Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2010., 18:43   #1
Question "heparinska" trudnoća i posao??

Ima li ovdje trudnica ili mama koje su tijekom "heparinske" trudnoće radile??

Temu otvaram zbog šogi koja nije reg. na forumu- sad je 12+ trudna, trenutno je sve u redu, ali ovo joj je treća trudnoća (prve dvije su završile spontanima u 10. i 7. tj-pretpostavke su zbog grušanja krvi) i svaki dan si daje jednu injekciju heparina.
Trenutno je na mirovanju- jer je u ranijim tjednima uočen hematom koji je vrlo brzo nestao- ona se osjeća ok, ali joj doktorica napominje da ne bi bilo dobro da se uopće vraća na posao do kraja trudnoće.
Razlog- doktorica ne pozna ni jednu trudnicu koja je na heparinu i da radi?

Pa me zato zanima- ima li ovdje trudnica na heparinu i da li još uvijek rade..

ajd, ako ima nekih iskustava- pomozite savjetom!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 18:55   #2
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje trudnica ili mama koje su tijekom "heparinske" trudnoće radile??

Temu otvaram zbog šogi koja nije reg. na forumu- sad je 12+ trudna, trenutno je sve u redu, ali ovo joj je treća trudnoća (prve dvije su završile spontanima u 10. i 7. tj-pretpostavke su zbog grušanja krvi) i svaki dan si daje jednu injekciju heparina.
Trenutno je na mirovanju- jer je u ranijim tjednima uočen hematom koji je vrlo brzo nestao- ona se osjeća ok, ali joj doktorica napominje da ne bi bilo dobro da se uopće vraća na posao do kraja trudnoće.
Razlog- doktorica ne pozna ni jednu trudnicu koja je na heparinu i da radi?

Pa me zato zanima- ima li ovdje trudnica na heparinu i da li još uvijek rade..

ajd, ako ima nekih iskustava- pomozite savjetom!

savjet?
ne znam u čemu je problem i što nije jasno ako dr kaže da bi trebala ostati doma?
2 spontana nisu bila dovoljna škola?

Evo ti naše Lare.

Sapienti sat
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 18:58   #3
spontani su se dogodili radi zgrušane krvi. Ona sad uzima heparin da se to spriječi.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 18:59   #4
Meni na njenom mjestu ne bi ni palo na pamet ići raditi
Ne planiram raditi ni ako sve s trudnoćom bude savršeno a kamoli ako bude nekakav problem,fućkaš pare
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 19:01   #5
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Meni na njenom mjestu ne bi ni palo na pamet ići raditi
Ne planiram raditi ni ako sve s trudnoćom bude savršeno a kamoli ako bude nekakav problem,fućkaš pare
pa , nažalost- i nije baš tako.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 19:30   #6
slažem se s curama... nakon 2 spontana ne znam što bi me moglo natjerati da ipak idem raditi usprkos preporuci doktora da ne radim
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 19:35   #7
molim vas, trebam nekoga tko si daje heparin u trudnoći.
i ona i ja znamo da nakon dva spontana nije baš najpametnije vratiti se na posao.ova trudnoća protiče u najboljem redu. ali ona ima mogućnost max. si prilagoditi radno vrijeme, smanjiti broj dolazaka u tjednu, stavili su joj kauč u ured.. žena ima uvjete kakve većina ovdje nema.
što se tiče stresa- ima ga i doma, jer i doma otvara mejl, odgovara na poruke, od 8 ujutro ju zovu...

razlog za ne ić na posao je taj što bi ako se ozlijedi na poslu- zbog heparina mogla brže iskrvariti, a taj rizik ima i doma.

dakle- molim još jednom, cure koje su koristile heparin u trudnoći, da se jave sa svojim iskustvom.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 19:46   #8
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
molim vas, trebam nekoga tko si daje heparin u trudnoći.
i ona i ja znamo da nakon dva spontana nije baš najpametnije vratiti se na posao.ova trudnoća protiče u najboljem redu. ali ona ima mogućnost max. si prilagoditi radno vrijeme, smanjiti broj dolazaka u tjednu, stavili su joj kauč u ured.. žena ima uvjete kakve većina ovdje nema.
što se tiče stresa- ima ga i doma, jer i doma otvara mejl, odgovara na poruke, od 8 ujutro ju zovu...

razlog za ne ić na posao je taj što bi ako se ozlijedi na poslu- zbog heparina mogla brže iskrvariti, a taj rizik ima i doma.

dakle- molim još jednom, cure koje su koristile heparin u trudnoći, da se jave sa svojim iskustvom.
koliko znam, Lara je radila neko vrijeme. Ali mislim ne dalje od 20-og tjedna.
Ma šta ja znam, ja se na njenom mjestu ne bi vraćala na posao. Ured je ured. Kad si tamo, podrazumijeva se da si svakoj šuši na raspolaganju a ljudi ima svakakvih.
Ako su već tako fleksibilni, neka radi od doma. Ne znam zašto mora biti fizički prisutna u uredu ako doma ima mail, tel, mob...?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 19:51   #9
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje trudnica ili mama koje su tijekom "heparinske" trudnoće radile??

