Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2011., 12:07   #41
Quote:
akwaaba kaže: Pogledaj post
dragi forumasi/ce

bilo kakav konstruktivan savijet je dobrodosao. Situacija je slijedeca:
- trudna sam mjesec dana s svojim suprugom (prvi puta)
- oboje smo nezaposleni
- zivimo kod mojih roditelja u stanu
- nemamo niti jedan nikakvih primanja, socijalne pomoci i sl.
- posao ne mogu naci vec duze od godinu dana (magistra znanosti po struci, kao i suprug sa znajem 3 svetska jezika - fluentno)
- volim djecu vise od svega, cak sam se bavila humanitarnim radom s djecom
- nemamo veza i 'poznanstva' za naci posao....

prehraniti sebe i supruga ne uspjevam niti sada, a o djetetu da ne govorim. Koje su psihicke poslijedice abortusa koji mi se cini neminovan u ovome tuznome trenutku????
Je li moguce pobaciti spontano od tuge/stresa/neishranjenosti???

zahvalna i tuzna osoba....
draga kao prvo žao mi je zbog tvoje situacije, ajmo polako razriješiti situaciju ukoliko je moguće, tu sam ti na raspolaganju ako ikako mogu pomoći ili savjetovati ...
kao prvo naravno da je moguće da pobaciš spontano zbog stresa, ja sam t svega 2mj ali uz dobre ljude izborili smo se ...
no nećemo sada ovdje o meni, bojiš se da nećeš imati s ćim prehraniti dijete, iako si nezaposlena osoba nakon poroda ostvaruješ pravo na porodiljnu naknadu u iznosu 1660kn do prve godine djetetova života, što ti je sasvim dovoljno za dijete-i sami krpamo kraj s krajem no ide...
a kažem u tih godinu dana ja vjerujem i da bi otac trerbao naći nekakav posao ako je Božja volja ...
ako te još nešto zanima, tu sam
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Old 08.02.2011., 12:10   #42
Quote:
akwaaba kaže: Pogledaj post
Koje su psihicke poslijedice abortusa koji mi se cini neminovan u ovome tuznome trenutku????
Je li moguce pobaciti spontano od tuge/stresa/neishranjenosti???

zahvalna i tuzna osoba....
pa sigurno da postoje, a ovise uglavnom o psihickom stanju zene uoci odlaska na ab. ne poznam te i ne mogu ti reci kako ces se ti osjecati, ali sudeci po tugi koju sada osjecas, nece ti sigurno biti nista bolje

moguce je pobaciti spontano uslijed velikog stresa ili tuge, da.
mybabyborn is offline  
Old 08.02.2011., 12:14   #43
Draga akwaaba,

već je bilo situacija da cure zadrže dijete zbog ogromne podrške ostalih cura s foruma...

Želim ti sreću što god odlučila.
Papirka is offline  
Old 08.02.2011., 12:23   #44
Sudeći prema "tonu" posta mislim da tebi treba jedno dobro debelo tapšanje po ramenu! nisam dogmatičar, ali mislim da ti je diejt od Boga poslano baš SAD. nikad ne znaš što sutra donosi. možda dobiješ na lotu. mislim ok glupi srgument, ali hoću reći, tko jamči financijski stabilnim obiteljima da neće doživjeti krah? nikad ne znaš što donosi sutra. nakon AB nema povratka, prema tome dobro odvagni koji su razlozi. za diejte će uvijek biti. preporučujem da se javiš u neku vjersku zajednicu, ako pripadapš kojoj da ti duhovno pomognu, a sigurna sam i u naravi ili financijski da bi ti pomogli za dijete. robice se po forumuma uvijek nađe povoljno, a ima ih i koji dijele. ako si u Zg-u javi se u Nov u cestu u soc. službu, oni tamo imaju puno programa kojima potpomažu ekonomski "zakinute".sretno i javi što si odlučila!
Twin is offline  
Old 08.02.2011., 12:26   #45
akwaaba.... koliko sam skužila iz tvog posla, najveći problem su nezaposlenost i financije. Kao što je stipanovic gore napisala, kao nezaposlena imaš pravo na 1660 kn rodiljne naknade. Beba će biti sretna i u najjeftinijim pelenama i nemarkiranoj robici ako će imati roditelje koji ju žele i vole. Znam da si u teškoj situaciji, ja imam jedno dijete i puno sam kalkulirala baš zbog financija hoću li ići na drugo i kada, a onda kad sam sva presretna ostala trudna morala sam pobaciti u 14.tjednu jer je beba bila teško bolesna. sad bi mijenjala sve na svijetu da mogu vratit tu bebu.... financije nisu sve u životu iako su neophodne, ja vjerujem da se možete nekako snaći i sa bebom, uvijek postoje dobri ljudi koji ti mogu dat rabljenu robicu, posuditi i slično.
I ja ti mogu poslat par stvarčica ako bude trebalo. Znam da je odluka teška, abortus je jedno strašno iskustvo pogotovo kada nosiš željeno dijete to ti mogu reći iz iskustva....

