Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2011., 16:41   #41
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ti sasvim sigurno znaš da ona ima dovoljno novca da može živjeti sama, da je nekretnina u kojoj žive njena, da će imati gdje živjeti, da će on moći naći stan u neposrednoj blizini da djeca što manje pate zbog njihovog razvoda (nisu to srednjoškolci koji mogu navratiti do tate poslije škole), i tako dalje?
Ne, ne. Rekoh, najidealniji scenarij za autoricu teme bi bio takav. Ili se možda varam? Ali čini mi se da će se tu treću frendicu zauvijek maknut iz društva, a mužu frendice će se ta "jedna" avantura oprostit. Iako sam uvjerena da to nije bio prvi put, ali je prvi put uhvaćen i sad se vadi svjetskom ljubavi prema svojoj ženi.
Vanna.J is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:41   #42
Quote:
Vanna.J kaže: Pogledaj post
Postoji jedan jako ružan scenarij koji se dogodio u mojoj okolini.

Prijateljica kaže prijateljici da ju je muž varao. Ona nakon nekog vremena i puno razgovora s mužem oprosti.

Poslije toga je teško da se stvari ikad vrate na staro. Ti i njen muž nikad više nećete biti dobri i vaša druženja učetvero više neće biti ista, a tebe će gledati (u slučaju da mu oprosti) kao onu koja je unijela kaos u njenu idilu.

Tako je bilo s parom kojeg znam.

Najidealnije bi bilo da se razvede, a tebi bude zahvalna jer si joj otvorila oči.


Riskantno je to, ali ako joj želiš reći, napraviti ćeš to bez obzira na forum.
Nakon ovoga ja i on više sigurno nećemo biti dobri. U to budi uvjerena, ja mu ovo neću oprostiti. Njoj ne znam teško i nikako.... prevarenoj frendici ću biti potpora u svemu. Ja znam da će ona meni vjerovati, kao što bi i ja njoj. Da mi netko drugi kaže ne bi sigurno, išla bi se uvjeriti vlastitim očima, ali njoj.... Ona i ja smo prošle veliku životnu školu, ona je mene sa mojim mužem spojila, znajući da je on čovjek za mene, uvijek je bila uz mene i ja uz nju, pa kako onda lagati vlastitu sestru jer ona za mene jest sestra, kako biti pored nje i njih, a ne reći joj ono što treba znati. Ona meni nikad ne bi oprostila da joj ovo prešutim, nikad to znam. Ona je kao i ja voli iskrene i otvorene odnose,znam da želi istinu, da je očekuje s moje strane. Ja samo ne znam kako to izvesti?
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:42   #43
Pa ako je svjetski voli, neka preživi malo oklagije po leđima, šta.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:43   #44
Quote:
aisling kaže: Pogledaj post
Prije nego kreneš s bilo kakvim razgovorima se moraš skulirati.
Uzimaš si previše prava da sudiš o drugima, a to neće dobro završiti. Podijeliti informaciju je jedno, spremiti giljotinu je drugo.
Apsolutno se slažem!

Shicki, ti se moraš malo sabrati i shvatiti da ne možeš donositi odluke umjesto nje. Shvaćam da želiš biti dobra frendica, ali i sama znaš da svijet nije crno bijel. Mislim da bi joj trebala reći informaciju, a pustiti nju da se suočava sa svojim problemima. Budi joj podrška, ali je nikako "huškati" vlastitim stavovima.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:44   #45
Quote:
aisling kaže: Pogledaj post
Prije nego kreneš s bilo kakvim razgovorima se moraš skulirati.
Uzimaš si previše prava da sudiš o drugima, a to neće dobro završiti. Podijeliti informaciju je jedno, spremiti giljotinu je drugo.
kakvo si ja to previše pravo zadajem. oni su mi dali to pravo, radeći gluposti, ne misleći na posljedice. Ja neću njoj pametovati, ni soliti pamet. ona je jaka i dostojanstvena žena koja zna što želi u životu, ja ću biti uz nju pa što god odlučila. ja sigurno neću utjecati na njene odluke, ona ima svoju glavu i razmišljanje.
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:44   #46
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
Ja samo ne znam kako to izvesti?
Ja sam svojevremeno rekla to najboljoj prijateljici. Užasno, da. Zvala sam je kod sebe, da budemo na samo i smireno joj ispričala sve od A-Ž.

Plakala je, lupala, čak vikala na mene, pa je opet plakala, pa se nismo čule tri dana.

Poslije mi je zavhaljivala svim srcem.

Da, oprostila je tipu, ali znala je da na mene može računati i da barem ja neću od nje raditi budalu.

Pripremi se da neće biti ugodno, ali nisu prijatelji tu da bude ugodno. Tu su jer im je stalo.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:44   #47
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
Kome pružiti ruku? Pokvarenoj i bezobraznoj prijateljici koja je zabila nož u leđa vlastitoj prijateljici, koja svaki dan s njom provodi vrijeme, koja joj je pomagala i branila ju od svih, koja je bila uz nju kad joj je bilo najteže, toj frendici pružiti ruku, ma nema šanse. Treba imati jako dobar razlog za ovo....
Možda razloga bude. Ne kažem i da će biti.

