Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2013., 01:14   #21
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Nije problem u toj Kiprijanovoj izjavi, već u tome što se ona vekovima citirala od strane mnogih. Tako da, itekako možemo da raspravljamo na temu da li izvan crkve (ne)ima spasenja!
Ako vas to veseli, samo dajte!

Zadnje uređivanje BoleynAnne : 24.08.2013. at 01:21.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 01:28   #22
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Nije to moje da sudim ali bitno je da Isus rekao da ih bilo i da ne treba njima uopće nego bolesnima.

Prema tome mnoge kršćanske vjere su na laži bazirane na ultimatumu koji je manipulatorski i monopolistički..
Ti si to ili krivo shvatio ili trolaš.
Na 3 mjesta u evanđeljima nalazimo takvu izjavu:

Mt 9 12 A on, čuvši to, reče: "Ne treba zdravima liječnika, nego bolesnima.
Mk 2 17 Čuvši to, Isus im reče: "Ne treba zdravima liječnika, nego bolesnima! Ne dođoh zvati pravednike, nego grešnike."
Lk 5 31 Isus im odgovori: "Ne treba zdravima liječnika, nego bolesnima.

U sva tri slučaja to je Isusova opaska prema farizejima koji su osuđivali Isusovo druženje sa grešnicima, dok su sebe smatrali pravednima.. Oni nisu imali duboko shvaćanje grijeha ili potrebu za oproštenjem. Stoga nisu imali koristi od Isusove službe.
Carinici i grešnici su shvatili da trebaju spasenje od svojih grijeha.. Spasitelj je došao zbog ljudi poput njih. Zapravo, farizeji nisu bili pravedni. I oni su trebali spasenje kao i oni koje su osuđivali. Ali njihova samopravednost im nije dozvoljavala da priznaju svoju grešnost. I tako su kritizirali "Liječnika" zbog toga što je išao ljudima koji su shvatili da jesu "bolesni".
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 01:33   #23
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Ili nema ni jedne ispravne, ili ti nisi ispravan. Nešto od ta dva jeste. Teško je priznati ovo drugo, priznajem, zato je lakše reći ono prvo. Bog je uspostavio Crkvu, pa koja god da je, ali On ima svoju Crkvu, kojoj je Hristos Glava.

Inače, ja zagovaram tezu da izvan crkve ipak nema spasenja.
Koja je to tvoja Ispravna C?
Reci, pa da vidimo da li je ta C u istini.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 02:33   #24
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Koja je to tvoja Ispravna C?
Reci, pa da vidimo da li je ta C u istini.
Već si rekao da su sve crkve lažne. Koji odgovor bi te zadovoljio, kad imaš takav stav?

Sad, ako u Bibliji piše da je Hristos ustanovio Crkvu - mora da postoji "neka" Crkva koja je "Njegova nevesta?" Šta ti misliš? Nemoguće je da je nema - osim u koliko je Isus nešto pogrešio. Ili Njegovi apostoli.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 02:33   #25
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Ako vas to veseli, samo dajte!
Tek smo krenuli...
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 06:02   #26
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Već si rekao da su sve crkve lažne. Koji odgovor bi te zadovoljio, kad imaš takav stav?

Sad, ako u Bibliji piše da je Hristos ustanovio Crkvu - mora da postoji "neka" Crkva koja je "Njegova nevesta?" Šta ti misliš? Nemoguće je da je nema - osim u koliko je Isus nešto pogrešio. Ili Njegovi apostoli.
Možda postoji - ali ja nisam naišao na nju.
Po meni 99% Kršćana koji su pod TTT nisu u istini.
To ne znači da smatram JS ispravnima.

Ali - Biblija jasno kaže - Jako malo ljudi će se spasiti.
A 99% ih je pod TTT!
Kako sad to tumačiš?

