Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2012., 06:33   #101
Tockica - nažalost, nema rješenja!

Nijedan dr ti neće ništa prepisati dok god se ti ne gušiš i "umireš" od alergije. Pogotovo ti neće ništa dati u prvom trom.
U slučaju da ti stanje bude toliko teško da dr procijeni da se time dovode u opasnost majka i dijete onda slijedi terapija.

Ja ću ti reći što je meni preporučeno.
Ispiranje nosnice Rinohornom (gore spomenuti rog), mazanje unutrašnjost nosnice Nisita masti i puno strpljenja!
Po potrebi uzeti Rinolan tablete (kad se gušim).
E i da, čekati neku kišu od 3 dana koja će isprati ambroziju iz zraka! I naravno, za kraj - što manje biti na otvorenom.
Yeah right!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 22:31   #102
Hvala ti na odgovoru. Pokušat ću naći nešto u ovoj mojoj zabiti u ljekarnama. Valjda bude malo lakše kad popuste vrućine. Ovo je za poludit!!!!!!!!!!
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 08:31   #103
Vjerujem da je koma! Drži se!

Ja sam čitala da nekim ženama u trudnoći bude bolje po pitanju alergija, pa se nadam da će se to i meni dogoditi.
Naime, vratili smo se s mora prije točno tjedan dana a meni je super. Bila sam jučer na kavi sa šogoricom alergičarkon, ona jadna umire, kiše, nos curi, oči suze.... a ja pored nje sjedim i ništa!

Bumo vidli kako će biti dalje!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 15:52   #104
Je li možda netko od vas koristio Avamys sprej u trudnoći?
June177 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 17:04   #105
Zna li netko smijem li jesti u trudnoći hranu na koji je moj muž (otac bebe) alergičan?

Što su vama liječnici rekli u takvim slučajevima?


Zapravo nije riječ o pravoj alergiji, mislim, nego o metaboličkom poremećaju, favizam (bob).
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 17:16   #106
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Zna li netko smijem li jesti u trudnoći hranu na koji je moj muž (otac bebe) alergičan?

Što su vama liječnici rekli u takvim slučajevima?


Zapravo nije riječ o pravoj alergiji, mislim, nego o metaboličkom poremećaju, favizam (bob).
ovdje se, ako se ne varam, radi o nedostatku jednog enzima
ja na tvom mjestu ne bi previse brinula
ukoliko i ti nemas isti "feler" kao muz i dijete bas nema srece pa naslijedi kombinaciju "falicnih" gena (vjerojatnost 25%), ne bi trebalo biti problema
najbolje bi ti za takvu specificnu bolest bilo pitati nekog tko se bas bavi bolestima metabolizma (rebro)
ja bi na tvom mjestu nakon poroda svakako napravila provjeru za dijete, da li mu fali taj enzim
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 08:48   #107
otkako je pocela sezona jagoda, tamanim ih ko luda, strasno mi pasu i svaki drugi dan pojedem mjericu...prije nekog vremena me poceo svrbit trbuh, al se nisam obazirala, s obzirom da sam u 39.tjednu pa je normalan svrab trbuha zbog pojacanog rastezanja..a sinoc sam dobila strasan osip, po cijelom tijelu ko da me netko koprivom presao..zvala sam hitnu i rekli su mi da je to sigurno alergija i da izbjegavam jagode pa da vidim :/ sad mene zanima, da li mogu normalno jesti ostalu hranu dok se ovo ne iscisti i koliko jos cu imat taj osip i svrab?
__________________
por tu culpa, culpita tengo negro, negrito mi corazon..
bimbica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 08:51   #108
Jesi sigurna da je od jagoda?
Ako inace nisi alergicna na jagode, sumnjam da je alergija na njih.
Prije bi mogla biti kolestaza, to se cesto dogadja u visokoj trudnoci. Idi dr. da pogleda taj osip pa ces znat tocno sto je na stvari.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 22:44   #109
u cetvrtak sam narucena kod ginekologa pa cu vidit kaj ce rec..inace mi nis ne prolazi taj osip i svrab..citala sam malo o korestazi, al nemam bas te simptome..jedini simptom korestaze je taj svrbez i osip tak da ni sama ne znam :/
__________________
por tu culpa, culpita tengo negro, negrito mi corazon..
bimbica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 08:37   #110
*kolestazi
__________________
por tu culpa, culpita tengo negro, negrito mi corazon..
bimbica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 16:55   #111
evo da dam feedback, bila sam na hitnoj u vinogradskoj jucer i dr Bolanča mi je rekao da je to PUPPP i da ce proci kad rodim, a za ublazavanje svraba me poslao dermatologu da mi prepise neku kremu. tako da nije bila alergija ipak
__________________
por tu culpa, culpita tengo negro, negrito mi corazon..
bimbica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 18:11   #112
ufff, nije bas ugodno, ali ajde, bar nije opasno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:27   #113
Unhappy

