Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2013., 19:38   #41
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Rekoh - nije oduvijek!
Ne piše kada je to točno bilo,
ali - ako Ga je učinio - znači da prije toga čina -
NIJE TO BIO!

IZAIJA 45,21
Objavite, iznesite svoje dokaze, svjetujte se zajedno: tko je to od davnine navijestio i od tada prorekao? Nisam li ja, Jahve? Nema drugoga boga do mene; Boga pravednog i Spasitelja osim mene nema.
Kako je to Bog učinio Spasitelja Spasiteljem ako je Bog Spasitelj ?.Danas vam se u gradu Davidovu rodio Spasitelj - Krist, Gospodin.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 20:07   #42
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ti si to ili krivo shvatio ili trolaš.
Na 3 mjesta u evanđeljima nalazimo takvu izjavu:

Mt 9 12 A on, čuvši to, reče: "Ne treba zdravima liječnika, nego bolesnima.
Mk 2 17 Čuvši to, Isus im reče: "Ne treba zdravima liječnika, nego bolesnima! Ne dođoh zvati pravednike, nego grešnike."
Lk 5 31 Isus im odgovori: "Ne treba zdravima liječnika, nego bolesnima.

U sva tri slučaja to je Isusova opaska prema farizejima koji su osuđivali Isusovo druženje sa grešnicima, dok su sebe smatrali pravednima.. Oni nisu imali duboko shvaćanje grijeha ili potrebu za oproštenjem. Stoga nisu imali koristi od Isusove službe.
Carinici i grešnici su shvatili da trebaju spasenje od svojih grijeha.. Spasitelj je došao zbog ljudi poput njih. Zapravo, farizeji nisu bili pravedni. I oni su trebali spasenje kao i oni koje su osuđivali. Ali njihova samopravednost im nije dozvoljavala da priznaju svoju grešnost. I tako su kritizirali "Liječnika" zbog toga što je išao ljudima koji su shvatili da jesu "bolesni".
Postoje i druge mogućnosti osim te dvije ograničene da je li u pitanju nerazumjevanje ili trolanje.


A tebi jedan izazov,ako je spasenje po milosti kao dar jedino moguće spasenje ,zašto pominje pravednost?
Pročitaj kontekst.

A ako se po pravednosti može spasiti čovjek što će Isus uopće kad pravednost je i prije zapovjedima određena?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 22:46   #43
Čuj, ima logike što navodiš (o pravednosti). Ali ja mislim da je Isus došao zbog onih kojima treba rastrti put i maglu, a oni koji su gledali bistro, njima liječnik i ne treba. Sve ima svoje. Kaže da nije došao zbog pravednika, nego grešnika?! Ne treba liječnik zdravome, već bolesnome...itd. Očigledno je onda (teorija) da bi milost onda sama po sebi (od Boga darovana) našla mjesto samo kod ustrajnih i odvažnih, a za pravednike i ostale koji traže izlaz iz grotla, i bore se, vjerovatnoćom da ima drugi nivo kako oni dobivaju tretman. Ko bi ga znao.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 00:10   #44
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Postoje i druge mogućnosti osim te dvije ograničene da je li u pitanju nerazumjevanje ili trolanje.


A tebi jedan izazov,ako je spasenje po milosti kao dar jedino moguće spasenje ,zašto pominje pravednost?
Pročitaj kontekst.

A ako se po pravednosti može spasiti čovjek što će Isus uopće kad pravednost je i prije zapovjedima određena?
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Čuj, ima logike što navodiš (o pravednosti).
Spasenje jeste po milosti i po pravednosti. Problem je samo u tome kako ćemo definirati pravednost, odnosno tko postavlja mjerilo pravednosti.
Mi ljudi određujemo svoju pravednost u odnosu na druge ljude. "Ja sam puno pravedniji od svog susjeda jer ne tučem ženu, ne opijam se, ne ...itd"

Bog ima drugačija mjerila. On zahtjeva savršenu pravednost a kao mjerilo postavlja samog sebe. Mi ljudi nikad ne možemo proživjeti svoj život u savršenoj pravednosti, tako da automatski otpadamo.
O tome je pisao apostol Pavao u Rim.3:10-12 "10kao što je pisano: Nema pravedna ni jednoga, 11nema razumna, nema ga tko bi Boga tražio. 12Svi skrenuše, svi se zajedno pokvariše, nitko da čini dobro - nijednoga nema."
Tu se Pavao referira na Ps.14:1-3 " Bezumnik reče u srcu: “Nema Boga.” Pokvareni rade gadosti; nitko da čini dobro. 2Jahve s nebesa gleda na sinove ljudske da vidi ima li tko razuman Boga da traži. 3No, svi skrenuše zajedno, svi se pokvariše: nitko da čini dobro - nikoga nema."

