Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2015., 14:17   #1041
Sad, za taj broj ljudi i neki romantisch ugođaj - Pod Gričkim topom.
Vani na terasi, lijep panoramski pogled na cijeli Zg. Dosta parkića i mjesta za fotkanje.
Hrana im je jako fina.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 14:48   #1042
Smile

Hvala za ideju!!
Pogledala sam malo na netu i stvarno je lijepo!
Karlaxyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 14:52   #1043
ja sam u Zadru bila u restoranu 2 ribara. imaju finu klopu a vidim da je unutra jako lijepo uređeno
http://www.restorani-zadar.hr/restoran-2-ribara
ja sam sjedila vani
to ti je u centru Zadra.

a Foša ti je onako baš baš poskuplja..elitni restoran. pa nezz koliko si htjela izdvojiti novaca za hranu

vjenčanica ti je krasna
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 14:55   #1044
Bila sam u Dva ribara.. ok restorančić, al meni nekako ništa posebno
Karlaxyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 15:14   #1045
Quote:
Karlaxyz kaže: Pogledaj post
Hvala za ideju!!
Pogledala sam malo na netu i stvarno je lijepo!
Nema problema .

I praktičan je, blizu crkvi i staroj vijećnici .

Od ostalih, bila sam na "vrtnom vjenčanju" u Rougemarinu. To je isto bilo jako lijepo
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 01:01   #1046
Quote:
Karlaxyz kaže: Pogledaj post

Zanima me da li imate kakve prijedloge za lijepe restorane u Zg i Zd?
Ako je Zd htjela bih da bude u blizini mora, onako lijepo i romantično.. terasa, svijeće, more, galebovi..
A ako je Zg onda bih voljela da bude isto malo uređeniji restoran..
Na hrani ne mislimo nikako štediti..
E da, vjenčanje bi bilo definitivno u ljeto
Restoran Lido na Jarunu. Lijepa atmosfera, hrana prefina
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 10:29   #1047
Haljina ti je prekrasna. Bas mi se svida, ja slicnu samo u zutoj boji sijem za bratovo vjencanje.

Za dva ribara pohvala za hranu i osoblje koje je uzasno simpa i brzo i usluzno. Ali ambijent za neku takvu proslavu mi i nije neki.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 12:03   #1048
Restač za mini svadbu od 18 ljudi

Bok!
Evo i mene, lagano sam u frci. Sljedeći vikend, na Halloween se ženimo, bit će nas 18, od čega 5ero djece (3.5 -12 jari). Trebam restač za večeru, neformalnu, obiteljsku, laganini, ne tražim 3 slijeda ni neko tipično uređenje. Ženimo se u Vijećnici na Gornjem gradu, htjeli bi svoju ziku na cd-u ili USB-u. Poprilično smo nekonvencionalni, rokerski tipovi, bitna nam je donra ugodna atmosfera, fina klopa koja nije cijenovno za past na dupe. Imat ćemo i 2 starije osobe teškog hoda, večera od nekih 7 - 23 najkasnije.
Najbitnije nam je da možemo svi skupa sjest za stol kao ljudi, podružit se i malo zamezit.
Imate ideju?
Dobila sam par odhebambusa kad su čuli da ne želimo 3 slijeda...
Znam da sam se "rano" sjetila, al imali smo radove po stanu, bolesnog trogodišnjaka i kaos u kući i kad je strka prošla već je bio 22.10
I da, nema pozivnica, điđa miđa, ja u haljini, kožnjaku i čižmama + buketić, dragi sportski sakač, dete nam je ring boj a kod matičara će nam svirat "love song" od AC/DC , i još par rokerskih balada.
Help
__________________
------------------------------------
Stalking is when two people go on a romantic walk together, but only one of them knows about it.
EnRIKone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 21:08   #1049
Za takvu veceru mi se Capuciner Steak&Grill cini kao dobar odabir. Meni je tamo hrana odlicna, ambijent jako ugodan i mislim da bi vam velicina prostora na katu odgovarala.. Samo ne znam da li su vam stepenice do kata problem..
Bumblebee7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 20:00   #1050
Quote:
Bumblebee7 kaže: Pogledaj post
Za takvu veceru mi se Capuciner Steak&Grill cini kao dobar odabir. Meni je tamo hrana odlicna, ambijent jako ugodan i mislim da bi vam velicina prostora na katu odgovarala.. Samo ne znam da li su vam stepenice do kata problem..
Tenks!!!
Sutra bi trebala do centra pa ću škicnut.. Ak može teta na treći kat pjehe valjda bu mogla i tih par stepki .
__________________
------------------------------------
Stalking is when two people go on a romantic walk together, but only one of them knows about it.
EnRIKone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 17:21   #1051
Question Svadba 35 ljudi DJ Da/Ne?

