Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2010., 08:19   #1381
hahaha znas li ti covice koliko ima osoblja na cruiseru?
toga se ne moras bojat...

da ides na cargo redaljka ti je kurva na prvi ugovor, struji popet se na jarbol za prominit zarulju na vrhu...
 
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 08:36   #1382
ok, riskiram da mi se smijete, ali sto je "redaljka"?
eXecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 11:17   #1383
Quote:
eXecutioner kaže: Pogledaj post
ok, riskiram da mi se smijete, ali sto je "redaljka"?
kad se izredaju na tebi

__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 11:26   #1384
Quote:
jahorinka kaže: Pogledaj post
kad se izredaju na tebi

ma daaaaaj.... pa toga ima?
eXecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 11:31   #1385
ne bi znala, nisam masažerka, nit sam bila na brodu... al kad redaljku spominju u istom košu s egzotičnom tj. specijalnom masažom... na kaj drugo pomisliti?

nego, kak preživljavaju rad na brodu onu koji imaju morsku bolest/bolest putovanja?
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 17:41   #1386
Redaljka? Jel ja njega/nju guzim ili obrnuto?
 
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 18:25   #1387
pisete gluposti... moderator neka ovo pocisti...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 01:31   #1388
Quote:
Zlatko99 kaže: Pogledaj post
ja sam također zainteresiran za odlazak na brod,imam niz želja za koje mi treba 100tinjak tisuća kuna,uzdržavam se sam,a uz tipičnu radničku hrvatsku plaću od 3-4tisuće kuna nemože se ništa uštedit,pogotovo ako je tu auto i to onaj stariji sklon kvarovima,ne pušim,ne luksuziram se(osim auta),ali prosjećna mjesečna potrošnja iznosi mi oko 4tisuće kuna.Najmanja plaća na Carnivalu je oko 5000kn,što je meni efektivno kao kod nas 9000kn,pošto bi doma 4000kn mjesečno trošio,a tamo je smještaj i hrana besplatna,istina da se radi više nego tipičan posao u Hrvatskoj,ali za 9000kn i istu satnicu radio bi i ovdje,samo za srednjoškolsko obrazovanje takve ponude ovdje nisam našao,možda neko zna?

Većinu odgovora sam dobio prije od poznanika koji je tamo bio,međutim zanima me dali u luku gdje je ukrcaj putujem sam,ili u grupi sa još ljudi?

Da li je na drugom ugovoru uvijek plaćena karta za ukrcaj bez obzira na posao na brodu?

Znam da postoji nekoliko razgovora za posao,engleski znam,ali ne baš na ekspertnoj razinu,naglasak lošiji,ima tu nešto gramatičkih pogrešaka u izražavanju i nerazumijevanja stručnijih i rjeđe korištenih rječi,ali kužim ga poprilično.Kolika je to zapravo prepreka?

Nakon razgovora sa menađericom broda kolko najčešće se čeka ukrcaj?

I kolki su obično novčani troškovi ako je ukrcaj recimo u Americi?
da li je moguće da se oduzme od prve plaće,pošto sam trenutno graničan sa parama,a nevolim tražit rodbinu na posudbu?
Odgovor na ovo boldano-Putujes sam, dolazis u luku i tamo su ostali koji su isto dosli sami. Ne organiziraju oni letove da vas sve potrpaju u taj i taj avion. Ti trebas tamo biti tada i tada (u luci) i sada ako ti hoces dodji tjedan dana ranije, ali glavno je da si taj i taj dan tamo kada treba. Engleski NIJE prepreka jer tamo rade bugari, filipinci i ostali koji doslovno natucaju engleski. Sve se da nauciti, ali sto bolje znas engleski i sto se vise doslovno "svidis" osobi koja te zaposljava ces prije otici na brod, i tu je odmah i odgovor na tvoje pitanje nakon koliko te posalju. Moja sestra je imala srece i za manje od mjesec dana sto je otisla na razgovor je vec bila u Key Westu. I da, troskovi ti se nemogu oduzimati od "prve place" i tome slicno. Imas dosta troskova, ali ako si marljiv radnik i ako si prije svega pametan vrlo brzo ces biti u plusu.