Kako onda, što sa milošću i pravednosti? To se stapa u Isusu Kristu. On je taj koji je proživio svoj život u pravednosti. Vjerom u Njega (što isto tako dobivamo milošću) i u Njegovu žrtvu koju je dao za otkup grijeha svih onih koji Ga vjeruju mi dobivamo Njegovu pravednost (On je preuzeo na sebe našu nepravednost) - i na taj način postajemo pravedni pred Bogom - jer nas gleda kroz svog Sina, kroz Njegovu pravednost.
O tome piše Pavao u Rim.3:19-31:
"19A znamo: što god Zakon veli, govori onima pod Zakonom, da svaka usta umuknu i sav svijet bude krivac pred Bogom. 20Zato se po djelima Zakona nitko neće opravdati pred njim. Uistinu, po Zakonu - samo spoznaja grijeha! 21Sada se pak izvan Zakona očitovala pravednost Božja, posvjedočena Zakonom i Prorocima, 22pravednost Božja po vjeri Isusa Krista, prema svima koji vjeruju. Ne, nema razlike! 23Svi su zaista sagriješili i potrebna im je slava Božja; 24opravdani su besplatno, njegovom milošću po otkupljenju u Kristu Isusu. 25Njega je Bog izložio da krvlju svojom bude Pomirilište po vjeri. Htio je tako očitovati svoju pravednost kojom je u svojoj božanskoj strpljivosti propuštao dotadašnje grijehe; 26htio je očitovati svoju pravednost u sadašnje vrijeme - da bude pravedan i da opravdava onoga koji je od vjere Isusove. 27Gdje je dakle hvastanje? Isključeno je. Po kojem zakonu? Po zakonu djela? Ne, nego po zakonu vjere. 28Smatramo zaista da se čovjek opravdava vjerom bez djela Zakona. 29Ili je Bog samo Bog Židova? Nije li i pogana? Da, i pogana. 30Jer jedan je Bog: on će opravdati obrezane zbog vjere i neobrezane po vjeri. 31Obeskrepljujemo li dakle Zakon po vjeri? Nipošto! Naprotiv, Zakon utvrđujemo."
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 01:27   #45
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Problem je samo u tome kako ćemo definirati pravednost, odnosno tko postavlja mjerilo pravednosti. Mi ljudi određujemo svoju pravednost u odnosu na druge ljude
Složio bih se s tobom i dobro si počeo. Kao ljudsko biće, mogu da se popnem na prvu stepenicu i da čekam naredni korak; u međuvremenu motorika pokreće fizičku kretnju – dok duhovni motor balansira usmjerenje – a sve skupa naziva se „dovršeno djelo“ (fig.). Jasno da mi, ljudska bića (a već sam pisao o tome) imamo određene koncepte po kojima se ravnamo. Tu još spadaju i sistemi za raspoznavanje i dodijeljvanje parametara prema postupku izvršenja nekog čina. Sada čovjek uvodi u igru postupak ograničenja. Taj vid, s kojim više manje svi baratamo, dali svjesno ili nesvjesno, on nas blokira da raspoznamo definiranje u pravom obliku. Ako je ljudska duša „stabilna“, tada je njena komunikacija sa Bogom stvarna, ali takav element/biće može osjetiti toplinu, no – i ne ju definirati – jel nezna tajnu, nema šifru za konekciju, ima samo dobru volju i imperativ. Taj doktor (Isus) koji je došao, traži bolesnike a ne zdrave. On kaže Sam, da je radi njih (grešnika/bolesnih etc) na ovaj svijet došao. Ti bolesnici misle da su zdravi, jel utjehu nalaze u dobroj kondiciji i fizičkom zdravlju – koje je možda i dobro, a dalje od svog nosa/nišana ipak nevide.