Reci ti - koja je za tebe ispravna?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 11:08   #27
Piramida, da te pitam malo, ovaj nick "piramida"? Jel npr ti shvataš njegovo značenje? Još probaj da dodaš jedno oko i jedan dolar i eto ti vjernika iznad svih ovdje. (šala naravski). Čuj, nešto mi neda mira a da ne napišem bar malo ili ponešto o verifikaciji tumačenja ispravnosti vjernika. Reći ću samo jednu bitnu stvar: "Iglene uši" ! Zamisli sad da svo ovo tvoje koje silno ističeš - jednog dana kad kreneš da prođeš kroz ovu iglu, a tamo vratar kaže žao mi je - neka deva mjesto tebe uđe. Kapiraš?
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 11:31   #28
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Piramida, da te pitam malo, ovaj nick "piramida"? Jel npr ti shvataš njegovo značenje? Još probaj da dodaš jedno oko i jedan dolar i eto ti vjernika iznad svih ovdje. (šala naravski). Čuj, nešto mi neda mira a da ne napišem bar malo ili ponešto o verifikaciji tumačenja ispravnosti vjernika. Reći ću samo jednu bitnu stvar: "Iglene uši" ! Zamisli sad da svo ovo tvoje koje silno ističeš - jednog dana kad kreneš da prođeš kroz ovu iglu, a tamo vratar kaže žao mi je - neka deva mjesto tebe uđe. Kapiraš?
1. Korinćanima 8,4
Dakle, u pogledu blagovanja mesa žrtvovana idolima,
znamo:
nema idola na svijetu
i
nema Boga do Jednoga.

Nema idola za one koji su sa Bogom Jahvom.

Nick mi je od doba služenja u mornarici Pula,
disco Piramida - gdje sam "odslužio" noćne sate.

Mislim da bi trebalo porušiti sve piramide,
prvo na platou Gaze, pa nadalje,
na grobovima Adventista i JS.
Zatim bi - zbog svevidečeg Oka,
trebalo svima iskopati oba oka!
Kad dobiješ Dolare u ruku - odmah ih spali!

---------------------------------------------------
Drugi dio stiha i isto jako jasan -
Samo je JEDAN Bog - Imenom - Jahve.
JEDINI Spasitelj je Bog.

IZAIJA 43,11
Ja, ja sam Jahve, osim mene nema spasitelja.

IZAIJA 45,21
Objavite, iznesite svoje dokaze, svjetujte se zajedno: tko je to od davnine navijestio i od tada prorekao? Nisam li ja, Jahve? Nema drugoga boga do mene; Boga pravednog i Spasitelja osim mene nema.

HOŠEA 13,4
A ja sam Jahve, Bog tvoj sve od zemlje egipatske: drugog Boga osim mene ne ljubi! Osim mene nema spasitelja.

Isus nije Bog,
Isus je u jednom trenu svog života dobio OD Boga Jahve
TITULU - Spasitelj.
Ali - to ne znači da je Isus i TEMELJI Spasitelj.

Crkva kao objekt - kako može spasiti?

KOGA je Isus molio kada je trebao nekoga Oživjeti?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 11:50   #29
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi trebalo porušiti sve piramide,
prvo na platou Gaze, pa nadalje,
na grobovima Adventista i JS.
Zatim bi - zbog svevidečeg Oka,
trebalo svima iskopati oba oka!
Kad dobiješ Dolare u ruku - odmah ih spali!
Isus nije Bog,
Isus je u jednom trenu svog života dobio OD Boga Jahve
TITULU - Spasitelj.
Ali - to ne znači da je Isus i TEMELJI Spasitelj.
Isus je spasio piramide, oči i dolare .Isus je jedini Spasitelj.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 24.08.2013. at 12:02. Reason: novčarnica
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 14:30   #30
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
O Bože!

Svi pravite neku svoju teologiju oko "extra Ecclesiam nulla salus", sv. Ciprijan je mislio samo i isključivo na one koje su bili dio Katoličke Crkve i od nje se odvojili zbog hereza. Kao npr. nestorijanci, arijanci i dr.
To se nije odnosilo na ljude koji nikada nisu ni bili dio KC!
Istina, to se ne odnosi na sve ljude koji nikada nisu bili dio KC. Sjetimo se npr. katekumena koji su umrli prije nego su mogli primiti sakrament krštenja. Oni mogu, iako nisu formalno i vidljivo (krštenjem) ušli u KC, biti spašeni. O tome su u patrističkom razdoblju govorili npr. sv. Augustin i sv. Ambrozije.

No ipak na neke ljude koji nikada nisu bili dio KC se ova rečenica sv. Ciprijana itekako odnosi. Odnosi se na one kojima nije nepoznato da je od Boga po Isusu Kristu Katolička Crkva ustanovljena kao potrebna, a ipak ne bi htjeli u nju ući. Takvi se ljudi ne bi mogli spasiti (tako se kaže u KKC 846).
__________________
Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! (sv. Augustin)
danijel12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 14:51   #31
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Nisam sam - nego sam u NAJ Istinitijoj Zajednici.
Ja nisam u svijetu.
Dobra ti je misao, ništa protiv ne kažem, a ipak ima nešto da te pitam...

Kako se misliš krstiti a ne pripadajući nijednoj kršćanskoj zajednici?
Tko će te od njih podroniti pod vodu ako im ne pripadaš?

