Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2014., 20:42   #1
Koja je religija prava

Evo budući da ima toliko religija neka svatko predstavi svoju naj uvjerljivije što zna i zašto misli da je prava te ako ima sto reci o tome zasto misli da su drugi u zabuni Ja sam kršćanin katolik.
Forumaško is offline  
Old 20.01.2014., 21:41   #2
Mišljenja sam da treba bit katolik jer to je još uvjek Petrova stolica. Cjepanje kršćanstva je plod grješnika koji su rasplavljali s drugim griješnicima. Broj svetaca je pao te je tako sotona unio razdor. Nije se trebalo cjepati već iznutra djelovati i ustrajati. Evo i ja vidim da je crkva puna griješnika ali necu zato osnovati svoju ili prijeci k drugim griješnicima da me necem uče a ni oni sami nisu sveti. Mislim da euharistija jos nije toliko iskvarena te je u njoj prisutan Isus. A prvi raskol kršćanstva je bio zbog političkih razloga a ne zato jer je Bog rekao nekom svecu osnuj pravoslavlje. To je tako raskol je djelo sotone. A o drugim religijama nebih jer puno neznam.
Forumaško is offline  
Old 20.01.2014., 22:21   #3
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Evo budući da ima toliko religija neka svatko predstavi svoju naj uvjerljivije što zna i zašto misli da je prava te ako ima sto reci o tome zasto misli da su drugi u zabuni Ja sam kršćanin katolik.
Po meni,sve i nijedna.Sve su djelomično u pravu.Religija je igra gluhog telefona.
Bogu ne trebaju hramovi niti religije pa čak ni ljudi ako nisu koliko-toliko dostojni.
Mi smo hram.Bar Isus tako govori..............i sam se borio protiv "svojih".
ništa is offline  
Old 20.01.2014., 22:39   #4
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
A prvi raskol kršćanstva je bio zbog političkih razloga a ne zato jer je Bog rekao nekom svecu osnuj pravoslavlje.
Nije ni Isus reko svetom Petru da osnuje katoličku crkvu u Rimu.

Tehnički, katoličanstvo se odvojilo od kršćanstva, a ne obratno.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 21.01.2014., 10:00   #5
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nije ni Isus reko svetom Petru da osnuje katoličku crkvu u Rimu.

