Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2015., 15:53   #41
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
(cut)
Ne računaju se likovi iz nepouzdanih grčkih priča tipa sveti anđeo Gabrijel, sveti anđeo Mihael, sveta Marija, sveti Ivan, sveta Marija Magdalenska i ostali sveti igrači, kad katoličke crkve još nije ni bilo, nego su likovi držani svetima samim time što su ih Grci spomenuli u svojim pričama.
(cut)
Ovo je kao da pitaš: je li više pogodaka zabio Messi ili Ronaldo (s tim da se Ronaldovi golovi ne računaju)? :klap:
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 16:21   #42
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Ovo je kao da pitaš: je li više pogodaka zabio Messi ili Ronaldo (s tim da se Ronaldovi golovi ne računaju)? :klap:
Ne. To je kao da ti izjednačavaš Pinokija i Karamarka.

Potvrđuješ li zapravo da katolička crkva šalje u raj samo svoje vjerne katolike, odanike njihovoj ideološkoj organizaciji nazvanoj Crkva, proglasivši ih svecima?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 17:45   #43
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

u kojem ste to smjeru odvukli temu..
stigme,sveci,karbolna kiselina,sapuni itd itd
A kako ne,frajer pise nekakav blog znanost i biblija a onda osporava tu istu znanost djetinjastim argumentima..

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 17:53   #44
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ne. To je kao da ti izjednačavaš Pinokija i Karamarka.

Potvrđuješ li zapravo da katolička crkva šalje u raj samo svoje vjerne katolike, odanike njihovoj ideološkoj organizaciji nazvanoj Crkva, proglasivši ih svecima?
Usporedba ti je smjesna..ajmo ovako trivijalno bi li barca proglasavala ronalda svojim najboljim igracem i real messija..a nitko normalan u barci takodjer ne osporava nogometnu vrijednost ronalda i obrnuto..sad se cudis sta KC proglasava svece samo iz svojih kako kazes 'redova'...btw vjesto si izbjegao sv Iliju gromovnika slavi se 20.7 zastitnik BIH-a

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
hatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 20:29   #45
Quote:
hatrick kaže: Pogledaj post
Usporedba ti je smjesna..ajmo ovako trivijalno bi li barca proglasavala ronalda svojim najboljim igracem i real messija..a nitko normalan u barci takodjer ne osporava nogometnu vrijednost ronalda i obrnuto..
Ne. Kao da izjednačavaš svetog Anđela Gabrijela i (još ne ali pretpostavimo da će biti) "svetog" Alojzija Stepinca.
Kužiš razliku i zašto sam upotrijebio Pinokija?

Quote:
sad se cudis sta KC proglasava svece samo iz svojih kako kazes 'redova'...
Ne čudim se uopće. Jasno je da jedna dogmatski jednoumna vjerska stranka proglašava svecima (da idu u raj) samo pripadnici njihove vjerske stranke.

Quote:
btw vjesto si izbjegao sv Iliju gromovnika slavi se 20.7 zastitnik BIH-a
A baš je zaštitio BiH taj "gromovnik", svaka mu "čast.

Sveti Ilija - židov iz mitske biblije - koji je tobože pobio na stotine svećenika tuđe religije....


Pitam za ljude od krvi i mesa koje je katolička crkva proglasila svecima, a ne likove iz priča židova i Grka iz Biblije, koji su samim pojavljivanjem u tom mitovima bili svetci (židovski, pa su ih poslije pripojili i razni kršćani svojoj strani).
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 20:41   #46
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pitam za ljude od krvi i mesa koje je katolička crkva proglasila svecima, a ne likove iz priča židova i Grka iz Biblije, koji su samim pojavljivanjem u tom mitovima bili svetci (židovski, pa su ih poslije pripojili i razni kršćani svojoj strani).
toliko si se po svom dobrom starom običaju raspištoljio po temi i odvukao je u širine i off topic, da mi je promaknulo, što to ti u stvari uopće pitaš?
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 23:40   #47
Iz dnevnika svete Faustine Kowalske - viđenje pakla.


Danas me je jedan anđeo vodio u ponore pakla. To je mjesto velikih muka. Njegova površina je užasavajuće velika.