Molim vas za savjet! U 7. sam tjednu trudnoce. Muci me alergija na ambroziju zbog koje nenormalno puno kisem. Zadnjih par dana me, svaki put kad kihnem, zaboli donji dio trbuha.. kao da mi ga netko kida :/ Moze li to biti opasno za bebu? Trebam li se brinuti?
Natalyly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:34   #114
Quote:
Natalyly kaže: Pogledaj post
Molim vas za savjet! U 7. sam tjednu trudnoce. Muci me alergija na ambroziju zbog koje nenormalno puno kisem. Zadnjih par dana me, svaki put kad kihnem, zaboli donji dio trbuha.. kao da mi ga netko kida :/ Moze li to biti opasno za bebu? Trebam li se brinuti?
jasam se strasno suzdrzavala od kihanja bas radi tih bolova. ali ja nisam alergicna nego ovako. ali ja sam puno krvarila pa me radi toga bilo strah.
mislim da se ti ne moras brinuti, takvi bolovi su i inace normalni u tim tjednima

ali svakako se konzultiraj sa doktorom
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 11:26   #115
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
jasam se strasno suzdrzavala od kihanja bas radi tih bolova. ali ja nisam alergicna nego ovako. ali ja sam puno krvarila pa me radi toga bilo strah.
mislim da se ti ne moras brinuti, takvi bolovi su i inace normalni u tim tjednima

ali svakako se konzultiraj sa doktorom

Inace povremeno osjecam lagane bolove (kao grceve) i za to znam da je normalno jer se maternica siri. Ali bol od kihanja.... uzas.

Hvala ti na odgovoru! Uspjela si me malo smiriti
Natalyly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 00:54   #116
da li se tko susretao s ubodom ose u trudnoci i reakcijama te saniranju istih? Naime, ubola me osa, mjesto uboda raste i naotice i uzasno svrbi. S tim da je takva reakcija drugi dan, prvi je bio uobicajan. A sad ve velicine dlana. nisam alergicna na ubode ali bojim se da vise ne mogu tretirati nevenovom masti, ledom i malom dozom fenistila. Imam aerius sirup od kceri no kao i sve pise da se ne preporuca trudnicama. Vikend je, na moru sam, na otoku i zvat cu doc sutra ali zanimaju me vasa iskustva. Hvala
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 01:58   #117
Imam grozan problem sa alergijama. One na hranu mi trenutno ne predstavljaju problem jer je to jednostavno - izbjegavaš ono što ne smiješ i to je to. Problem je pelud koju nikako ne mogu izbjeći, trenutno mi je problem topola i breza koje su u punom cvatu ispred mog prozora najradije mi ih porezala i odvukla negdje. Svi koji imaju problema s tim znaju kakav je predivan osjećaj biti alergičan, edem sluznice koji stvara senzaciju kao da sam si u nosnice natrpala žvake i zabetonirala ih, nit unutra, nit van. Ne možeš spavati, ne možeš gutati slinu jer ti to stvara vakum od kojeg mi pucketa u ušima i onda se i uši začepe, ne mogu ni žvakati hranu zatvorenih usta jer onda se gušim, tako da jedem ko svinja otvorenih usta ili nikako. Predivno. Inhalacija ne pomaže jer nema te pare koja može rastopiti beton u mom nosu, možda da si ga odrežem?
Uglavnom, svi antihistaminici koje inače koristim ne dolaze u obzir, kao niti kortikosteroidni sprejevi koji me spašavaju. Prošle godine sam se oslobodila tek u prosincu i sad je već počelo
A još su tu i glavobolje i temperature koje znaju trajati tjednima.
Sad mi nema pomoći, mogu samo coprat i dozivati kišu, zatvorit se hermetički u četiri zida i čekati da rodim. Baš lijepo. A jedva sam dočekala lijepo vrijeme. Zbog ovog sranja mrzim sva godišnja doba osim zime, kad je sve mrtvo.

