Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2008., 22:23   #21
Da se i ja javim, pa mozda bude od pomoci..
Ja sam alergicna na apsolutno sve u proljece (mislim na biljke i trave), ginic mi je rekao da mogu uzeti neku tabletu po potrebi (trudna 31 tj), ali da vecina tih tableta ima ucinak nakon konstantnog uzimanja (prosle godine me je spasio Lectranal)..
Tako da sam sad, na preporuku opce prakse uzela sprej za nos Tafen, jedino sto trudnice smiju koristiti. Nije da pomaze, ali tu i tamo mogu normalno udahnuti...
__________________
Give a girl the right shoes and she can conquer the world.
Tara_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 20:18   #22
poz.. dižem ovu temu da ne otvaram novu... pošto sam strašno alergična na trave i korove, i trpim već koja dva tjedna, a sada više nikako nemogu izdržati, dali postoji išta s čim bi tu alergiju mogla zaustaviti/ublažiti bilo što?????.. već sam počela sanjati Belodine/Rinolane/Claritine
inhalacije-steirmar-aqua maris i ine gluposti ne pomažu... pomoć molim.. hvala
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 08:06   #23
probaj sa zelenom magnom
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 10:33   #24
ja sam isto alergična na pelud,točnije čemresa, al izgleda da me sad počela i ambrozija smetat.
meni ti nitko nije ništa htio dat,jer se moja alergija zadržava samo kihanju i curenju nosa te svbežu i suzenju očiju. tj.ne postoji opasnost od gušenja,tako da se ne isplati riskirat s ljekovima...
iako u trudnoći su mi simptomi bili slabiji,valjda zbog povećanog imuno sustava il tako nešto,ugl.malo pogledaj na netu,piše ti o tome.
tako da ti ja ništa ne mogu predložit osim da istrpiš, eventualno kupi med za alergiju,to sam ja uzela u ljekarni ili kažu da je onaj noni sok dobar, pa vidi.... sretno
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 11:09   #25
ja sam imala užasnu alergiju na pelud, prašinu i ambroziju... sve tamo do prvog srednje... i tad se to počelo lagano snižavati, valjda se organizam prilagodio i navikao na to.

al ono što mi je ostalo još uvijek i što će ostati vjerojatno zauvijek jest alergija na grinje... njih mogu detektirati na kilometre... i zbog njih nikad nisam mogla prespavati kod bilo koga nego isključivo kod ljudi koji imaju novi namještaj i novu posteljinu

uglavnom...ja sam ti tamo negdje u 3em mjesecu trudnoće išla u grad otkud moj muž dolazi i bili smo tamo u njegovoj kući koju oni posjećuju 2-3 puta mjesečno , obično preko vikenda.... znači nije sad to nešto posebno održavano...
i namještaj je star dosta...i posteljina...

e, kad je mene uhvatila alergija...ja sam mislila da ću ja umrijet
očaaaaaaaaaaaaaaaaj!!!!

bila sam tako jadna , nos mi je bio crven i sav izderan koliko sam ga brisala, oči su me pekle... ma katastrofa...
a jedino što sam imala sa sobom je bio ventolin (jer sam astmatičar, pa ga koristim po potrebi)...i uzela dva tri udaha toga...malo mi je pomoglo ali ništa posebno...

čim smo ušli u auto i zaputili se natrag prema zagrebu meni je već bilo bolje

ja ne znam što bih ti rekla osim da se sakriješ pod stakleno zvono

ovi lijekovi nisu sigurni u trudnoći... a od ambrozije , peludi i prašine nije baš lako pobjeći.

jedino da pokušaš stalno ispirati nos onom vodicom?...