Vrste muka što sam ih vidjela su slijedeće:

prva muka koja čini pakao jest gubitak Boga,
druga – trajno predbacivanje savjesti,
treća – ta se sudbina neće više nikada promijeniti,
četvrta muka – vatra, što prolazi dušom, ne razarajući je. To je užasna muka. To je čisto duhovna vatra zapaljena Božjom srdžbom,
peta muka – stalna tama i užasno zagušljivi miris: premda je tamno đavli se uzajamno vide i proklinju dušu: oni vide svo zlo drugih i također svoje vlastito,
šesta muka – neprestano sotonino društvo,
sedma muka je užasni očaj, mržnja prema Bogu, hule, proklinjanja, psovanja.

To su muke koje zajednički trpe svi prokleti. Ali to još nije kraj.

Postoje još posebne muke za duše, naime muke osjetila. Čim je pojedina duša sagriješila, time se kažnjava na strašni i neopisivi način. Postoje užasne pećine i bezdani mučenja gdje se jedna muka razlikuje od druge. Naočigled te užasne muke bila bi umrla da me nije zadržala Božja svemoć. Grešnik treba znati da će biti mučen cijelu vječnost organom osjetila kojim je griješio.

O ovom pišem na Božju zapovijed, da se ne može izgovoriti ni jedna duša da nema pakla, ili da tamo nitko nije bio i ne zna kako je tamo. Ja, sestra Faustina, bila sam po Božjoj zapovijedi u bezdanima pakla da bih izvjestila dušama i posvjedočila da postoji pakao. Sad o tom ne mogu govoriti, jer imam Božju zapovijed to pismeno ostaviti. Đavli me jako mrze, ali po Božjoj zapovijedi moraju me slušati. Što sam napisala to je oskudna slika onog što sam vidjela. Jedno sam mogla zamijetiti, tamo su većinom duše koje nisu vjerovale u postojanje pakla.

Kad sam došla k sebi nisam se mogla odmoriti od užasa, kako duše tamo jako trpe. Stoga još srdačnije molim za obraćenje grešnika. Bez prestanka vapim Božjem milosrđu za njih. O moj Isuse, radije bih trpjela muke do konca svijeta, nego Tebe uvrijedila i najmanjim grijehom.
Tut-tut is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 00:40   #48
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ne. To je kao da ti izjednačavaš Pinokija i Karamarka.

Potvrđuješ li zapravo da katolička crkva šalje u raj samo svoje vjerne katolike, odanike njihovoj ideološkoj organizaciji nazvanoj Crkva, proglasivši ih svecima?
Ne. Katolička Crkva nikoga ne šalje u raj. Čak ni katolike.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 09:46   #49
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Ne. Katolička Crkva nikoga ne šalje u raj. Čak ni katolike.
posljednja pomast odrješuje grijeha
i smrtnik ide u raj.

e sad,
ili laže crkva,
ili naplaćeni crkveni proizvod
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 10:59   #50
Kad bi KC mogla nekog negdje poslati/smjestiti, a onda bi to mjesto bilo takozvano čistilište, jer pa zašto je uopće izmišljena ta dogma ako ne za takve (ne)prilike.

Benediktinski redovnik iz 14.stoljeća, po imenu Adson iz Melka, zapisao je misli svog subrata Jorgea koji se osvrnuo na vrijeme pred Sudnji dan rekavši: " Zapisano je da će biti mnogo nemira među staležima, među narodima u crkvama, da će ustati opaki pastiri, pokvarenjaci, prezrivci, lakomci, željni užitka, ljubitelji probitka, isprazni govornici, hvastavci, oholi, proždrvljivci, bahati, ogrezli u požudi, slavohlepni neprijatelji evanđelja, spremni da prezru uska vrata, da se odreknu istinite riječi, a svaka će im staza milosrđa biti mrska, za svoje se grijehe neće pokajati, pa će stoga sred naroda širiti nevjericu, bratsku mržnju, zloću, okrutnost, zavist, ravnodušnost, lupeštinu, pijanstvo, neumjerenost, razvrat, puteno uživanje, bludničenje i sve ostale poroke. Posustat će tuga, poniznost, ljubav prema miru, siromaštvo, sučut, sposobnost da se plače... Hajdete, zar se ne prepoznajete, svi vi ovdje nazočni, redovnici ove opatije, i vi, moćnici što ste došli izvana?"