jesu li tvoji roditelji zaposleni? Mogu li vam oni uskočiti financijski?? Što god da odlučila želim ti svu sreću ovog svijeta i drži se....
iva0404 is offline  
Old 08.02.2011., 12:33   #46
potpisujem twin.... također mislim da ti je dijete poslano baš SAD mada nisam neki vjerski fanatik...

kažeš da muž govori 3 jezika.... pronjuškaj po forumu, stavi oglas za prevođenje , možda nađe neki poslić ako ništa drugo za zaradit kakav honorar.
i kažem ti puno je cura tu na forumu koje su spremne pomoći s odjećom ili drugim stvarima za bebu.... dobro odvagni odluku.
iva0404 is offline  
Old 08.02.2011., 12:36   #47
Quote:
akwaaba kaže: Pogledaj post
dragi forumasi/ce

bilo kakav konstruktivan savijet je dobrodosao. Situacija je slijedeca:
- trudna sam mjesec dana s svojim suprugom (prvi puta)
- oboje smo nezaposleni
- zivimo kod mojih roditelja u stanu
- nemamo niti jedan nikakvih primanja, socijalne pomoci i sl.
- posao ne mogu naci vec duze od godinu dana (magistra znanosti po struci, kao i suprug sa znajem 3 svetska jezika - fluentno)
- volim djecu vise od svega, cak sam se bavila humanitarnim radom s djecom
- nemamo veza i 'poznanstva' za naci posao....

prehraniti sebe i supruga ne uspjevam niti sada, a o djetetu da ne govorim. Koje su psihicke poslijedice abortusa koji mi se cini neminovan u ovome tuznome trenutku????
Je li moguce pobaciti spontano od tuge/stresa/neishranjenosti???

zahvalna i tuzna osoba....
..žao mi je što je tako i vjerujem da vam nije lako..no bez obzira na to, vjerujem da tamo gdje ima ljubavi, naći će se i načina da se preživi..jeste li tražili pomoć kakvih ustanova za skrb o ljudima u potrebi? Sigurno bi kao majka imala pravo na nekakvu pomoć? ..jeste li razmišljali o zaposlenju nižeg ranga od onoga za koje ste oboje školovani? Traženju posla u drugom gradu?

