Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2009., 11:05   #101
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
kak se onda gledaju odredjena razdoblja u godini, valjda ne opet samo solar?
mozda planete? npr merkur neko rano razdbolje, saturn staro... znam da je meni doktor kineske med rekel gledajuci natal, da sam do 6te(?) bil jako hiperaktivan, pa do 22 imal velike organizacijske sposobnosti, onda od 42 god da budem kao osoba stasal.. tak neš..
Ma kakav solar...živor individue se odvija unutar ciklusa vanjskih planeta.

Dakle, svaka natalna karta je jedinstvena, svaka osoba ima svoj vlastiti i jedinstveni potencijal sadržan u natalnoj karti. Te kao što napisah svaka vanjska planeta ima sebi svojstven princip i ciklus unutar kojeg izaziva promjenu u skladu s svojom prirodom - vanjske planete svojim "pritiskom" na unutarnje pokreću osobne promjene unutar svakog pojedinca.

Npr. tranzit Saturna zatvara prvi kvadrat sa svojim natalnim položajem otprilike oko sedme godine čime obilježava završetak bezbrižnog djetinjstva, obilježava početak učenja i obaveza, početak školskog doba. Za otprilike četrnaest godina Saturn dolazi u opoziciju sa natalnim položajem čime obilježava početak puberteta i ulazak u zreliju fazu života. Oko dvadestprve godine završava jedno razdoblje učenja, te nakon toga slijedi nova faza Saturnova ciklusa - tkz. Saturnov povratak. To je vrijeme kada Saturn prvi put zatvara ciklus i dolazi u svoju natalnu poziciju otprilike oko 29. godine. Za vrijeme tog razdoblja individua obično odrasta i postaje zrelija u jednom cjelovitijem smislu (htjela to ili ne) jer na jednom konkretnom nivou postaje svjesna izbora koje je napravila ranije. Ali i ciljeva koje si je postavila. Energija koja je ranije bila konfuzna i razbacana u vrijeme Saturnova povratka postaje koncentrirana, usmjerena i ustaljuje se u nekom obliku forme. Ona tada postaje dio njegova realna životna iskustva, a kako će osoba doživjeti Saturnov povratak ovisi prije svega o tome kako je živjela proteklih 29. godina.


Na sličan način djeluje i Uran jer on isto ima svoj cjeloviti ciklus od otprilike 84. godine unutar kojeg radi sekstil, kvadrat i trigon, a opoziciju oko 42. godine (boravi otprilike sedam godina u jednom znaku). Uran zbog svog naglog i nepredviđenog djelovanja često individuu kroz neki vid prepreke i traume suočava s novim iskustvom jer je njegova priroda takva da razbija i slama okoštale i dotrajale modele čime izaziva promjene koje su nužne za pojedinčev rast.

Općenito se tranziti Saturna i Plutona doživljavaju kao vrijeme žetve, dok se tranziti Jupitera i Urana doživljavaju kao periodi sjetve u smislu da nam se otkrivaju potencijali za buduće razvoje i napredke.

Dakle, svaka osobna natalna karta se treba promatrati individualno i unutar ciklusa vanjskih planeta koje obrazovanjem aspekata odrađuju jedan dio svog vlastitog cikusa i time jednoj osobnosti (planeti) daju svoj vlastiti pečat. Na taj način se natalna karta kreće u vremenu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 12:18   #102
zanima me odnos dviju osoba u astroloskom aspektu, slaganje dvaju znakova, podatke ne bih iznosila javno pa kome se obratiti na pp?!
mystic's dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 22:46   #103
Koji su podaci potrebni astrologu da bi odredio koji sam znak, kakve su moje osobine i sl...


Hvala...
skept1k is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 23:07   #104
Mjesto rođenja.
Datum, sat i minuta rođenja.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 13:53   #105
Nisam našla topic o 7 kući kao takvoj, pa pitanje postavljam ovdje.

Ozbiljno sumnjam u točno vrijeme svog rođenja, pa pokušavam reatificirati natalnu kartu.

5 minuta prije-kasnije mijenja mi podznak (Bik ili Bliz), utječe na položaj Sunca (12 k ili 1 k), Jupitera, Neptuna, DSC, Mjeseca...divota

Moje se pitanje odnosi na Plutona kao vladara 7 kuće odnosno Jupitera kao vladara 7 kuće...Da vidim mogu li na taj način nešto konkretnije odgonetnuti...
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 17:11   #106
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
Nisam našla topic o 7 kući kao takvoj, pa pitanje postavljam ovdje.