I ne, samo nemoj reć da si već kršten davno, kao beba, jer znaš i sam da se to pred Bogom ne računa.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 15:04   #32
Nitko ne treba biti spašen od ničega. To je izmišljotina od sadomazohističkog ljudskog roda izumljena za kontrolu i zbog vlastite intelektualne inferiornosti da se pojmi Boga i Život na pravilniji način.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 22:51   #33
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Nick mi je od doba služenja u mornarici Pula,
disco Piramida - gdje sam "odslužio" noćne sate.
Ma ok je, svi neke avatere i nick´s stavljaju pravila foruma radi. Nego to onak bezveze, samo ti furaj svoje ak si zadovoljan...piramide porušiti, mostove srušiti, dolare zamjeniti agrikulturom naroda maya, kemijske olovke zamjeniti grafitnima, meso zamjeniti zelenom travom itd...ne treba ići na Mjesec po uzorke, nek oni dođu kod nas....
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 00:09   #34
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Kiprijan Kartaginski (3 vek AD) je skovao izraz extra Ecclesiam nulla salus, što u prevodu znači "izvan crkve nema spasenja." U to vreme hrišćanska crkva nije bila podeljena na istok i zapad, kasnije i na protestantizam. Svi oni su svojatali ovu izjavu na ovaj ili onaj način, pa me zato još više interesuje stav svih hrišćana - ima li izvan crkve spasenja ili ne?
Zavisi u kom kontekstu netko tumači riječ "spasenje". Pravoslavna teologija tumači izraz "spasenje" kao duhovnu zajednicu sa Bogom, te sukladno tomu, svatko tko je u toj zajednici jeste spasen. Praktično, svatko tko prakticira ispravno duhovni kršćanski život (no, po pravoslavnom nauku, on je neodvojiv od konkretne euharistijske zajednice osnovane Kristom = Crkve). Onog trena kada čovjek počini veći grijeh, ta se duhovna veza (zajednica) između Boga i čovjeka gubi i samim tim se može reći da je on, u tom trenu, izgubio spasenje. U ovom kontekstu treba shvatiti i riječi svetog Kiprijana.

No, sa druge strane, pravoslavna Crkva naučava da nitko ne zna hoće li Bog spasiti bilo kog drugog čovjeka po svojoj ljubavi ili ne. Štoviše, sigurni smo da hoće. Pa ako će se i drugi, koji nisu živjeli kršćanski i pravoslavno, spasavati, zašto onda biti pravoslavan? Odgovor je u tome što pravoslavni stupaju već sada, u ovom životu u realnu i konkretnu duhovnu zajednicu sa Bogom, kakvu nema (ne u punini) nitko drugi mimo članova Kristove Crkve (=Pravoslavne).
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni...i mistirijum postojanja Sokolovo oro Koga ki odiš mome za voda Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 01:13   #35
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Isus je spasio piramide, oči i dolare .Isus je jedini Spasitelj.
Imaš stih - Isus je JEDINI Spasitelj?

-----------------------------------
JEDINI Spasitelj je SAMO Bog Jahve.

IZAIJA 45,21
Objavite, iznesite svoje dokaze, svjetujte se zajedno: tko je to od davnine navijestio i od tada prorekao? Nisam li ja, Jahve? Nema drugoga boga do mene; Boga pravednog i Spasitelja osim mene nema.

Uz put - Bog Jahve ti jasno kaže da nema ni drugoga Boga,
a ti ih imaš 3!
Višeboštvo?
Ma neee!
--------------

Isus je TITULU - spasitelj DOBIO OD Boga Jahve,
u jednom trenu svoje egzistencije.

Isus nije imao tu titulu oduvijek.
To ti jasno dokazuje da nije i neće nikada biti Bog.
-----------------------------------------------
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 01:20   #36
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Dobra ti je misao, ništa protiv ne kažem, a ipak ima nešto da te pitam...
Pitaj!

Quote:
Kako se misliš krstiti a ne pripadajući nijednoj kršćanskoj zajednici?
Tko će te od njih podroniti pod vodu ako im ne pripadaš?
Kršten sam - 2 x.
Jer - 2 x je - 2 x.

Ima ih takvih koji će te za novac krstiti,
a ima ih i koji će te zabadava potopiti,
a neki bi te i zadržali duže potoljenoga - npr - mene.

To ti kažem iz iskustva jednog brata koji se odvojio iz C,
ali se nije do tada krstio.
Našo je nekoga Pastora koji ga je đaba krstio.

Quote:
I ne, samo nemoj reć da si već kršten davno, kao beba, jer znaš i sam da se to pred Bogom ne računa.
Baka me v Zagorju krstila tajno kak dečeca.

