Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2014., 21:08   #61
Joj,vozil sam se liftu u zgradi tocno nasuprot bivšeg kina europa,sad je banka tam.Dok se tam niste vozili niste lift vidjeli, čak nije veličina bitna..

Sent from my MT15i using Tapatalk 2
MMachéte is offline  
Old 29.04.2014., 00:46   #62
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Alexis

Ne paziš na satu

Lift: Da, instaliran je 1934. g. kao prvi lift u gradu Zagrebu

Generalno je remontiran 2002. g.
Jel se to meni čini ili si ti zvala?

Ipak, mislim da je ovo malo pretjerano - bilo je valjda liftova i prije, npr. zgrade na istočnoj strani Mažuranca su starije, a sve imaju stubište građeno oko lifta (vidi se da je baš projektirano za lift)...
z_k is offline  
Old 29.04.2014., 02:33   #63
Quote:
fiksi kaže: Pogledaj post

No svakako trebam uselit neku zensku da smanjim troskove
Mozda neku doktoricu-onda bi imala vise od mene
Sponzo

Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Da se malo vratimo na temu, ja našla svoj idealan stan

sesterosobni-stan-kod-uspinjace
0
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
meni treba 5-6 soban stan. al posto bilokoje je modestiblaisemoderatorica forum.hr potpuno mi je jasno da nemam sanse.
Pa dobro koliko djece vi imate

Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Slobodno navali, ne plaćaju me više pa se nema za taj stan
Gdje? Na f.hr? Ili je i gore?

Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
jucer je u oglasu prodajna cijena definitivno bila 81k , danas su promijenili na 95k
Astas. Galopirajuca inflacija... :| (ponuda<>potraznja, ko da su forum citali )
Marica Carica is offline  
Old 29.04.2014., 03:34   #64
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Pa dobro koliko djece vi imate
pa izračunaj

Zadnje uređivanje sick.am : 29.04.2014. at 03:46.
sick.am is offline  
Old 29.04.2014., 08:58   #65
http://www.jutarnji.hr/medunarodni-s...agace/1187183/

‘Dođe neki medo izvana pa mu se svi moramo klanjati?’

he,he..hrvati, mrze vlast i žele investicije koju im mrska vlast ne da
ne znaju ovi blesavi norvežani u šta se upuštaju..od svih mentaliteta ovdje otočki je daleko najzajebaniji, a od svih imovinskopravnih odnosa, otočka zemljišta su pravni presedani

najveća opasnost hrvatskim otocima su upravo otočani
itapita is offline  
Old 29.04.2014., 09:19   #66
Baš sam čitala taj članak. Prestrašno. Prvo im prodaju zemljište koje nije njihovo, potroše polovicu para koju su dobili a onda traže drugu polovicu. I ne samo to, mijenjaju im prostorni plan tako da ih natjeraju da kupe zemlju kumova. Ja bi odustala od projekta i tužila ih. Stoka.
peggy-nely is offline  
Old 29.04.2014., 09:57   #67
Evo što se događa kad svaka šuša gradi stanove za tržište:

Pula: U novom stanu ne može se živjeti zbog vlage

Quote:
Ona u stanu niti ne živi baš zbog tog problema - previše vlage.

- Pokušala sam ga iznajmiti, ali je problem što i po 15 dana znamo ostati bez vode! Puno toga ovdje nije izvršeno kako treba, a stan uopće nije bio jeftin. Platila sam 1.600 eura po kvadratu, a za to sam dobila stan pun plijesni, kazala je Bradarić koja je za svoj stan od 50-ak kvadrata morala podići kredit od 75.000 eura.
Begemotica is offline  
Old 29.04.2014., 11:02   #68
To s vlagom i plijesni je problem čak i u stanovima koji su rađeni kvalitetno. Umjesto da je grijao stan do iznemoglosti po zimi, trebao je kupiti vlagomjer i prozračivati stan nekoliko puta na dan. Kod PVC stolarije stanovi znaju biti hermetički zatvoreni i s prevelikim postotkom vlage, pa samo grijanje ne može puno pomoći.
Banana10 is offline  
Old 29.04.2014., 11:29   #69
Grijanje može i odmoći, ali ovdje nije u tom poanta. Ja sam već prije imala pozive od ljudi da pogledam sličnu gradnju na predmet kako se riješiti vlage, i uvijek bi ispalo da tokom gradnje nešto pogrešno napravljeno (čak nije uvijek ni izolacija).
Najviše takvih problema ima s kućama do 400 m2 za koje po Zakonu o prostornom uređenju i gradnji koje je važio od 01.10.2007. do 01.01.2014. nije se provodio tehnički pregled i s kućama koji su umjesto uporabne dozvole dobili uvjerenja za uporabu po istom zakonu.
Ja osobno sam imala slučaj gdje su investitor i izvođač se dogovorili da zbog uštede neće staviti izolaciju na fasadu nakon čega sam odbila dalje voditi nadzor, ali oni nakraju za tu kuću bez problema dobili uvjerenje za uporabu.
Begemotica is offline  
Old 29.04.2014., 12:00   #70
Ja sam živio u novom stanu s PVC stolarijom gdje je cijela jedna strana bila potpuno bez izolacije, jer je investitor očekivao da će se druga zgrada nasloniti na našu što se nije dogodilo. I naravno imao sam problema sa gljivicama, crnim zidom, vlagom i sličnim nepogodama, a samo dodatnim grijanjem nisam uspio ništa riješiti, nego sa održavanjem vlage provjetravanjem (i još nekim sitnim preinakama) na nekih 40-50 %, i nisam kasnije imao više s tim problema.
Banana10 is offline  
Old 29.04.2014., 14:57   #71
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Evo što se događa kad svaka šuša gradi stanove za tržište:

