Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 20:26   #21
Da, ako je doktor rekao da će bit ok onda je valjda tako...nema ti kod njih lažne skromnosti ni utjehe...ako nešto nije kako treba oni to kažu odmah...tako da...ja bih kayah na tvom mjestu lipo mirovala jer je logično da ako te ovojnice nisu srasle može doć do ispuštanja ploda a valjda kad nije do sada onda i neće...znaš da rizik od spontanog pada za 65% u drugom tromjesečju...nemoj se ti ništa sekirat, otiđi još kod privatnika da ti sve lipo objasni, stvarno najgore je ne znat pa se onda stalno misliš i sekiraš bezveze...uf ti doktori...zato ja i idem u privatnika od prvog dana!!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 20:43   #22
ma idem i ja kod oboje - i u bolnicu i kod privatnika...inače ovaj gin u bolnici je super prijatelj od mog tate ali to je jedna jako zamršena priča, teško je s njim ormalno pričati...ali zvali smo ga maloprije i rekao ja da je sve ok, da bi trebalo srasti s vremenom.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 20:52   #23
ee...a sta znaci to???di je to??ako ne sraste???sorry...al znas da su trudnice znatizeljne
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 21:02   #24
ajde bogu fala! ma rekli bi ti oni odma da nešto nije u redu , bez pardona, ne brini! To je njima ko popit kavu! Pogotovo ginekolozi! Ja sam utekla u privatnika nakon prvog pregleda u socjalnog i to ženski gin...nikad više! Ali i ovaj privatnik nekad zna zagrezit, moj ga je dragi jednom htio tuć radi jedne izjave al hebiga...desi se svakom...inače je dobar a i prati ga dobar glas ovde...i on je nekoć radio u bolnici pa mu je valjda ostalo malo te grezosti hehe
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 21:02   #25
a nemam pojma kaj se desi ak ne sraste - valjda ono kaj je lara napisala...
uglavom, to su dvije ovojnice - jedna je od ploda a druga od plode vode- i one trebaju biti spojene. zašto kod mene nisu i kaj to točno znači stvarno ne znam. ali ako dr kaže da je ok ja ću mu vjerovati - kome ću ako ne njemu?? mene samo malo izbacilo iz takta to njihovo šaputaje i prepiranje...ali sad si idem po svoj dobri stari normabelček i na pajkenje. javim u srijedu nakon pregleda kad saznam nešto više.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 21:16   #26
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Da, ako je doktor rekao da će bit ok onda je valjda tako...nema ti kod njih lažne skromnosti ni utjehe...ako nešto nije kako treba oni to kažu odmah...tako da...znaš da rizik od spontanog pada za 65% u drugom tromjesečju.....zato ja i idem u privatnika od prvog dana!!
Nemoj biti tako sigurna da ti kažu da je ok pa da tako i bude... meni je privatnik kojeg sam nemalo plaćala dva tjedna prije nego što mi je beba umrla rekao da je sve super, baš tim riječima, a nakon tjedan dana sam završila u bolnici gdje su se načuđavali nad mojim "slučajem" i nemalo se čudili da moj ginekolog to nije vidio ili me upozorio... i to je bilo dobrano u drugom tromjesečju...
Tako da kayah bez panike odi po drugo i treće mišljenje ako te bilo što kopka, bit ćeš mirnija i dobit ćeš pravovremenu terapiju kako da čuvaš i sebe i bebu...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 21:36   #27
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Nemoj biti tako sigurna da ti kažu da je ok pa da tako i bude... meni je privatnik kojeg sam nemalo plaćala dva tjedna prije nego što mi je beba umrla rekao da je sve super, baš tim riječima, a nakon tjedan dana sam završila u bolnici gdje su se načuđavali nad mojim "slučajem" i nemalo se čudili da moj ginekolog to nije vidio ili me upozorio... i to je bilo dobrano u drugom tromjesečju...