Ozbiljno sumnjam u točno vrijeme svog rođenja, pa pokušavam reatificirati natalnu kartu.

5 minuta prije-kasnije mijenja mi podznak (Bik ili Bliz), utječe na položaj Sunca (12 k ili 1 k), Jupitera, Neptuna, DSC, Mjeseca...divota

Moje se pitanje odnosi na Plutona kao vladara 7 kuće odnosno Jupitera kao vladara 7 kuće...Da vidim mogu li na taj način nešto konkretnije odgonetnuti...
Rektificirati, ne reatificirati. Prije ćeš doći do zaključka preko Asc nego preko vl. 7. Pogledaj vladare. Ako si Asc Bik vladar je Venera, gdje se nalazi u kom znaku i kući, a za Asc Blizanci pogledaj isto za Merkura. Tamo gdje nam je vladar Asc otišao, to je generalno jedno od najvažnijih područja naših života...
S druge strane pogdledaj ukoliko imaš neku planetu u 12.k. i njezino progresivno kretanje prema Asc. AKo imaš tu planetu u kojoj godini života je sjela na Asc i šta je bilo....Općenito možeš posmatrati progresiju bilo koje planete prema Asc i važan događaj. Ukoliko je događaj izostao Asc može biti pogrešan....
Postoji jedna fora koja nije baš nešto dokazana ili utemeljena kad je u pitanju rektifikacija, al nekad se pokaže ispravnom. Kad se ujutro ustaneš, šta je prvo što napraviš u prvih recimo 15-tak min nakon buđenja...Jedan tipični Bik podznak se teško budi, odgađa ustajanje, hrana mu je prvo na pameti, kava itd Podznak Blizanci je živahan znak, pa se brzo budi, ustaje, pali radio, TV, čita novine, komunicira s ukućanima....pokretljiv je....Bik s druge strane iz kreveta na kauč.....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 12:06   #107
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Rektificirati, ne reatificirati.
Hvala službenom ASc mi je na 28 i kusus Bika, znači par minuta kasnije i eto Blizanca na ASC, što bi značilo da je vladar Mer u 12 k u Biku, u 12 k imam i Su na 27 st (ako sam rođena koju min ranije tada je Su u 1 k), Mars i Veneru, no pokušat ću sa progresivnim kretnjama svih tih planeta, bit će posla...

A što se buđenja tiče upravo je u tome "kvaka" - imam oboje, i Bika i Blizanca

Volim se i potezati po krevetu, ali i odmah palim radio, smišljam gdje bi išla (ako se radi o slobodnom danu), nekad izletim iz kreveta ko metak

Obzirom na jako izraženog Bika (4 planeta), čini mi se nevjerojatnom da mi je Asc u Blizancima, ali mi jednostavno ne štima horoskop sa stvarnošću naročito ta 12 kuća, eto, da je mogu shvatiti, al nikako...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=vuefilewkNH2j-u1085688576;lang=e;gm=a1;btyp=2;mth=gw;sday=27;smo n=9;syr=2009;hsy=-1;zod=;orbp=;rs=0;ast=&nhor=1&nho2=4
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 12:21   #108
So u 12 donosi jednu dozu nesigurnosti osobe, naročito u mladosti, za razliku od So u 1...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:04   #109
zanima me sto predstavlja kvadrat 1 i 6 kuće
ako je dispozitor dobar?
pročitah bolesti,ili nemogućnost stalnog zaposlenja.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:46   #110
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
So u 12 donosi jednu dozu nesigurnosti osobe, naročito u mladosti, za razliku od So u 1...
onda je ipak u 12 k
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 22:11   #111
kako staviti natalnu kartu sa astro.com, kopirala je u my documents, ali ne znam kako prebaciti na forum?
tajeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 22:37   #112
Quote:
tajeovo kaže: Pogledaj post
kako staviti natalnu kartu sa astro.com, kopirala je u my documents, ali ne znam kako prebaciti na forum?
Evo, imaš ovdje objašnjeno (točka 3.).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 15:58   #113
Evo 1 pitanje.
Može li se iz natalne zaključit koliko je netko pametan, inteligentan ili glup, neinteligentan?
Postoje li "glupe" i "pametne" planete, aspekti i slični faktori?

Unaprijed hvala.
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:29   #114
Quote:
š.l.u.s. kaže: Pogledaj post
Evo 1 pitanje.
Može li se iz natalne zaključit koliko je netko pametan, inteligentan ili glup, neinteligentan?
Postoje li "glupe" i "pametne" planete, aspekti i slični faktori?

