Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2008., 20:18   #21
Ja sam pila i Amoxicilin i Ceporex,dobivala intravenozno Ketocef i Novocef i uzimala Eritromicin(možda sam i koje i zaboravila ). Al ne sjećam se točno koliko sam bila trudna kad sam uzimala Amoxicilin i Ceporex,znam da je bilo negdje u ranijim mjesecima trudnoće,a za ove ostale to je bilo u 34.tjednu trudnoće. Ovisi koliko si trudna - tako procijene kad šta možeš uzimat. Ja sam bila jako osjetljiva u trudnoći - ja sam bila jako mršava a beba veća i pritiskao mi je mjehur tako da sam konstantno vukla upale mjehura i bakterije,a kasnije mi je i krvna slika pokazivala nekakve infekcije pa su mi davali ove druge antibiotike. Ja sam se isto temeljito raspitivala o svakom antibiotiku i lijeku šta su mi ga davali. A beba je ispala super,zdrav dječak od 3950 g. Često u trudnoći moraju dat antibiotike,jer rizik od infekcije je puno veći od rizika od antibiotika,a i znam dosta cura koje su uzimale antibiotike u trudnoći pa je sve bilo ok.
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 21:15   #22
malo pitanjce, da li je istina da trudnice smiju popiti tabletu za npr. glavobolju.
zbog stresnog posla često imam glavobolje a sada nisam sigurna da li smijem popiti neofen ili nešto slično ??

hvala
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 21:38   #23
Meni je moj ginekolog kad sam bila trudna za glavobolje rekao da mogu uzimat šumeće tablete Eferalgan (mislim da mogu se uzet i tablete Lupocet,ne znam,nisam sigurna,ali davali su mi ih u bolnici kad sam tek rodila i dojila,onda bi možda mogle i u trudnoći). Najbolje ti je da upitaš svog ginekologa.
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 21:47   #24
Hvala vam.
Obično se žene zaplaši da antibiotici mogu oštetiti plod, naškoditi psihofizičkom razvoju, motorici i dr. a i ja u biti smatram da razno razne bakterije iliti beštije mogu djetetu više naškoditi nego kura antibiotika.
U svakom slučaju, dobro je čuti cure/žene s takvim iskustvom.
Moja sestrična npr. nije u trudnoći htjela uzimati ama baš ništa , pa je i gnojne upale grla liječila bez antibiotika koje su onda i trajale jako, jako dugo, što mi je isto bezveze jer je onda to nepotrebno vukla.
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 22:41   #25
Quote:
nelly.nelly kaže: Pogledaj post
malo pitanjce, da li je istina da trudnice smiju popiti tabletu za npr. glavobolju.
zbog stresnog posla često imam glavobolje a sada nisam sigurna da li smijem popiti neofen ili nešto slično ??

hvala
...znam da možeš paracetamol (Lekadol, Lupocet), ako ti nije preslab...ja sam pila voltaren upravo zbog jake glavobolje, ali doktorica mi je rekla da je bolje ovo prvo...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 22:45   #26
...e da, znam da sam ja u trudnoći naletila na opširan popis lijekova, zapravo skupina tvari koje određeni lijekovi sadrže, a koji su bezopasni ili dokazano štetni za plod...nažalost, sad se ne mogu sjetit točno gdje, ali znam da se radilo o nekom trudničkom portalu...možda rode ili mama mami, ili čak poliklinika Harni pa potražite malo...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 23:52   #27
Ako vas zanima koji lijek se smije u trudnoći a koji ne slobodno mi se javite na PM da ne gnjavim ovdje s pojedinačnim odgovorima.
Antibiotici- dosta njih može, narvno ne svi; ovisno i o timestru trudnoće...
Lupocet, Lekadol (paracetamol) je dopušten u trudnoći kod bolova i povišene temperature. Voltaren i ostali NSAID lijekovi se ne preporučuju (Aspirin, Neofen,...)
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 19:29   #28
Molim vas da mi se jave cure koje su u trudnoći koristile HEPAN GEL i BEPANTHEN kremu! U 16-om sam tjednu trudnoće, dijagnosticiran mi je vasculitis i morala sam koristiti kreme odobrene od ginekologa i dermatologa. Ali kao svaka buduća mama, živim u strahu jeli to moglo naškoditi mojoj bebi!?
andreaop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 22:30   #29
Ja sam pila antibiotike od 16 do 30 tj. trudnoće zbog briseva. I to amoxil,novocef, ketocef i klavocin intravenozno, penbritin i koristila canesten vaginalete. Sve dopušteno u trudnoći. A moji dečki su odlični. Bolje piti antibiotike nego da se upala proširi.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 22:33   #30
Quote:
andreaop kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi se jave cure koje su u trudnoći koristile HEPAN GEL i BEPANTHEN kremu! U 16-om sam tjednu trudnoće, dijagnosticiran mi je vasculitis i morala sam koristiti kreme odobrene od ginekologa i dermatologa. Ali kao svaka buduća mama, živim u strahu jeli to moglo naškoditi mojoj bebi!?

Bepanthen je dopušten u trudnoći. Za hepan gel ne znam.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 13:17   #31
Tema jest stara, ali meni treba neki savjet..

Uglavnom, ne znam da li sam trudna, ali svakako postoji mogućnost da jesam. Imala sam E. coli i jake bolove u trbuhu, te sam prošli tjedan završila na Hitnoj zbog toga.. Nisu znali jeli možda vanmaterična ili urinoinfekcija, pa su mi vadili betu. Ona je ispala <1.20 međutim to je bilo možda par dana nakon ovulacije.. Mengu moram dobiti sutra ili prekosutra...

