Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2011., 15:37   #81
Dragi svi

Quote:
tia19 kaže: Pogledaj post

i želim ti svu sreću i da uspiješ zadržat prvo dijete što i vjerujem da očeš,samo pozitivno misli i probaj bez svađa komunicirat s bivšim
Kao prvo pridruzujem se podrsci i takoder, tia19, zadovoljstvo mi je bilo procitati Tvoj konstruktivan i realan odgovor.

Nadalje: svesami, Zrinn, kinki, Twin, Paprika, glora's bastard, stipanovic, iva0404, tia19, osvojena, sara0103, danijela28, Cartwright, La LuNa, leeloo27, svastamorac (posebno hvala na linku za posao! - takoder konstruktivno!), happymom4, mybabyborn. SVIMA VELIKO HVALA NA NESEBICNOJ POMOCI i razumijevanju! Zelim vam svima da vasa djeca rastu u Svijetu koji ce uvijek biti pun ovakvih ljudi kao sto ste i vi same i neka budu uvijek u ovakvom dobrom okruzenju. Za vasu djecicu i njihovo dobro upravo molim.

Quote:
soks kaže: Pogledaj post
mene su roditelji dobili kad su oboje bili studenti i bez prebijene pare, pa mojoj mami nije ni palo na pamet da napravi abortus.
mene je mama rodila takoder kao apsolvent bez posla i 'prebijene pare' kako navodis, no to je bilo vrijeme socijalizma gdje se gotovo sigurno znalo da ce se dobiti kakav-takav placeni posao po zavrsetku studija u razumnom roku. Obzirom kako je u to doba (prije 30-ak god) vrijednost diplome bila 'jaca', a odnosi na trzistu znatno razliciti od danasnjih, mogucnost dobivanja i zadrzavanja posla je bila znatno izvjesnija, takoder. Trzisni odnosi su mi specijalizacija, tako da vjeruj, znam o cemu tipkam.

Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
Ja ću sad javno obznaniti svoju želju, oni koji me znaju nek osuđuju u sebi, nismo ni mi pri novcu, u kreditima smo kao i svi, imamo dvoje djece, a tako si želimo još!
Draga, draga Twin, kako nisam mama tj. nemam djece niti sam lijecnica po struci, smatram kako niti nisam dovoljno kompetentna davati bilo kakve savjete - oni bi bili samo odraz pretopstavki i sacuvajboze predrasuda (a od toga bjezim glavom bez obzira). Ono sto se usudim i smatram da moralno mogu jest poslati ti dobre vibracije, moliti se i zazeljeti ti podrsku u materijalnom svijetu u enormnim kolicinama s ili bez treceg anđelića.

Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Obzirom da ipak ne živimo u Africi ne vidim zašto bi itko bio gladan, bar dok imamo pučke kuhinje.
tema na koju se svakako smatram kompetentnom odgovoriti je upravo život u Africi gdje sam živjela preko godine dana i radila niti više niti manje nego u sirotištu s djecom. Time sam u poziciji argumentirano raspravljati i donositi ispravne sudove i usporedbe europskog nacina zivota i zemlje u razvoju kao sto je Afrika, neopterecena predrasudama ili pak pukom zatvorenoscu uma ili neinformiranoscu (a mozda i jednostavnom nezreloscu). Prema onome sto si napisala, lako zakljucujem kako nemas iskustva s zivotom u Africi (jedino me zadivljuje tvoja hrabrost da tako lako donosis neutemeljene sudove (a bit ce da mi je to profesionalna deformacije gdje pak sve mora biti 100% provjereno i dokazano)).
FYI = u Africi su potrebe kako djece tako i odraslih za prosjecan zivotni standard znatno, znatno manje nego u Europi. Npr: grijanja nema, stambenog kredita nema jer si sami grade kuce, odjeca takoder nije potrebna obzirom na klimu, djecja kolica nisu potrebna i milijun drugis olakotnih okolnosti temeljem geografskog polozaja, a dostupnost nespricanog, zdravog voca punog vitamina (zori na puno sunca, ali da neidem u kemiju...) povrca i korjenastih biljaka POTPUNO BESPLATNO i na svakom 'cosku' dostupno svima (slaba industrijalizacija ima pozitivne efekte kao npr. ocuvanje okolisa...).

Da ne duljim i ne tipkam s nekime za koga smatram zasad nedovoljno informiranim, zavrsimo sada ovu prepisku.

Mozda se u ovom postu osjeti doza 'ostrine' i hladnoce, a to ce biti iz jednostavnog razloga; kada god se nalazim u jako reskim trenucima rado razmisljam i pricam s ukucanima (sada prenasam na forum). zasto tezak trenutak? Pa, bila sam danas na kontroli (8,3 tjedana plod) i ustanovljeno je da mu srce vise ne kuca te moram sutra na tzv. 'ciiscenje'. Osjecaj? Nije dobar, nimalo! Ne mogu si niti u najludim snovima zamisliti da bi netko stvarno dobrovoljno isao na AB. Jedno je o tome pricati, misliti, a potpuno drugo to uciniti. Iako je moja bebica odlucila ne doci na svijet sada, svejedno nekako nemam snage ici u bolnicu da me netko otvara i 'kopa' po meni. Nekako mi je to i dalje sveto iako nemamo srcanih otkucaja vise. Suprug mi je bezuvijetna potpora....
I da imam i dobru vijest, prijavila sam se za posao popisivaca pa mi drzite fige da bar to krene tako da radom nastojim izbjeci moguca depresivna stanja.