ali da ah sad se sjećam..mislim da je od dr. teisa ili kak već se zove... bila neka kremica za nos baš za te alergije... i staviš na onaj štapić za uši malo kreme... i to si gurneš u nos i namažeš tak sluznicu, jest malo neugodno ali koliko se sjećam meni je pomagalo ... i mislim da bi se to moglo u trudnoći koristiti.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 11:40   #26
evo bila jutros kod doktorice... i dala mi Belodine, jer kod mene je baš užasno, trpim koja 2 tjedna al se koda počelo pogoršavati...za par dana idem na more pa dok ne promjenim malo klimu mi je dopustila to uzimati... kaže da tako kratko uzimanje nemože škoditi.. :nezna:
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 14:33   #27
e baš mi je drago da je dignuta ova tema! ja nisam trudnica (još), ali sam pitala dr opće prakse da li sad kad planiram trudnoću mogu biti telfast. rekla mi je da nikako i da moram stati prije nego ostanem trudna (a pijem ga godinama svaki dan, imam snažne alergijske reakcije). pitala sam je što da uzimam, nešto prirodno i sl. rekla je jedino nešto za nos (nekakvi sprej), ali mi je rekla da zbog hormona se stanje često samo od sebe popravi, ali po vašim iskustvima vidim da nije tako
još nisam prestala piti telfast, strah me ko psa. ako jednu ne popijem, taj dan mi je mučenje. svaki put imam neki izgovor - kad krenem na go, kad se vratim s mora, kad dođe vikend i još nisam stala. jel mi predlažete što? nekakvi med, čaj,...znam da zvučim ko ovisnica, ali ja od svoje alergije ne spavam, ne mogu jesti, kišem suzim, ne mogu pričati i povremeno se gušim.
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 15:36   #28
probaj med od petrovića, brijem da se tako zove ili noni sok, to sam čula da je dobro! kao podiže ti imunitet pa te manje alergije šoraju... ako su ti alergijske reakcije gušenje i sl.onda ćeš ziher morat pit nešto, ne vjerujem da će te pustit bez ljekova...
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 15:41   #29
Quote:
Velandra kaže: Pogledaj post
probaj med od petrovića, brijem da se tako zove ili noni sok, to sam čula da je dobro! kao podiže ti imunitet pa te manje alergije šoraju... ako su ti alergijske reakcije gušenje i sl.onda ćeš ziher morat pit nešto, ne vjerujem da će te pustit bez ljekova...
a di se to kupi? imam astmu, ali nije jaka, samo dok imam taj alergijski napadaj malo teže dišem, ništa strašno, nemam propisane nikakve ljekove za to, samo taj telfast koji mi je u biti preventivan, tako da mislim što se tiče toga neće biti problema.
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 15:49   #30
ovaj med imaš u ljekarnama, brijem u svakoj... a noni sok imaš isto tako u ljekarni,ali ne znam jel to taj pravi ili moraš posebno ga naručit. upiši na googlu i sve će ti izać o njemu, pa vidi... ja sam ga namjeravala uzet,al dok sam se odlučila naručit ga,alergija mi je već popustila,pa sam odustala pročitala sam negdje da te manje šoraju alergije u trudnoći i fakat je istina, barem kod mene ja sam inače u proljeće umirala od alergije,nisam mogla izać iz kuće bez da se nakljukam tabletama. a ove godine me puno kraće držalo i punooo slabije nego inače
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 15:52   #31
ajde super, vjerujem da će mi to puno pomoći! i tako mi je dosta tih glupih tabletina, ali kako moja dr kaže - hvala bogu da ti je samo to i ništa drugo, pa tako i ja kažem
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 19:51   #32
jel vec krenula ambrozija u Zg?

ja se naime,vracam s mora za 10-ak dana pa da se znam psihicki pripremit...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 21:49   #33
Quote:
Velandra kaže: Pogledaj post
probaj med od petrovića, brijem da se tako zove ili noni sok, to sam čula da je dobro! kao podiže ti imunitet pa te manje alergije šoraju... ako su ti alergijske reakcije gušenje i sl.onda ćeš ziher morat pit nešto, ne vjerujem da će te pustit bez ljekova...
nista to ne pomaze kod alerije i je star u imunitetu.. predobar je.
dakle, organizam dzivljava nekog alergena kao napasnika i reagira na njega braneci se.. smrcanjem, kihanjem, gusenjem, kasljanjem.. i tako..

Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
jel vec krenula ambrozija u Zg?

ja se naime,vracam s mora za 10-ak dana pa da se znam psihicki pripremit...
je.
sada uvih dana je padala kisica pa je lakse.. ako mozes jos ostati na moru, ostani!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 10:25   #34
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post


je.
sada uvih dana je padala kisica pa je lakse.. ako mozes jos ostati na moru, ostani!
nazalost nista od ostanka na moru...

i sad bih trebla uzeti nesto kao pripremu prije nego dodjem u ZG...

sta ste vi uzimale za ambroziju?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 21:50   #35
Dižem malo temu..

Da li je tko pio Claritine u trudnoći?

Ja ustvari niti nisam alergična nego sam se izgleda prehladila, navukla kašalj i sad me ubiše pluća, jedva dišem

Odem danas kod dr.opće prakse i on mi da Claritine tablete, kao neće mi davati nešto drugo (rekao je šta ali nisam razumjela, ugl.neki lijek koji se ne preporučuje trudnicama) nego Claritine, to, eto, smijem.

Sad sam u nedoumici da pijem ili ne, prvo sam u uputstvima pročitala da ne smiju trudnice pa onda i ovdje
__________________
03/2009 Pišulja
09/2010 Pišonja
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 22:18   #36
i ja sam alergičar i meni su prekinuli svu terapiju u trudnoći i tijekom dojenja. pila sam claritine i još neke kapi sam imala. u trudnoći ja na kraju i bilo ok, al sad mi je koma al trpim, ne bi htjela ništa pit a ne želim ni prestat dojit.

ja bi na tvom mjestu svakako nazvala gin i vidjela šta kaže prije nego išta uzmem. al nije mu jasno ak nije alergija zašto onda claritin, on je antihistaminik i neće ništa pomoći kod prehlade, kašlja i sličnog.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 22:26   #37
Quote:
kiki008 kaže: Pogledaj post
Dižem malo temu..

Da li je tko pio Claritine u trudnoći?

Ja ustvari niti nisam alergična nego sam se izgleda prehladila, navukla kašalj i sad me ubiše pluća, jedva dišem

Odem danas kod dr.opće prakse i on mi da Claritine tablete, kao neće mi davati nešto drugo (rekao je šta ali nisam razumjela, ugl.neki lijek koji se ne preporučuje trudnicama) nego Claritine, to, eto, smijem.

Sad sam u nedoumici da pijem ili ne, prvo sam u uputstvima pročitala da ne smiju trudnice pa onda i ovdje
antihistaminici se u trudnoći nesmiju
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 22:26   #38
Ma i ja sve istrpim, ne pijem ništa od tableta, evo druga trudnoća maltene za redom, ali ovakav kašalj me uvijek odvuče pred upalu pluća ako ga ne liječim tabletama.

Nije ni meni jasno zašto mi je to dao. Gin mi radi tek u pon, nisam se sjetila odmah nazvati..
Ništa, čekat ću ponedjeljak..
__________________
03/2009 Pišulja
09/2010 Pišonja
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 09:33   #39
Ja sam isto alergicar..trpim...trosim tonu papira za nos..svrbe oci,nos curi 100 na sat...sta da radim probada me dok kisem dolje..izdrzavam ovako
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 14:57   #40
Meni je ginicka rekla da mogu koristit Flonidan u trudnoći..
Njega sam pila i prije trudnoće....al popijem fakat kad nemrem više disati....
Danas mi je gore nego inače...više nemam maramica i tak sam živčana i razdražljiva koliko me sve svrbi i koliko curim----morala sam popiti tabletu iako sam se ovih dana suzdržavala
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.