Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2014., 13:16   #101
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post


kaj sve ovdje necu procitat,
taman kad mislim da sam cuo svakakvih provala i gluposti...al ovo je VRH!!!
zagreb i hr ima super prijevoz....!??!?!
pa to moras bit na teskim opijatima za ovakve trolovske izjave...

A to sve skupa potkrepljujes jednom recenicom neke vanabi balkanke/amaterke iz LP koja se prevezla dvije stanice ZETom u toku svog zivota
Da, jednom rečenicom te neke balkanke...

I onime što navodi kasnije, da je živio na tri kontinenta zbog posla i boravio u preko 50 svjetskih gradova.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 06.05.2014., 15:53   #102
ZET mi se baš ne čini neka prva liga, pogotovo ak s njim ideš na posao svaki dan

ne znam kak se naprimjer dolazi iz sopota do stenjevca javnim prijevozom, a da se ne promijene četiri prijevozna sredstva
za 10 km zračne linije ne bi se baš smjelo voziti preko sat vremena

a to je područje grada..prigradska naselja su potpuno odsječena, što znam iz prve ruke kad smo po novom kolektivnom određivali pravo na prijevoz..da bi došao do nekog Adamovca koji je 20 km od centra zg, javnim prijevozom treba sat i pol (tramvaj, pa HŽ, pa opet ZET bus i na kraju još neki lokalni prijevoznik, horor), skoro da se dođe do Rijeke autom

meni to baš i ne zvuči kao nešto excellent..ok je, ali excellent
itapita is offline  
Old 06.05.2014., 16:12   #103
Ne znam je li tko od vas u zadnje vrijeme bio u Bostonu? Tamo isto imaju tramvaje. Doduše, zovu ih Tube, tu i tamo su underground ali uglavnom su iznad zemlje, znam prepoznati tramvaj kad ga vidim

Uglavnom, od mog hotela do centra Bostona bilo je jedno 15-tak stanica. Ako ideš u vrijeme gužve to je bar 45 minuta, rekla bih vrlo slično kao u Zagrebu. Gužve su u rush-houru kao i kod nas, klime ili nema ili se ne osjeti, do nekih dijelova grada je jednako teško doći (nisam bila dovoljno dugo da istražim i autobusne linije kojih valjda ima). Posljedica je da nikad u životu nisam vidjela toliko ljudi da pješači kao tamo , iako će Ameri sasvim sigurno reći da je to jer vole zdrav život

Poanta je da ako Boston, koji sa užom okolicom ima dobro preko milion stanovnika, funkcionira sa tramvajem i ne misle da je to loše rješenje, mislim da i mi sasvim dobro funkcioniramo sa svojim ZET-om. To je efikasam javni prijevoz, a ako bude sreće i mi zavolimo zdrav život u vidu pješačenja i bicikliranja možda ni neće biti tako napučen.
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Old 06.05.2014., 17:00   #104
eh, amerikanci bi rekli da je Boston jedan od gradova s boljim javnim prijevozom (uz NYC, San Francisco i Washington)
da vidis zivota u Dallasu bez auta (te LA, Huston ili Atlanta recimo), doslovno jedan (ili cesto niti jedan) bus ili prigradski vlak dnevno koji "povezuje" gradski prsten

inace u Europi rekao bi da je u Zagrebu javni prijevoz puno bolji od Dublina (gdje nema povezanosti po prstenu, nego uvijek prvo trebas ici u sami centar da odes na drugi kraj grada), Rima (koji ima metro, ali samo dvije linije za grad od 2,5 puta veci od Zgb. i uzasnim prometnim problemima)...London isto krkljanac
ali s nekim gradovima se opet ne moze usporedjivati jer nema j..i metro (sto je neka osnova za povezati udaljenije krajeve grada)
__________________
Wonder is the beginning of wisdom.
znatizeljan is offline  
Old 06.05.2014., 17:28   #105
London ima izvrstan javni prijevoz.
Krkljanac jest u smislu napučenosti i gužve, ali to je do prometa općenito, ne do javnog prijevoza.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 06.05.2014., 18:05   #106
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
London ima izvrstan javni prijevoz.
Krkljanac jest u smislu napučenosti i gužve, ali to je do prometa općenito, ne do javnog prijevoza.