Kada sam upoznao Boga Jahvu
samovoljno sam se htio krstiti - i krstio sam se - krstili su me
Pentekostalci u moru.
Da su znali što će iz mene nastati - zadržali bi me duže, duže uronjenoga.

Činom krštenja dobio sam dar SD,
SD se spustio na me,
pa mi je otvorio oči o njihovu učenju,
a onda kada sam im počeo "prigovarati",
exkomunicirali su me.

Od tada sam sam sa Bogom Jahvom i Isusom.

Zadnje uređivanje piramida4 : 25.08.2013. at 01:27.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 13:08   #37
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Imaš stih - Isus je JEDINI Spasitelj?
Isus je TITULU - spasitelj DOBIO OD Boga Jahve,
u jednom trenu svoje egzistencije.

Isus nije imao tu titulu oduvijek.
To ti jasno dokazuje da nije i neće nikada biti Bog.
Koliko je to oduvijek i koji je to trenutak pa ću ti naći stih ?.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 25.08.2013. at 13:29. Reason: Okoš-bokoš pr'ne kokoš pita baja kol'ko tebi treba jaja ?
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 12:22   #38
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Koliko je to oduvijek i koji je to trenutak pa ću ti naći stih ?.
Rekoh - nije oduvijek!

Djela apostolska 2,36
Pouzdano dakle neka znade sav dom Izraelov da je toga
Isusa kojega vi razapeste
Bog učinio i Gospodinom i Kristom.

Ne piše kada je to točno bilo,
ali - ako Ga je učinio - znači da prije toga čina -
NIJE TO BIO!


Ali ja se brinem za tvoj odgovor!
Znam da ga nikada neću dobiti.
Barem neću dobiti - Stihovni odgovor.

Ali - ne ja - nego Božja Jahvina riječ ima stihove
koji jasno kažu - TKO je JEDINI Bog i JEDINI SPASITELJ.


Znam da ti u to ne vjeruješ,
ali - ipak ću dati samo jedan takav stih.

IZAIJA 45,21
Objavite, iznesite svoje dokaze, svjetujte se zajedno: tko je to od davnine navijestio i od tada prorekao? Nisam li ja, Jahve? Nema drugoga boga do mene; Boga pravednog i Spasitelja osim mene nema.

Jako mi je žao (skoro) tvoga nauka višebožnog.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 13:40   #39
Nekad sam relativizirala tu izjavu na razne načine jer sam htjela silno dat priliku ljudima, a onda sam sebi dala prostora i vremena da to prihvatim. Nisam isla nasilno, nisam isla proturazumno nego sam nekako ostavila vremenu da na jedan prirodan nacin profunkcionira ako funkcionirat moze..dala sam, mozemo rec, toj izjavi vremena da dozrije u meni ako dozrit moze..dala sam joj prigodu da se dokaze i evo rezultata.

Naravno imajuci na umu da je Krist umro za sve, da je Bog, čovjek i sve ostalo sto mu pripada, da je KC jedina i samo jedna i da zbilja nema ni jedne izvan.

Uzimajuci takodjer u obzir da ''gdje su dvojica, trojica u ime i Isusovo'' da je i Krist tamo.

Takodjer, znamo svi da koristimo li ijednu od takvih izjava, dogmi i časti koje pripadaju samo zato jer si katolik da bi se time uzdigao, nadimao itd si u grijehu i zlorabiš zapravo ono sta ti je dano.

I jasno - onaj tko zna i tko vjeruje ima vecu odgovornost od onog tko ne zna i tko ne vjeruje.

Onda zapravo stvari su jednostavne- izvan Crkve nema spasenja...ako mi je dan dar vjere pa jesam milošću Bozjom to što jesam a nekom drugom nije, onda ta vjera nije tek prihvacanje da Bog postoji nego ona znaci- moli za grešnike, moli za neprijatelje, moli za ove za one...takodjer ona znaci i govori- navještaj, evangeliziraj- govori...i trece ta vjera je i djelo- pa pomozi, oprosti, radi, pridonosi, žrtvuj se...
Eh i sad jasno- ako je meni Bog nezasluzeno darovao dar vjere koji mi nosi sve te odgovornosti...a ja ga koristim tek tako da kazem da sam nominalno vjernik i da priznajem Krista onda sam u istom dreku ko i onaj sto nikad nije cuo za Krista ili koji je grijesio cijeli zivot svjesno i slobodno ili kao onaj koji je rekoao da Krist zapravo laze..ako sam cijeli zivot rekao- pomozi Boze mi i pognuo glavu i radio, privrjedjivao za sebe, za prezivljavanje, okretao glavu od problema, govorio kako to NIJE moj problem, kako se to mene ne tiče, kako ništa ne mogu učinit, kako se nisam ispricao i izmirio sa nekim- jer se on naljutio, kako nisam oprostio, kako nisam pomogao jer bi od sebe oduzeo pola itd itd onda ja time sam fakat u dreku teškom jer zapravo znajuci šta se očekujeod mene, poznavajuci svaku kristovu zelju sam ipak rekao-ne mogu, necu i ne smijem- sam pogazio sve sto govorim da jesam.

