Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2011., 14:04   #121
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
nije isto kad ti se djete budi dva-tri puta po noći ili svakih pola sata... i tako već koliko vremena...sigurno ni mama ni djete ne mogu normalno funkciorat... iskreno kad bi meni tako bilo ne znam što bi napravila...možda ne bi odmah cry out metodu probala al nakon 6 mjeseci nespavanja sigurno bi... što je djete starije to će teže bit s njim...
Ovo potpisujem.
Djete pise,dijete pamti..i jopet koliko god to sirovo zvucalo na dobrom si putu da sebi odmognes,da sve posvetis tom djetetu koje ce biti i zeljno paznje(pa mama nema vremena mrdnuti,a djete teze se i socijalizira jer iz navike uvijek trazi majcinu paznju i potvrdu-govorim za kasnije)...moje iskustvo.
Ovo se cesce desava sa prvim djetetom jer je i jedino..a kasnije kada dodje vise djece silom-prilika vise i ne stizes davati neznam koliko paznje..
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 14:26   #122
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Ovo potpisujem.
Djete pise,dijete pamti..i jopet koliko god to sirovo zvucalo na dobrom si putu da sebi odmognes,da sve posvetis tom djetetu koje ce biti i zeljno paznje(pa mama nema vremena mrdnuti,a djete teze se i socijalizira jer iz navike uvijek trazi majcinu paznju i potvrdu-govorim za kasnije)...moje iskustvo.
Ovo se cesce desava sa prvim djetetom jer je i jedino..a kasnije kada dodje vise djece silom-prilika vise i ne stizes davati neznam koliko paznje..
ovo je velika istina,pogotovo što su stariji...
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 14:46   #123
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
mozete sve skupa filozofirati koliko god hocete ali dijete od 9 mj nema potrebe za nikakvim nocnim obrokom....niti dojeno niti dijete na adaptiranom mlijeku.....ovo dijete se treba naspavati isto kao i njegova majka ..... da da potrebna mu je cry out metoda....i mislim da je ona jedina djelotvorna u ovom slucaju...ko hoce hoce ...ko nece...neka trpi jos 2 , 3 godine....ja ne bi niti u ludilu
Traženje uzroka promjene ponašanja bebe nije filozofiranje, već odgovorno roditeljstvo.
Pustiti bebu, koja je do jučer normalno funkcionirala i spavala, da plače bez da se potraži uzrok tome plaču je zastrašujuće neodgovorno i na opakoj granici sa zanemarivanjem djeteta.
Dodatno, čak ako plaču i nema vidljivog/otklonjivog uzroka, pustiti bebu da plače je čista okrutnost.
Roditeljstvo je ponekad i trpljenje, a uvijek treba biti stavljanje vlastite guzice na drugo mjesto.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 14:49   #124
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Traženje uzroka promjene ponašanja bebe nije filozofiranje, već odgovorno roditeljstvo.
Pustiti bebu, koja je do jučer normalno funkcionirala i spavala, da plače bez da se potraži uzrok tome plaču je zastrašujuće neodgovorno i na opakoj granici sa zanemarivanjem djeteta.
Dodatno, čak ako plaču i nema vidljivog/otklonjivog uzroka, pustiti bebu da plače je čista okrutnost.
Roditeljstvo je ponekad i trpljenje, a uvijek treba biti stavljanje vlastite guzice na drugo mjesto.
al nije do jučer normalno funkcionirala...takvo stanje već traje pola godine...
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 15:02   #125
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
al nije do jučer normalno funkcionirala...takvo stanje već traje pola godine...
Pogrešno sam pročitala "do prije 3 mjeseca"
No, to i dalje ne mijenja moj odgovor što se tiče puštanja bebe da plače.
Smatram to okrutnim u što god takve metode pakirali i pod kojom god ih izlikama to pokušali savjetovati.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 15:08   #126
Meni je pedijatrica rekla da je uzrok nespavanju i razdražljivosti, strah od odvajanja ili izbijanje zubića ili nešto treče.... Svako dijete je priča za sebe i različito podnosi određene faze koje mu se događaju u svakodnedvnom životu. Svoje dijete svatko treba ponajprije odgajati intuitivno pa tek onda se možda posavjetovati sa "srtručnom" literaturom. Svi znamo da koliiko ima stručnjaka iz neke grane da ima i toliko različitih mišljenja o dijeci i njihovom odgoju. Mojoj prijateljici nije uspjela cry out metoda ni nakon mjesec dana mučnog ostavljanja djeteta po cijele noči da plače do iznemoglosti. Kako bi se vi osječale da plačete a da vas nitko od vaših najmilijih ne utješi, ja baš ne bih voljela takvu obitelj bar dok nisam u mogučnosti da im kažem što me muči? Boli li me nešto? Ili mi treba samo malo nježnosti?
__________________
Život ne mora biti savršen da bi bio predivan.
bubi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 15:17   #127
Quote:
bubi13 kaže: Pogledaj post
Meni je pedijatrica rekla da je uzrok nespavanju i razdražljivosti, strah od odvajanja ili izbijanje zubića ili nešto treče.... Svako dijete je priča za sebe i različito podnosi određene faze koje mu se događaju u svakodnedvnom životu. Svoje dijete svatko treba ponajprije odgajati intuitivno pa tek onda se možda posavjetovati sa "srtručnom" literaturom. Svi znamo da koliiko ima stručnjaka iz neke grane da ima i toliko različitih mišljenja o dijeci i njihovom odgoju. Mojoj prijateljici nije uspjela cry out metoda ni nakon mjesec dana mučnog ostavljanja djeteta po cijele noči da plače do iznemoglosti. Kako bi se vi osječale da plačete a da vas nitko od vaših najmilijih ne utješi, ja baš ne bih voljela takvu obitelj bar dok nisam u mogučnosti da im kažem što me muči? Boli li me nešto? Ili mi treba samo malo nježnosti?
Da,istina strah od odvajanja pocinje tamo iza 6 mj,ali djete treba sigurnog roditelja.
Usporedimo to sa odlaskom u vrtic..majka dovodi po ko zna koji put djete u vrtic..djete,place,mama grli svoje dijete,ne pusta ga,majka ima strah da ce dijete plakati i tesko se odvojiti od njega...dijete osjeca strah,osjeca nesigurnost...dijete treba sigurnog roditelja.Ista prica sa malim djetetom.
Ako ga drndas cijeli dan,nosis na rukama...ne-treba reci-dosta-postaviti granice,pomaziti,ali nemogu te ja sine moj drndati cijeli dan.Pa ce se nauciti.Sad koliko rigorozan treba biti..druga je stvar.
Nisam pobornik knjiga koje na surov nacin naucavaju da treba se oglusiti na djeteto plac,jer i to je za mene neka surova krajnost...alli dat mu do znanja,ograniciti da.Provjeris jeli upisano,ukakano,gladno,mokro,das mu paznje..ali cijeli dan na ruke....sebi stetis
__________________
Belive and receive