Ono na što (evidentno) Isus upućuje jeste katarza duše – potpuna promjena. Ostavljanje onoga što su njihovi njima u nasljedstvo ostavili – odbacivanje vode koja zamara i ubija – a uzimanje vode koja se ne kvari i koja traje u nedogled. Da li Gospod Bog utječe na čovjekovu slobodnu volju onda? Ako je rečeno da se ovdje rađaju bića sa slobodnom voljom, onda Bog sigurno ne ometa pojedinčev život; možda da može pobojšati slanjeg izvjesnih emisara/pomoćnika pa da se sudbina/put ne okonča na pogrešan način?? Neznam, no to ćemo spoznati u nekoj drugoj dimenziji postojanja. Mi nemožemo ništa definirati Sivko, mi sad možemo nagađati. No, možemo pokušati od sebe izvuči najbolje što umijemo, pa će netko drugo pogurati misiju na višem principu. Možemo barem pokušati ako ništa drugo. Mjerila su postavljena sa mjesta koje ima odgovornost prema posljedici stvaranja čovjeka. Mi možemo pokušati da ih razmotrimo, ali ih nećemo realno obuhvatiti. Potrudit ćemo se da učimo, da neprestano tragamo za višim ciljem, probat ćemo vidjeti gdje je ta linija, i postaviti karte na stol. Katarza a nakon toga – novi čovjek.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία

Zadnje uređivanje barmen jitro : 28.08.2013. at 01:32. Reason: nadopuna slova
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 02:44   #46
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Čuj, ima logike što navodiš (o pravednosti). Ali ja mislim da je Isus došao zbog onih kojima treba rastrti put i maglu, a oni koji su gledali bistro, njima liječnik i ne treba. Sve ima svoje. Kaže da nije došao zbog pravednika, nego grešnika?! Ne treba liječnik zdravome, već bolesnome...itd. Očigledno je onda (teorija) da bi milost onda sama po sebi (od Boga darovana) našla mjesto samo kod ustrajnih i odvažnih, a za pravednike i ostale koji traže izlaz iz grotla, i bore se, vjerovatnoćom da ima drugi nivo kako oni dobivaju tretman. Ko bi ga znao.
Nisam ja isključivo ništa naveo da jedno drugo isključuje ,nego u biti aludiram na raznovrsnost koju nažalost crkva ograničila na jednu dimenziju.
I zato izazivam čovjeka da malo razmisli o tome.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 08:49   #47
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Baka me v Zagorju krstila tajno kak dečeca.

Kada sam upoznao Boga Jahvu
samovoljno sam se htio krstiti - i krstio sam se - krstili su me
Pentekostalci u moru.
Da su znali što će iz mene nastati - zadržali bi me duže, duže uronjenoga.
"Trajno krštenje" kao takozvano spašenje ne postoji.
Dapače, Biblija uči da "jednom kršten ne znači zauvijek spašen".

A ovo drugo, ukoliko smatraš da su te krstili oni koji nemaju točnu spoznaju o Bogu, a tada ti nit njihovo pokrštavanje ne predstavlja ništa jer nije čin ispravnosti pred Stvoriteljem.
I što ćeš sada? Opet ti je ko da se krstio nit nisi, moraš opet iznova, a kud i na koju stranu, to će ti biti, kako vrijeme odmiče, sve teže dokučiti.

Ono što se mora priznati, fakat imaš smisla za humor.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 00:30   #48
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
"Trajno krštenje" kao takozvano spašenje ne postoji.
Dapače, Biblija uči da "jednom kršten ne znači zauvijek spašen".

A ovo drugo, ukoliko smatraš da su te krstili oni koji nemaju točnu spoznaju o Bogu, a tada ti nit njihovo pokrštavanje ne predstavlja ništa jer nije čin ispravnosti pred Stvoriteljem.
I što ćeš sada? Opet ti je ko da se krstio nit nisi, moraš opet iznova, a kud i na koju stranu, to će ti biti, kako vrijeme odmiče, sve teže dokučiti.

Ono što se mora priznati, fakat imaš smisla za humor.
Bandit na križu, pardon, na stupu kraj Isusa,
nije bio kršten - a spašen.