Pula: U novom stanu ne može se živjeti zbog vlage


Pranje novca vjerojatno zarađenog dilanjem.

Apsudna situacija, tuži ljude zbog pčela? Prije bih rekao da ismijava državu i sve nas. Umjesto da je tamo gdje mu je mjesto, postao je građevinski poduzetnik. Treba samo pogledati tko je u jeku nekretninskog buma gradio, počevši od bezbrojnih bivših političara, do likova poput ovog iz članka (ne pčelara nego investitora). Pitam se koliko je novogradnji izgrađeno nezakonitim (prljavim novcem). Meni se čini jako puno. Možda zbog toga cijene ne padaju, iako bi po svim tržišnim zakonima trebale.

Novac od kriminala i korupcije je uložen u nekretnine, nije bitno kad će se prodati, jer je svrha ispunjena - pranje "zarađenog" a neobjašnjivog.

USKOK se ne bi trebao puno mučiti tražeći dokaze, samo mi se čini da je sprega politike i kriminala prejaka i za njih.
komutator is offline  
Old 29.04.2014., 23:53   #72
Ne znam ko je lud davati basnoslovne cifre za Dubrovačke nekretnine i ko se lud uopće kupa natamošnjim gradskim plažama.

http://www.dulist.hr/foto-fekalije-u...-u-more/36903/
vspec is offline  
Old 30.04.2014., 01:12   #73
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Ljudi, ovdje je tema cijene nekretna. Ako zelite voditi ovakve rasprave otvorit cu vam temu dijaspora-wannabe pa nastavite tamo
Slažem se
tomislav8 is offline  
Old 30.04.2014., 01:23   #74
Ontopično i konkretno: kako se ovih dana kreću cijene u Varaždinu?
Naravno da znam guglati, ali ako je netko imao kakvu kupoprodaju nedavno... u obzir dolaze stan/novogradnja ali i manja novija kuća, odnosno nešto brzo useljivo. Hvala drugari
ViktorViktorija is offline  
Old 30.04.2014., 09:48   #75
Evo jedan zanimljiv članak: http://www.slobodnadalmacija.hr/Novo...7/Default.aspx
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Old 30.04.2014., 14:33   #76
Quote:
ViktorViktorija kaže: Pogledaj post
Ontopično i konkretno: kako se ovih dana kreću cijene u Varaždinu?
Naravno da znam guglati, ali ako je netko imao kakvu kupoprodaju nedavno... u obzir dolaze stan/novogradnja ali i manja novija kuća, odnosno nešto brzo useljivo. Hvala drugari
Kolega "Down Under" bas prodaje nesto takvo.
Nasla sam njegov jedan post na ovoj stanici:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post49809479

pa mu preko njegovog nicka mozes poslati PM
dsvbo is offline  
Old 30.04.2014., 14:47   #77
Quote:
Carla B. kaže: Pogledaj post
Ima u tome istine.
Jos kad bi gradjevinari bili zadovoljni vrlo solidnom zaradom koju imaju i ako prodaju 800 €/m2, govorim za prosjecno kvalitetne nekretnine i lokacije, a kojih su velika vecina.
Ali, na to ne pristaju cak ni kad uopce NE placaju g.zemljiste vec vlasniku u zamjenu daju stan/apartman u tom objektu, a koji ih je u izgradnji "kljuc u ruke" kostao daleko, daleko ispod 500 €/m2, a o cemu je kolega "more" prilicno iscrpno pisao.
dsvbo is offline  
Old 30.04.2014., 15:16   #78
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Ima u tome istine.
Jos kad bi gradjevinari bili zadovoljni vrlo solidnom zaradom koju imaju i ako prodaju 800 €/m2, govorim za prosjecno kvalitetne nekretnine i lokacije, a kojih su velika vecina.
Ali, na to ne pristaju cak ni kad uopce NE placaju g.zemljiste vec vlasniku u zamjenu daju stan/apartman u tom objektu, a koji ih je u izgradnji "kljuc u ruke" kostao daleko, daleko ispod 500 €/m2, a o cemu je kolega "more" prilicno iscrpno pisao.
Slažem se! Mislim da je članak jako realan osvrt na cijelu situaciju u državi i drago mi je da je konačno netko progovorio o simbiozi bankara i građevinara i izašao s nekim konkretnim brojkama koje se tiču njihove dobiti, a i dugovanja.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Old 04.05.2014., 00:19   #79
Tuzna istina o hrvatskim nekretninama