Zadnje uređivanje leptirica 2 : 01.11.2011. at 15:22.
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 16:00   #128
anita, jesi probala malenu staviti da spava pored tebe? znam da su neki jako protiv toga, i ja sam bila prije nego sam mama postala. al nakon 2mj noćnog ustajaja, nunanja i premorenosti sam popustila i preporodila sam se.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 16:20   #129
Slažem se s boni, dijete od navrsenih 6 mjeseci moze bez ikakvog problema prespavati noć. Bez obzira da li je na ad-u ili na majcinom mlijeku. I nije istina da je lako buditi se 2-3 puta po noći mjesecima (neki i godinama). Stvarno, ako djetetu uvedete red po noći, ono će vam i po danu biti bolje. Isto govorim iz svog iskustva. Bolje da se i vi i vaša djeca naspavate i preko dana kvalitetnije iskoristite vrijeme nego da budete žrtve. Jer se za djecu treba žrtvovati. Da, treba se žrtvovati ali ne na ovaj način.
homer-jrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 17:08   #130
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
anita, jesi probala malenu staviti da spava pored tebe? znam da su neki jako protiv toga, i ja sam bila prije nego sam mama postala. al nakon 2mj noćnog ustajaja, nunanja i premorenosti sam popustila i preporodila sam se.
Slažem se s tobom, možda da pokušaš spavati zajedno s bebom, ja sam isto prva dva mjeseca bila premorena od dojenja po noći i kad sam počela spavati s bebom, zadovoljnije smo bile obadvije sve do 15mjeseci kad sam prestala dojiti, onda se navikla na svoj krevetić i dan danas spava sama u sobi!
Sigurno ju ili muče zubi ili joj je potrebna tvoja blizina naravno u granicama normale.Posavjetuj se s pedijatrom!
__________________
njuškalo: daca5
daca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 17:27   #131
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
mozete sve skupa filozofirati koliko god hocete ali dijete od 9 mj nema potrebe za nikakvim nocnim obrokom....niti dojeno niti dijete na adaptiranom mlijeku.....ovo dijete se treba naspavati isto kao i njegova majka ..... da da potrebna mu je cry out metoda....i mislim da je ona jedina djelotvorna u ovom slucaju...ko hoce hoce ...ko nece...neka trpi jos 2 , 3 godine....ja ne bi niti u ludilu
a kaj ak je zedno? isto nema pravo na sisu? vodu? mlijeko?
nek urla 3 tjedna pa nek dehidrira?
nije ti pali napamet da su ljudi poceli mozda grijati, pa je zrak postao suh, u sobi prevruce, nesto trece? ili nisu, pa mu je hladno.
mozda ga je strah, nesto sanja, ne mislis da ima potrebu da ga netko utjesi?
dijete je vrlo vjerojatno pocelo puzati pa intenzivno otkriva svijet, pa i intenzivno sanja.