I da se vratim time na bitno- tko vjeruje tko je vjernik Kristov- taj moli, govori i radi kao sto se ocekuje od njega...i njegova molitva i njegov govor i njegov rad i zrtva ce spasiti..ako je Krist svojom zrtvom otkupio ciejli svijet i to je to onda ne bi ostavio nasljedstvo svoju Crkvu katoličku nego bi zavrsio stvar pa onim- svrseno je- bi bio i kraj vremena i svih prica...medjutim nije...ostavlja nasljedstvo, ostavlja nam bogatstvo od kojeg moramo nesto napravit- a kako onda izvan Crkve nema spasenja ak je otkupljen cijeli svijet?

Pa vrlo lako...zamisli da saznas da si bolestan i umires i odlucis time okoncati svoj zivot 15. datuma jednog mjeseca...a nikad ne saznas da Dr F. ima lijek za tebe i samo ga trebas uzet i ja ti dodjem rec a ti me s vrata posaljes u rodno mjesto i ja se nonšalantno pokupim i odem doma jer eto htjedoh pomoc al si me otkantao dakle nek crknes zaboli me dalje...time bih bila tek nominalno vjernik..al ako vjernik si koji fakat jest vjernik pa koji moli, govori i radi- onda ne bi postojao nacin da se taj covjek ne spasi...jer ako propadne i djelo i govor- onda nece propast molitva pa cu ja namolit Dr. F. da ga ipak spasi prije nego isti okonca svoj zivot a Dr F- posto je dobar ce to i ucinit i tako ce i taj bolesni nac svoje spasenje u Dr. F.
a ZAMISLI tek sto bi bilo sa mnom da ja ZNAM da Dr. F ima lijek za tebe a šutim jer me se ne tiče, nije moj problem i uostalom ides mi malo na zivce pa me nije briga?

itd
itd
ima toga dosta...al da skratim- dok god je moguce da čovjek posveti cijeli svoj zivot i zrtvuje sebe da bi molio za druge, da bi molio za gresnike,nevjernike itd do tad ce se spasit svatko a taj spas ce mu dolazit iz KC. Kad zadni katolik - vjernik koji zadovoljava sve ''uvjete'' i pretpostavke odustane onda idemo svi u pekel.

Ha da- zato izvan KC nema spasenja.

npr meni najvise idu na zivce sektaši..ako mi vec toliko idu na zivce nije li onda na meni najveca odgovornost da molim za njih, da im govorim i da radim za njih i njihovo dobro? A ak samo pokazujem prstom da su to sektaši koji su protiv Krista sta sam ja onda? Crkva? bas i ne jer da sam Crkva spasila bih a ne bi upirala prstom jer ne mozes bit vjernik i znat da je spasenje u Crkvi i ne ucinit nista da tospasenje daš- na jedan od načina koji su ti dani- svima koji su u potrebi.

Mislim ono postoji Crkva koja je zajednica vjernika a u zajednistvo dolazi Krist- zamisli kako bi bilo ludo da bas svatko mora opravdat sam sebe a da mu nitko u tome ne moze pomoc? bilo bi to ludo
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 13:40   #40
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Nisam sam - nego sam u NAJ Istinitijoj Zajednici.
Ja nisam u svijetu.

Ja ne idem po gradu, po disco klubovima, ili narodnačkim,
ne idem po kafićima, ....

Ja sam stalno sa Božjom Jahvinom rječju - Biblijom,
u prirodi Jahvinoj,
jednom rječju - uživam!
Imas li obitelj/prijatelje/opcenito kontakt sa narodom?Uzas ako pomislim da svaki dan provedem izolirano sa svetom knjigom,mislim,nije da je to lose ali bas uvijek?Kroz klubove ludovat nemoras,al drustveno kroz grad u setnju ili kavicu popit je sasvim ljepo i svaki normalni covjek u tome uziva.Al eto sretno ti bilo sa knjigom u ruci
Cakana34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.