-Stipe

Stipe, dobro zboris.
Londonski tube mi je fantastican, posebice kad se uzme u obzir ooogroman broj putnika. Osim toga, linije fakat voze vrlo cesto. Kolega je nesto pobrkao.
dsvbo is online now  
Old 06.05.2014., 18:20   #107
..in 2012/13 carried over 1 billion passengers..

citat s wikipedije za Londonski Tube
ipak su to neki drugi gabariti..
grad te veličine mora imati podzemnu
itapita is offline  
Old 06.05.2014., 20:12   #108
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
do trenutka sklapanja ugovora o kupoprodaji kupcu moraš predočiti certifikat i ne smiješ sklapati ugovor bez nj.

certifikat trebaš imati i ranije kod oglašavanja, ako ćeš oglašavati u medijima koji su javni mediji po zakonu, a kod običnih oglasnika koji nisu mediji ne trebaš imati do trenutka sklapanja ugovora.

to je porez u iznosu 2.700 kn po stanu koji se plaća privatnicima koji izrađuju certifikat, a do sada nije utvrđeno da ima neki utjecaj na odluku kupca o kupnji.
Tnx!
Djete Kreten is offline  
Old 06.05.2014., 20:47   #109
Cijenu nekretnine različito procijeni svaki sudski vještak u Hrvatskoj
po svojem nahođenju

Čak se i predsjednik Hrvatske danas osvrnuo na tu činjenicu koja ne ulijeva sigurnost građanima Rvacke zbog toga

Povodom ovih novosti oko različitih procjena što su isplivale ovih dana...

malo ontopic
homosapiens is offline  
Old 06.05.2014., 22:24   #110
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Ne znam je li tko od vas u zadnje vrijeme bio u Bostonu? Tamo isto imaju tramvaje. Doduše, zovu ih Tube, tu i tamo su underground ali uglavnom su iznad zemlje, znam prepoznati tramvaj kad ga vidim

Uglavnom, od mog hotela do centra Bostona bilo je jedno 15-tak stanica. Ako ideš u vrijeme gužve to je bar 45 minuta, rekla bih vrlo slično kao u Zagrebu. Gužve su u rush-houru kao i kod nas, klime ili nema ili se ne osjeti, do nekih dijelova grada je jednako teško doći (nisam bila dovoljno dugo da istražim i autobusne linije kojih valjda ima). Posljedica je da nikad u životu nisam vidjela toliko ljudi da pješači kao tamo , iako će Ameri sasvim sigurno reći da je to jer vole zdrav život

Poanta je da ako Boston, koji sa užom okolicom ima dobro preko milion stanovnika, funkcionira sa tramvajem i ne misle da je to loše rješenje, mislim da i mi sasvim dobro funkcioniramo sa svojim ZET-om. To je efikasam javni prijevoz, a ako bude sreće i mi zavolimo zdrav život u vidu pješačenja i bicikliranja možda ni neće biti tako napučen.
draga kolegice,nekak mi se cini da ipak NE ZNAS:..

Kao prvo,to u bostonu nije tramvaj!!(bar ne u ovom smislu sto mi podrazumjevamo u europi i svijetu)..
oni imaju na nekim predjelima i tunele(kroz koje idu busevi,da da..busevi)

Kao drugo,
Boston ima NJASTARIJI METRO U sjevernoj americi!!!

Trece,boston je jedan od najvecih gradova USA,kako populacijski,tako gospodarski,a da negovorim da preveze N*vise ljudi nego ZET,
i da to dvoje gotovo da je NEMOGUCE usporedivat....samo na osnovu ovih faktora...
a kada ukalkuliramo drugacije kulture(ameri su kapitalisticki individualci..cesta;za razliku od europe/azije koja brije na zajednistvo i public trans)...
tako imas u LA Metro stanicu koja izgleda kao da je dan apokalipse...
jer tamo vozit se metrom..ono luzer si stoljeca,kao kod nas kad vizis hjundajia umjesto golfa
recimo NYC je tu inznimka koja potvdjuje pravilo...
u finiksu,nedavno uveli nesto kao tramvaj...a lokalci krepavaju od smijeha...
nesto kao mi u zagrebu,kada smo se prije smijali onom mostu u petrosevcu koji je bio na suhom...

