Uskoro ćemo umjesto 700 aktivnih agencija u HR imati 7000 neaktivnih, nezaposlenost ce pasti za 50% odmah
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 19:30   #163
Zakon o tur. djelatnosti

Znači ono što sam bio prije objavio kao Nacrt prijedloga... je izgleda danas usvojeno. Ili sve ili dio.
Zakon:
http://www.mint.hr/UserDocsImages/120210-zakon-ZPUT.pdf

Prijedlog novoga Zakona(2012 i 2013. nacrti):
http://www.mint.hr/UserDocsImages/140206-vrh_ZOPUT.pdf

Danas Usvojeno:
http://www.mint.hr/UserDocsImages/140206-vrh_ZOPUT.pdf
http://www.mint.hr/default.aspx?id=12844

edit: nije još USVOJENO : ..."Izmjene i dopune ovih zakona upućuju se u saborsku proceduru, vjerujemo da će se uskoro naći na dnevnom redu. Za dodatne informacije možeš pisati Saboru na [email protected]...."

Zadnje uređivanje legaos : 06.02.2014. at 20:12.
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 19:30   #164
Question

Pitanje,
veoma uskoro otvaram doo. Zanima me ima li razlika je li turistička agencija glavna ili sporedna djelatnost?

Drugo, znam da u zakonu piše da se kao tvrtka (naziv) mora dopisati turistička agencija

Mene zanima je li mogući scenarij

Da se u sudskom registru registrira npr.
ABC d.o.o. za usluge i putnička agencija

a onda kasnije kada idem u gradski ured za turizam ozakoniti djelatnost navesti drugo ime -primjer:

putnička agencija DođiteNaMore.com
ABC d.o.o. za usluge

ili DođiteNaMore.com
ABC d.o.o. putnička agencija i usluge


Znam da to funkcionira kod kafića i restorana
Caffe bar DeremoVas
Baja d.o.o.

ali za ovo nisam siguran što i kako

Još bi napomenuo da će to u stvari biti internet turistička agencija, bez poslovnice, tako da neka eventualna opcija drugačijeg naziva poslovnice ne igra

Htio bi registrirati više djelatnosti i za svaku nastupati pod drugačijim brendom, ali nisam siguran koji mi je manipulativni prostor ostavljen radi tog zakonskog akta
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 21:02   #165
Okay,da li se sad osobe sa manje od dvije godine iskustva mogu javljati na natjecaj za voditelja agencije ?
STani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 00:26   #166
Quote:
STani kaže: Pogledaj post
Okay,da li se sad osobe sa manje od dvije godine iskustva mogu javljati na natjecaj za voditelja agencije ?
Nije Zakon još izašao u NN.
Sve po starom još uvijek.
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 08:59   #167
Quote:
STani kaže: Pogledaj post
Okay,da li se sad osobe sa manje od dvije godine iskustva mogu javljati na natjecaj za voditelja agencije ?
U petak je glasanje u saboru. Procitajte izvjesce saborskog odbora za turizam - i dalje ce 2 godine iskustva biti uvjet, ali nece morati biti u turizmu.
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:33   #168
Članak 8. mijenja se i glasi:

„U članku 22. stavku 3. točki 4. riječ „staža“ zamjenjuje se riječju „iskustva“.

Obrazloženje

Predloženom izmjenom ostvaruje se mogućnost priznavanja relevantnog radnog iskustva kao jednoga od Zakonom propisanih uvjeta za stjecanje statusa voditelja poslovnice. Turizam je vrlo specifična djelatnost u kojoj se ne osjeća razlika između formalnog radnog staža i prethodnog radnog iskustva koje se dokazuje referencama i drugim dokazima (ugovori i sl.).

znači 2 godine iskustva koje se dokazuje refer./ugovorima.

Rekao sam vam da su se stari članovi pobunili i da od tog neće biti ništa i eto tak i je.

http://www.sabor.hr/izvjesce-odbora-...ogu-zakona0003
legaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 16:28   #169
Da li se moze otvoriti internet agencija (sad po novome u vl.stambenom prostoru)
Uz jedinog zaposlenog, ujedno i voditelja poslovnice, ali na 4sata, jer je buduci voditelj vec u radnom odnosu kod poslodavca na 4sata.Ili mora dati otkaz ili ce dnevno crijeme biti 4+8 znaci 12sati


Quote:
legaos kaže: Pogledaj post
Članak 8. mijenja se i glasi:

„U članku 22. stavku 3. točki 4. riječ „staža“ zamjenjuje se riječju „iskustva“.

Obrazloženje

Predloženom izmjenom ostvaruje se mogućnost priznavanja relevantnog radnog iskustva kao jednoga od Zakonom propisanih uvjeta za stjecanje statusa voditelja poslovnice. Turizam je vrlo specifična djelatnost u kojoj se ne osjeća razlika između formalnog radnog staža i prethodnog radnog iskustva koje se dokazuje referencama i drugim dokazima (ugovori i sl.).

znači 2 godine iskustva koje se dokazuje refer./ugovorima.

Rekao sam vam da su se stari članovi pobunili i da od tog neće biti ništa i eto tak i je.

http://www.sabor.hr/izvjesce-odbora-...ogu-zakona0003
 
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 14:18   #170
zna li neko mozda proceduru otvaranja turisticke agencije u engleskoj?
dakle interent turisticka agencija koja bi posredovala kod iznajmljivanja apartmana.
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 18:02   #171
Pozdrav svima!!