Tako da kayah bez panike odi po drugo i treće mišljenje ako te bilo što kopka, bit ćeš mirnija i dobit ćeš pravovremenu terapiju kako da čuvaš i sebe i bebu...
U trudnoći je svaki tjedan izvjestan i nepredvidljiv, beba se razvija iz dana u dan... gin može reć danas da je sve super a samo bog zna šta nosi sutra...u njenom slučaju je gin valjda mislio pod tim da je sve ok to da je to uobičajena pojava koja najčešće dobro zavši...a samo Bog zna šta će bit...nitko nezna šta nosi sutra...mojoj jetrvi je isto sve bilo ok pa joj je bebica umrla u roku od tri dana u 7. mjesecu trudnoće...neznaju ni kako ni zašto dan-danas nakon svih mogućih pretraga...to se jednostavno tako desi i tu se ne može ništa, naravno ja sam isto rekla kayah da ode kod tog trećeg doktora pa da vidi šta će i on imat za reć ili da joj makar objasni o čemu se radi...i da miruje!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 09:20   #28
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Nemoj biti tako sigurna da ti kažu da je ok pa da tako i bude... meni je privatnik kojeg sam nemalo plaćala dva tjedna prije nego što mi je beba umrla rekao da je sve super, baš tim riječima, a nakon tjedan dana sam završila u bolnici gdje su se načuđavali nad mojim "slučajem" i nemalo se čudili da moj ginekolog to nije vidio ili me upozorio... i to je bilo dobrano u drugom tromjesečju...
Tako da kayah bez panike odi po drugo i treće mišljenje ako te bilo što kopka, bit ćeš mirnija i dobit ćeš pravovremenu terapiju kako da čuvaš i sebe i bebu...
pa to ću i napraviti. ok je moj ginekolog ali on radi u bolnici i uvijek je u žurbi i trči oko nekoga...kužim ja to da ima puno gorih i hitnijih situacija od moje...stvarno mu vjerujem da je ok ako je tako rekao prvi put a kasnije još i potvrdio telefonski. a sutra idem privatno na pregled da vidim bebu (jer mi je jučer uopće nisu pokazali što mi ne ide u glavu) i da mi objasne kaj to točno znači.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:46   #29
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
U trudnoći je svaki tjedan izvjestan i nepredvidljiv, beba se razvija iz dana u dan... gin može reć danas da je sve super a samo bog zna šta nosi sutra...u njenom slučaju je gin valjda mislio pod tim da je sve ok to da je to uobičajena pojava koja najčešće dobro zavši...a samo Bog zna šta će bit...nitko nezna šta nosi sutra...mojoj jetrvi je isto sve bilo ok pa joj je bebica umrla u roku od tri dana u 7. mjesecu trudnoće...neznaju ni kako ni zašto dan-danas nakon svih mogućih pretraga...to se jednostavno tako desi i tu se ne može ništa, naravno ja sam isto rekla kayah da ode kod tog trećeg doktora pa da vidi šta će i on imat za reć ili da joj makar objasni o čemu se radi...i da miruje!
Kod moje bebe je hidrocefalus postojao i razvijao se najmanje 3 tjedna (a vjerojatno i puno više), a veličina bebe nikako nije odgovarala tjednima trudnoće i mjesec i pol prije.. al njemu je sve bilo super... toliko o tome.. a da se situacija mijenja iz dana u dan i to je isto istina
Samo sam htjela upozoriti da ako nešto osjećate ili primjetite po čuđenju ginekologa da nije ok, da svakako odete po drugo mišljenje, ja sam skužila da i njemu veličina bebe nije baš ok, ali on je rekao da je sve super pa ja nisam htjela ići dalje, no istina me sama sustigla, nažalost kasnije iako bi puno lakše bilo da je bilo prije, nažalost...
Možda kayah ima neku upalu koju treba liječiti, a ako se ne napravi pretraga neće znati i neće moći izliječiti ako se treba liječiti..