Pozdrav,
imao bi malu svadbu na Hvaru u manjem mjestu. I sada me muci DJ.
Da ili ne. Da li neki mali bend pa neki custom CD napraviti.
Ima netko iskustva?
__________________
Jag älskar att dricka festis - Cactus lime
Festis-swe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 22:44   #1052
Izbor izmedju benda i DJ-a je po mojem misljenju DJ. A izmedju CD-a i DJ-a definitivno DJ
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 00:29   #1053
Mi smo imali tako 30-ak ljudi, DJ-a i bilo je odlično
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 11:05   #1054
Evo i mene na ovoj temi
Inace ne volim pireve, niti ista vezano uz njih,ali smo se morali odluciti za malo slavlje s najblizom rodbinom. Bit ce nas niti 80.
Sto se tice lokacije,nemam se bas puno ni misliti,no zanima me vase misljenje u vezi vecere.
Moja zelja bi bila, da vecera bude u jednom tonu,od pocetka do kraja, ko npr krstenje, mozda da se prije glavnog jela ubaci malo glazbe, i onda nastavak vecere, i nakon toga, opet malo glazbe i to je to.
m.milat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 11:16   #1055
Ne znam da li baš 80 spada u malo.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 07:54   #1056
bogumi
ja sam imala isto takav broj pa nisam mislila da je jako malo

pa zašto e bi tako napravila, radiš kako želiš
ti bi zapravo malo večeru bez onih kerefeka prije?
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 14:41   #1057
bok curke
tražim da mi neko raščisti okice


daklem, moja familija i familija mog dragog neidu skupa, ali ni sekunde
pokušali smo napraviti nekakvo organizirano druženje koje je završilo maltene kopanjem očiju na obje strane i generalno količina stresa koja se razvila oko tog ručka je bila ubibože i strah me uopće zamisliti koliko živaca i novaca bi trebali potrošiti da ih sve smjestimo na jedno mjesto i da provedu dan ili nedobog dva na kupu (jer smo sa različitih krajeva 'rvacke, upoznali se na studiranju i te šeme blabla )

a pošto se planiramo ozakoniti ne bi nikoga od njih zapravo hteli zvati ali ja sam jedina cura u familiji (samo brat i bratići na sve strane ) a on ostao zadnji od svojih ''bratića'' i podmlatka familije svi očekuju da to bude ''opŠtenarodno veselje''

tralalala znate kak to izgleda i da su starci nemogući i da bi svi svadbu od osamnajsthiljada svih ikad igde....


moj plan je da se on i ja 'potpišemo' kod matičara sa kumovima i sa par prijatelja (znači mi plus 5-6 ljudi max) i da onda prvi vikend bude fešta sa jednom stranom familije, a vikend nakon toga sa drugom stranom familije-da izbjegnemo durenje, da izbjegnemo stres oko toga ''u kom gradu se ženimo/kaj ako se mojs tari napije/kaj ako se moj brat pomlati sa nekim/kaj ako svekrva napravi dramu/kaj ako moja majka zapizdi za neku glupost/kaj ako se neko zagubi na putu/''a zakaj niste vi dolazili kod nas?''/a zaka nemremo mi birati muziku/a zakaj niste zvali suseda anđelka iz babine grede/ i ine razne pizdarije

a te fešte kod jedne strane familije odnosno druge strane da budu u stilu-zovite si koga hoćete, to je vaša fešta, vi si ju organizirajte ako vam je TOLKO stalo da vas cijelo selo vidi da ste radili dernek za svoju 'djecu', mi se budemo samo pojavili da vas ispoštujemo(ako BAŠ inzistirate i pokupili poklone, kaj je tu je ) ali nas se ne tiće-peremo ruke od toga i kad nam dopizdite zbrisali budemo!