Temu otvaram zbog šogi koja nije reg. na forumu- sad je 12+ trudna, trenutno je sve u redu, ali ovo joj je treća trudnoća (prve dvije su završile spontanima u 10. i 7. tj-pretpostavke su zbog grušanja krvi) i svaki dan si daje jednu injekciju heparina.
Trenutno je na mirovanju- jer je u ranijim tjednima uočen hematom koji je vrlo brzo nestao- ona se osjeća ok, ali joj doktorica napominje da ne bi bilo dobro da se uopće vraća na posao do kraja trudnoće.
Razlog- doktorica ne pozna ni jednu trudnicu koja je na heparinu i da radi?

Pa me zato zanima- ima li ovdje trudnica na heparinu i da li još uvijek rade..

ajd, ako ima nekih iskustava- pomozite savjetom!

hematom je sam po sebi razloga za mirovanje i komplikacije.
Heparinska trudnica ima dijagnozu i može biti na komplikacijama od doslovno plusa na testu.
ja sam radila do 17 tjedna trudnoće i tada sam otišla na komplikacije.
sve je opisano na ovoj temi

https://www.forum.hr/showthread.php?t=342104
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 19:55   #10
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
koliko znam, Lara je radila neko vrijeme. Ali mislim ne dalje od 20-og tjedna.
Ma šta ja znam, ja se na njenom mjestu ne bi vraćala na posao. Ured je ured. Kad si tamo, podrazumijeva se da si svakoj šuši na raspolaganju a ljudi ima svakakvih.
Ako su već tako fleksibilni, neka radi od doma. Ne znam zašto mora biti fizički prisutna u uredu ako doma ima mail, tel, mob...?
nevezano za ured i za posao.. meni je injekcija padala u 10 ujutro.
Moš mislit kako je to bilo.. gledam nervozno na sastanku na sat.. ispričavam se da moram na WC i skidam suknju i zabijam si injekciju u nogu....
ma užas a onda di sa injekcijom.... nosila sam ju doma da izbjegnem tračeve i pitanja na poslu

A kada sam bila na galbecu u menzi pa u kafiću na kavi.. išla sam opet u WC zabiti si injekciju i ulazi konobar i vidi injekciju na lavabo-u

Zvao je muriju... zamisli koje blamaže... kao narkomanka sam ispala....

Sva sreća da sam imala otpusno pismo u torbi

Što će joj same komplikacije sa tim iglama... neka uživa doma
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 19:57   #11
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
molim vas, trebam nekoga tko si daje heparin u trudnoći.
i ona i ja znamo da nakon dva spontana nije baš najpametnije vratiti se na posao.ova trudnoća protiče u najboljem redu. ali ona ima mogućnost max. si prilagoditi radno vrijeme, smanjiti broj dolazaka u tjednu, stavili su joj kauč u ured.. žena ima uvjete kakve većina ovdje nema.
što se tiče stresa- ima ga i doma, jer i doma otvara mejl, odgovara na poruke, od 8 ujutro ju zovu...

razlog za ne ić na posao je taj što bi ako se ozlijedi na poslu- zbog heparina mogla brže iskrvariti, a taj rizik ima i doma.

dakle- molim još jednom, cure koje su koristile heparin u trudnoći, da se jave sa svojim iskustvom.
ali onda ne razumijem pitanje

što ti može reći netko tko si daje heparin u trudnoći a da ti ja to ne mogu reći?
dodirna točka mene i tvoje rođakinje je da smo obje trudne.
dakle kompetentna sam odgovoriti barem u jednom dijelu.

mislim, pa neće se javiti niti jedna koja si je odrezala prst i iskrvarila jer je bila u uredu a ne doma.
dakle, kao buduća mama mogu joj ljudski savjetovati da ukoliko može biti doma neka bude (a i to joj je preporučio dr, nije varanje sistema.)

a što se novca tiče, slažem se da nije baš "fućkaš pare" jer od njih živimo svi pa nije svejedno da li će dobivati 6.500 ili 4,250 kn.
ja sam doma na komplikacijama prema preporuci liječnika i time odabrala 4250 ali sam u toplini svog doma gdje odmorim kad mi treba itd.

e sad, sve ostale suvisle komentare ostavljam ženama koje primaju heparin kad mi ostale nismo u mogućnosti dati ljudski savjet.

ma...

