Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2009., 18:02   #161
Na Astro.com dobijem drukčiji položaj mjeseca i kuća, nego na drugoj stranici.
Da li je on precizan?

Na drugoj stranici se spominje ljetno računanje vremena

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 04.12.2009. at 19:40. Reason: spajanje postova
ERIKA 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 19:41   #162
Quote:
ERIKA 2 kaže: Pogledaj post
Na Astro.com dobijem drukčiji položaj mjeseca i kuća, nego na drugoj stranici.
Da li je on precizan?

Na drugoj stranici se spominje ljetno računanje vremena
Naravno da jest.

Prouči malo pa stavi konkretno pitanje (ili možeš meni poslati podatke na PM) jer ovako tko zna gdje si fulala.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 01:19   #163
... što je to Polar Ascendant?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 03:02   #164
mozda sam neznalica, ali sto znace zapravo ti odnosi "square", "trine" i slicno?

kako si to mogu objasniti?
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 08:58   #165
Quote:
Kelaesther kaže: Pogledaj post
mozda sam neznalica, ali sto znace zapravo ti odnosi "square", "trine" i slicno?

kako si to mogu objasniti?
Predugačko je da kopiram ovdje pa ču ti staviti link:
http://www.madeinmontenegro.com/vbfo...ead.php?t=2092
Nadam se da ćeš naći ono šta te zanima.

Zadnje uređivanje kaliber : 12.12.2009. at 09:08.
kaliber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 11:24   #166
Quote:
Kelaesther kaže: Pogledaj post
mozda sam neznalica, ali sto znace zapravo ti odnosi "square", "trine" i slicno?

kako si to mogu objasniti?
square, trine i sl - kvadrat, trigon i sl. Označavaju kutne udaljenosti između planeta. Kada se promatra astro karta uz položaj 10 planeta po znakovima koji im daju osobine i položaj u kućama koje usmjeravaju njihovu energiju, posmatraju se i kutne udaljenosti planeta (aspekti) koji govore o njihovom međuodnosu. Nisu svi aspekti jednako važni prilikom tumačenja. Najvažnijim se smatraju tzv. Ptolomejski aspekti:
-konjukcija (0°), opozicija (180°), kvadrat (90°), trigon (120°) i sekstil (60°).

Pa tako npr kad je Sunce square Mjesec, znači da kutna udaljenost između Sunca i Mjeseca iznosi 90°.
Kod aspekta se promatra i dozvoljeni orbis, pa tako aspekt od 90° između dvije planete da bi bio validan može iznositi od 82°30 do 97°30.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:39   #167
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... što je to Polar Ascendant?
PA je jedna od "Osobnih senzitivnih točaka" (Personal Sensitive Points) koju je uveo Michael Munkasey.

Doista nisam osobno izučavala ovu točku, ali sam čitala što je o tome pisao Munkasey i neke primjere. PA predstavlja jednu od senzitivnih točki u natalnoj karti koja je vezana uz sposobnost da se pridobije masa, da se utječe na druge svojim idejama ili općenito načinom razmišljanja (stavom) ali u kontekstu autentičnosti. Tj. točka koja izvrsno dođe trgovcima, političarima (jer su to zanimanja u kojima se rabi uvjerljivost) i općenito zanimanjima u kojima je važno da to što im osoba nudi bude istinski prihvaćeno od mase, a opet da se i onaj "pojedinac" ugodno u tome osjeća. Dakle, radi se o točki koja je vezana uz način prezentacije koji dobro "sjeda masama". Ono...trebalo bi vidjeti gdje je Kerum ima.


Npr. našla na jednom sajtu još ranije primjer John Philip Sousa-e (američkog skladatelja) s primjerom veze PA/Mars. Sousa-e je počeo tako da je pomalo svirao na duhačim instrumentima, te violini ali tek kada je svoju glazbu (Neptun) preformulirao u koračnice i marševe postao je slavan.



Slušni jedan od njegovih najpoznatijih marševa. A evo kako je to verbalizirao jedan njegov orkestaraš:


"Sousa je bio nizak, sitan čovjek. Sitnim i malim glasom je i govorio. Ali kad bi stao na podij, nešto bi se u njemu i oko njega bitno mijenjalo. Nešto potpuno neobjašnjivo i mi smo znali da sviramo s besmrtnicima i da nam nitko nista ne može," riječi su jednoga od glazbenika iz Sousinog orkestra.


Evo i linka o tome kako se PA računa - link.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 15.12.2009. at 09:16.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 22:53   #168
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo i linka o tome kako se PA računa - link.
... moj je na 19 Sco, 06. kuća počinje na 18st, dakle u 06. kući. Kako bi njega objasnila?

Inače, hvala na odgovoru.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 23:04   #169
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... moj je na 19 Sco, 06. kuća počinje na 18st, dakle u 06. kući. Kako bi njega objasnila?

Inače, hvala na odgovoru.
Nema na čemu.