mislite da bi mogel upaliti plan?
ili riskiram treći svijetski rat i napad marsovaca?
dragi je fasciniran ''mojom idejom''-zbog tih dilema ''koga zvati i jel se uopće isplati ženiti/raditi dernek'' se mi zapravo i mućimo oko određivanja samog datuma
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 15:21   #1058
Quote:
zuba-tac kaže: Pogledaj post
bok curke
..

moj plan je da se on i ja 'potpišemo' kod matičara sa kumovima i sa par prijatelja (znači mi plus 5-6 ljudi max) i da onda prvi vikend bude fešta sa jednom stranom familije, a vikend nakon toga sa drugom stranom familije
..
Vidin da smo u relativno slicnoj situaciji i sa slicnin planovima

Moj dragi je jedinac, ja san jedino zensko dite. dvi totalno razlicite strane Hrvatske, a nas dvoje na faxu u trecen gradu.

Nas plan je iduci: ja i on, par bliskih prijatelja sta su prisutni u gradu i kumovi (maximalno ukljucujuci i nas - 10 ljudi) konacno ozakonimo vezu i napravimo malo slavlje dakle, vecera/izlazak ili ostanak u nasen stanu uz hranu i alkohol.

Nakon toga, jedan vikend put pod noge u njegovih. Večera s njegovon familijon i prijateljima, mini slavlje.
Isto to iduci vikend, s mojima na drugon kraju.

Mi smo svatili 1. da dernek ne zelimo 2. da dernek ne mozemo ni organizirat kako ocemo (zbog starijih u familiji koji ionako nebi dolazili zbog narusenog zdravlja/starosti) 3. da dernek ne mozemo ni platit bez kredita s obziron da ti ljudi tribaju negdi i odspavat.

Samo cemo na vjencanju imat fotografa koji ce udrit par slika, razvit i to cemo ka uspomenu/poklon dat njegovima i mojima.

manje stresa nama, manje stresa njima, manje stresa nasin bankovnin racunima
__________________
.. rekli su joj da šuti.. pogledala ih je .. i zavrištala ..
Rafee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 15:39   #1059
Quote:
zuba-tac kaže: Pogledaj post
bok curke
tražim da mi neko raščisti okice

moj plan je da se on i ja 'potpišemo' kod matičara sa kumovima i sa par prijatelja (znači mi plus 5-6 ljudi max) i da onda prvi vikend bude fešta sa jednom stranom familije, a vikend nakon toga sa drugom stranom familije-da izbjegnemo durenje, da izbjegnemo stres oko toga ''u kom gradu se ženimo/kaj ako se mojs tari napije/kaj ako se moj brat pomlati sa nekim/kaj ako svekrva napravi dramu/kaj ako moja majka zapizdi za neku glupost/kaj ako se neko zagubi na putu/''a zakaj niste vi dolazili kod nas?''/a zaka nemremo mi birati muziku/a zakaj niste zvali suseda anđelka iz babine grede/ i ine razne pizdarije


mislite da bi mogel upaliti plan?
ili riskiram treći svijetski rat i napad marsovaca?
dragi je fasciniran ''mojom idejom''-zbog tih dilema ''koga zvati i jel se uopće isplati ženiti/raditi dernek'' se mi zapravo i mućimo oko određivanja samog datuma
Nisam curka al ću svejedno komentirat

Koliko god se roditelji ne podnose vi ste ipak njihova djeca i imaju osjećaje pa bi se mogli naljutit ako ih ne zovete na sam obred vjenčanja (koji kod matičara ne traje niti 7 minuta). Poslije bi vam možda moglo biti i žao što ih niste zvali.