Evo, molim vas odgovor na konkretno pitanje.
Imam godinu dana radnog iskustva u turizmu i položen tečak za voditelja poslovnice.
Mogu li otvoriti svoju agenciju? znam da je bilo dvije godine staža, jeli se tu što mjenjalo????
anaamalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 22:32   #172
otvaranje turističke agencije

ako razmišljate o pokretanju turističke agencije možda možemo razgovarati o partnerstvu.
marko turnovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 20:13   #173
Dali ima nekog ko je pokrenuo online agenciju?
Kakva je procedura, koliki su otprilike troškovi registracije te koliko se treba čekati blaženu hrvatsku birokraciju da obavi svoj posao

Zahvaljujem na odgovoru
maximm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 20:20   #174
Pozdrav svima na forumu. Otvaram turističku agenciju i tražim/zapošljavam osobu koja ispunjava uvjete za voditelja poslovnice. Mjesto rada: Split. Molim upite i prijave na pp. Hvala.
sufi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 14:51   #175
Tema voditelj turističke agencije....

Kako Vi tumačite sljedeće:

Članak 21 Zakona o pružanju usluga u turizmu (pročišćeni tekst):
(1) Turistička agencija koja neposredno pruža usluge mora u svakoj poslovnici imati najmanje jednog zaposlenog voditelja poslovnice, a ukoliko nema poslovnicu najmanje jednu zaposlenu osobu koja ispunjava uvjete za voditelja poslovnice, u punom radnom vremenu.

Koja je definicija neposrednog pružanja usluge?
Direktno korisniku koji ti dođe na vrata (ili "online" vrata )?
Ako si agencija valjda posreduješ između korisnika i davatelja turističke usluge ili sam organiziraš nešto ali uvijek za korisnika....

Kakva bi to agencija bila koja ne pruža neposredno usluge... A samim time ako ja dobro čitam gore navedeni članak, takva agencija ne treba voditelja.

Postoji li agencija koja ne pruža direktno uslugu?
Što bi to bilo? Agencija koja prodaje izlet školi? Ne znam, bulaznim... ajd pls da čujem nekog pametnog....
__________________
Sve dobro svakome, ništa lošeg nikome............
Bad Robot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 12:58   #176
Pozdrav,
Evo imam i ja pitanje..
Ja sam 9 mjeseci radila u nautičkom turizmu (charteru) na poslovima bookinga..
Sad radim u turističkoj agenciji (koja posreduje pri iznajmljivanju kuća i apartmana) isto na poslovima bookinga..
Plan mi je otvoriti svoju, inetrnet agenciju za posredovanje u iznajmljivanju kuća i apartmana, a nemam položen ispit za voditelja poslovnice.
Da li je bitno da imam ukupno dvije godine iskustva u turizmu da je otvorim ili moram uz to, imati i položen tečaj za voditelja poslovnice?
Naravno, za početak bi to bila agencija iz vlastitog doma..dok posao ne krene ne bih ured otvarala.

Hvala na odgovoru
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 04:43   #177
Quote:
Bad Robot kaže: Pogledaj post
Tema voditelj turističke agencije....

Kako Vi tumačite sljedeće:

Članak 21 Zakona o pružanju usluga u turizmu (pročišćeni tekst):
(1) Turistička agencija koja neposredno pruža usluge mora u svakoj poslovnici imati najmanje jednog zaposlenog voditelja poslovnice, a ukoliko nema poslovnicu najmanje jednu zaposlenu osobu koja ispunjava uvjete za voditelja poslovnice, u punom radnom vremenu.

Koja je definicija neposrednog pružanja usluge?
Direktno korisniku koji ti dođe na vrata (ili "online" vrata )?
Ako si agencija valjda posreduješ između korisnika i davatelja turističke usluge ili sam organiziraš nešto ali uvijek za korisnika....

Kakva bi to agencija bila koja ne pruža neposredno usluge... A samim time ako ja dobro čitam gore navedeni članak, takva agencija ne treba voditelja.

Postoji li agencija koja ne pruža direktno uslugu?
Što bi to bilo? Agencija koja prodaje izlet školi? Ne znam, bulaznim... ajd pls da čujem nekog pametnog....
Agencija posrednik je ona koja nudi usluge, aranzmane drugih turistickih agencija u svojoj ponudi(za isto cijenu) ali uz proviziju...
a neposredno je ona koja pruza izlete/aranzmane u svojoj organizaciji.
alex2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 19:10   #178
Za one koji su otvarali agenciju, koliko je vremenski trebalo od predavanja zahtjeva do izdavanja i.d. koda?
Venera23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 10:02   #179
Da li kao internet agencija mogu osim na internetu pružati usluge "lice u lice" i obavljati poslove kao i obična turistička agencija sa svojim prostorom? Postoji šansa da ne uspijem dobiti prostor sa svim papirima pa me zanima da li ovo mogu obavljati iz zasebnog prostora unutar stambene kuće sa posebnin ulazom...

Zahvaljujem
hedonist1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 10:57   #180
Pozdrav,

Da malo oživim temu. Planiram otvoriti t. agenciju, i iskoristiti poticaj za samozapošljavanje. Ima li netko iskustva zadnjih par godina u otvaranju i je li bilo kakvih neplaniranih komplikacija ?
danzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.