Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2006., 15:04   #21
Quote:
bibobu kaže:
Je, ta krv se posebno prevozi.
Trudnica dobije od labora u kojem se odluci skladistiti krv mali set, odnosno kutiju u kojoj je set za vadenje krvi i vrecica u koju se vadi. Kutija je od stiropola i nesmije se drzati iznad (cini mi se) 18°C. Tu kutiju furas sa sobom u bolnicu i predas osoblju. Kaad je porod gotov i krv izvadena (sve skupa traje tri minute) bolnica zove laboratori da posalju vozaca po krv.
Za neke pare vjerovatno postoji i mogucnost da se transport omoguci i iz Hrvatske. U svakom slucaju krv mora u laboru biti u roku 24 sata.
Svakako je izvedivo, samo je stvar sta drzava kaze na to da neko transportira krv preko granice.
Inace mi smo krv nase princeze pohranili u laboratorij www.vita34.de
Ovo mi ima više logike
Znaci samo jos skontati kako rjesiti papirologiju za prijevoz preko granice...
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 15:28   #22
Ja mislim da se to može rješit. Treb se raspitat po privatnom labaratorijima. Mozda bi cak, i oni to odvezli. No, da covjek sam prenese preko grane, mislim da treba puno zivaca, zbog hrvatske administracije.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 16:18   #23
nažalost nema nikakve mogućnosti za pohranu matičnih stanica kod nas niti njihovog iznošenja van zemlje. Jedino što se kod nas zamrzava su matične stanice tamo gdje su od leukemije oboljeli starija braća i sestre, dakle isključivo ciljano. Nije problem prošvercati preko grane, na sobnoj temp. moraju biti u roku 36h od poroda u banci, ali to vam niti jedan doktor ne smije uzeti. Matične stanice nisu niti krv niti krvni pripravak već tkivo i službeno za to treba eksplantacijski tim koji obaviještava ministarstvo o eksplantaciji, cijeli cirkus. To je strpano u zakon o presađivanju, nažalost. Ministarstvo ne dozvoljava iznošenje iz zemlje jer traže da bolnica ima ugovor s bankom. Čuh za neke slučajeve (koji su istina bog čula sam od susjedine strine itd) da su stanice uzimane pri porodu i švercane van, ali tu doktori ozbiljno krše zakon i koliko ja znam to inače ne rade. S privatnim laboratorijima ništa, jer niti mogu biti na porodu niti imaju ikakve veze s bankama. Jedina je mogućnost porod u inozemstvu. A da banka košta toliko je laž, jer na Rebru sve imaju, fali im samo novih frižidera koji su navodno 300.000 kn.
Soprano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 16:49   #24
To i velim, odeš fino u inozemstvo. Pa,si bez brige.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 16:56   #25
Quote:
Luu kaže:
To i velim, odeš fino u inozemstvo. Pa,si bez brige.

A pare? Pa nije svima 1200-1500 Eur koliko košta porod baš sitnica
Soprano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 17:03   #26
Ako netko, moze mjesecno trosit lovu na obleku, i razne gluposti, onda mu nebi trebalo biti skupo niti platit porod. Baš me zanima koliko ce prosjecni hrvat potrosit, za ove blagdane, i što je najgore na gluposti. Deda mraze, koji pleše, pa se penje na dimnjak i ostale gluposti. Ljudi imaju para, pogotovo se to vidi kad se otvaraju veliki trgovacki centri, sjetimo se samo city centra,jebote kupovali su ko bleasvi.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 17:09   #27
Quote:
Luu kaže:
Ako netko, moze mjesecno trosit lovu na obleku, i razne gluposti, onda mu nebi trebalo biti skupo niti platit porod. Baš me zanima koliko ce prosjecni hrvat potrosit, za ove blagdane, i što je najgore na gluposti. Deda mraze, koji pleše, pa se penje na dimnjak i ostale gluposti. Ljudi imaju para, pogotovo se to vidi kad se otvaraju veliki trgovacki centri, sjetimo se samo city centra,jebote kupovali su ko bleasvi.