A da negovorim,razliku u geofrafskom podrucju...
tako u amsterdamu,ak se furas u autu....si luzer stoljeca(ili imigrant) a s bajsom si car....dok u gruziji ces s bajsom poginut...

Inace Boston,mi je najljepsi(najeuropskiji) americki grad...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 06.05.2014., 22:42   #111
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Jaki su ti argumenti, imaš čak 8 smajlića. Daj drugi put prebaci 10, imati ćeš još jače argumente, jer drugih argumenata nisi iznio.

Da ZET je odličan javni prijevoz, klimatiziran, povoljan, čist, uglavnom prati vozni red, pokriva praktički cijeli grad, frekventan je, radi i po noći. To su ti moji argumenti da je ZET odličan javni prijevoz. Osim smajlića, koji je ono argument da nije odličan prijevoz?

A to da u svakom slavonskom selu nema javnog prijevoza, i nema, ali ga nema niti u svakom selu u puno bogatijim državama koje nisu imale tranziciju i rat. Javni prijevoz u Slavoniji ima Vukovar, Vinkovci, Osijek, Slavonski brod, možda još neko mjesto. Evo, npr ovdje je povezanost Vinkovaca sa selima i općinama u okolici:

http://www.polet.hr/images/odlazak.pdf

Iz čega se vidi da iz Vinkovaca u neko selo Cerna za koje nikad nisam čuo ide autobus preko 20 puta dnevno, pa što bi više htjeli, i to u državi koja ima puno većih problema od javnog prijevoza?
stvarno si TROL!

ne znam zasto ti odgovaram,na nesto sto je i slijepcu jasno...

ajmo ovak,
tebi su "argumenti" neka lijeva osoba koja je dva puta se vozila zg-tramvajem a ne sto misli cca xy-putnika kaj se voze s njime..?!

Kao drugo,neznam dal se pravis blesav ili kaj...al LP je TURISTICKI vodic,a ne neka referenca u ovom smislu...
kao trece,zena koja je to pisala..je samo onak usput bubnula tu recenicu(za koju se pokusavas hvatat..)

ZET je u euro razmjerima negdje u donjem dijelu gradova koji upoce imaju JGP...
dalje..to sto je Banditos kupio nove tramvaje(koje btw,nesmije sve stavit u pogon radi infrastrukture..hehe),stavio displeje koji daju vise krive neg tocne info...
pa stari toga imas i u Tibilisiju u gruziji...dok cekar masutku..

VRIJEME PUTOVANJA(put-presjedanje-cekanje-cilj) zetom je katastrofa,
JGP u zagrebu nije integriran s prigradskom zeljeznicom...to imaju gotovo svi...
Prigradska zeljeznica nefunkcinira..jer(pazi APSURDA) mora propustat druge vlakove koji jelte su u tranzitu kroz fucking!!!!! centar(da nepovjerujes)..

Povoljan...!??!
pa karta kosta koliko ono 12kn(preko 1,5€)
Frekventan..?!
sto znaci frekvencija?!
jos ces reci da svakih 300m ima stanicu...
Koliko ja znam,jos jedino ZET koristi stare uske pruge(mislim jos i krakov)...a da negovorim kaj novi tramvaji rade takvim prugama...
jbt to je kao da u karoseriju stojadina stavis masinu od brabusa...

Inace da nebi ispalo da samo pljujem po ZETu..nisu oni krivi(mislim jesu),kriva je gradski menadzment...

A to da si radio u 50 gradova svijeta(ocito jos gorih od zg)-respket al nije nikakav argument..."moj je tata jaci od tvog"..
onda mogu ja reci da sam bio u cca35 zemalja svijeta()i neznam nit sam koliko gradova,a iza mene ce se ulogirat V.Anelic pa ce reci da je bio u 80,a sve ce nas razbit Salkovic..koji je valjda spickao sve pare u 100+zemlja svijeta...

ps-evo malo i gugla...

