Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2009., 07:09   #101
ej ljudi, način bacanja uopće naje bitan, osim ako to nije neki ritualni sistem i svijestan rad sa određenim entitetima. bacit i ching možeš brate mili kako god hoćeš (kako god ti sam sebe isprogramiraš). imam frenda koi bukvalno baca kockice za d i d, i šta je naj bolje pogađa mjesto i vrijeme pa čak može i osobu opisat koju sam upoznao.. stvarno je sve stvar prakse, al ljudi moi, hmm, zadnje vrijeme mi se počelo činit da i ching i nije baš bezazlena stvar. neznam dal me kužite baš?
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 11:11   #102
Kužim da svrstavaš I Ching rame uz rame sa bacanjem graha.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 16:09   #103
Pa i ja bacam i ching sa d8 i d12 kockicama (nisu baš kockice, nego oktaedri i dodekaedri, al dobro), i uvijek je odgovor točan.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 19:07   #104
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Kužim da svrstavaš I Ching rame uz rame sa bacanjem graha.
koi si ti lik.. ma zaboravi ne kužiš, nema veze, 333 kuži
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 20:01   #105
Nema beda, još sve to zalijte olovom i promotrite let ptica.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 21:04   #106
Telema!

Svi duhovni sistemi, pa tako i Ji Đing, postoje zbog nas, a ne mi zbog njih. Svaka inovacija je dobro došla, a pri tome se jedino računa iskrenost aspiranta&njegove težnje. Duh nije mrtav, krut niti dogmatičan; on je živ i podržava evoluciju&inovaciju. Iskustvo prakse daje krajnji pečat, sam vidiš da li neka stvar hoda ili ne hoda. I normalno, ono što hoda za tebe, ne mora za nekoga drugoga.

Mir, tolerancija, istina.
Pozdrav na svim vrhovima trokuta.
Poštovanje Redu.

Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 21:23   #107
Inovacija? Ne vidim ništa inovativno već samo relativizaciju postojećeg a to ne donosi ništa.

Ako netko može kompjuterom tražiti odgovor od I Chinga onda mu I Ching nije ni potreban
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 00:02   #108
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Inovacija? Ne vidim ništa inovativno već samo relativizaciju postojećeg a to ne donosi ništa.

Ako netko može kompjuterom tražiti odgovor od I Chinga onda mu I Ching nije ni potreban
ej, i ching možeš izvuć preko tablice od auta koi je u trenutku pitanja prošao pored tebe il ti pored njega, a kamo li... gledaj, prije novčića su bili štapići, još prije toga su promatrali sunce (vrijeme), prije toga nisu ništa bacali samo su promatrali stvari oko sebe i slušali zvukove (to je već pravo majstorstvo, barem po mom mišljenju, sposobnost da iz trenutne situacije izvučeš heksagram). znači da usporedba prvog načina i bacanja novčića je ista kao usporedba s kockicama, brojevima koi te okružuju i slično. jebeš teoriju, bitna je praksa i rezultat! možeš filozofirat koliko oćeš al ako on ukuca u komp, ili 333 baca kockice ili luiz baca štapiće ili ja brojim uzdahe svoje susjede, bitao je da je da svi dobijamo točne odgovore, se slažeš samnom? ako šljaka onda šljaka i gotovo!
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 00:42   #109
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
zadnje vrijeme mi se počelo činit da i ching i nije baš bezazlena stvar. neznam dal me kužite baš?
Hm, kako mislis opasan? Nisam skuzio sto mislis.

Ono sto ja mislim je da ti I Ching daje odgovor koji ti trebas, ne onaj koji ti zelis. Ako, iz nekog razloga I Ching smatra da tebi treba i neko negativno iskustvo, koje na duze staze nije negativno, vec pozitivno, onda te i vodi prema tome. Znajuci kako ces ti reagirati i na njegov odgovor. Ukratko, on zna vise nego sto si ti uopce svjestan da je u igri.

Ima cak i neka prica o starom indijancu i njegovom sinu, a posto se sad ne mogu sjetiti cijele, vec samo nekih dijelova, a i stvar je uglavnom gdje ispada kako stari indijanac shvaca da dogadaji s njegovim sinom nisu pozitivni ili negativni, vec jednostavno dogadaji, potrebni sami po sebi.

Koliko se sjecam, jedan dio price spominje kako je njegov sin slomio nogu. Pa svi komentiraju kako je to lose. No, indijanac kaze da to nije negativno. I onda izbije rat, pa svi mladi indijanci idu u rat, a njegov sin ne ide, jer je slomio nogu. Pa ovi opet komentiraju kako je to dobro. Opet indijanac kaze da nije pozitivno. I tako neko vrijeme se nizu dogadaji, od kojih svaki vodi do svoje krajnjosti (pozitivno u negativno i obrnuto).