Sve u svemu, dobila sam antibiotik Sinersul Forte (15 dana) kao duplu terapiju.. ali me strah ako sam trudna hoće li bit nekakvnih problema za bebu, ako sam trudna... Onda bih bila trudna, ne znam, desetak petnajstak dana?!

Ako itko može pomoći, neka pomaže ...

Molim vas...
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 13:54   #32
Mislim da bi ti sve trebalo biti uredu...jer organogeneza (ili formiranje organa) ne krece odmah kod bebe, cak cini mi se nekoliko sedmica nakon zaceca. Jedna zena je tako otisla na rendgen a poslije se saznalo da je trudna pa su joj rekli da ce beba biti zdrava jer organogeneza nije jos krenula, a ona je radila rendgen oko vremena menstruacije. Eto.
Ne brini, popij tablete, bolje da sad zavrsis s tim nego da ti se javi infekcija poslije kad fakat se sazna da si trudna.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 21:23   #33
ja sam u početku T pila klavocin za zub ali nisam znala da sam već trudna 4 tj., i sve bilo ok i još kroz T pila amoxil ,hvala bogu sve bilo ok...
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:42   #34
Hvala vam na odgovorima..

Dobila sam mengu prekjučer pa sam odahnula... Idemo na bebu, pa se nadam da ću se izliječiti dok se to ne dogodi
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 22:34   #35
Molim pomoć,dobila sam cefaleksin jer imam bakterija i nekih soli u mokraći a strah me piti jer sam trudna tek 6 tjedana i 15 različitih ljudi mi je reklo da to ne pijem a 2 doktora da pijem.. Postoji li kakva alternativa?
TINA 2205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 09:58   #36
ono sto ti mogu reci jeste: "Postoje ogranicen broj epidemioloskih studija koje ne indiciraju negativno djelovanje na tok trudnoce Ž(a i iskustvo u koristenju ovog lijeka u trudnoci), fetus ili novorodjence. Isto tako studije na zivotinjama nisu pokazale negativno djelovanje."
Sto ce reci ako su ti dva doktora rekla da smijes, onda vjerovatno i trebas. A, prema studijama, ovaj lijek nije pokazao lose djelovanje na fetus. U svakom slucaju, glavno pravilo je naravno da se u prvo trimestru ne smije nista od lijekova piti ali ti si u situaciji da to moras, doktor ti rekao da trebas, uradi.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 12:03   #37
I ja trebam pomoć ili savjet.Trudna sam 11 tjedana i već par dana primjećujem da mi je urin intenzivno žute boje i zamućen.Strah me da su u pitanju bakterije u urinu jer sam i prije trudnoće s tim imala problema.Kod ginekologa ću za tjedana pa me brine što do tada imam li velikog razloga za brigu?Svaki dan pijem čaj od brusnice ali nikakvog napretka.Pomozite
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 18:08   #38
Quote:
TINA 2205 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć,dobila sam cefaleksin jer imam bakterija i nekih soli u mokraći a strah me piti jer sam trudna tek 6 tjedana i 15 različitih ljudi mi je reklo da to ne pijem a 2 doktora da pijem.. Postoji li kakva alternativa?
Ja sam ga popila dvije kutije radi e.coli. Bila sam trudna cca 3 tj. Nisam ni znala. Kad sam doznala, smrzla sam se od straha, zvala svoju dokicu u Petrovu, koja mi je odmah rekla da taj antibiotik ne utječe na razvoj embrija.
Inače, rodila zdravu curku.
Kaj se tiče analgetika, bila sam kod kliničkog farmakologa, radi učestalih glavobolja i migrena, i rekao mi je da samo u zadnjem trimestru isključivo paracetamol i može u kombinaciji s Normabelom. Prije toga sam mogla piti ono što sam i inače pila neofen ili voltaren.
Pa i na Normabelu piše da se ne preporuča uzimanje za vrijeme trudnoće i dojenja, a skoro sve trudnice ga dobe, prije ili kasnije.
I taj klinički farmakolog, inače i profesor, mi je rekao da je cefaleksin bezopasan u trudnoći, dakle ne brini.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 18:13   #39
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
I ja trebam pomoć ili savjet.Trudna sam 11 tjedana i već par dana primjećujem da mi je urin intenzivno žute boje i zamućen.Strah me da su u pitanju bakterije u urinu jer sam i prije trudnoće s tim imala problema.Kod ginekologa ću za tjedana pa me brine što do tada imam li velikog razloga za brigu?Svaki dan pijem čaj od brusnice ali nikakvog napretka.Pomozite
Ma i meni je bio takav u prva tri mjeseca. Ali meni su rutinski napravili urinokulturu, mada nisam imala simptome bakterijske upale, i nalaz je bio sterilan. Ako sumnjaš na nešto, traži da ti naprave urinokulturu.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 19:16   #40
Hvala vam curke na savjetima,nisam pametna oko tog cefaleksina...Svatko veli drugačije,a ti samo želiš ne nauditi tom malom biću..Zdravstvo nam je blaga katastrofa,nemaš se s kim posavjetovati a oni se ponašaju kao da je trudnoća nešto što ti se događa jednom godišnje pa bi se u tom trebao snalaziti kao riba u vodi.. Za sad ga još neću uzeti dok se ne posavjetujem s nekim privatnim liječnikom,oni bar pokažu malo više zainteresiranosti za tvoje probleme.. U indikacijama piše i da ga ne bi trebali uzimati oni sa probavnim smetnjama a meni sumnjaju na kolitis,a još nisam čola ni jednu da ga je imala u trudnoći,pa ako ima koja dobra duša da je i to prošla neka da koji savjet..
TINA 2205 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.