najlakse je reci pusti da se dere, prestat ce
vrlo vjerojatno hoce. mozda i zauvijek
ima djece koja umro od dehidracije, hladnoce, pregrijanosti....
tak da prije nego savjetujes tak nes, razmisli dvaput.
kaj ljude kosta potraziti uzrok plakanja
i otkud te nacisticke metode da dijete nema sto traziti jesti po noci?
nedobog da mu se pisa po noci ili da ima ijednu drugu potrebu, jel tak
najbitnije je da nauci spavati
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 17:46   #132
Nosorog, problem traje već 6 mjeseci, a ne 10 dana. Pročitaj malo koje si sve gluposti napisala
homer-jrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 18:01   #133
Quote:
homer-jrt kaže: Pogledaj post
Nosorog, problem traje već 6 mjeseci, a ne 10 dana. Pročitaj malo koje si sve gluposti napisala
ako je tebi glupost upozoriti druge da se dijete ne smije zanemariti niti da se ne smije savjetovati roditelje kako da zanemaruju dijete (sto je boni napravila), onda ti nemam sto reci.
i ja nigdje nisam napisala niti da problem traje 10 dana niti 6mj, nego opcenito sto se ne smije savjetovati za njegu, tj nebrigu djeteta.
jako mi je zao ako taj dio ne mozes shvatiti
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 18:09   #134
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ako je tebi glupost upozoriti druge da se dijete ne smije zanemariti niti da se ne smije savjetovati roditelje kako da zanemaruju dijete (sto je boni napravila), onda ti nemam sto reci.
i ja nigdje nisam napisala niti da problem traje 10 dana niti 6mj, nego opcenito sto se ne smije savjetovati za njegu, tj nebrigu djeteta.
jako mi je zao ako taj dio ne mozes shvatiti
Ma o kakvoj ti nebrizi o djetetu buncas. I kakve to smrti usljed dehidracije spominjes. Jel znas nekog imenom i prezimenom da mu je dinete nakon sto mu roditelji nisu dali vode usred noci (a po danu je dojeno) umrlo od dehidracije???
Pa normalno da će svaki normalni roditelj prije spavanja dati djetetu jest i pit. I ako se djete povremeno noću probudi normalno da ga neću ignorirat, ali ako se dijete budi nekoliko puta na noć svaku noć onda se dolazi do zaključka da djete zafrkava, da mu nije ništa i treba ga pokušat ignorirat par noći dok samo ne sluzi da moze spavati noć u komadu.
homer-jrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 19:08   #135
Quote:
homer-jrt kaže: Pogledaj post
Ma o kakvoj ti nebrizi o djetetu buncas. I kakve to smrti usljed dehidracije spominjes. Jel znas nekog imenom i prezimenom da mu je dinete nakon sto mu roditelji nisu dali vode usred noci (a po danu je dojeno) umrlo od dehidracije???
Pa normalno da će svaki normalni roditelj prije spavanja dati djetetu jest i pit. I ako se djete povremeno noću probudi normalno da ga neću ignorirat, ali ako se dijete budi nekoliko puta na noć svaku noć onda se dolazi do zaključka da djete zafrkava, da mu nije ništa i treba ga pokušat ignorirat par noći dok samo ne sluzi da moze spavati noć u komadu.
a na temelju cega se zakljuci da dijete zafrkava?


inace, zena je otvorila jednu temu, ima jedan post, tak da ja iskreno ne shvacam temu ozbiljno
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 19:12   #136
Cure pročitajte ponovo šta je u pitanju, nije problem samo po noći već i po danu, ja ipak mislim da su u pitanju zubi, moju su počeli mučiti već sa 4 mjeseca a prvi je izbio tek sa 9 mjeseci!
__________________
njuškalo: daca5
daca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 19:26   #137
Quote:
daca2 kaže: Pogledaj post
Cure pročitajte ponovo šta je u pitanju, nije problem samo po noći već i po danu, ja ipak mislim da su u pitanju zubi, moju su počeli mučiti već sa 4 mjeseca a prvi je izbio tek sa 9 mjeseci!
meni je ista tesko zakljucivati jer se radi o jednom jedinom postu novog forumasa.