ili je bitno kako su si poskrivečki pikale da ih drugi ne gledaju ispod oka..
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 19:57   #12
lara-ona si daje jednu injekciju dnevno, a očito joj nije problem to izvesti u kombinaciji s poslom..
i mislim da si ona daje negdje oko 8-9 ujutro, a to još može doma obaviti..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 20:01   #13
offtopic, Lara kad je lariti roćkas? sad negdje?!?!???!
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 20:02   #14
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
ali onda ne razumijem pitanje

što ti može reći netko tko si daje heparin u trudnoći a da ti ja to ne mogu reći?
.
jooj, što se ovdje svi nađu lako uvrijeđeni..

njoj (mojoj šogorici) konkretno treba netko sa iskustvom heparina, jer je to malo specifična situacija. i ja sam trudna, 3 mj smo razlike pa joj ne mogu pametno reći šta da radi, a ja ju poznam , znam u detalje kakav posao radi, kako je to kad si daje injekciju svako jutro i sl.
i opet joj ne mogu niš pametno reći, a još manje možeš ti- koja nemaš uvid u to sve..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 20:02   #15
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
lara-ona si daje jednu injekciju dnevno, a očito joj nije problem to izvesti u kombinaciji s poslom..
i mislim da si ona daje negdje oko 8-9 ujutro, a to još može doma obaviti..
čuj,
svatko je odgovoran za sebe i svoje zdravlje.
ako ona želi raditi, njoj ni hematom ni heparin, a ni dva spontana ako nisu dovoljni razlozi da zbroji 2+2 - ni ja ni forum ni doktor ju ne može razuvjeriti u suprotno...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 20:03   #16
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
offtopic, Lara kad je lariti roćkas? sad negdje?!?!???!
15.6 kada je objava rezultata upisa u vrtiće grada zagreba
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 20:03   #17
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
jooj, što se ovdje svi nađu lako uvrijeđeni..

njoj (mojoj šogorici) konkretno treba netko sa iskustvom heparina, jer je to malo specifična situacija. i ja sam trudna, 3 mj smo razlike pa joj ne mogu pametno reći šta da radi, a ja ju poznam , znam u detalje kakav posao radi, kako je to kad si daje injekciju svako jutro i sl.
i opet joj ne mogu niš pametno reći, a još manje možeš ti- koja nemaš uvid u to sve..
nisam uvrijeđena nego me zanima kakav savjet očekuješ?
da netko tko si daje heparin kaže da nek ostane doma?
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 20:03   #18
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
nevezano za ured i za posao.. meni je injekcija padala u 10 ujutro.
Moš mislit kako je to bilo.. gledam nervozno na sastanku na sat.. ispričavam se da moram na WC i skidam suknju i zabijam si injekciju u nogu....
ma užas a onda di sa injekcijom.... nosila sam ju doma da izbjegnem tračeve i pitanja na poslu

A kada sam bila na galbecu u menzi pa u kafiću na kavi.. išla sam opet u WC zabiti si injekciju i ulazi konobar i vidi injekciju na lavabo-u

Zvao je muriju... zamisli koje blamaže... kao narkomanka sam ispala....

Sva sreća da sam imala otpusno pismo u torbi

Što će joj same komplikacije sa tim iglama... neka uživa doma
u jebate, nisam znala za muriju
sorry, znam da ti nije smiješno, ali mogu misliti prizora i što si je taj konobar pomislio.
ma trudnoća je sama po sebi drugo stanje, posebno kad netko ima komplikacije kakvih si ti imala. hebeš posao i pare, prioritet je sačuvati sebe, svoje zdravlje i trudnoću.

Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
lara-ona si daje jednu injekciju dnevno, a očito joj nije problem to izvesti u kombinaciji s poslom..
i mislim da si ona daje negdje oko 8-9 ujutro, a to još može doma obaviti..
očito da si je zacrtala raditi i gotovo.
pa čemu onda ova tema?
neka radi ako misli da može.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 20:03   #19
stvarno mislim da takve stvari nisu za zafrkanciju i neka ide na komplikacije- doslovno!!!!!!! da ne radi od kuće već odmara, bit će vremena za posao!!!!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 20:05   #20
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
jooj, što se ovdje svi nađu lako uvrijeđeni..

njoj (mojoj šogorici) konkretno treba netko sa iskustvom heparina, jer je to malo specifična situacija. i ja sam trudna, 3 mj smo razlike pa joj ne mogu pametno reći šta da radi, a ja ju poznam , znam u detalje kakav posao radi, kako je to kad si daje injekciju svako jutro i sl.
i opet joj ne mogu niš pametno reći, a još manje možeš ti- koja nemaš uvid u to sve..
pa eto Larinog iskustva.
Ma ja velim - ona si je zacrtala raditi i gotovo. Savjetima liječnika unatoč. Čemu dileme onda? Ili samo traži konfirmaciju za svoju odluku?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.