Nađi mir da bi bila kadra vidjeti količinu sranja kad se suočiš s prijateljicom.

Vjeruj, neće biti tak teško vidjeti sere li ili joj je zbilja krivo. Nisu ljudi baš tako dobri lašci, no moraš biti hladne glave.
Zmaj021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:44   #48
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
Nakon ovoga ja i on više sigurno nećemo biti dobri. U to budi uvjerena, ja mu ovo neću oprostiti. Njoj ne znam teško i nikako.... prevarenoj frendici ću biti potpora u svemu.
A šta ako ti prevarena frendica kaže da se tebe njen brak ne tiče?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:45   #49
Quote:
Vanna.J kaže: Pogledaj post
Ne, ne. Rekoh, najidealniji scenarij za autoricu teme bi bio takav. Ili se možda varam?
Poanta je u tome da je na svakome da sam odluči u svom životu koji je njemu najidealniji scenarij bez da mora slušati od drugih (osim ako direktno sam ne zatraži savjet) što da radi i kako.

Nešto što je meni najidealnije, nekome drugome ne mora biti. Ja to čak ne moram ni razumjeti. Ako je drugome dobro, sasvim je svejedno što ja mislim da bi meni u njegovoj koži bio idealan scenarij. Dok god nisam u toj koži ne trebam se petljati. Nuđenje idealnih sceanarija je žešće petljanje. Davanje informacije je nešto drugo i za to sam i sama, samo nisam za to da se drugima utrpava vlastita slika idealnog života kao jedina moguća i najispravnija za sve. Jer često nije.
aisling is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:47   #50
Quote:
aisling kaže: Pogledaj post
Ovo bi i mene najviše mučilo u cijelom razgovoru. Ali opet, ako mi je prijateljica, ako je volim, ako znam nešto što bi voljela i da ona meni kaže ja bi rekla. Ako je odlučila zatvoriti oči njen izbor, neka mi sama kaže da se ne miješam i sve pet. Ali ne bi mogla potpuno prešutiti tako nešto. Ne nekome do koga mi je stvarno stalo.
Problem je u tome što možeš "zatvoriti" oči dok ne saznaš da drugi znaju
ali kada ti tako nešto kaže frendica, više ne možeš držati "zatvorene" oči
više se ne možeš praviti da ne znaš
Persistent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:48   #51
Quote:
aisling kaže: Pogledaj post
Poanta je u tome da je na svakome da sam odluči u svom životu koji je njemu najidealniji scenarij bez da mora slušati od drugih (osim ako direktno sam ne zatraži savjet) što da radi i kako.

Nešto što je meni najidealnije, nekome drugome ne mora biti. Ja to čak ne moram ni razumjeti. Ako je drugome dobro, sasvim je svejedno što ja mislim da bi meni u njegovoj koži bio idealan scenarij. Dok god nisam u toj koži ne trebam se petljati. Nuđenje idealnih sceanarija je žešće petljanje. Davanje informacije je nešto drugo i za to sam i sama, samo nisam za to da se drugima utrpava vlastita slika idealnog života kao jedina moguća i najispravnija za sve. Jer često nije.
Ja sam odmah rekla da ja ne bih na njenom mjestu išla petljat se u njihov brak jer samo oni znaju kako im je bez obzira na privid kakav odaju u društvu.

Međutim, shicki je odlučna u tome da joj kaže, a nisam sigurna zna li da postoji više raspleta nakon priznanja.
Vanna.J is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:51   #52
totalno ti je zbrkan post i ne zna se tko tu koga

Mislim da ipak ti nisi kompetentna da joj to kazes, jer oni nisu u vezi već u braku. bez obzira na vas dogovor. Tu neće nastradati dvije osobe, već dijeca (ukoliko ih ima) i roditelji od njih oboje. i tko će tu biti najveći krivac? TI.
Milion zena je prevareno, milion muzeva je prevareno...a brak i obitelj funkcionira, pa što???
__________________
TRETIRAJ ŽENU KAO KRALJICU I BIT ĆEŠ NJEN KRALJ....TRETIRAJ JE KAO IGRU I POKAZAT ĆE KAKO SE IGRA..............
plavokosa555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:51   #53
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
kakvo si ja to previše pravo zadajem.
Tako što sada već pričaš da ti njenom mužu to nikad nećeš oprostiti. On nije prevario tebe.

A moguće je da nije prevario ni tvoju prijateljicu - to ćeš tek saznati. Ako je ona znala za njegove avanture, onda to teško možemo nazvati prevarom. Više njihovim dogovorom. Ponavljam ti da ta mogućnost postoji.