Ja sam kršten kako je Gospodin Isus naredio da se krsti:

Matej 28,19 Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode
krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga

A što ti misliš da - ako se kod tebe krstim - onda je OK?
Nema niti jedne ispravne C, dvorane, skupštine.
NEMA!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 00:32   #49
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Kako je to Bog učinio Spasitelja Spasiteljem ako je Bog Spasitelj ?.Danas vam se u gradu Davidovu rodio Spasitelj - Krist, Gospodin.
Dao sam ti više puta stihove.
Jel se praviš da ih ne znaš,
ili je nešto drugo u pitanju?

---------------------------------

Jel po tebi Isus ODUVIJEK = Spasitelj?

Da - ili - NE?
---------------------------------
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 11:23   #50
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Bandit na križu, pardon, na stupu kraj Isusa,
nije bio kršten - a spašen.

A što ti misliš da - ako se kod tebe krstim - onda je OK?
Nema niti jedne ispravne C, dvorane, skupštine.
NEMA!
Je, piramida, bum te ja krstila, nemaš beda, ti sam odaberi rijeku koju želiš, sam nemoj Savu il Dunav, ima previše virova...

Bandit, kako ga ti nazivaš jer je bio kao član neke bande, ni nije imao vremena krstiti se, zar ne, a što pak ne znači da je takvo spašenje uzor nama drugima, jer nije.

A to da skupštine nisu ispravne, to veliš ti koji svakome pronalaziš greške s ciljem osnivanja vlastite religije. I gle, pa i ne mora nešto bit ispravno pred tobom, zar ne, bit je u tome da je ispravno pred Jahvom.
Pazi da si svoju vrijednost ne bi slučajno izjednačavao sa Jahvinom jer, nisu ljudi ti koji donose pravila oko Nebeskog.

Pozdrav do ponovnog krštenja.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 12:52   #51
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Dao sam ti više puta stihove.
Jel se praviš da ih ne znaš,
ili je nešto drugo u pitanju?

---------------------------------

Jel po tebi Isus ODUVIJEK = Spasitelj?

Da - ili - NE?

---------------------------------
Od početka, da.Prije početka nije bilo potrebe za spašavanjem .
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 01.09.2013. at 13:04. Reason: početak je uzrok spašavanju
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 00:36   #52
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Je, piramida, bum te ja krstila, nemaš beda, ti sam odaberi rijeku koju želiš, sam nemoj Savu il Dunav, ima previše virova...
A ja mislio - ti ćeš meni baš moju Savu pod Zelenim mostom punim virova,
a da me stabiliziraš - stavit ćeš mi bratski željezne cipele.
hihihi

Quote:
Bandit, kako ga ti nazivaš jer je bio kao član neke bande, ni nije imao vremena krstiti se, zar ne, a što pak ne znači da je takvo spašenje uzor nama drugima, jer nije.
Razbojnik = Banditos - zar ne?
Tako je - ako imaš vremena - krstiš se potapljanjem.
Gdje se Isus krstio?
Tamo gdje je bilo puno žive vode.
Ne u bazenu.
Ja u Moru!
A poslije - kupanje, a na kopnu - ćorbanac!

Quote:
A to da skupštine nisu ispravne, to veliš ti koji svakome pronalaziš greške s ciljem osnivanja vlastite religije. I gle, pa i ne mora nešto bit ispravno pred tobom, zar ne, bit je u tome da je ispravno pred Jahvom.
Ja ne kažem samo za tvoju S, nego i za sve druge C.
Nema niti jedne Biblijski ispravne.
Odgovorno tvrdim.
Biblijski!

Meni nije do toga da nešto organiziram!
Moje služba je samo - da upozoravam -Biblijski.
A Biblijski je ispravno pred Jahvom.

Quote:
Pazi da si svoju vrijednost ne bi slučajno izjednačavao sa Jahvinom jer, nisu ljudi ti koji donose pravila oko Nebeskog.
Fala ti na upozorenju.
Ne brini oko toga.
Ja jako dobro znam TKO daje i oduzima život.
Ja sam MU reko - Dajem svoj život za zdravlje supruge,
a ON mi je odgovorio - NIJE to TVOJ život da GA TI daješ.