Quote:
merii kaže: Pogledaj post
jel ima neko ko je stvarno bija na tin cruiserima??jer mene ne zanimaju debilane oko toga koliko se i kako radi,jer znan da je abnormalno tesko i zaj....no...ali me samo zanima,za ass.waitera KOLIKA JE FIKSNA PLAĆA?????!!!!!????!!!jel ima neko da je na royal carribean cruiseru to radija i kolika mu je bila plaća....samo to...gracias....i molin bez puno mudrovanja
Ne znam kolika je fixna placa, ali znam da su konobari koji su bili isto rangirani znali imati po soma dolara razlicitu placu. Sve ovisi o tebi. Ako si proljev koji samo zeli da mu smjena zavrsi i ponasa se ko da su gosti zarazeni kugom, dobit ces k**** a ne tips.

Quote:
Webeto kaže: Pogledaj post
Pročitao sam opet cijelu temu ispočetka i odlučio da ne idem na razgovor u Uspinjaču (koji je trebao biti sutra) jer nije to za mene. Prvo mi je problem početno ulaganje; nemam ja toliku lovu, stvarno sam u gabuli i nemam za sve to. Drugo; vidim da ima puno laži, muljanja i zabluđivanja jadnih ljudi koji lakomisleno sve vjeruju. Treće; osoblje Uspinjače je bezobrazno i bahato i to mi zamjeram. Nije lako napraviti takav korak i otići raditi i biti sam, prepušten sebi. Morali bi imati malo više osjećaja pri samom objašnjavanju. Toliko od mene. Pozz
U uspinjaci su bezobrazni da, ali kada te posalju na brod onda ti se isplati to sto si ulozio u ljecnicki, vizu, kartu i ostalo. Morali bi imati vise osjecaja? Zasto? Ljudi koji zele na brod ima malih milijun, njima ti ne trebas. Mislis da ih boli neka stvar za to da li si ti prepusten sebi ili ne. O boze. Pa to je posao. Jebeno tezak posao. I glupo zvuci ali fkat samo oni koji imaju brutalnu volju i nesto sto ih tjera dalje mogu izdrzati neko duze vremensko razdoblje. Tamo te nitko nece pitati kako si danas.
¤amélie¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 11:02   #1389
Da li vi koji zivite u ZG imate di izvadit matrikulu i polagat D2 i ostale brevete? di vi to vadite ako se uopce moze izvadit u ZG...? Ili morate otic u neku lucku kapetaniju izvadit matrikulu? ima li koji centar za obuku pomoraca u ZG?

znam da svi koji idu na brod moraju polozit D2 i izvadit matrikulu takav je HRV zakon pa me zanima...

Evo sam sazna da ima nautički centar u zg koji drzi obuku... a matrikulu di to vadite??

Zadnje uređivanje batelant : 16.06.2010. at 11:08.
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 11:45   #1390
baletant, rijeka im nadlezna
 
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 14:32   #1391
Quote:
kontra kaže: Pogledaj post
baletant, rijeka im nadlezna
znaci pice u rijeku... ok ma to pitam cisto informativno...

ali ne bi se cudija da imaju lucku kapetaniju na obalama jaruna... hmm tko zna bolje da sutim da ovo banditicu ne bi palo na pamet
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 21:44   #1392
nikakvih redaljki nema
pa nije to hdz čovječe to je AMERIKA

bježi od royal caribiana
to ti je kao viša klasa amera a para manja nego na carnivalu

drži se carnival cruise line i bježi od royala a pogotovo od evropskih brodova po sredozemlju kao costa i sl.

asssistent waiter na carnivalu uzima oko 2000-2500 $

naravno sve ovisi otebi koliko ćeš bakšiša dobiti
plaća ti je 75$ mjesečno a sve ostalo ti sam zaslužiš ako se potrudiš da gosti uživaju

znači dobro poznavanje engleskog i zajebancija s gostima ti je najvažnije

a što se tiče filipinaca većina koju sam upoznao priča engleski bolje od hrvata
zloglasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 16:03   #1393
Quote:
nevjernik666 kaže: Pogledaj post
čini mi se da neki od ovdje prisutnih ne bi imali ništa protiv da se filipinci izredaju na njima. ako je tako,lijepo priznajte. sve ok. ali nemojte nas zajebavati i govoriti da na brodovima nema organiziranih grupnih silovanja i redalica.
Ajme glupih ljudi. Da ima redaljki sve u sesnaest. Jebote, na Carnivalu ako zena (posada) prijavi da ju netko od posade makar i vrijedja, prisiljava na bilo kakav odnos,a kamo li tek siluje, ta osoba istog dana leti sa broda s time da se njega uopce ne saslusa, dakle on automatski biva izbacen sa broda sa nikakvom mogucnoscu vracanja na kompaniju. Daj se raspitaj prije nego bubnes ovakvo sranje. O boze budale.