Ukratko, mislim da je tako i s I Chingom. On vidi puno vecu sliku nego sto smo mi uopce svijesni.

Samo jedan primjer bi bio kupnja auta (ili bilo sto drugo). Ako I Ching kaze da je neki auto los, to ne znaci da bi se on nuzno kvario ili sto slicno, vec bi mozda, vozeci taj auto covjek dozivio nesrecu. Isto tako, moze reci da covjek kupi neki auto, koji se pokvari, ali zbog toga covjek ne bude na cesti kad bi dozivio nesrecu, da je bio na putu.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 00:48   #110
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Inovacija? Ne vidim ništa inovativno već samo relativizaciju postojećeg a to ne donosi ništa.

Ako netko može kompjuterom tražiti odgovor od I Chinga onda mu I Ching nije ni potreban
Po mom misljenju I Ching je puno veci i univerzalniji od koristenja stapica stolisnika (posto su i novcici inovacija i ubrzanje bacanja). I sam postupak bacanja, kao i tumacenja i na kraju krajeva postivanja odgovora je nesto sto spada pod I Ching. A on nije krut, ma sto ti tvrdio. On shvaca, zna i razumije sve, pa i koristenje kompjutera. Naravno, problem nije u njemu, vec u covjeku koji pita. Ako on (covjek koji pita) mora imati ritual rada sa stolisnikom, to je I Chingu ok. I sasvim mu je ok ako covjek ne mora imati ritual.

Znam da ti nisam nista objasnio, vidim da ti volis ritual i to je sasvim u redu.

A i kad smo kod kazne, ne poslusati I Ching je kazna sama po sebi. Znam iz nekih stvari koje su se desila kad covjek nije poslusao I Ching... Kazna je strasna, ali opet, covjek nije htio slusati, pa eto...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 01:12   #111
Kakva kazna? Nema tu nagrade ili kazne.. I ching točno mapira situaciju i izlaze iz nje. I uvijek je točan.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 01:46   #112
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
stapici stolisnika - svetog drva izraslog na grobu konfuchija, ne moraju biti jedini stapici.
da li netko radi ovu tehniku sa nekim drugim stapicima?
Još uvek se držim novčića. David Albahari preporučuje da se pređe na stabljike hajdučke trave onda kada je osoba sposobna da održi jaku koncentraciju na pitanje/problem sve vreme dok prebrojava stabljike, ali mislim da još uvek nisam spremna za taj korak. Uvek koristim ista tri novčića i to uglavnom kada me određeno pitanje/problem potpuno okupira. Međutim, zapazila sam da to nema mnogo uticaja, tj. da I Ching daje ispravne odgovore, čak iako moja pažnja tokom procesa divinacije odluta.

Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Ja koristim I Ching preko kompjuterskog programa i radi odlicno.
Isprobala sam, ali se pokazalo potpuno drugačije od bacanja novčića. Odgovori koje sam dobijala na taj način i tumačenja trigrama i heksagrama koje je program davao - ispadali su posve besmisleni. Osim toga, ni sama nisam imala 'osećaj' da otvaram I Ching, već mi se činilo kao da igram običnu kompjutersku igricu. Meni ipak više pogoduje tradicionalni način.

Quote:
Choronzon333 kaže: Pogledaj post
Kakva kazna? Nema tu nagrade ili kazne.. I ching točno mapira situaciju i izlaze iz nje. I uvijek je točan.
Takvo je i moje iskustvo. Zapazila sam da me I Ching psihički umiruje, bez obzira na to kakve odgovore dobijem. Za razliku od tarot karata, koje nemaju to dejstvo. Tarot mi uvek preslika trenutni sadržaj psihe, ali mi istovremeno pruži slabu pomoć kada je u pitanju budućnost. Vrlo je opširan, uopšten, nikada ne znam jesam li se suočila sa nečim što sama mislim i osećam ili sa 'sudbinskim energijama' - bez obzira na čitanje koje upotrebim. I Ching je, s druge strane, vrlo konkretan, određen i ne ostavlja nedoumice. On skicira sadašnjost i najverovatniji sled događaja, bez osvrtanja na subjektivne doživljaje, osećanja, razmišljanja, maštanja... Što ga više koristim - to mi je sve bliži. No, ne bi li tarot nama Zapadnjacima trebalo da bude bliži od I Chinga (bez obzira na to što je i on univerzalan)? Šta mislite o tome?
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 08:29   #113
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
bitao je da je da svi dobijamo točne odgovore, se slažeš samnom? ako šljaka onda šljaka i gotovo!
Ne slažem se.

Točni odgovori? Čisto sumnjam, jel netko od vas vodio statistiku pogođenih odgovora?

Nije stvar u tome kako se savjetuje I Ching već kako se pristupa tom savjetovanju. I Kao što sam rekao, ako ti je um miran i utišan dok šetaš cestom i gledaš registracijske tablice onda ti I Ching nije potreban.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 10:01   #114
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ne slažem se.