U tom slučaju ti sudiš njima i njihovom načinu životu iako time nikako, ali apsolutno nikako nisu utjecali na tebe i ne tiče te se to ni malo. To je ono pravo koje si ti uzimaš, osuđuješ. Za sad samo njega, a moguće skroz nesvjesno i nju.
aisling is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:51   #54
Evo sad ću ovoj drugoj frendici poslati poruku da se nađemo na kavi. Da vidim što mi ona ima za reći, pa ću odlučiti što ću dalje. Hvala vam svima na odgovorima, javim vam se kad stignem i ako se uopće usudi naći sa mnom, ne zato jer sam ja opasna jer jesam, nego radi neugodnosti koju se nadam osjeća.
__________________
"The strongest of all warriors are these two -Time and Patience."
shicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:53   #55
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
ne zato jer sam ja opasna jer jesam, nego radi neugodnosti koju se nadam osjeća.


Nemoj se čuditi ako ti frendica nije spremna odmah sve spaliti na lomači. Meni je ovo jako tužna situacija upravo s obzirom na tvoje uplitanje.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:53   #56
Quote:
Vanna.J kaže: Pogledaj post
Ja sam odmah rekla da ja ne bih na njenom mjestu išla petljat se u njihov brak jer samo oni znaju kako im je bez obzira na privid kakav odaju u društvu.
Međutim, shicki je odlučna u tome da joj kaže, a nisam sigurna zna li da postoji više raspleta nakon priznanja.
Ona je već upetljana. Scenarij raspleta je manje bitan, bitno je da raspleta bude.

Ko je kome prijatelj, već će se ispostaviti. Hoćemo li čiste odnose ili hehe odnose?
Zmaj021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:57   #57
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
Evo sad ću ovoj drugoj frendici poslati poruku da se nađemo na kavi. Da vidim što mi ona ima za reći, pa ću odlučiti što ću dalje. Hvala vam svima na odgovorima, javim vam se kad stignem i ako se uopće usudi naći sa mnom, ne zato jer sam ja opasna jer jesam, nego radi neugodnosti koju se nadam osjeća.
Uz dužno poštovanje, sad već pokazuješ konture spletkarošice, a ne prijateljice.
Šta se ti imaš kojeg vraga nalazit na kavi i tražit nečija opravdanja.

Tvoje je da daš prijateljici svojoj najboljoj tu informaciju, a ona nek odluči što će s tim, a ne da vi se igrate Usurpadore, Šeherezade i Esmeralde dok tvoja najbolja prijateljica živi u neznanju.

Prestani si davat moć na koju nemaš pravo.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 16:59   #58
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
A šta ako ti prevarena frendica kaže da se tebe njen brak ne tiče?
Znaš šta će onda biti.
Onda će ona naglo od super prijateljice-sestre postati nezahvalna krava koja ne zaslužuje takvu dobru i iskrenu prijateljicu i nek' joj se dogodilo to kaj joj se dogodilo, bolje ni ne zaslužuje.

Shicki, ne miješaj se u tuđe živote.Osim toga, tebi osobno ta prijateljica-varalica nije ništa napravila.Ako već taj tikvan nije bio dovoljno diskretan, barem ti budi.Diskrecija je u svakom slučaju u ovakvim situacijama dobrodošla.

Netko će na kraju sigurno ostati posran, a čini mi se da to neće biti taj indiskretni mužjak-tikvan, nego vi, curke-sestre-prijateljice... odnosno, u najboljem slučaju-jedna od vas.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 17:01   #59
Quote:
shicki kaže: Pogledaj post
kakvo si ja to previše pravo zadajem. oni su mi dali to pravo, radeći gluposti, ne misleći na posljedice.
Tko je tebi dao kakvo pravo? I što ti imaš kome oprostiti?
Pa nisu tebe prevarili. Sa svojom prijateljicom nisi vezana pupčanom vrpcom, a da ti budem do kraja iskrena, uvijek sam se zgražala na takva prijateljstva gdje onaj drugi misli da živi moj život i misli da zna što je najbolje za mene.
Nisi joj mama. Na tvom mjestu bih razmislila jer vidim da ti je par forumaša ukazalo na tvoj pogrešan pristup.

I mislim da se ta frendica neće naći s tobom.
Ne zato jer joj je neugodno, već zato što vjerojatno zna da ti nema što polagati račune ili objašnjavati svoje postupke.
Svidjelo se to tebi ili ne.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 17:02   #60
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
Ne nestaje čarolija preko noći. Ti realno ne znaš kakav oni brak imaju.
To što se pred tobom super slažu ne znači ništa.
Moja ujna se uvijek pretvarala da je jako sretna jer su svi oko nje bili u sretnim brakovima, a mrzila je da ju drugi žale. Pa se bilo lakše pretvarati.

Nema se tu što razumjeti jer ti ne znaš ništa o njihovom braku i to je činjenica.
Ljudi su dobri glumci, a nebitno je poznajete li se od 5. ili 25. godine.
Baš tako. Dobro je znati da većina i živi zbog drugih. Kupuju automobile iznad svojih mogućnosti, zidaju kuće, idu na more pa gladuju, mobiteli, garderoba, drže se za ruke vani , a u kući ujedaju. U većini su ljudi prazni do bola, al zato glumataju!!!! Sretan brak, moš mislit! Završim faks, udam se, kuća, pasat, more pa ti reci: muž me tuče?! Lakše je reći: super nam je! A za autoricu teme- velkam tu ril lajf! Bolje ikad nego nikad.
nebesko plavi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.