Quote:
Pozdrav do ponovnog krštenja.
Fala - ovo zadnje mi je dovoljno.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 00:39   #53
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Od početka, da.Prije početka nije bilo potrebe za spašavanjem .
Stihovi te pobijaju.
--------------------------


DJELA APOSTOLSKA 5,31
Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.

DJELA APOSTOLSKA 13,23
Iz njegova potomstva izvede Bog po svom obećanju Izraelu Spasitelja, Isusa.

1. IVANOVA 4,14
I mi smo vidjeli i svjedočimo da je Otac poslao Sina kao Spasitelja svijeta.

----------------------------
Jasno rečeno da je u jednom trenutku Isus OD Boga Jahve postavljen Spasiteljem.
PRIJE toga trenutka - NIJE BIO spasitelj.

TKO je ONAJ koji je Isusu dao da bude spasitelj?
JEDINI BOG JAHVE.
Isus nije i neće nikada biti Bog.

Isus je sluga Božji.

TKO je Isusa Uskrsnuo od mrtvih?
Kako Isus Spasitelj - nije uspio sam sebe spasiti?
Čudno?
Čudno - ako Ga smatraš Bogom, a ne onim što sam kaže za se - Božji Sin - NEBOG.
----------------------------------------------


Sad se odluči - TKO je u kontradikciji?
Biblija - ili - tvoja dogma?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 11:19   #54
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
A ja mislio - ti ćeš meni baš moju Savu pod Zelenim mostom punim virova,
a da me stabiliziraš - stavit ćeš mi bratski željezne cipele.

Gdje se Isus krstio?
Tamo gdje je bilo puno žive vode.
Ne u bazenu.
Ja u Moru!
A poslije - kupanje, a na kopnu - ćorbanac!


Ja ne kažem samo za tvoju S, nego i za sve druge C.

Ja jako dobro znam TKO daje i oduzima život.
Evo ovako, po tvojim ti odlomcima...

Vidiš kako si krivo mislio o meni kad si pomislio da bi te odvukla u rijeku prepunu virova, pa vidi sad i da nema bratskih željeznih cipela jer vjerniku pred Jahvom je sloboda duha a ne duhovno robstvo.

Gdje se Isus krstio i zašto nije u bazenu kad mu mogućnosti za to nije bilo i što bi sad to trebalo značiti da se moramo krstiti zapravo u Jordanu?, hej pa ajmo, što ne bismo baš tamo, vjerojatno je jedino ispravno, miljama je red i stići ćeš do obale taman na dan penzije.
I, zašto se krštiš u slanoj vodi kad se Isus krstio u slatkoj, što!, zar ti to ništa ne govori?

Ćorbanac bi bio i red da pripremiš jer, red je proslaviti tvoj tako važan događaj, rado ćemo se veseliti zbog tebe, samo nemoj previše zapapriti da ne bismo zbog žeđi popili sve rijeke svijeta...

Ja ti nemam svoju S, no ako postanem dio jedne javit ću ti, znam da ćeš se i ti radovati zbog mene. Možda i ja tebe pozovem na ćorbanac.

I na kraju, baš dobro da znaš tko oduzima živote jer tada znaš da to nije Bog.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 13:06   #55
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Stihovi te pobijaju.
--------------------------


DJELA APOSTOLSKA 5,31
Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.

DJELA APOSTOLSKA 13,23
Iz njegova potomstva izvede Bog po svom obećanju Izraelu Spasitelja, Isusa.

1. IVANOVA 4,14
I mi smo vidjeli i svjedočimo da je Otac poslao Sina kao Spasitelja svijeta.

----------------------------
Jasno rečeno da je u jednom trenutku Isus OD Boga Jahve postavljen Spasiteljem.
PRIJE toga trenutka - NIJE BIO spasitelj.

TKO je ONAJ koji je Isusu dao da bude spasitelj?
JEDINI BOG JAHVE.
Isus nije i neće nikada biti Bog.

Isus je sluga Božji.