Unaprijed hvala.
O inteligenciji bi se odista moglo napisati jako puno toga, razmišljala sam preko nekoliko puta da napišem jedan obuhvatniji post na temi "Osobine karaktera u natalnoj karti". No eto još nisam prije svega zato jer inteligencija nije jasno definiran pojam. Također, najveći broj stručnjaka se slaže da je inteligencija potencijal, a ne potpuno razvijena sposobnost.

Pa budući da postoje brojne definicije inteligencije koje i obuhvaćaju posve različite karakteristike u tom smislu nije ju moguće jasno označiti ni astrološki. Ista je stvar s glupošću. Kada definiraš što je glupost onda ćeš moći i astrološki označiti glupost.

Npr. evo nekih definicija inteligencije i svaka od njih podrazumjeva posve različite karakteristike:

Inteligencije je sposobnost učenja iz iskustva.
Inteligencija je sposobnost prilagodbe na nove situacije.
Inteligencija je sposobnost razumijevanja i korištenja apstraktnih pojmova.

Itd....

Pa ću na "Astro Helpu" napisati samo najnajelementarnije vezano uz ovo pitanje.

Inteligencija je mentalna kategorija i u astrološkom smislu je vezana uz element zraka i planetu Merkur. Općenito su označitelji intelektualnih sposobnosti Merkur & os 3. polje-9. polje. U "jake" Merkure vezano uz pitanje umne aktivnosti spada onaj u znaku djevice (jasnoća promišljanja), blizanca (lakoća usvajanja) i vodenjaka (brzina razmišljanja i sposobnost apstraktnog razmišljanja). Skladni aspekti na takav Merkur doprinose mentalnim sposobnostima. Saturn u napetim aspektima na slab Merkur usporava mentalne aktivnosti i stvara poteškoće u razmišljanju i izražavanju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 19:36   #115
Zbunjena sam oko izrade horoskopa.

Da li se osobama koje su rodene za ljetnjeg racunanja vremena oduzima 1 sat od sata rodenja?
Ili to vazi za generacije rodene prije 82-ge,kad Juga jos nije prihvatila ljetnje racunanje vremena?
Konkretno,ako je moj mali roden 5 travnja u 1 sat i 6 minuta 2000-godine,moram li i njemu oduzimati sat rodenja,pa da racunam kao da je roden u ponoc i 6 minuta?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 11:34   #116
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Zbunjena sam oko izrade horoskopa.

Da li se osobama koje su rodene za ljetnjeg racunanja vremena oduzima 1 sat od sata rodenja?
Da, ako radiš ručno, no programi za izradu natalnih karata to "sami" naprave.
Quote:
Ili to vazi za generacije rodene prije 82-ge,kad Juga jos nije prihvatila ljetnje racunanje vremena?
Konkretno,ako je moj mali roden 5 travnja u 1 sat i 6 minuta 2000-godine,moram li i njemu oduzimati sat rodenja,pa da racunam kao da je roden u ponoc i 6 minuta?
Točno rečeno trebaš oduzeti dva sata (ako je npr. rođen u Zagrebu) - jedan zbog ljetnog vremena što napisah gore, a drugi zbog razlike od jednog sata pri pretvorbi vremena u GMT.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 15:34   #117
Hvala!

Pretpostavljam da vise nitko ne radi rucno...

Ciji program cijenis,odnosno gdje mogu online izraditi tocan natalni horoskop?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 17:10   #118
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Hvala!

Pretpostavljam da vise nitko ne radi rucno...

Ciji program cijenis,odnosno gdje mogu online izraditi tocan natalni horoskop?
Da, danas nema više potrebe za ručnim računanjem kada su nam dostupni brži načini.

Pa ima ih dosta online, no kao što možeš vidjeti ovdje najčešće koristimo astro.com.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 18:06   #119
A reci mi,molim te,znam da 4. kuca predstavlja jednog roditelja...
Sto je 4. kuca u zenskom horoskopu,a sto u muskom-otac ili majka?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 19:00   #120
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
A reci mi,molim te,znam da 4. kuca predstavlja jednog roditelja...
4. polje prije svega predstavlja uvjete i "tip energije" koji upijamo kroz rano djetinjstvo i uvjete u kojima odrastamo (u roditeljskom domu).
Quote:
Sto je 4. kuca u zenskom horoskopu,a sto u muskom-otac ili majka?
O tome smo već pisali na temi Roditelji u natalnoj karti, nema posve jednoznačnog pravila. Ovdje sam o tome pisala.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.