Točni odgovori? Čisto sumnjam, jel netko od vas vodio statistiku pogođenih odgovora?

Nije stvar u tome kako se savjetuje I Ching već kako se pristupa tom savjetovanju. I Kao što sam rekao, ako ti je um miran i utišan dok šetaš cestom i gledaš registracijske tablice onda ti I Ching nije potreban.
Da, a zaboravljaš da usput moraš znati dobro i tumačiti i ching.. znati napamet sve heksagrame i linije se podrazumijeva.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 10:49   #115
Očito ne razumiješ o čemu pričam, I ching nije kockanje.

Znaš napamet značenje svake promjenjive linije?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 11:57   #116
Nitko tu ne svodi I ching na kockanje.. Ali, može se reći da je način dobivanja heksagrama "slučajan" kao i kockanje.
I ne, neznam ni linije ni heksagrame napamet.. nisam niti rekao da znam.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 12:13   #117
Kod I Chinga se ne radi o sinhronicitetu ili o horarnoj astrologiji gdje se smatra da trenutak pitanja određuje odgovor zato sam povukao paralelu sa letom ptica.

Tu se radi o umirivanju unutrašnjeg dijaloga i kontaktu sa drugim aspektom sebstva ili učiteljem a ako si sposoban to napraviti dok se šetaš gradom i gledaš automobile onda ti je I Ching suvišan jer si već stekao majstorstvo nad samim sobom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 13:43   #118
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Kod I Chinga se ne radi o sinhronicitetu ili o horarnoj astrologiji gdje se smatra da trenutak pitanja određuje odgovor zato sam povukao paralelu sa letom ptica.

Tu se radi o umirivanju unutrašnjeg dijaloga i kontaktu sa drugim aspektom sebstva ili učiteljem a ako si sposoban to napraviti dok se šetaš gradom i gledaš automobile onda ti je I Ching suvišan jer si već stekao majstorstvo nad samim sobom.
naravno da trenutak, pa čak i lokacija u kojoj je postavljeno pitanje daje odgovor. postoji jedna stara tehnika kad u trenutku pitanja pretvoriš godinu, mjesec, dan, sat.. u heksagram, a, šta sad? neću tu na forumu odat tajnu al zapamti ovo pa malo istražuj. postoi i I ching astrologija. a to što govoriš da kad smiriš um i spajaš se na mudraca to nije kraj igre nego početak, tek tada možeš pravilno koristit I ching i vidjet da je to puno više od bacanja novčića i sitnog gatanja! šta je zapravo I ching i čemu on služi nitko od nas nije kompetentan da o tome priča. zar vi stvarno mislite da I ching služi za proricanje?
migulia9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 22:48   #119
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Isprobala sam, ali se pokazalo potpuno drugačije od bacanja novčića. Odgovori koje sam dobijala na taj način i tumačenja trigrama i heksagrama koje je program davao - ispadali su posve besmisleni. Osim toga, ni sama nisam imala 'osećaj' da otvaram I Ching, već mi se činilo kao da igram običnu kompjutersku igricu. Meni ipak više pogoduje tradicionalni način.
S time se slazem, svatko je individualan. Recimo, meni ne smeta i odgovori funkcioniraju i tocni su. Sto naravno znam, jer snimim odgovor i znam sto se desi s vremenom. Dakle, kompjuter je meni sasvim ok za bacanje I Chinga.

Jedino ovaj dio da se radi o kompjuterskoj igri, ja taj osjecaj nemam. Ili sam bar igrao sasvim druge igre, gdje sam usmjeravao paznju na ono sto se desava u igri. Pri bacanju I Chinga na kompjuteru, ja usmjeravam paznju na pitanje i koncentriram se na pitanje, a ne na nekakvu akciju (koje moj SW niti nema).
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 22:52   #120
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Točni odgovori? Čisto sumnjam, jel netko od vas vodio statistiku pogođenih odgovora?
Posto radim s kompjuterom, imam sva pitanja i odgovore s datumom unesene u bazu. I naravno, znam sto je bilo zatim.

I ukratko, barem meni rad s I Chingom uz pomoc kompjutera funkcionira odlicno. Da ne duzim, nisam vidio da je negdje ocito pogrijesio, cak sto vise, kod nekih stvari je upozoravao na stvari koje sam na terenu skuzio kao stvari na koje je upozoravao. Pri samom tumacenju mi nije bilo jasno na sto to on misli, ali kad sam dosao na teren, tj. kad se desavalo to o cemu sam pitao, odjedanput mi je postalo tocno jasno o cemu je on pricao i sto je najbolje, to me spasilo od bacanja novca. Naravno, imam vise raznih primjera, u svakom slucaju, za mene radi.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.