..abortus na zahtjev se debelo plaća, pa ako vam je situacija tako loša, kako će tek biti kad budete morali odvojiti teško stečeni novac da ubijete svoje dijete? Bolje cijelu trudnoću ponešto uštedite za djetetove potrebe..i budite sretni jer vas je u svoj nesreći zadesila takva sreća da dobijete dijete..a ovdje i na još mnogim forumima možete potražiti pomoć za uzdržavanje djeteta, ima dobrih ljudi koji će darovati sve, od krevetića, odjećice, igračkica, bočica...razmislite dobro! ću za vas i da nađete načina..!!
Zrinn is offline  
Old 08.02.2011., 12:45   #48
Quote:
stipanovic kaže: Pogledaj post
draga kao prvo žao mi je zbog tvoje situacije, ajmo polako razriješiti situaciju ukoliko je moguće, tu sam ti na raspolaganju ako ikako mogu pomoći ili savjetovati ...
kao prvo naravno da je moguće da pobaciš spontano zbog stresa, ja sam t svega 2mj ali uz dobre ljude izborili smo se ...
no nećemo sada ovdje o meni, bojiš se da nećeš imati s ćim prehraniti dijete, iako si nezaposlena osoba nakon poroda ostvaruješ pravo na porodiljnu naknadu u iznosu 1660kn do prve godine djetetova života, što ti je sasvim dovoljno za dijete-i sami krpamo kraj s krajem no ide...
a kažem u tih godinu dana ja vjerujem i da bi otac trerbao naći nekakav posao ako je Božja volja ...
ako te još nešto zanima, tu sam
i da se nadovežem na samu sebe, kada sam ostala trudna, i suprug i ja smo radili, morala sam otići na komplikacije, nakon prelaska s komplikacija na porodiljni dobila sam otkaz-ok to sam i očekivala, no i suprug isti dan dobio rješenje da se nemora vratiti u firmu ...
a što onda a za 7 dana sam se porodila, muž poćeo raditi tek nakon 8 mjeseci, ali preživjeli smo, guramo i idemo dalje
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Old 08.02.2011., 12:59   #49
Znam da je teško...ali vjerovatno ima razlog da se to dešava baš sada...suprug ti može sutra dobiti posao..ti ćeš dobivati naknadu...možda i straci ulete...na forumu će se naći pomoći...i sve se da izgurati..vjeruju mi..samo ako to oboje želite...sretno!
__________________
14.09.-stigao mamin anđeo
osvojena is offline  
Old 08.02.2011., 13:00   #50
Quote:
akwaaba kaže: Pogledaj post
dragi forumasi/ce

bilo kakav konstruktivan savijet je dobrodosao. Situacija je slijedeca:
- trudna sam mjesec dana s svojim suprugom (prvi puta)
- oboje smo nezaposleni
- zivimo kod mojih roditelja u stanu
- nemamo niti jedan nikakvih primanja, socijalne pomoci i sl.
- posao ne mogu naci vec duze od godinu dana (magistra znanosti po struci, kao i suprug sa znajem 3 svetska jezika - fluentno)
- volim djecu vise od svega, cak sam se bavila humanitarnim radom s djecom
- nemamo veza i 'poznanstva' za naci posao....

prehraniti sebe i supruga ne uspjevam niti sada, a o djetetu da ne govorim. Koje su psihicke poslijedice abortusa koji mi se cini neminovan u ovome tuznome trenutku????
Je li moguce pobaciti spontano od tuge/stresa/neishranjenosti???

zahvalna i tuzna osoba....
mene su roditelji dobili kad su oboje bili studenti i bez prebijene pare, pa mojoj mami nije ni palo na pamet da napravi abortus.

ima kršćanskih zajednica koje pomažu trudnicasma u takvim situacijama, tako da se treba njima obratiti.