TKO je Isusa Uskrsnuo od mrtvih?
Kako Isus Spasitelj - nije uspio sam sebe spasiti?
Čudno?
Čudno - ako Ga smatraš Bogom, a ne onim što sam kaže za se - Božji Sin - NEBOG.
----------------------------------------------


Sad se odluči - TKO je u kontradikciji?
Biblija - ili - tvoja dogma?
U kontradikciji si ti jer postavljeno ti je pitanje kako je to Bog učinio Spasitelja Spasiteljem ako je Bog Spasitelj i zbog čega bi Jahve učinio Isusa Spasiteljem ako drugog Spasitelja osim Jahve nema ?. Jahve je ljubomorni Bog on ne daje titulu Spasitelj nikome .
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 02.09.2013. at 13:15. Reason: Ljubomorni Otac ....http://www.youtube.com/watch?v=YYbL-rU5sVk
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 01:35   #56
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
U kontradikciji si ti jer postavljeno ti je pitanje kako je to Bog učinio Spasitelja Spasiteljem ako je Bog Spasitelj i zbog čega bi Jahve učinio Isusa Spasiteljem ako drugog Spasitelja osim Jahve nema ?. Jahve je ljubomorni Bog on ne daje titulu Spasitelj nikome .
Kad nemaš kontra argumenta - ali pravoga argumenta,
onda ovako odgovaraš!?

Reci Bogu Jahvi da je pogriješio.
Njemu to reci - ne meni!

Isus je Titularni spasitelj.
Isus je umro - TKO je spasio Isusa?
Isus - kao spasitelj - nije uspio sam sebe spasiti!

Isus ima NEKE ovlasti - koje Mu je dao Njegov Bog Jahve.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 11:16   #57
Piramida, preskočio si moje pitanje tebi oko slane/slatke vode... A zašto?
Zanima me tvoje viđenje, čak bih rekla nisam jedina u tome. Pa tada, hajde, reci nam zašto more umjesto rijeka, zašto slana voda umjesto slatka?
Što misliš, ima li neke poveznice s činjenicom da slatka voda u tom slučaju predstavlja simboliku "pitkosti u duhu", ili kako bismo to već nazvali, izvoli pa se slobodno nadoveži na moju pomisao.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 11:51   #58
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Piramida, preskočio si moje pitanje tebi oko slane/slatke vode... A zašto?
Zanima me tvoje viđenje, čak bih rekla nisam jedina u tome. Pa tada, hajde, reci nam zašto more umjesto rijeka, zašto slana voda umjesto slatka?
Što misliš, ima li neke poveznice s činjenicom da slatka voda u tom slučaju predstavlja simboliku "pitkosti u duhu", ili kako bismo to već nazvali, izvoli pa se slobodno nadoveži na moju pomisao.
slana voda je uistinu slana, "slatka" nije slatka
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 13:12   #59
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Kad nemaš kontra argumenta - ali pravoga argumenta,
onda ovako odgovaraš!?

Reci Bogu Jahvi da je pogriješio.
Njemu to reci - ne meni!

Isus je Titularni spasitelj.
Isus je umro - TKO je spasio Isusa?
Isus - kao spasitelj - nije uspio sam sebe spasiti!

Isus ima NEKE ovlasti - koje Mu je dao Njegov Bog Jahve.
Titularni spasitelj .Kad mu je i od koga dodijeljena ta titula , posthumno ili ... ?
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.

Zadnje uređivanje biftek : 08.09.2013. at 13:17. Reason: Koliko već dugo služiš dvojici gospodara ?.
biftek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 01:18   #60
Quote:
biftek kaže: Pogledaj post
Titularni spasitelj .Kad mu je i od koga dodijeljena ta titula , posthumno ili ... ?
Onaj koji čita Bibliju taj zna, i ne pita takova pitanja.

DJELA APOSTOLSKA 5,31
Njega Bog desnicom svojom uzvisi za Začetnika i Spasitelja da obraćenjem podari Izraela i oproštenjem grijeha.

DJELA APOSTOLSKA 13,23
Iz njegova potomstva izvede Bog po svom obećanju Izraelu Spasitelja, Isusa.

1. IVANOVA 4,14
I mi smo vidjeli i svjedočimo da je Otac poslao Sina kao Spasitelja svijeta.

------------------------------------

Bog Otac Jahve Jedini Spasitelj
dao je svome Sinu nebogu Isus da bude spasitelj.

Stihovi su jasni - TKO je Kome dao!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.