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/i...-u-europi.html
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 06.05.2014., 23:37   #112
dođe mi odmah da platim kartu kad vidim kako Bandićevi prijatelji Romi ulaze kao carevi besplatno u zagrebački bus

to sam negdje pročitao o zagrebačkom javnom prijevozu
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 07.05.2014., 01:11   #113
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
dođe mi odmah da platim kartu kad vidim kako Bandićevi prijatelji Romi ulaze kao carevi besplatno u zagrebački bus

to sam negdje pročitao o zagrebačkom javnom prijevozu
gledaj,
oni znaju pravilno valozirat svoje glasove(tko ima pravo glasa)...

kaj nije da je Zet uveo za SopnicuJelovec direkntu liniju za GK...
da ova ekipa koj nema bijele BMWje moze doci do radnog mjesta...

Inace ta New Jelkovec City mi je rekao bi ziher najbolje plansko naselje...one zadnje zgrade dole kod Prime,milina...tamo bi htio zivjet...samo kaj je daleko i to susjedstvo je malo "problamaticno" te ogromni potencijal skolskog getta...
Al Banditos to kompezira s znanstvenim novacima...tako gledano mjerilom prosjeka...sve je ok
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 07.05.2014., 07:39   #114
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Kao prvo,to u bostonu nije tramvaj!!(bar ne u ovom smislu sto mi podrazumjevamo u europi i svijetu)..


Tramvaj, ne metro - samo ga zovu metro sistem

Originalna slika, zbog detalja
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Old 07.05.2014., 08:27   #115
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
stvarno si TROL!

ne znam zasto ti odgovaram,na nesto sto je i slijepcu jasno...

ajmo ovak,
tebi su "argumenti" neka lijeva osoba koja je dva puta se vozila zg-tramvajem a ne sto misli cca xy-putnika kaj se voze s njime..?!

Kao drugo,neznam dal se pravis blesav ili kaj...al LP je TURISTICKI vodic,a ne neka referenca u ovom smislu...
kao trece,zena koja je to pisala..je samo onak usput bubnula tu recenicu(za koju se pokusavas hvatat..)

ZET je u euro razmjerima negdje u donjem dijelu gradova koji upoce imaju JGP...
dalje..to sto je Banditos kupio nove tramvaje(koje btw,nesmije sve stavit u pogon radi infrastrukture..hehe),stavio displeje koji daju vise krive neg tocne info...
pa stari toga imas i u Tibilisiju u gruziji...dok cekar masutku..

VRIJEME PUTOVANJA(put-presjedanje-cekanje-cilj) zetom je katastrofa,
JGP u zagrebu nije integriran s prigradskom zeljeznicom...to imaju gotovo svi...
Prigradska zeljeznica nefunkcinira..jer(pazi APSURDA) mora propustat druge vlakove koji jelte su u tranzitu kroz fucking!!!!! centar(da nepovjerujes)..

Povoljan...!??!
pa karta kosta koliko ono 12kn(preko 1,5€)
Frekventan..?!
sto znaci frekvencija?!
jos ces reci da svakih 300m ima stanicu...
Koliko ja znam,jos jedino ZET koristi stare uske pruge(mislim jos i krakov)...a da negovorim kaj novi tramvaji rade takvim prugama...
jbt to je kao da u karoseriju stojadina stavis masinu od brabusa...

Inace da nebi ispalo da samo pljujem po ZETu..nisu oni krivi(mislim jesu),kriva je gradski menadzment...

A to da si radio u 50 gradova svijeta(ocito jos gorih od zg)-respket al nije nikakav argument..."moj je tata jaci od tvog"..
onda mogu ja reci da sam bio u cca35 zemalja svijeta()i neznam nit sam koliko gradova,a iza mene ce se ulogirat V.Anelic pa ce reci da je bio u 80,a sve ce nas razbit Salkovic..koji je valjda spickao sve pare u 100+zemlja svijeta...

ps-evo malo i gugla...

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/i...-u-europi.html
gdje u Tbilisiju ima displeja ?

i dodatak anelic je bio u više od 80 sigurno
pa ja imam 60tak, i evo moram se složiti s tobom, da naš jp nikako nije u vrhu, recimo u europskoj donjoj,svijetskoj srednjoj razini
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Old 07.05.2014., 10:51   #116
evo, da malo odvucem temu s tramvaja.

zar ovo nije tragikomicno?