http://www.djetesce-na-sunasce.hr/
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Old 08.02.2011., 13:23   #51
u krajnjoj liniji, rodiš dijete i daš ga na posvajanje, zaista ne vidim razlog da ljudi ubiju svoje dijete isključivo iz financijskih razloga. pa mnogi bi bili sretni da dobiju mogućnost barem posvojiti dijete.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Old 08.02.2011., 13:31   #52
draga
ja ti od sveg srca želim da pronađete snage i odlučite se ostaviti vaše dijete da raste, dođe na ovaj svijet i usreći vas.
abortus će za sobom svakako donijeti posljedice, nekom blaže, gotovo zanemrive, nekom jače. isto tako bezbroj žena to učini,svakodnevno oko nas,svojom odlukom, noseći se s posljedicama kakve god bile.
vjerujem i da ti se situacija čini nemogućom, gotovo bezizlaznom. tu mogu nadodat samo da sam i sama u "lošem položaju".
propali brak, propala veza. oba puta sam stvorila sve što sam naumila-kuću,posao, auto, djeca, koliko god bilo teško nekako se izguralo. sad čekam svoje peto dijete, sa novim partnerom koji je i sam razveden. živimo u podstanarima, režije ogromne.on trenutno ne radi jer po prirodi posla ne može prije nego se vrijeme stabilizira. nemam roditelje koji pomažu, čak nisu ni blizu. s njegove strane apsolutno nemamo podrške, al svaki drugi vikend s nama su i njegova dva anđela iz prvog braka. vrlo zamršeno, vjeruj mi i nimalo lako.
ali ja.. sam sretnija nego ikad. i samo si želim da tako ostane.
ono što sam ti htjela reći- sve se može kad želiš. kad vjeruješ u sebe i kad imaš potporu onog tko ti je najbitniji. sjednite, razgovarajte, razmislite.
od sveg srca želim vam sreću.
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Old 08.02.2011., 14:33   #53
akwaaba, finacije su samo mali ali bitni dio života...nemoj da taj mali dio izgura nešto što bi vrlo brzo preraslo u SVE na svijetu
Na forumu je puuunoo ljudi koji su voljni pomoći.

Posljedice abortusa mogu biti takve da se nikada ne izvučeš iz nekog crnjaka, a mogu biti i neprimjetne.
Naravno da je moguće pobaciti od stresa...

Evo neka se muž prijavi i proba naći posao ovdje http://www.elance.com/php/search/mai...ameCheck=false

Sretno!!!
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Old 08.02.2011., 14:35   #54
Quote:
akwaaba kaže: Pogledaj post
dragi forumasi/ce

bilo kakav konstruktivan savijet je dobrodosao. Situacija je slijedeca:
- trudna sam mjesec dana s svojim suprugom (prvi puta)
- oboje smo nezaposleni
- zivimo kod mojih roditelja u stanu
- nemamo niti jedan nikakvih primanja, socijalne pomoci i sl.
- posao ne mogu naci vec duze od godinu dana (magistra znanosti po struci, kao i suprug sa znajem 3 svetska jezika - fluentno)
- volim djecu vise od svega, cak sam se bavila humanitarnim radom s djecom
- nemamo veza i 'poznanstva' za naci posao....

prehraniti sebe i supruga ne uspjevam niti sada, a o djetetu da ne govorim. Koje su psihicke poslijedice abortusa koji mi se cini neminovan u ovome tuznome trenutku????
Je li moguce pobaciti spontano od tuge/stresa/neishranjenosti???

zahvalna i tuzna osoba....

Dakle, dva magistra znanosti (fluentno 3 jezika, molim lijepo) nemaju za osnovne životne potrebe već više od godinu dana? I rade djecu?

S obzirom da nemaš šta jesti, otkud misliš nabaviti koju tisuću kuna za abortus? Šta sad jedete i od čega živite? Ako ima za vas dvoje, bit će i za dijete.

Nemaju ni drugi veze i poznanstva, ali imaju očito zericu više volje za pronaći posao.

Osim toga svega, već su ti napisali da imaš pravo na porodiljnu naknadu. Prema tome, nema nikakve potrebe za abortusom.

A, ovo: "Je li moguce pobaciti spontano od tuge/stresa/neishranjenosti???" zaista je pre-patetično.
__________________
Storm in a canyon.
mmimi is offline  
Old 08.02.2011., 14:51   #55
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
akwaaba, finacije su samo mali ali bitni dio života...nemoj da taj mali dio izgura nešto što bi vrlo brzo preraslo u SVE na svijetu
divno si to rekla
iva0404 is offline  
Old 08.02.2011., 14:55   #56
Quote:
mmimi kaže: Pogledaj post
Dakle, dva magistra znanosti (fluentno 3 jezika, molim lijepo) nemaju za osnovne životne potrebe već više od godinu dana? I rade djecu?

S obzirom da nemaš šta jesti, otkud misliš nabaviti koju tisuću kuna za abortus? Šta sad jedete i od čega živite? Ako ima za vas dvoje, bit će i za dijete.