Pusa svima!
akwaaba is offline  
Old 23.02.2011., 15:58   #82
akwaaba žao mi je zbog tvoje bebice...
I sretno s poslom, nadam se da će ti sve krenit na bolje!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Old 23.02.2011., 16:07   #83
mila suosječam se s tobom, i naše je srce stalo kucati s punih 9 tj
drži se, znam da nije lako ali život ide dalje
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Old 23.02.2011., 16:39   #84
uzasno mi je zao cijele situacije! molit cu za vas
lusa2010 is offline  
Old 23.02.2011., 19:21   #85
akwabba..... ajme draga moja jako jako jako mi je žao ((((((((((((((((((((((((
iva0404 is offline  
Old 23.02.2011., 23:44   #86
draga moja jako sam tužna,nemogu vjerovat da ti se to desilo...jednostavno sam bez teksta a i zam da nema riječi koje bi te utješile. Strašno je kad prihvatiš i zavoliš to malo biće i tolko mu se veseliš i onda bez ikakve naznake i pozdrava ode među anđele. Naša draga Stipanović je isto to doživjela prije tjedan dana pa možda vam zajedno bude lakše jer ćete se najbolje razumjet. Želim ti svu sreću svijeta i snagu,a kad ćeš biti ponovo spremna želim ti da postaneš mama jer češ biti divna mama.
tia19 is offline  
Old 24.02.2011., 00:04   #87
Baš mi je žao za bebicu. Al, evo i ja sam to prošla u istom tjednu kao i ti, a sada sam 2 tjedna od porođaja. Tako da, bit će opet bebica.
danijela28 is offline  
Old 24.02.2011., 08:25   #88
akwaaba, žao mi je...
nadam se da ces dobiti (barem) posao popisivacice, i da cete ubrzo oboje raditi, i da cete tada docekati novu bebu. zelim vam sve najbolje!
Papirka is offline  
Old 24.02.2011., 10:17   #89
Quote:
zutileptir kaže: Pogledaj post
molim Vas pomozite trudna sam 10tjedana a moam pobaciti ne svojom voljom vec odlukom mojih roditelja imam vec jedno dijete prekrasnog andela od 2 godine problem je u tome sto je ovo dijete od drugog oca naravno dogodilo se pitaj Boga kako kad smo se zastitili i to za ne falit spavala s njim 2x uz to mi je tzv.prijatelj a ne decko molim one koji znaju nesto o kiretazi u abortusu i o doktoru peri kaliterni ima li tko iskustva s njim dusa mi place jer moram ici ovo radit na prisilu jer nisam pobornik uzimanja zivota ma kako god da se to dogodilo otac ovog djeteta me vec dugo izbjegava netebam ni ocekivat da ce mi financijski pomoć ocajna sam htjela sam zadrzati dijete no onda bi me otac izbacio na ulicu a ne radim nemam nikakvih primanja bivsi je sad ostao bez posla i visi mi za vratom ne mogu vam opisat kako mi je molim one koji nesto znaju o doktoru kaliteni i da mi date savjete bila ih zahvalan za tjedan dana moram ici na abortus
Ej zao mi je sto je tako i sto te roditelji tjeraju na to. Mislim da ti je krajnji rok abortusa 10 tjedana. Nitko te nece primit u bolnicu jer im je rizicnoi nakon 10-tog tjedna. Ali najbolje ti je da nazoves jednu od bolnica. Meni se cini da ti radi merkur i petrova,ali nisam ziher. Neznam ti nista vise jer nemam iskustva. I necu ti moralizirat i pametovat,tvoje tijelo,tvoje dijete,tvoj izbor. Sretno..
lucka1989 is offline  
Old 24.02.2011., 10:21   #90
Quote:
lucka1989 kaže: Pogledaj post
Ej zao mi je sto je tako i sto te roditelji tjeraju na to.
odgovaraš na post iz 2010. djete je vec ili rođeno ili nerođeno, pa...
Papirka is offline  
Old 24.02.2011., 10:36   #91
žao mi je...

što se tiče života u Africi , bez obzira na sve resurse, prema statistikama UN-a tamo još uvijek od gladi umre svako 6. dijete do 5. godine života.
soks is offline  
Old 26.05.2011., 17:06   #92
Znam kako ti je nažalost. I ja sam morala prisilom ići na abortus,a željela sam roditi. Bila sam u 10 tjednu trudnoće. Prošlo je već 9 mjeseci od toga i još se dan danas grizem jer sama sebi predbacujem jer sam ubila to malo biće koje je raslo u meni,ali nisam imala izbora. Sve bih dala samo da vratim vrijeme tako da te potpuno razumijem
ivonče is offline  
Old 27.05.2011., 16:50   #93
uvijek postoji izbor :/
ti si izabrala onaj gori
žalim zbog bebice, ali tebe ne, nikad takve ljude neću moći žaliti
"ami" is offline  
Old 27.05.2011., 19:57   #94
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
uvijek postoji izbor :/
ti si izabrala onaj gori
žalim zbog bebice, ali tebe ne, nikad takve ljude neću moći žaliti
BoniZG is offline  
Old 11.04.2012., 18:29   #95
Na ženskom zdravlju postoji tema abortusi pa se molim tamo javiti. Hvala.
Ribež is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.