Senzitivne točke su imaginarne točke i kao takve imaju važnost i utječu na ispoljavanje energije "kroz sebe" kada ih neka planeta dodiruje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 17:05   #170
Da li postoji astrološki program, u kojem ja navedem planete u znakovima i stupnjevima, a on mi izlista datum kada će tako biti smještene?
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 11:14   #171
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Da li postoji astrološki program, u kojem ja navedem planete u znakovima i stupnjevima, a on mi izlista datum kada će tako biti smještene?
mislim da ne postoji...al nije neki problem pratit kretanje planeta kroz znakove ukoliko znaš kojom se brzinom svaka od njih kreće kroz znak...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 19:46   #172
Smile

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
mislim da ne postoji...al nije neki problem pratit kretanje planeta kroz znakove ukoliko znaš kojom se brzinom svaka od njih kreće kroz znak...
uh, ma znaš što mi palo na pamet, ja bih izračunala koje bi se godine sve planete posložile u svom znaku(Sunce u lavu, Merkur u blizancima Venera u Biku itd), ili kao u Tomb Raider, sve u istom znaku u konjukciji.... da znam, svašta mi pada na pamet...
A bome sama to računati ručno....
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 21:38   #173
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
uh, ma znaš što mi palo na pamet, ja bih izračunala koje bi se godine sve planete posložile u svom znaku(Sunce u lavu, Merkur u blizancima Venera u Biku itd), ili kao u Tomb Raider, sve u istom znaku u konjukciji.... da znam, svašta mi pada na pamet...
A bome sama to računati ručno....
aha nešto kao 'super horoskop' generator... nisam čula da postoji.
Sunce ako je u Lavu, Venera ne može biti u Biku, s obzirom da je njihova maksimalna kutna udaljenost 48°...
da si olakšaš potragu...ne znam za ostale programe ali na AstroWorld 2001 imaš kalendar/timer preko kojeg možeš lakše pratit kretanje planeta...pretpostavljam da to ima svaki astroprogram ali nisam sigurna....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 22:04   #174
Smile

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
aha nešto kao 'super horoskop' generator... nisam čula da postoji.
Sunce ako je u Lavu, Venera ne može biti u Biku, s obzirom da je njihova maksimalna kutna udaljenost 48°...
da si olakšaš potragu...ne znam za ostale programe ali na AstroWorld 2001 imaš kalendar/timer preko kojeg možeš lakše pratit kretanje planeta...pretpostavljam da to ima svaki astroprogram ali nisam sigurna....
a baš šteta, ja si smislila već u glavi da kad bi se tako posložile planete da bi bio raj na zemlji ili apokalipsa

pogledati ću
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 11:49   #175
Pa u stvari, tehnički možeš imati kombo Sunce u Lavu, Mjesec u Raku, Merkur u Djevici, Venera u Vagi i Mars u Ovnu, s time da bi to trebala biti treća dekada Lava.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 12:32   #176
Quote:
veruschka kaže: Pogledaj post
Pa u stvari, tehnički možeš imati kombo Sunce u Lavu, Mjesec u Raku, Merkur u Djevici, Venera u Vagi i Mars u Ovnu, s time da bi to trebala biti treća dekada Lava.
a tu kombinaciju ćeš možda pronać prateći kretanje Marsa u Ovnu koji je tamo cca svake dvije godine, i tu ljetnom periodu kad je Sunce u Lavu u kolovozu.
1988., Mars u Ovnu, Sunce u Lavu, Mekur u Djevici...ali Venera u Raku i Mjesec u Vagi....
21.8.1941...Mars u Ovnu, Sunce u Lavu, Merkur u Djevici, Venera u Vagi, ali Mjesec u Lavu....

....sretna potraga....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 01:16   #177
odes na astrotheme na multicriteria ukucas to da vidis jel postoji osoba sa takvom kartom i vidis kad je rodjena
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 00:58   #178
... jedno opće pitanje vezano uz planete:
ako su Pl, Ne, Ur vanjske planete na koje ne možemo utjecati, a So, Mo, Me, Ve, Ma one čije energije su nam dostupne u smislu da njima možemo, na osobnom nivou upravljati, koliko možemo utjecati na energiju Ju i Sa kao sponu između osobnih i vanjskih planeta, kada je naš natal u pitanju?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 01:07   #179
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... jedno opće pitanje vezano uz planete:
ako su Pl, Ne, Ur vanjske planete na koje ne možemo utjecati, a So, Mo, Me, Ve, Ma one čije energije su nam dostupne u smislu da njima možemo, na osobnom nivou upravljati, koliko možemo utjecati na energiju Ju i Sa kao sponu između osobnih i vanjskih planeta, kada je naš natal u pitanju?
upravljanje planetama....iznimno kompleksna tema...i zanimljivo je posmatrati sa stanovišta tranzita....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 20:53   #180
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
odes na astrotheme na multicriteria ukucas to da vidis jel postoji osoba sa takvom kartom i vidis kad je rodjena
daj mi molim te link ja to ne mogu pronaći
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.