Nemaju ni drugi veze i poznanstva, ali imaju očito zericu više volje za pronaći posao.

Osim toga svega, već su ti napisali da imaš pravo na porodiljnu naknadu. Prema tome, nema nikakve potrebe za abortusom.

A, ovo: "Je li moguce pobaciti spontano od tuge/stresa/neishranjenosti???" zaista je pre-patetično.
Joj što obožavam kad netko napiše ovakav konstruktivan post. Ako nemaš ništa pametno za napisati, zaobiđi temu.

Tvoje moraliziranje i pametovanje joj sigurno neće pomoći.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 08.02.2011., 15:04   #57
Quote:
mmimi kaže: Pogledaj post
...
mislim da je ovo nepotrebno ostar post. cemu takav ton znaci, "magistri" su po difoltu cijepljeni od pogresaka? tolikima se "desilo", tolikima je kontracepcija zakazala, al eto, bas ona i njen muz nemaju nit najmanje pravo na to? nekak sumnjam da su svjesno isli raditi dijete u ovoj situaciji, a ti upravo na to impliciras..
cemu? ako je prica istinita (doduse, i meni malo baca na trolanje, ali dok se ne dokaze, bome necu osudjivati), mislis da si joj ovim postom rekla ista sto ona i sama vec ne zna? nikad nisam shvacala potrebu ljudi da nekome jos dodatno zagorcaju. cudi me da vec netko nije pitao zasto ne odu u pastire


akwaaba, ja nisam vjernica tako da ti necu reci da ti je to dijete bogom dano i bogom poslano bas sada. ne pada mi na um moralizirati oko abortusa, ubojstva i yadayadayada.
mogu ti samo reci da je zapravo sve na tebi i tvom muzu. vas dvoje trebate donijeti odluku kako cete dalje. i trebate biti sto sigurniji u nju; jer imate dvije solucije i niti jedna vam nije laka. ako pobacis, naravno da ce vas to pratiti citav zivot. ako zadrzite dijete, ceka vas puno borbe! uvijek postoje dobri ljudi (u sto smo se nebrojeno puta vec uvjerili na ovom forumu kroz raznorazne humanitarne akcije) koji ce vam pomoci i oko hrane i oko opreme za bebu.
znam da hormoni divljaju i da ti se situacija cini bezizlazna, ali nije.

kazem, sjedni i razgovaraj s muzem.. to je samo vasa odluka i nicija tudja.
sretno.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Old 08.02.2011., 15:55   #58
akwaaba

ma može se to izdržati i srediti i preživjeti. vjeruj preživjeloj

zakoniti i ja smo dobili dite ka studenti bez kinte, i nas i naše dite su izdržavali starci kao i do tada i bili su nam velika potpora. sin nije ima kolica od 5000 kunića nego polovna od 300 i sve šta smo mogli smo posudili, tako da cili taj bejbi biznis nas nije doša puno novaca, uglavnom pelene i mliko. zakoniti je počeo radit kad je mali napunio godinu dana, ja malo kasnije, a faks nikad nismo završili i evo nas, još smo živi, sritni i zaljubljeni i čekamo drugo dite.

suosjećam s tobom šta se ždereš oko cile situacije jer se sjećam sebe i bila sam u sličnom stanju svjesti. bila sam strašno neodlučna oko toga zdržati dijete ili ne, toliko sam bila depresivna da sam i ginekologa pitala može li moje užasno psihičko stanje škodit djetetu. ne sjećam se šta mi je odgovorio