i da, tu foru sa "on me silovao" su primjenjivale zenske kojima su se frajeri cak i zamjerili jer tu musku osobu casnici ni ne saslusaju tako da se on nema taman da nije ni kriv kako obraniti. Ugl, puno frajera je letilo doma zato kaj su odbili neke cure pogotovo iz istocne europe koje se eto znaju osvetiti zato kaj ih netko nece i tome slicno

A kaj se tice filipinaca, pa oni su svi u laundryu, nema ih tako puno cabin stuarda. I da, jedino s cim te oni mogu silovat je prdezom jer stalno prde i to bez pardona jer je tak u njihovoj kulturi normalno a obzirom na zacinjenu hranu to smrdi bolesno
¤amélie¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 16:12   #1394
¤amélie¤, daj mi reci (ako znas) da li je stvarno Carnival bolji od Royala kao sto zloglasni rece? trazim misljenja razna... thx
eXecutioner is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 23:07   #1395
ja mislim da je ovaj nevjernik jedan veliki redikul i da ovde pise glupe postove bezveze... triba ga banat...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 23:49   #1396
moze mala pomoc, trazim brod za odraditi asistenturu, imam zavrsenu pomorsku skolu , tehnicar za brodostrojarstvo,,

zanimaju me neke kompanije koje primaju kadete......
DSL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 10:11   #1397
Quote:
DSL kaže: Pogledaj post
moze mala pomoc, trazim brod za odraditi asistenturu, imam zavrsenu pomorsku skolu , tehnicar za brodostrojarstvo,,

zanimaju me neke kompanije koje primaju kadete......
prijatelju stani u red... ako nema dobru preporuku citaj vezu zaboravi... situacija je takva da se ljudi sa faxom ne mogu ukrcat ka kadeti ili asistenti ako nemaju ovo prvo sta sam navea...

slozi CV i sibaj aplikacije na sve moguce adrese mozda ti se posrici nemas sta cekat... pocni odma cim ovo procitas...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 11:36   #1398
i do kraja godine nadi posal i ne ocekuj ukrcaj...
 
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 18:41   #1399
Question Rad na cruiserima-da li postoji starosni limit?

Zainteresovana sam za rad na cruiserima.Imam univerzitetsko obrazovanje i odlično se služim engleskim jezikom.Osim toga,mogu govoriti i francuski i španski,istina s puno manje vještine.Želim dodati kako moje obrazovanje nema puno veze sa profilima koji se traže na cruiserima a i nemam nikakvo relevantno iskustvo u radu na tim krstarećim brodovima.Ipak,mislim da bi najveća prepreka potencijalnom dobijanju posla na toj vrsti broda mogle biti moje godine;preko 40.Već sam jednom kontaktirala osobu koja je zadužena za intervjuisanje kandidata za rad na cruiserima,ali sam dobila negativan odgovor uz obrazloženje da su to brodovi sa vrhunskom kvalitetom usluge,te kako iz tog razloga potencjalni uposlenici ne smiju biti stariji od 35 godina.To šta ja o ovom slučaju mislim,(tj.,da je to možda diskriminacija po osnovu godina)uopšte nije ni važno.Bila bih zahvalna za svaki odgovor koji bi mi razjasnio da li osobe preko 40 zaista nemaju šanse za dobijanje posla na ovim brodovima.Uz to,želim dodati da sam iz BiH,pa možda automatski nemam šanse ni po tom osnovu da dobijem posao preko agencija koje sasvim sigurno nisu iz BiH.
Unaprijed zahvaljujem za sve informacije koje bi mi mogle biti od koristi.
Ajla_bigcall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 22:56   #1400
Gledala sam dosta informacije o tome i čini mi se da je za pravi ukrcaj na određene pozicije doista bio limit na godine, čak ispod 40.Ne znam iz kojeg razloga.
Uguglaj inozemstvo posao, pa će te odvesti na forum gdje zbilja imaš sve informacije o agencijama za ukrcaj, životu i radu na kruzeru i sl
Sretno!
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.