Jedino što još nisam radila je akupunktura. Čula sam da to kod nekih ljudi pali, ali to ljudi su bili muškarci i nisu bili trudni. Bila bih presretna da mi barem ublaži simptome, u trajno izlječenje sam odavno izgubila nadu. Jel isprobao netko?

Živčana sam, neispavana i ne znam šta da radim.

Halp!!!
Baš sam u banani, a po novom ni njih ne smijem jesti jer dobijem urtikariju
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 08:50   #118
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Imam grozan problem sa alergijama. One na hranu mi trenutno ne predstavljaju problem jer je to jednostavno - izbjegavaš ono što ne smiješ i to je to. Problem je pelud koju nikako ne mogu izbjeći, trenutno mi je problem topola i breza koje su u punom cvatu ispred mog prozora najradije mi ih porezala i odvukla negdje. Svi koji imaju problema s tim znaju kakav je predivan osjećaj biti alergičan, edem sluznice koji stvara senzaciju kao da sam si u nosnice natrpala žvake i zabetonirala ih, nit unutra, nit van. Ne možeš spavati, ne možeš gutati slinu jer ti to stvara vakum od kojeg mi pucketa u ušima i onda se i uši začepe, ne mogu ni žvakati hranu zatvorenih usta jer onda se gušim, tako da jedem ko svinja otvorenih usta ili nikako. Predivno. Inhalacija ne pomaže jer nema te pare koja može rastopiti beton u mom nosu, možda da si ga odrežem?
Uglavnom, svi antihistaminici koje inače koristim ne dolaze u obzir, kao niti kortikosteroidni sprejevi koji me spašavaju. Prošle godine sam se oslobodila tek u prosincu i sad je već počelo
A još su tu i glavobolje i temperature koje znaju trajati tjednima.
Sad mi nema pomoći, mogu samo coprat i dozivati kišu, zatvorit se hermetički u četiri zida i čekati da rodim. Baš lijepo. A jedva sam dočekala lijepo vrijeme. Zbog ovog sranja mrzim sva godišnja doba osim zime, kad je sve mrtvo.

Jedino što još nisam radila je akupunktura. Čula sam da to kod nekih ljudi pali, ali to ljudi su bili muškarci i nisu bili trudni. Bila bih presretna da mi barem ublaži simptome, u trajno izlječenje sam odavno izgubila nadu. Jel isprobao netko?

Živčana sam, neispavana i ne znam šta da radim.

Halp!!!
Baš sam u banani, a po novom ni njih ne smijem jesti jer dobijem urtikariju
akupunkturu ti nema smisla raditi sad kada su alergije vec pocele, s njom se treba poceti u zimi kada alergije jos nisu tu i nastaviti dok traju. a antihistaminike tipa claritine mozes piti i u trudoci samo se savjetuj sa svojim gin
a mozda mozes probati i sa homeopatijom
jedino kortice nikako....
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 11:10   #119
Ja nemam ništa pametno za dodati osim da suosjećam sa supatnicama alergicarkama. Inače meni u At ne dozvoljavaju nikakve Claritine, Aeriuse i sl....još jedna od onih stvari po kojima su tu stroži nego kod nas čini se.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 11:14   #120
Evo, baš sam se vratila od liječnice, ništa ne smijem, eventualno Rinoco sprej ali samo navačer za spavanje, ali to ništa ne djeluje ako se ne koristi dva puta dnevno. A tek završavam prvo tromjesečje, dakle čeka me cijelo ljeto patnje
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.