Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2011., 00:40   #141
V Zeland:

Odrecite se želje za postizanjem cilja.
Djelujte smireno poput samuraja koji živi kao da je već umro.
Unaprijed se pomirite s porazom.
Odbacite nadu, ona je sudbina i spas slabima.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 04:53   #142
The menu is simply "sit" as they say at the right time ... I (see) the bad habit of much to worry about almost everything (especially labor), they all too much to bite if you do something well, in case of loss, etc.. As it seems to me - if I rifle voltage constant cooperation in the preparation of all time highs, I have everything under control and everything will be perfect ... If you are constantly in trouble, I try, you will be rewarded with what you already do .. especially as the man who opened my mind and see what all the cooks in it - and prescription drugs

Now (when I remember is when I can not stand a moment) I try to let go, I think training is needed to really loooong discounts in his madness.
DM613 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 09:20   #143
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
V Zeland:

Odrecite se želje za postizanjem cilja.
Djelujte smireno poput samuraja koji živi kao da je već umro.
Unaprijed se pomirite s porazom.
Odbacite nadu, ona je sudbina i spas slabima.
buddhin osmijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 09:20   #144
Quote:
DM613 kaže: Pogledaj post
The menu is simply "sit" as they say at the right time ... I (see) the bad habit of much to worry about almost everything (especially labor), they all too much to bite if you do something well, in case of loss, etc.. As it seems to me - if I rifle voltage constant cooperation in the preparation of all time highs, I have everything under control and everything will be perfect ... If you are constantly in trouble, I try, you will be rewarded with what you already do .. especially as the man who opened my mind and see what all the cooks in it - and prescription drugs

Now (when I remember is when I can not stand a moment) I try to let go, I think training is needed to really loooong discounts in his madness.
wtf?
buddhin osmijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 08:56   #145
V Zeland

Budite kao na izložbi slika, ako vam sa koja prostorija ne sviđa, otiđite u drugu. (Prostranstvo varijanti, dakle sami biramo svoju sudbinu, ne dajte da vam sudbinu kroje drugi; Televizija, vijesti, nastavnici, političari, vidovnjaci...)

Ja ne želim, ja se na nadam, JA IMAM NAMJERU !
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 10:54   #146
slike s izložbe

ko zna s kim će ovi dečki svirat.......možda V. Zeland
__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 16:23   #147
iz knjige Transurfing 2, Šum jutarnjig zvijezda:

Ovaj život nemate da biste nekome služili, nego da biste realizirali svoju osobnost.

Češće obraćajte pozornost na stanje dušene ugode.

Postavite sebe na prvo mjesto.

Sveti Gral se nalazi u Vama.

Ničemu nemojte pridavati suvišno značenje.

Vaše je duša na ovaj svijet došla uživati.

Ne plašite se rušiti stereotipe klatna.

Dopustitie si znati da ste dostojni svega najbojega u životu.

Sposobni ste za sve, samo vam to nitko nije rekao.

Ne žurite, sve ćete postići u svoje vrijeme.

Potrebno je koračati (prema cilju). Ne ostvaruju se želje, nego namjere.

Svjesnost nije kontrola, nego promatraje.

Izvanjsku namjeru budi jedinstvo duše i razuma.

Puno je učinkovitije jednom osjetiti, nego tisuću puta ponavljeti (afirmacije).

Vaša duša nije došla na ovaj svijet da bi patila.

Vaša duša nije ništa lošija od drugih.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 22:33   #148
V.Z. Proširuje kanal.
Rečeno je da je Rusija"ruska Regija" Tvrdi Orah.
Pozdrav od Senjske Ruke!!!!
sinhronizirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 09:39   #149
?? koji kanal?? ruska regija tvrd orah?? o čemu ti to?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 11:37   #150
Quote:
sinhronizirani kaže: Pogledaj post
V.Z. Proširuje kanal.
Rečeno je da je Rusija"ruska Regija" Tvrdi Orah.
Pozdrav od Senjske Ruke!!!!
ko zna Zna......ko nezna.......spoznat će



pa pratite malo što se događa oko vas.....zar stvarno i unatoč svemu smo do te mjere zaslijepljeni?
__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 13:17   #151
djeluješ mi jaklo mistično i zagonetno pa na žalost i odbojno
dok V. Z: kaže u Transurfingu nema nikakve tajne i mistike
treba se jedino vratit k sebi !!
stoga ako ti nešto znaš što mi ostali ne znamo podjeli to sa nama. da nebumo više zaslijepljeni.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 13:27   #152
Quote:
modro-zeleni kaže: Pogledaj post


pa pratite malo što se događa oko vas.....

V.Z. "...čim vas netko počine učiti čemu trebate težiti, odnah zaustavite tu grubu provalu u vašu dušu...."
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 14:09   #153
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
V.Z. "...čim vas netko počine učiti čemu trebate težiti, odnah zaustavite tu grubu provalu u vašu dušu...."
......ti se drži ko pijan plota pa da vidimo dokle......


već sam stavljao ove linkove..... beba
i
kauboj

pa se proširujte


Sretno
__________________
Živ si
Ako Znaš
Zbog čega Živiš
modro-zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:15   #154
eto, živio, hik !
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 15:29   #155
proširujemo, i znam za bebamu2 već ma, žena je fantstična svaka joj čast, Liep pozdrav
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 17:46   #156
Antik, ja isto čitam Zelanda u kombinaciji sa forumom http://www.abovetopsecret.com/forum/thread . Tamo ima rasprava o nedostacima knjige "tajna" i začetnik foruma je izvjesni Skyfloating, koji isto ima izvrsne citate, slične Zelandu.
Par puta mi je uspjelo na nevjerojatan način ostvariti namjeru. No, većinom ipak ne uspijeva, vjerojatno iz razloga, jer je teško samog sebe uvjeriti u nešto što se čini nemoguće. Druga caka je u strpljenju. Izgubim strpljenje, pa odustanem.