al svakako, niti jedan plac bebe nije za ignorirat
i ovakvi savjeti, pogotovo na nevidjeno i bez dodatnih informacija, su vrlo neodgovorni od davaoca
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 19:31   #138
Quote:
anita10 kaže: Pogledaj post
Help! Moja sad već 9 mj. stara prekrasna djevojčica je jako razdražljiva i plačljiva po danu i jako slabo spava po noći.
Pokušat ću ukratko objasniti.
Do 3 mj sve je bilo super ,dnevna rutina, spavanje oko20.00 h, jednom do dvaput buđenje po noći radi dojenja i buđenje oko 8.00.Nakon toga sve kreće nizbrdo. Počinje se buditi po noći,te postaje razdražljiva i plačljiva po danu iako ništa od rutine nisam znatno mjenjala.Sve to traje do danas i više nemam snage ni strpljenja.Nakon što zaspe oko 20.00 prvi put se budi i plače nakon pola sata i tako nastavlja sve do ponoći kada je nahranim pa spava u komadu oko 3 ssta i onda opet buđenje svako pola sata do jutra. po danu spava dva puta po otprilike 45 min s tim da se barem jednom u tom periodu zaplače.
Po danu je igračke ne interesiraju dulje od 5 min , neće puzati dulje od 5 min, neće sjediti dulje od 5 min.....Najviše je nosim jer tad najdulje šuti.
Mazim je ,tješim nosim , zabavljam ... ništa ne pomaže.....
Moooolim pomoć!!!!!
sa 4-4,5-5 mj počinje sleep regression kada se bitno mijenjaju navike bebe. mijenja joj se vrsta sna, način na koji spava, sanja, budi se i zatim opet zaspiva..

možda je vas taj sleep regression stigao ranije..
i moja je do 4-5 mj spavala u komadu, a onda je počelo buđenje..

što se tiče noćnog buđenja- tu je ostala cica. i onda i sada kada ima 15 mj. ja nisam tip od puštanja da djeca plaču.. uvjerena sam da plaču zbog nekog njima važnog razloga (koliko god se nama činio trivijalnim) i to treba riješiti i pomoći im.. tako da za noćno spavanje nemam rješeja.
moja cura spava s nama, ako u snu zakmeči, ja u polusnu uvalim cicu i idemo dalje sa spavanjem..

što se tiče dnevnog spavanja- također negdje u to vrijeme je počela spavati cca pola sata na dan. duuugo mi je trebalo da skužim da joj to nije dovoljno i da to treba produžiti.. zato sam svaki dan bila kraj nje dok je spavala i kad bi se ona nakon famoznih pol sata probudila (točno u minutu!!)-kad bi vidjela mene-nastavila bi spavati..
tako sam radila par tjedana.
nakon toga se ona već navikla na duže spavanje i nije bilo potrebe da ležim kraj nje.. spavala je 2 puta dnevno po sat i pol. sad jednom-sat i pol-dva-tri, kako kad..

uglavnom, moje mišljenje je da vas je zeznuo sleep regression...

što se tiče noći-ti sama odluči što ćeš napraviti, ja još uvijek nisam ništa jer mi ne smeta toliko njeno buđenje, a po danu probaj ovako kako sam ti opisala
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 19:54   #139
moj se po noći javi 2-3 puta...žedan nije, gladan nije... i što god vi rekli, djete od 9 mjeseci svoje potrebe što se tiće hrane i pića može namiriti po danu...noć je za spavanje... nitko ne kaže da se treba ostavit da plaće do iznemoglosti, treba znat da si tu, pomazit ga i poleć ponovo... vi sve govorite kao da se djete budi zadnje tri noći a ne unazad pola godine tako...to nije zdravo ni za mamu ni za bebu...
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 20:10   #140
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Da,istina strah od odvajanja pocinje tamo iza 6 mj,ali djete treba sigurnog roditelja.
Usporedimo to sa odlaskom u vrtic..majka dovodi po ko zna koji put djete u vrtic..djete,place,mama grli svoje dijete,ne pusta ga,majka ima strah da ce dijete plakati i tesko se odvojiti od njega...dijete osjeca strah,osjeca nesigurnost...dijete treba sigurnog roditelja.Ista prica sa malim djetetom.
Ako ga drndas cijeli dan,nosis na rukama...ne-treba reci-dosta-postaviti granice,pomaziti,ali nemogu te ja sine moj drndati cijeli dan.Pa ce se nauciti.Sad koliko rigorozan treba biti..druga je stvar.
Nisam pobornik knjiga koje na surov nacin naucavaju da treba se oglusiti na djeteto plac,jer i to je za mene neka surova krajnost...alli dat mu do znanja,ograniciti da.Provjeris jeli upisano,ukakano,gladno,mokro,das mu paznje..ali cijeli dan na ruke....sebi stetis
Nisam mislila da dijete treba stalno držati na rukama niti sam to učila svoju curku, od kada je bila mala beba učila sam je da bude sama sa igračkama pa sam bez problema mogla napraviti ručak, dok se je ona zabavljala.
__________________
Život ne mora biti savršen da bi bio predivan.
bubi13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.