Sretno na pregledu kayah
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:00   #30
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Sretno na pregledu kayah
hvala! javim sutra kako je bilo...
e, i da te pitam - gdje se mogu naći te tablice s
mjerama za određeni tjedan trudnoće?
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 17:41   #31
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
hvala! javim sutra kako je bilo...
e, i da te pitam - gdje se mogu naći te tablice s
mjerama za određeni tjedan trudnoće?
Imaš to na harni, trudnoća iz tjedna u tjedan, piše kolika je veličina bebe i težina za to doba trudnoće, ako si na to mislila!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 17:45   #32
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Kod moje bebe je hidrocefalus postojao i razvijao se najmanje 3 tjedna (a vjerojatno i puno više), a veličina bebe nikako nije odgovarala tjednima trudnoće i mjesec i pol prije.. al njemu je sve bilo super... toliko o tome.. a da se situacija mijenja iz dana u dan i to je isto istina
Samo sam htjela upozoriti da ako nešto osjećate ili primjetite po čuđenju ginekologa da nije ok, da svakako odete po drugo mišljenje, ja sam skužila da i njemu veličina bebe nije baš ok, ali on je rekao da je sve super pa ja nisam htjela ići dalje, no istina me sama sustigla, nažalost kasnije iako bi puno lakše bilo da je bilo prije, nažalost...
Možda kayah ima neku upalu koju treba liječiti, a ako se ne napravi pretraga neće znati i neće moći izliječiti ako se treba liječiti..
Sretno na pregledu kayah
Da, sigurno, sve to je točno što si rekla, kamo sreće da si i ti išla kod još kojeg gina...
I ja bi osobno išla da nešto sumnjam ne kod drugog, nego kod petog, šestog, desetog!!
A bit će valjda sve ok! Sretno!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 17:57   #33
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Imaš to na harni, trudnoća iz tjedna u tjedan, piše kolika je veličina bebe i težina za to doba trudnoće, ako si na to mislila!
a vidjela sam to ali isam na to mislila...ego odnos veličine glave i dužine tijela (CRL)...ali nema veze, sutra sve pitam!
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 17:59   #34
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
a vidjela sam to ali isam na to mislila...ego odnos veličine glave i dužine tijela (CRL)...ali nema veze, sutra sve pitam!
ups!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 16:10   #35
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
a vidjela sam to ali isam na to mislila...ego odnos veličine glave i dužine tijela (CRL)...ali nema veze, sutra sve pitam!
CRL je dužina bebe od glave do guze i mjeri se, koliko se sjećam do 14. tjedna. CRL je kratica od engleskog crown rump lenght. Evo link tabela
I još jedan s pojašnjenjem CRL
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 19:49   #36
Evo bila sam danas kod privatnice i kaže mi da to što to dvoje nije sraslo je normalno za sada - a znači da se posteljica još nije skroz razvila. rekla je i da nema razloga za brigu i da je inače sve ok. eto, sad mi je puno lakše! hvala još jedom svima na svjetima i pomoći
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:05   #37
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
Evo bila sam danas kod privatnice i kaže mi da to što to dvoje nije sraslo je normalno za sada - a znači da se posteljica još nije skroz razvila. rekla je i da nema razloga za brigu i da je inače sve ok. eto, sad mi je puno lakše! hvala još jedom svima na svjetima i pomoći
Eto vidiš
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 21:31   #38
kayah....super,bas mi je drago...
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 07:52   #39
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
Evo bila sam danas kod privatnice i kaže mi da to što to dvoje nije sraslo je normalno za sada - a znači da se posteljica još nije skroz razvila. rekla je i da nema razloga za brigu i da je inače sve ok. eto, sad mi je puno lakše! hvala još jedom svima na svjetima i pomoći
jako mi je drago što je sve ok sad fino u miru možeš odmarati i uživati
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.