Zeland zanimljivo piše i o snovima. To me posebno zanima, jer imam vidovite snove. Nikad nisam razmišljala, da duša zapravo putuje po postranstvu varijanti i sanja moguće buduće događaje.

Ipak vjerujem zaista u njegovu teoriju, jer mi je uspjelo gotovo nemoguće lani. Trebalo bi se zapravo odvojiti svaki dan vremena za transurfing.

I da, Zeland govori o "namjeri". Meni se sviđa više izraz "odluka", jer u stvari ti doneseš odluku, da je nešto tako i tako i nikako drugačije. Uvjeriš samog sebe i prepustiš duši da nađe put do cilja. Zatim izbjegavam razmišljati kada, kako i gdje će se to dogoditi, jer i onako već ZNAŠ, da je to istina. Izbjegavam iščekivanje, nadu, želju ,molbu...Na namjeru gledam više kao zapovijed.

Kakva su tvoja iskustva sa transurfingom?
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 21:23   #157
moja iskustva?
pa jako mi se sviđa V Z

imam karte i čitam svaku dan jednu kartu.

čitam ga polako, pocrtavam bitne rečenice, no ne želim se svega držat ko pijan plota

podsjeća me malo na Osho-a
kad je Osho-u rekla jedna žena, bacila sam sve knjige i sad imam samo Osho tvoje, a on joj je rekao Baci i moje knjige!


Ono o sanjanju kad V. Z. veli da se neki nikad nisu vratili iz snova, ili su umrli u snu ili su nestali, tj. materijalizirali su se u nekoj drugoj već paralelnoj realiziranoj stvarnosti. to prvi put čujem i da, zvuči pomalo zastrašujuće... od kud mu to?

inače ja sam imamo više puta lucidne snove i znam o čemu Vadim Zeland priča
imao sam sreće mijenjati pejzaž u lucidnom snovima
zatim
gledati svoje ruke u snu
gledati sebe u ogledalu u snu
gledati svoje filzičko tijelo dok spava a ja lebdim iznad...

dakle , ono o čemo V Z piše dosta toga sam već i sam iskusio.

Sviđa mi se kaj govori o željama, mašti, namjeri,.....

zeland je zaista otkriće za mene !!!!

i pogledao sam svih 6 filmova na youtube koje je prevela Bebamur2, zaista, hvala joj i svaka joj čast.

a i hvala tebi, na novim informacijama, vezano uz forum, a i hvala modro-zelenom za link na youtube od cauboja
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 09:13   #158
Zeland Vs. Lazarev

Pročitao sam svih 6 knjiga Vadima Zelanda, po mom skromnom mišljenju to je sam vrh, boljih knjiga na tu temu nema. Dok drugi pišu kako se moramo na "silu" mijenjati, Zeland piše da budemo upravo ono što jesmo i da se ne mijenjamo.

No nešto drugo me interesira, počeo sam čitati S.N. Lazareva "Dijagnostika karme" (ima sve skupa 11 knjiga). Zeland i Lazarev su iz Petrograda, a jedan alternativac kojeg osobno poznajem tvrdi da sve što dolazi iz Petrograda da je jako dobro. U svakom slučaju obojica autora vrlo su interesantna.

Naime, htio bih povući paralelu između njih dvojice. Ima li netko tko je pročitao knjige jednog i drugog? Što se karme tiče, Zeland piše da ako vjerujete u karmu i živite po njenim zakonima, onda će karmički život biti prisutan u vašem životu, a ako ne vjerujete u karmu onda je i neće biti. Dok Lazarev apsolutno sve događaje u životu svakog čovjeka povezuje s karmom, sve što nam se događa, bilo dobro ili loše, povezano je sa našim postupcima iz prošlih ili ovog života, te također sa postupcima naših bližih pa i vrlo dalekih predaka. Volio bih pročitati mišljenje ako ima netko tko je čitao i "Transurfing" i "Dijagnostiku karme".
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 10:06   #159
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Što se karme tiče, Zeland piše da ako vjerujete u karmu i živite po njenim zakonima, onda će karmički život biti prisutan u vašem životu, a ako ne vjerujete u karmu onda je i neće biti. Dok Lazarev apsolutno sve događaje u životu svakog čovjeka povezuje s karmom, sve što nam se događa, bilo dobro ili loše, povezano je sa našim postupcima iz prošlih ili ovog života, te također sa postupcima naših bližih pa i vrlo dalekih predaka. Volio bih pročitati mišljenje ako ima netko tko je čitao i "Transurfing" i "Dijagnostiku karme".
Nisam čitala Lazareva, ali sam pročitala dosta drugih knjiga na temu karme.
Oduvijek sam se pitala je li u nasim zivotima sve predodredeno sudbinom (karmom) ili mi sami kreiramo svoj zivot. Mislim da je zivot za vecinu ljudi kombinacija obje stvari, ovisno o stupnju njihove svjesnosti.

Zelan kaze: "Ako zelite karmu, imat cete karmu". Mislim da je to tocno. Iako tu recenicu ne treba shvatiti doslovno, jer nije nasa zelja ta koja cini razliku vec namjera, ali to i sam znas ak si citao Zelanda.

Vjerujem da se nije lako osloboditi utjecaja karme, ali je moguce. Jedan je od nacina zivljenje po principima transurfinga
buddhin osmijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 11:02   #160
Quote:
antik kaže: Pogledaj post

Vaše je duša na ovaj svijet došla uživati.
Ovo je tesko za povjerovati...
palam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.