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-10610509
gotye is offline  
Old 07.05.2014., 11:35   #117
Quote:
gotye kaže: Pogledaj post
evo, da malo odvucem temu s tramvaja.

zar ovo nije tragikomicno?

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-10610509
A di ovaj živi, u kojem svijetu, u kojoj godini, za ovu lovu možeš dobiti cijelu kuću sa okućnicom u Gračanima, iako su i tamo pale cijene.
A možeš i u Floridi za ovu lovu kupiti kuću
europe is offline  
Old 07.05.2014., 12:21   #118
Sirina pruge nije nikakvo mjerilo kvalitete jp. Pa ista je i u npr Pragu ili Budimpesti.
inace, Prag ima stvarno dobar jp, ali i prometne guzve su rjesavali i jos uvijek rjesavaju kak spada a ne prosirivanjem postojecih cesta dok i dalje vozis po glavoj arteriji (Slavonska) od semafora do semafora. Dvo-tro-tracna cesta direkt kroz brdo I pici
proab is offline  
Old 07.05.2014., 12:28   #119
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post


Tramvaj, ne metro - samo ga zovu metro sistem

Originalna slika, zbog detalja
gle,
ajmo ponovno....to NIJE tramvaj!!
vec LRT(ili ti ga Laka Gradska Zeljeznica)...
za lakie to je sve slicno....al kada ubacis u GUGL vidjet ces OGROMNE RAZLIKE(formacija,kapacitet,brzina-yxz stvari)...
kao kod automobila te kod kombija,sve su vozila...al razlike su TEHNICKE PRIRODE i nemale...

mislim to sve skupa nije bitno,
bitno je da si ti ustvrdila da je tamo u Bostonu "tramvaj" dobro rjesenje pa mora bit i kod nas ZET apropo price kaj je ZET sam vrh JGPa u europi i svijetu(kao provala stoljeca)
A nisi spomenula(ili neznas?!) da oni imaju METRO,BUSEVE(nadzemno/podzemno),PRIGRADSKU(velikih kapaciteta vagona na kat),i LRT(to sto ti "znas razlikovat kao tramvaj")

I da,ameri nisu glupi-naprotiv...da nesto eto tako zovu "metro sistem" a u biti je "tramvaj" kak si ti nam to "otkrila"
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 07.05.2014., 12:40   #120
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
gdje u Tbilisiju ima displeja ?

i dodatak anelic je bio u više od 80 sigurno
pa ja imam 60tak, i evo moram se složiti s tobom, da naš jp nikako nije u vrhu, recimo u europskoj donjoj,svijetskoj srednjoj razini

Imas svagdje po centru(mislim da sam cak vidio i preko rijeke,nisam ziher)...na gruziskoj inacici Sanzelizea(Rustaveliju),dole kod kafane tramvaj,di su one iskopine...doslovno svuda i kaj je najbolje rade tocno!!!(dobro oni imaju drugaciju regulaciju prometa i velike sovjetske avenije)
A ne jbt kod ZETa gdje pogledam semafor(ono gore kao na sfusanom PC programu),pogledam na sat..i najvaznija treca provjera je vizualna u daljinu...



jbt,vidim lagano me gravitacija godina vuce prema dole....
moram brzo nesto poduzet,
cekam da se raspadne ona USA i jos neka mi legne neka europska drzava tipa UK,Spanjolske,belgije,BIH....eto mene isto na 70 drzava(a ove parazite tipa Vatikan neracunam)

kada si sve to uspio odradit...?!
ja u zadnje vrijeme sam cista penzija,odem do ducana i po pivo na kiosk...

inace moja mjerna jedinica je Elementarni putnik(oznaka u SI sustavu EP)...
dobije se umnoskom godina starosti sa koificijentom 1=sto mora dat broj drzava posjecenih(bez ovih sranja tipa san marino i vatikan)..
to sam prestigao i lagano umirovio se....
A Anelic razbija....vidim negdje nit kriza posteno nemoze uspjet...

ps-ispricavam se na offtopiku
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.