sve su varijante moguće i doooobro izvagaj svaku, odluči skupa s mužem. nadam se da su vam starci koliko toliko ok jer vam mogu situaciju bitno olakšati i ne samo financijski.
budi hrabra i odlučna, bez obzira koja bi to oduka bila
Cartwright is offline  
Old 08.02.2011., 15:55   #59
Draga, nemoj ići na abortus. Dijete vam može promijeniti život jedino na bolje. To je 100% sigurno. Tvoj muž može naći posao danas, ako hoće. Ne u svojoj struci i možda ne super plačen, ali ako je beba na putu, sve se može. I MORA!
A ovdje ima toliko dobrih ljudi, koji će vam sigurno pomoći i poslati sve što vam treba za bebicu. Evo, ja sam prva. Rodit ću za mjesec dana i rado ću ti pomoći s robicom kad je moja beba preraste.
Uostalom, kad smo mi zatrudnili, ja sam radila honorarno, mm dao otkaz jer se razbolio. I evo nas živi i zdravi, snalazimo se. A beba je došla kao noga u guzicu.
danijela28 is offline  
Old 08.02.2011., 19:33   #60
Dragi svi!

upravo sam se vratila iz setnje prirodom nakon dugog, dugog razgovora sa svojim voljenim suprugom. Istina je kako hormoni uistinu cine svoje i razgovor može uciniti cuda! Volim i naucena sam stvari rjesavati samostalno i bez previse bla, bla, blanja, ali ova situacija me nagnala cak obratiti se na forum jer vjerujem kako bi prijatelji bili presubjektivni, a moguce je ovdje naci ljude s upravo istom situacijom/iskustvom!

Gotovo mi je nevjerojatno koliko vas mi je iskreno pruzilo podrsku (kako ne pisem po forumima cesto ne znam tocno koliko je postotak i struktura odgovora)!!!

Kao prvo, želim vam svima od srca, iskreno zahvaliti na pomoci koju ste nesebicno pruzili osobi koju niti ne poznajete!!! Neka vas sve bozji blagoslov prati i vase obitelji takoder. Neka takoder svatko tko je dao pozitivan savjet bude svjestan kako je utjecao na odluku da zadrzimo djetesce i neka vas iskra te ljubavi prati kud god krenuli... evo, opet emocije, emocije i hormoni bit' ce.

Naime, situacija jest uistinu takva kakvom sam je opisala, bez uvijana jer sto bi time dobila vec kada koristim vrijeme pisuci na ovome forumu?. Roditelji su mi zlatni i predivni, no jedan je roditelj vec duze nezaposlen, a drugi (mama) izdrazava nasu cijelu familiju. Kako je relativno stara i bolesna, voljela bih je rasteretiti koliko god mogu. Ona kaze da njena ljubav nema granica te sutra kada im objavimo trudnocu sigurni smo da cemo dobiti pozitivan feedback!

Financije me bas i ne zabrinjavaju jer kako sam navela, radila sam na humanitarnim misijama kao volonter rađe nego se odlucila raditi u struci (prosjecna placa u struci inace cca 8.000 kn neto), a i supruga sam upoznala na taj nacin (Bog je djelovao). Ne smatram se materijalistom, ali svakako imam jednu malu crtu perfekcionizma tj. posjedujem relativno visoku dozu odgovornosti prema poslu, radu, angazmanu i sl. Suprug (srodna duša) je također takav. Ono sto me najvise zabrinjavalo jest kako cu moci biti odgovorna majka ako me dijete priupita za hranu, a ja mu to ne mogu priuštiti. Eto, valjda zaboravih da se ne smijem brinuti vec ce se Bog za to pobrinuti. Na kraju krajeva, dojiti cu ga do 2 godine starosti, tako je minimalna hrana dodatna potrebna.

I da, moguce je biti u situaciji u kojoj smo sada jer valjda to ima neki smisao...
Inace, radili smo i suprug i ja puuuno godina razno razne stvari van struke (konobar, radnica u skladistu i sl) tako da nam rad nije nimalo stran. Naprosto u ovome trenutku niti jedan jedini posao nije moguc! Vajda tako mora biti! Izrazito je tesko drzati se svih pravila struke, moralnih vrijednosti i istodobno raditi posao u struci jer i samo trziste rada nam je neuskladeno s potrebama istog.

No, da ne duljim.... svima vam od srca hvala, zajedno smo odlucili zadrzati malenog/malenu i javim vam kroz par mjeseci jeli ona ili on!!!!!
akwaaba is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.