Ako nipošto ne želite da budu prisutni na vjenčanju možda vam je najbolje otići negdje u inozemstvo i tamo odraditi vjenčanje u društvu s kumovima.
Nađite neko lijepo mjesto koje vama nešto znači pa je manja vjerojatno da će se naljutiti. Ne moraju to biti Sejšeli, Maldivi i sl. možete otići u Toskanu, negdje u neki dvorac u Austriji i sl.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 16:23   #1060
Quote:
Rafee kaže: Pogledaj post
Vidin da smo u relativno slicnoj situaciji i sa slicnin planovima
manje stresa nama, manje stresa njima, manje stresa nasin bankovnin racunima
tak smo nekak i mi kalkulirali da bi bilo 'emotivno jeftinije'
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Nisam curka al ću svejedno komentirat

Koliko god se roditelji ne podnose vi ste ipak njihova djeca i imaju osjećaje pa bi se mogli naljutit ako ih ne zovete na sam obred vjenčanja (koji kod matičara ne traje niti 7 minuta). Poslije bi vam možda moglo biti i žao što ih niste zvali.

Ako nipošto ne želite da budu prisutni na vjenčanju možda vam je najbolje otići negdje u inozemstvo i tamo odraditi vjenčanje u društvu s kumovima.
Nađite neko lijepo mjesto koje vama nešto znači pa je manja vjerojatno da će se naljutiti. Ne moraju to biti Sejšeli, Maldivi i sl. možete otići u Toskanu, negdje u neki dvorac u Austriji i sl.

thing is-mi JESMO u inozemstvu
da živimo u HR vjerojatno bi bili negdje na 'pola puta' između dva grada kaj bi značilo da bi i na pola puta organizirali sve-ovak bi u svakom slučaju morali kod jednih od roditelja spavati...a sad zamisli da sa svak strane skupimo 'najužu familiju' i automatski ti je brojka oko 30-40 ljudi sa svake strane+prijatelji...i kud da ih stavimo?
bezveze je zvati ljude i reći im 'čujte mi bi da dođete u svadbu al si platite gdi budete noćili to nije naš problem' ili još gluplje-da mi sve to financiramo. radimo oboje ali kolko bi nas koštala ta svadba?

čak i da 'iznajmimo' prostor samo za roditelje i braću nemreš NE zvati dede i bake, pa tete stričeve, bratiće etc. pogotovo jer i nejgovi žive svi nekak 'na kupu' a i moji, maltene kuća do kuće ili na 10 minuta udaljenosti
kak pozvati ove sa doljnjeg kata, a ove sa gornjeg ne?

plus, ima ljudi u njegovoj familiji koje ja ne bi zvala ali ''nije red'' da ih ne zovem i realno jedna osoba više ili manje mi ne igraju veliku ulogu (financijski), isto ko što ima ljudi u mojoj familiji koje on ne bi htio na svadbi ali opet bi ja ili mojis tarci inzistirali da ih se zove zato jer...eto...jer je 'red'



tak da sam razmišljala-ako pustimo starce (svako svoje) da pozovu sve ljude koje misle da je ''red pozvati'' (a tu bude svkoa skupil brojku od 100tinjak valjda i kad im velimo da je to NJIHOVA fešta jer MI ne bi hteli tak proslaviti naše 'ozakonjivanje' nek vide kolko ej to financijski isplativo i ako i dalje inzistiraju-neka ih

zakaj da mi kvarimo nama jedan od bitnijih dana i slavlja u životu sa tih par ljudi na kojima bi se inzistiralo (na mojoj ili njegovoj strani familije?

mislim da je tak više fer


nit se dure moji da nismo pozvali sve rođake i da nismo ispoštovali neke tradicije, nit se mogu duriti njegovi da nismo to napravili po njihovom.
a kad nam dođu do kraja živaca-hop u auto/hotel i svis retni i zadovoljni.



(a ako njegov stari popije možemog a strpati na spavanje da ne radi pizdarije. isto vrijedi i za mojega, a izbjegnemo njihov međusobni konflikt i tučnjavu koja nije nemoguća. plus, njegov buraz se ne može uvaljivati drugim ženama osim svojoj jer su mu sve rodbina )




P.S-naravno da bi mi moglo biti mrvu žao, ali ta jedna fešta je nama samo 'službena' stvar-dovoljno smo dugo u vezi i dovoljno dugo živimo zajedno da to nebude puno promijenilo na stvari. ionak doživljavam vjenjčanje ko nešto pro forme, ne volim plesati (niti moj dragi) i nisam luda za kičem i vjenjčanicama

da su starci normalni (ie-da ih možemo staviti na par sati u isti prostor bez da jedni drugima jebu mater :tugi: ) bi napravili ručak samo za njih i kumove...ali kaj kad neide
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.