Sve to stoji, slažem se s tobom, ali cure ovdje su na porodiljnom s max. primanjima 4250kn i gomilom troškova tako da mislim da je većini 1200 za porod + cca 1700 EUr za banku u komadu nedostižni, a da se to može napraviti u RH porod besplatan, a čuvanje stanica 200 Eur godišnje, tako je bar danas najavljeno u novinama, čist druga priča
Soprano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 17:30   #28
Pa ni pohranjivanje nije bas jeftino. Ipak je to igra za one koji imaju ili koji su spremni dat i kad nemaju za tak nesto i zrtvovat druge stvari.
JA bi platila doktoru(mitologija) i odnjela sama u SLO ili vec nekud prek granice di je blizu. Svercala sam prek grane i vece stvari od te male vrecice,hehe. Nije uopce problem.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 19:55   #29
to je bio jedan od razloga zasto smo dosli ovdje. I ja i MM smo ozbiljno razmisljali o tome i vec sam se raspitala, nije cak ni skupo... oko soma i pol funti. Mislim, nemres sofu kupiti za te novce...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 20:06   #30
U RH možeš svašta kupit za soma ipol funti
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 20:43   #31
Quote:
mandy kaže:
U RH možeš svašta kupit za soma ipol funti
kaj i neciji zivot i zdravlje...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 20:48   #32
zdravlje nažalost ne možeš kupit nikakvim novcem, al za te novce bi dobila puno bolju uslugu iako nema pravila....npr Katie.

Ja se malo šalila na ono tvoje "nemreš sofu kupit"
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 21:15   #33
Meni to dodje ko neko ekstra zdravstveno osiguranje.
Ste citali pricu ove mlade novinarke koja je umrla od raka. KAd imas pohranjene svoje stanice takve stvari se puno lakse ljece.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 22:16   #34
da, upravo se bore za tu banku......ali vidjet ćemo što će od toga biti.

Sav novac koji se prikupio za njeno lječenje ide u fond za banku stanica
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 23:16   #35
MA ja nasima nis ne vjerujem kod pohranjivanja tih stvari. KAk ce to racunat? PO trzisnoj vrijednosti ili nekakvom socijalnom linijom? Ciji ce to biznis biti? Isto ko i sa KUrjakom sta je radio sa jajnim stanicama. Nis im ja ne vjerujem.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 23:42   #36
Quote:
Soprano kaže:
A pare? Pa nije svima 1200-1500 Eur koliko košta porod baš sitnica
Di toliko kosta porod?

Quote:
Rita kaže:
MA ja nasima nis ne vjerujem kod pohranjivanja tih stvari. KAk ce to racunat? PO trzisnoj vrijednosti ili nekakvom socijalnom linijom? Ciji ce to biznis biti? Isto ko i sa KUrjakom sta je radio sa jajnim stanicama. Nis im ja ne vjerujem.
Ni ja im ne vjerujem. Kad se insistira da se stanice mogu samo donirati, a o upravljanju odlucuju lijecnici na totalno netransparentne nacine, to mi smrdi na tesku mitologiju tipa "da meni i ne pitaj sta s time radim".
Jako mi je zao novinarke koja je umrla, cak do te mjere da bi pomislio na mogucnost donacije srzi, premda je ne znam i nis mi ne znaci i postupak donacije je za donora bolan i ostavlja oziljke, ali da dam nesto nekom tamo tipusu koji ce onda ne tom cjediti jadnike: niet!
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 09:39   #37
Quote:
Arslan kaže:
Di toliko kosta porod?
U Grazu....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 10:26   #38
Ja im isto nikaj ne vjerujem. Meni jucer dragi veli, koda je to problem prošvercat, staviš kutijicu na sic, bacis preko nje vestu, i preneseš bez problema.
Mi cemo ozbiljno razgovarat o tome, i probat doc do broja telefona, tete koja je bila na Explozivu.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 14:15   #39
Quote:
Luu kaže:
Ja im isto nikaj ne vjerujem. Meni jucer dragi veli, koda je to problem prošvercat, staviš kutijicu na sic, bacis preko nje vestu, i preneseš bez problema.
Mi cemo ozbiljno razgovarat o tome, i probat doc do broja telefona, tete koja je bila na Explozivu.
Ma nije to problem prošvercat. Ali tko će ti to uzeti, pa nije doktor sam u rađaoni, ima tu njih još, a poznato je da se svi oni međusobno mrze. Doktor to ne smije uzeti i dati bilo kome, a najmanje tvom mužu da nosa to okolo po bijelom svijetu.
Soprano is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 18:03   #40
KOji su to usrani zakoni, tu kod nas(USA) nema nikakvih problema. To je tvoja stvar i nosis to kak ti se hoce, oces drzat u svom frizideru ili poslat u banku, skroz tvoja stvar. Bas me zanima sta bi nasi rekli kad bi ih covjek trazio da mu sacuvaju recimo posteljicu? JA je hocu imat u staklenci u formaldehidu doma u vitrini da je gledam svakodnevno. MIslim koga boli ona stvar, to je dio mene i ja to zelim. Sta bi mi rekli? mogu si zamislit face.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.