Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2007., 23:24   #1
Antidepresivi u trudnoći

Zanima me da li ima tko iskustva sa antidepresivima u trudnoći? Inače se odlično osjećam, ali radi određenih trauma prije nekoliko godina počela sam piti zoloft, ali u vrlo malim količinama, pola tabletice svaki drugi dan. Ipak usprkos sadašnjem odličnom stanju strah me prestati ih piti jer se bojim da se sve ponovno ne vrati.. Planiram trudnoću, a doktorica mi kaže da tako mala količina neće štetiti bebi, pa me zanima ima li tko iskustva s time??!!
Riviera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 23:35   #2
Draga moja kad ostaneš trudna od tolike sreće i veselja neće ti trebat nikakvi antidepresivi.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 23:58   #3
Eh, nadam se!! Ali da je barem tako!! Any way, hvala na potpori!!!
Riviera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 00:01   #4
A zato smo tu... ako ne možemo pomoć bar možemo pružit potporu...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 00:08   #5
Riviera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 00:09   #6
pozdrav budućem malom strijelcu ...
Riviera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 00:14   #7
Hvala ti.... pusa od mene i malog strijelca... prebacujemo se kod tate u krevet...

P.S. Nadam se da će doći netko pametniji od mene pa ti dati odgovor...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 01:25   #8
Nisam imala iskustva s tim, ali moje misljenje je ak ti je doktorica rekla da mala kolicina ne utice na bebaca onda nastavi piti.. Jedino ak ti gin. zabrani i kaze da steti onda ok.. Jer u trudnoci smo puno osjetljivije, emotivnije i sve utice na nas.. mada kao sto netko rece kad osjetis to malo bice u sebi ne treba ti nista, jos ak je sve ok, ak je bebac zdrav, ih nema vece srice.. Zato drzi se
marci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 23:12   #9
Quote:
Riviera kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ima tko iskustva sa antidepresivima u trudnoći? Inače se odlično osjećam, ali radi određenih trauma prije nekoliko godina počela sam piti zoloft, ali u vrlo malim količinama, pola tabletice svaki drugi dan. Ipak usprkos sadašnjem odličnom stanju strah me prestati ih piti jer se bojim da se sve ponovno ne vrati.. Planiram trudnoću, a doktorica mi kaže da tako mala količina neće štetiti bebi, pa me zanima ima li tko iskustva s time??!!
Haj!
Ako ti je doktorica rekla da nije veliki rizik za bebu i da smiješ planirati trudnoću unatoč tome što piješ lijek, onda nemaš brige. Konzultiraj se i s ginekologom. Ako ti i to nije dovoljno, možeš se za mišljenje obratiti na KBC Rebro u ambulantu Zavoda za kliničku farmakologiju. Za to ti treba uputnica, naravno.
Ono što ja znam i mislim je to da u trudnoći su žene ipak osjetljivije i emotivnije ( i mislim da bi bar meni povremeno psihić dobro došao), a ako si već bolovala od depresije i psihijatar smatra da trebaš nastaviti s liječenjem, nastavi. Depresija je bolest i svakako mislim da je veća šteta da ti se ponovno vrati u trudnoći nego što uzimaš lijek. Drži se i samo hrabro.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 20:30   #10
prije 3 god.dijagnosticirana mi je soc.fobija 2 god.sam pila seroxat i bil aodlično.naon toga se udala (prije god.dana)pala u tešku depresivnu epizodu pila zoloft pola god.stanje se brzo jako popravilo nakon toga uz konzultacie s psih.prestala ih piti,ostala trudna,sve je bilo jako dobro do u posljenje vrijeme.sad sam u 7.mj.trudnoće i imam osjećaj da su mi sve misli,svi osjećaji zamagljeni,pod velom,da ne mogu ih doživjeti u njihovoj punini.imam osjećaj da ovo nije posljdnica trudničkih hormona nego nagovještaj depresije koje se bojim ko samog vraga,ma znate i sami kako je.sve je započelo osjećajme krivice jer pravimo kuću a moji rpditelji nam puno u tome pomažeu i fin.i svakako a mene radi toga grize savjest jer vidim kako im je teško.sljed.tjed.idem svom psihijatru,rado bi izbjegla lijekove al što ako to nije moguće? malo sam surfala i naišla na članke kako se danas smatra neki AD ok u trudnoći a sutra već se smatra opasnim što se desilo npr.s seroxatom 2005g kad se propisivao trudnicama a onda se dokazalo da izaziva teške srčane malformacije.ne znam hoću li se usudit pit AD i ovako me peče savjest i mislim se radi kojeg apaurina i paracetamola ..najgore mi kad čekam muža da dođe s posla i msilim si kako ću bit nasmiješena za njeg,a ja samo osjećam neku mlankoliju,umor,kao iza nekog vela sam,i imam osjećaj da više nikad neću osjećat oštrinu normalnih osjećaja