Dakle mene opet pati gradit-ne gradit. I doklatila sam se na lice mjesta, ima sad vec neko vrijeme, sa po x-ti put prilagodjenim projektom. No u cemu je u stvari problem:

Ispod moje parcele nalaze se 3 druge parcele. Direktno ispod jedan tip gradi obiteljsku kucu P+1 i to nije problem. Problem su dvije parcele desno ukoso na kojima je nikla po jedna apartmanska zgradica.

Ne smetaju mi za pogled, nesto je drugo u pitanju.

U manjoj su prodana dva manja stana na donjoj etazi. Srednja etaza i "penthouse" nisu. Medjutim diveloper je bio istovremeno zauzet sa 3 (!) razlicita projekta i, kad je prodaja legla, nije mogao servisirati kredit pa se banka uknjizila u preostala 2 apartmana i sad to tako cami cekajuci. Neprodano. Diveloper naravno nije imao para urediti okolis no ako nista drugo preostala 2 postojeca vlasnika brinu o zgradi. radi se o ovoj zgradi: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ja...oglas-10483899

U vecoj zgradi je na P+2 sagradjeno osam apartmana koji su prije 3 godine bili (kazem BILI) gotovo zavrseni. Od onda ni A ni B, zgrada na ocigled propada, stakla na P porazbijana, unutra kisi, klupcice otpadaju sa prozora, uzas zivi. Table sa gradilista su maknute kao i sva ostala obiljezja gradilista. Takodjer su maknuti svi oglasi za prodaju , pa nemam na sta staviti link.

Vec smo mi prije ggodinu i koliko shvatili da je vjerojatno banka sjela na tu cijelu zgradu i to prije finaliziranja gradnje (nema uporabnu jos i nista nije prodano). Ne budi lijeni, nasli koja banka. (Na zalost ne usudim se reci, no tko je internetski sposoban moze lako naci u gruntovnici. Nije nam bilo jasno zasto se bas nista ne desava.

Racunica je jednostavna: nezavrsen objekt u propadajucem stanju sa 8 manjih appt ca 120k € x 8 = ca 1m €. Dali smo ponudu na 600k (realna cijena s obzirom na stanje zgrade, broj neprodanih nekretnina u r=50m i ekonomski momenat) cash&carry (sta njih briga kako mi rijesavamo financ konstrukciju). Za te pare rijesavamo ih svih daljnjih rizika po nekretnini!

Banka opet ni A ni B. Uopce se nisu ocitovali.

Nakon nesto zvanja i cimanja dobijamo (telefonski!!!) odgovor da banka nije zainteresirana.

Nakon komentara da je to suludo jer zgrada na ocigled propada i nagrdjuje cijelu ulicu, te da ce tesko ako ikada dobiti ponudu za prodati ih sve, slijedilo je neuvjerljivo izlaganje o pravnom sporu u tijeku. Takodjer nije bilo interesa za nikakvu vrstu nagodbe, cjenkanja itd.

Iako smo mi to vise onako app, moj osobni dojam, a prema reakciji banke, je da oni NE ZELE prodati tu zgradu da ne bi morali realizirati gubitak. Jerbo bilancna vrijednost je jedno ( tko zna kolika je visina hipoteke, za sto je sve mozda kolateral itd), a stanje na terenu sasvim deseto. To ujedno objasnjava i zasto zgradu nisu zavrsili ili nasli tko ce ju zavrsiti (s obzirom da im nekretnine nisu core djelatnost). Objasnjava i micanje iz prodaje. Oni jednostavno ne zele vise nista ulagati u tu gradjevinu, ali je niti likvidirati.

Evo, to je jadna hrvatska nekretninska stvarnost.
Marica Carica is offline  
Old 04.05.2014., 00:35   #80
I sad je na terenu situacija takva da u r=10m imas 10 neprodanih nekretnina
A u r=50m ih je 16 neprodano jer se racuna i ova: http://www.oglas.hr/nekretnine.php?n...e=5693&nomap=1

Ako crna Marica ikad i sagradi kucu, koja joj je vjerojatnost da ju ikad , IKAD proda?
Marica Carica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.