Tehnički, katoličanstvo se odvojilo od kršćanstva, a ne obratno.
I ja mislim da mu to nije rekao ali mu je rekao ti si Petar stjena i na toj stjeni sagradit cu crkvu svoju zasto sumnjati u Božju riječ. Eno bazilika sv Petra izgrađena je na njegovom grobu Bog to nije dopustio slučajno ili sumnjate i u Boga. Jasno je da su crkva njegova oni koji vrše Božju riječ a ne oni koji pripadaju ovoj ili onoj denominaciji. Ali tvrdim treba biti katolik i radi prisutnosti Isusove u euharistiji. Ja vjerujem da On tamo je jer On nije poput nas nikad ne razočara. A za ovo drugo si u pravu to sam ja pogrešno napisao jer apostole u početku prozvaše kršćanima. A sad zbog razdora nitko tko ide u neku crkvu vise se nemože zvati samo kršćanin.
Forumaško is offline  
Old 21.01.2014., 10:23   #6
A sto mi se još kod vjernika nesviđa je to da nevjeruju u Božju riječ razgovarao sam sa svećenicima i bogoslovima te saznao da ih uče gluposti. Naprimjer jedan mi je rekao kako im je profesor na početku sata rekao svadba u kani se nikad nije dogodila. Također je ustvrdio da na tim fakultetima neki izgube vjeru i kako treba biti jak. Al ni snjim se nisam posve složio jer on nevjeruje da su patrijarsi živjeli po nekoliko stotina godina kaže to je nemoguće za čovjeka. Te oni su se snašli tako da tvrde da su te godine u prenesenom značenju jer važnim ljudima se prije davao veći broj godina. Te tako dokidaju riječ Božju radi svoje predaje. A ja sam mu odgovorio kako ćeš propovjedati Božju riječ ako u nju nevjeruješ. Moramo biti nalik Abrahamu on nije mudrovao i sumnjao stoji pisano povjerova Abraham Bogu te mu se uračuna u pravednost.
Forumaško is offline  
Old 21.01.2014., 10:34   #7
A što se tiče katoličke crkve nestat će jer u knjizi otkrivenja piše narodi će je zamrziti i ognjem je spaliti jer im stavi Bog u srce izvršiti naum njegov to je ona bludnica što leži na sedam brijegova. To su svi oni opaki u njoj oni koji donose svoje zakone i odredbe a ne Božje. Ali vjerujem kako još nije vrijeme izići iz nje još je tamo Isus iako ga sotonini sljedbenici pokušavaju izbaciti.
Forumaško is offline  
Old 21.01.2014., 10:36   #8
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Evo budući da ima toliko religija neka svatko predstavi svoju naj uvjerljivije što zna i zašto misli da je prava te ako ima sto reci o tome zasto misli da su drugi u zabuni Ja sam kršćanin katolik.
Da se ne vračamo tisuče godina, dobit čemo odgovor u sadašnjosti!
Koja je partija prava?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 21.01.2014., 16:50   #9
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Evo budući da ima toliko religija neka svatko predstavi svoju naj uvjerljivije što zna i zašto misli da je prava te ako ima sto reci o tome zasto misli da su drugi u zabuni Ja sam kršćanin katolik.
Prava religija je ona koja se temelji na ISTINI iz Bozje reci.
Josephinee is offline  
Old 21.01.2014., 17:00   #10
Quote:
Josephinee kaže: Pogledaj post
Prava religija je ona koja se temelji na ISTINI iz Bozje reci.
To tvrde za sebe sve religije.
Jesi čula za neke koji za svoju religiju tvrde da se temelji na lažima?
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 21.01.2014., 21:35   #11
Ni jedna RELIGIJA nije ispravna
remus0 is offline  
Old 21.01.2014., 23:23   #12
Religije su ljudski napor približavanja Bogu.
Evanđelje je Božje približavanje čovjeku.
Ima puno religija,a samo je jedno evanđelje.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Old 22.01.2014., 05:48   #13
nek svako vjeruje u šta hoće do dana određenog....a čak je i vjerovanje da nema boga,vjerovanje u nešto tj. uvjerenje tako da nema onog koji ne vjeruje ni u šta
ukljuci mozak is offline  
Old 22.01.2014., 05:57   #14
Ona koja je u pravom čovjeku. A takav čovjek raste na vjeri u dobro.
Ono is offline  
Old 22.01.2014., 10:04   #15
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
A što se tiče katoličke crkve nestat će jer u knjizi otkrivenja piše narodi će je zamrziti i ognjem je spaliti jer im stavi Bog u srce izvršiti naum njegov to je ona bludnica što leži na sedam brijegova. To su svi oni opaki u njoj oni koji donose svoje zakone i odredbe a ne Božje. Ali vjerujem kako još nije vrijeme izići iz nje još je tamo Isus iako ga sotonini sljedbenici pokušavaju izbaciti.
Greska.Isus je rekao (imas post gore):"ti si Petar-Stijena.Na toj stijeni sagradit cu crkvu svoju.Ni vrata paklena nece je nadvladati".Sta i kako ce biti poslije sudnjeg dana samo bog zna.
armagedon1 is offline  
Old 22.01.2014., 14:20   #16
Neranjivog srca najbolja religija ,ta ne izumire lako.
__________________
Centurion koji stajaše pred Njim.
biftek is offline  
Old 22.01.2014., 14:38   #17
Koja je religija prava

Nijedna religija nije prava. U protivnom bi postojala samo jedna religija.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Old 22.01.2014., 16:28   #18
Offtopic: https://www.forum.hr/showthread.php?t=771217
Meadow is offline  
Old 22.01.2014., 20:05   #19
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Zašto brišeš moje i tuđe postove na mojoj temi nit sam psovao ili govorio kakve prostote a jer sam pretpostavio da se u nekim denominacijama na vrhu vlasti ljudi klanjaju sotoni to nebi trebalo nikome smetati osim pristašama sotone. Još si stavila link da ljudi odlaze s ove teme zar ovo nije slobodan forum.
Forumaško is offline  
Old 22.01.2014., 20:59   #20
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
To tvrde za sebe sve religije.
Jesi čula za neke koji za svoju religiju tvrde da se temelji na lažima?
Napisala sam cije se ucenje temelju na Biblijskoj Bozjoj ISTINI.

a ne ko vice da je u pravu
Josephinee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.