jel ima neko da je koristio AD u trudnoći,da podijeli iskustvo?
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 00:13   #11
Marinella, Riviera

saljem vam pozitivne misli i nadam se da su to samo strahovi zbog proslih situacija i da se vise nikada nece ponoviti!
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 12:55   #12
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
prije 3 god.dijagnosticirana mi je soc.fobija 2 god.sam pila seroxat i bil aodlično.naon toga se udala (prije god.dana)pala u tešku depresivnu epizodu pila zoloft pola god.stanje se brzo jako popravilo nakon toga uz konzultacie s psih.prestala ih piti,ostala trudna,sve je bilo jako dobro do u posljenje vrijeme.sad sam u 7.mj.trudnoće i imam osjećaj da su mi sve misli,svi osjećaji zamagljeni,pod velom,da ne mogu ih doživjeti u njihovoj punini.imam osjećaj da ovo nije posljdnica trudničkih hormona nego nagovještaj depresije koje se bojim ko samog vraga,ma znate i sami kako je.sve je započelo osjećajme krivice jer pravimo kuću a moji rpditelji nam puno u tome pomažeu i fin.i svakako a mene radi toga grize savjest jer vidim kako im je teško.sljed.tjed.idem svom psihijatru,rado bi izbjegla lijekove al što ako to nije moguće? malo sam surfala i naišla na članke kako se danas smatra neki AD ok u trudnoći a sutra već se smatra opasnim što se desilo npr.s seroxatom 2005g kad se propisivao trudnicama a onda se dokazalo da izaziva teške srčane malformacije.ne znam hoću li se usudit pit AD i ovako me peče savjest i mislim se radi kojeg apaurina i paracetamola ..najgore mi kad čekam muža da dođe s posla i msilim si kako ću bit nasmiješena za njeg,a ja samo osjećam neku mlankoliju,umor,kao iza nekog vela sam,i imam osjećaj da više nikad neću osjećat oštrinu normalnih osjećaja

jel ima neko da je koristio AD u trudnoći,da podijeli iskustvo?
Ej,žao mi je što ti je loše....ja sam mislila da će mi trudnoća pomoći da se riješim paničnih,,ali evo situacija se pod kraj pogoršava...imam još nekih mjesec do termina...a onda se nadam da će mi nešto dati uz što mogu dojiti...Meni su oba gina rekla da antidepresivi nikako u trudnoći,ako mislim zadržati bebu.E,sad možda bi se mogli polako uvoditi pred kraj trudnoće,kad je beba već veća...ja naime stalno mislim kako će to brzo proći,pa izdrži,pa još dan,pa dva....a sve mi je u fakin magli i nikako na sebe,i imam grižnju savijesti jer se ne veslim životu dovoljno...a tako sam umorna i iscrpljena od same sebe i pokušavanja...
__________________
14.09.-stigao mamin anđeo
osvojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 13:04   #13
Quote:
osvojena kaže: Pogledaj post
Ej,žao mi je što ti je loše....ja sam mislila da će mi trudnoća pomoći da se riješim paničnih,,ali evo situacija se pod kraj pogoršava...imam još nekih mjesec do termina...a onda se nadam da će mi nešto dati uz što mogu dojiti...Meni su oba gina rekla da antidepresivi nikako u trudnoći,ako mislim zadržati bebu.E,sad možda bi se mogli polako uvoditi pred kraj trudnoće,kad je beba već veća...ja naime stalno mislim kako će to brzo proći,pa izdrži,pa još dan,pa dva....a sve mi je u fakin magli i nikako na sebe,i imam grižnju savijesti jer se ne veslim životu dovoljno...a tako sam umorna i iscrpljena od same sebe i pokušavanja...
znam kako ti je moj gin je meni na početu rekao da poslije 1.trimestra mogu neki AD al ja bi ih radije izbjegla ako ikako mognem.psihijatar je manje za lijekove.ja sam imala par blažih paničnih na samom početku al s odmakom što se tiče anksioznosti sam bolje.tu i tamo popijem apaurin premda je psih.rekao da je bolje ne piti ih u 3.trim.to ću sutra s ginom provjerit.ja sam danas bolje pa se tješim da ovo nisu stalne faze nego naleti a to je lakše izdržati.drag amoja kad nam je loše i sat je dug! nadam s eda su bolji dani pred nama!
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 13:29   #14
marinella, osvojena, nemam iskustava s depresijom, ali iz vasih postova se da iscitati koliko vam je tesko i s koliko snage se morate boriti same protiv sebe.
Zato vam od srca zelim da te epizode sto prije prodju bez ikakvih lijekova i da budete najsretnije na svijetu kad u ruke primite svoje bebice!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.