Nije li se čovječanstvo osudilo prije Sudnjeg dana.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 14:26   #51
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Benediktinski redovnik iz 14.stoljeća, po imenu Adson iz Melka, zapisao je misli svog subrata Jorgea .....
lijepo je to Adson iz Melka zapisao što je rekao subrat Jorge, sve

samo... khmmm

radi se o izmišljenim likovima iz romana "Ime ruže" Umberta Eca, a ne o povijesnim ličnostima :klap:



(iako je "Jorge" parafrazirajući svetog Pavla iz 2Tim 3 mnogoštošta točno rekao)
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 14:48   #52
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
lijepo je to Adson iz Melka zapisao što je rekao subrat Jorge, sve

samo... khmmm

radi se o izmišljenim likovima iz romana "Ime ruže" Umberta Eca, a ne o povijesnim ličnostima :klap:



(iako je "Jorge" parafrazirajući svetog Pavla iz 2Tim 3 mnogoštošta točno rekao)
Lijepo, samo što, nisu izmišljene situacije, tim više što je Umberto pojasnio uvodnim rečenicama, a povijest je obilježila srednjovjekovne detalje jednako kao i Jorgea koji se osvrnuo ni više ni manje nego na proročanske zapise koje je davno prije njega izrekao apostol Pavao. A što se Pavla tiče, na njega bismo se u suvremeno doba mogli nadovezivati i sami, pa tim bolje bismo posvjedočili da je istina sve što je rekao.

Uviđaš li sada što se reklo prije? Nadam se da.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 21:35   #53
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
ali sad sam uvidio
Jesi li? Onda znaš što piše u Matej 12:41, naime tamo se govori o onima koji će ustati pripravljeni za Sudnji dan.

Pozdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 21:44   #54
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Jesi li? Onda znaš što piše u Matej 12:41, naime tamo se govori o onima koji će ustati pripravljeni za Sudnji dan.

Pozdrav.
znam što piše.

pozdrav
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 22:03   #55
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
znam što piše.

pozdrav
Kad bi ljudi bili manje tašti razgovori bi tekli ugodnije, ne misliš li.

Još samo mala nadopuna, oko Jorgea, tog zlikovca kojem su prilazili s poštivanjem al ne zbog njegovih starih godina il zbog sljepoće koja ga obdarila u najboljim godinama, već zbog tog što je, kad je, prozborio, pogodio je u žicu, a kad neko tako prozbori mora da ga prezire ostatak opatije skupa s opatom.

Zbog tog i tih stvari, jA ne odmičem od Biblije. A vama kako paše.

Eto pa, do iduće neke prilike, pozdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 08:36   #56
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kad bi ljudi bili manje tašti razgovori bi tekli ugodnije, ne misliš li.

u svakom slučaju
ljudska taština je prauzrok svakog grijeha


Quote:
Još samo mala nadopuna, oko Jorgea, tog zlikovca kojem su prilazili s poštivanjem al ne zbog njegovih starih godina il zbog sljepoće koja ga obdarila u najboljim godinama, već zbog tog što je, kad je, prozborio, pogodio je u žicu, a kad neko tako prozbori mora da ga prezire ostatak opatije skupa s opatom.
i sa time se slažem, zbilja je kao vrstan teolog pogađao u žicu i ispočetka je dobro upravljao dvogubim mačem koji rakoljuje moždine i isputuje srca i bubrege (Heb 4,12) međutim, negdje u svemu tom je s vremenom, a poradi svojega gorljivog pregalaštva i brizi za Božje (Ps 69,10) zaboravio na to da je Evanđelje prije svega Radost (Fil 4,4) i time nije ispunio mjeru više pravednosti (Mt 5,20), što ga je, eto, u konačnici koštalo, onako kako ga je koštalo......

Quote:
Zbog tog i tih stvari, jA ne odmičem od Biblije. A vama kako paše.

Eto pa, do iduće neke prilike, pozdrav.
Bože sačuvaj da bih odmakao makar jednu jotu i viticu (Otk 22,18-19)

pozdrav i tebi
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 14:50   #57
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Iz dnevnika svete Faustine Kowalske - viđenje pakla.


Danas me je jedan anđeo vodio u ponore pakla. To je mjesto velikih muka. Njegova površina je užasavajuće velika.


Jedno sam mogla zamijetiti, tamo su većinom duše koje nisu vjerovale u postojanje pakla.

Kad sam došla k sebi nisam se mogla odmoriti od užasa, kako duše tamo jako trpe.
Sestra Faustina: postala redovnica s 12 godina. Neprekidno moli i posti, doživljava razne halucinacije, i umire sa samo 33 godine.

U dnevniku opisuje kako ju Anđeo poveo u Pakao, da nam svima opiše kako je tamo i da prihvatimo Isusovu ljubav (prije nego što tamo završimo):
"Postoje pećine i jame za torturu gdje su različite vrste mučenja. Umrla bih od samog pogleda na te torture da me Božja svemoć nije sačuvala. Neka grješnici znaju da će biti mučeni cijelu vječnost.

Ja, sestra Faustina, zapisujem ovo ... da nitko ne bi mogao reći da nije opomenut ... Uočila sam jednu stvar. Većina duša tamo su bili oni koji nisu vjerovali da postoji Pakao... "
Ta bulažnjenja i histerične vizije pakla od časne sestre iz Poljske, Poljak Papa Ivan Pavao nagradio je proglašenjem Faustine sveticom. Dakle Crkva stoji iza svakog zapisa njezinih tlapnji o Papinskoj inkviziciji nalik, torturama u paklu koje vječno traju, sasvim sigurno za one, poput mene i ostalih skeptika, koji ne vjeruju da takav Isusov pakao uopće postoji.

Zašto odreda kršćanske/katoličke "mističarke" imaju krvave vizije paklova i inkvizicijskih mučenja tamo? Ne iskorištavala li Crkva te jadne, patničke psihe duševnih bolesnica za svoje ciljeve - strašenje pastve da popuni crkveni budžet?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304

Zadnje uređivanje Nepoznati : 02.10.2015. at 15:01.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 14:59   #58
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Ne. Katolička Crkva nikoga ne šalje u raj. Čak ni katolike.
Katolička Crkva proglasi nekoga za sveca ili sveticu, što automatski za nju (kler i pastvu) znači da je sigurno da je ta osoba ušla u raj.

Jesam li to preciznije opisao, ili još imaš nekih pedaterijskih zamjerki?

Svecima proglašava samo i isključivo revne katolike (kao i neke likove iz grčkih i hebrejskih priča iz davnina u Bibliji).

Ne znam znači li to da kler opise raznih svetica i svetaca o paklu i mukama tamo, automatski priznaje te opise kao vjerodostojne, kao općenitiji dio nauka Crkve, predan pastvi.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 23:39   #59
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Katolička Crkva proglasi nekoga za sveca ili sveticu, što automatski za nju (kler i pastvu) znači da je sigurno da je ta osoba ušla u raj.

Jesam li to preciznije opisao, ili još imaš nekih pedaterijskih zamjerki?

Svecima proglašava samo i isključivo revne katolike (kao i neke likove iz grčkih i hebrejskih priča iz davnina u Bibliji).

Ne znam znači li to da kler opise raznih svetica i svetaca o paklu i mukama tamo, automatski priznaje te opise kao vjerodostojne, kao općenitiji dio nauka Crkve, predan pastvi.
Mislim da "poslati nekog u raj" i potvrditi da je netko u raju nije isto
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 12:52   #60
Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
Mislim da "poslati nekog u raj" i potvrditi da je netko u raju nije isto
OK.
Ne šalje pop u raj nego Bog, jelte.
Kao i što baca ljude u vječni pakao na škrgut zubima i plač, gdje prokletnici preklinju one u raju da im pošalju barem kapljicu vode na jezik koji im gori u vatri, ali oni neće, kako je to dragi milosrdni Isus Krist detaljno opisao.

Dakle katolička Crkva je sigurna da su neki od njihovih pokornih glasnogovornika recitatora njihovih dogmi sigurno u raju, pa su ih nabrojali na stotine. Svi odreda u njihovoj liniji poslušnosti papi/katekizmu/kleru.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.