Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2015., 19:16   #61
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Slažem se sa time što kažeš međutim ne slažem se da je to lagano niti jednostavno.Nije lako promjeniti životne navike i "nanovo" se roditi.Mnogobrojne su zapreke i večina neće "proći".To piše i u bibliji "uska su vrata koja vode u život a široka ona koja vode u propast"
Dakle velika večina bi htjela ali manjina će dobit.
Ako si zao čovijek ,ako te privlači samo spletkarenje,svađanje ,ako mrziš većinu ljudi i te sve neke mračne strane sigurno da će ti malo teže ići promjeniti životne navike,ali i to se može jer u svima nama leži Božji duh i dobra strana.
A ako si po prirodi ipak malo bolja osoba i privlače te stvari koje nisu vezane za zlo mnogo lakše ćeš se promjeniti i vidjet ćeš da ono što Bog od tebe traži su jako jednostavne stvari.
Samo ako želiš da se promjeniš tu odma nastupa Isus kao što je nastupao i prije 2000 g kad je bio na zemlji.
Vjeruj mi sve se može uz pomoć Boga.Bogu je sve moguće.
Njemu je jedini cilj da ti i svi koji to žele imaju vječni život.
Pa On je Bog živih a ne mrtvih.Zar će ga mrtvi voljeti??
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 19:28   #62
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Ako si zao čovijek ,ako te privlači samo spletkarenje,svađanje ,ako mrziš većinu ljudi i te sve neke mračne strane sigurno da će ti malo teže ići promjeniti životne navike,ali i to se može jer u svima nama leži Božji duh i dobra strana.
A ako si po prirodi ipak malo bolja osoba i privlače te stvari koje nisu vezane za zlo mnogo lakše ćeš se promjeniti i vidjet ćeš da ono što Bog od tebe traži su jako jednostavne stvari.
Samo ako želiš da se promjeniš tu odma nastupa Isus kao što je nastupao i prije 2000 g kad je bio na zemlji.
Vjeruj mi sve se može uz pomoć Boga.Bogu je sve moguće.
Njemu je jedini cilj da ti i svi koji to žele imaju vječni život.
Pa On je Bog živih a ne mrtvih.Zar će ga mrtvi voljeti??
Ne slažem se sa tobom.Puno je po prirodi dobrih ljudi ali to ne znači automatski da imaju "božje odobravanje" i ne znači da im je lako promjeniti navike u one koje se bogu sviđaju.Naprotiv mislim da je to puno lakše osobama koje su prošle neko zlo u životu(nasilje,droga itd) jer su oni na neki način dodirnuli dno i mogu prihvatiti Boga i Isusa na putu iskupljenja.Oni prosječni dobri ljudi nemaju takvih padova i više manje uljuljkani su u svakodnevnicu u kojoj im je relativno dobro i msilim da je njima puno teže počet živit život koji Bog odobrava i očekuje.
Sotona je trenutačni vladar ovog svijeta i bezbroj je zapreka koje podmeće ljudima da "upoznaju" pravog Boga.Svi imaju iste šanse ali lagano nije nikome.
Bog pomaže svakome ko ga traži i u tome su svi jednaki.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 19:49   #63
Šta znači biti dobar čovijek??E to je veliko pitanje.
Puno je danas "dobrih ljudi"ali izvana.
Svi se mi hoćemo predstaviti izvana dobri ,ali u srcu je nešto sasvim drugo.
Za biti istinski dobar čovijek to može promjeniti samo Bog.
Sotona je vladar ovoga svijeta ,ali Bogu Sotona nemože ništa.
Piše u novom zavjetu negdje-Budite blizu Boga i sotona će pobjeći od vas.
Kad tražimo istinski Boga,sotona tu nemože ništa.
Ima puno dobrih ljudi ,ali oni imaju svoje principe u životu i njima Bog nije potreban,to je veliki problem.Ljudi ne žele Boga i njegove principe.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 11:41   #64
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ne,nije ih stvorio.Stvorio je samo Adama i Evu a svi ostali su njihovi potomci.Dao im je samo mogućnost množenja.
Valda ti je poznata priča o Adamu i Evi i njihovo izgnanstvo iz Edena? Kad se to dogodilo Bog je rekao Adamu da će umrjeti,prokleo ga je kao i svo njegovo buduće potomstvo.Adam je odgovoran a ne Bog.
Evo nam deiste :klap:

Ali zašto Bog ne intervenira i malo dijete ne izliječi od raka?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 12:17   #65
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
Šta znači biti dobar čovijek??E to je veliko pitanje.
Puno je danas "dobrih ljudi"ali izvana.
Svi se mi hoćemo predstaviti izvana dobri ,ali u srcu je nešto sasvim drugo.
Za biti istinski dobar čovijek to može promjeniti samo Bog.
Sotona je vladar ovoga svijeta ,ali Bogu Sotona nemože ništa.
Piše u novom zavjetu negdje-Budite blizu Boga i sotona će pobjeći od vas.
Kad tražimo istinski Boga,sotona tu nemože ništa.
Ima puno dobrih ljudi ,ali oni imaju svoje principe u životu i njima Bog nije potreban,to je veliki problem.Ljudi ne žele Boga i njegove principe.
Vas dvojca pišete o istome ali se iz nekog razloga ne razumijete. Kako neobično, obzirom da ste ostavili dojam da vjerujete u istog Boga.

Čovjek se mijenja uz pomoć Božjeg duha. Drugačije ne ide, zar ne.
A Sotona taj duh ne posjeduje i zato je nepromjenjiva sfera svijeta.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 13:22   #66
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Svaki pravi katolički svećenik bi rekao da su čudni putevi Božji, a ovi na topiku sve kuže i imaju odgovor na sve.
Ak su čudni popu ne znači da su i drugima.
Uostalom, pa kakav je to odgovor na svako malo kad ih pitaš što odgovoriti neznaju. Zašto mi je stradao član obitelji? Ah, pa zato, čudni su putevi božji. Zašto postoji toliko religija? Ah, pa zato, čudni su putevi božji. Zašto vi sjedite u prvim redovima a mi u zadnjima? Ah, pa zato, čudni su putevi božji. Zašto vrag djeluje po svijetu? Ah, pa zato, čudni su putevi božji.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 13:29   #67
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pa, to je za njih lijepo...i radosno!

Ne zamaraju se glupim pitanjanjima i ne propituju stvarnost...samo žive u znanju i uživaju raznorazne druge milosti sa nebesa.
Ljudi vole kada su zaštićeni, a to im vjera pruža.
Sartre je to dobro obradio

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ak su čudni popu ne znači da su i drugima.
Uostalom, pa kakav je to odgovor na svako malo kad ih pitaš što odgovoriti neznaju. Zašto mi je stradao član obitelji? Ah, pa zato, čudni su putevi božji. Zašto postoji toliko religija? Ah, pa zato, čudni su putevi božji. Zašto vi sjedite u prvim redovima a mi u zadnjima? Ah, pa zato, čudni su putevi božji. Zašto vrag djeluje po svijetu? Ah, pa zato, čudni su putevi božji.
Pokušavam ljude navesti da razmisle, ali je u pravu bio onaj dokumentarac o mozgu koji kaže da je razum u službi emocija, a ne obratno
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 13:49   #68
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Evo nam deiste :klap:

Ali zašto Bog ne intervenira i malo dijete ne izliječi od raka?
Ponavljam po bezbrojiti put.
Da bi se znalo kako i na koji način i dali bog intervenira danas u ovom svijetu treba poznavati bibliju i početke čovjekovog postojanja.Treba znati nešto o sukobu koji je izbio u Edenu i pobune protiv boga.Treba nešto naučiti o Božjem najvećem neprijatelju Sotoni.Treba na koncu shvatiti zašto Bog dopušta sve te patnje koje se danas događaju ljudima.Treba nešto naučiti o Božjem naumu sa planetom zemljom i ljudima koji tu žive.Sve to ljepo piše u bibliji.
Kad proučimo bibliju bit ćemo sigurni da Bog nikada neće zaboraviti to maleno nedužno dijete koje je umrlo od raka.U određeno vrijeme nakon Harmagedona neki ljudi koji su živjeli i umrli prije Harmagedona dobit će šansu za viječni život i uskrnust će.Koji će to ljudi biti to mi neznamo,to zna samo Bog.Ja sa sigurnošću a na osnovu biblije mogu reći samo to da će među tim ljudima koji će uskrusnust sigurno biti to malo dijete koje je oboljelo i umrlo od raka.

I by the way,nisam deista.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 14:01   #69
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Vas dvojca pišete o istome ali se iz nekog razloga ne razumijete. Kako neobično, obzirom da ste ostavili dojam da vjerujete u istog Boga.

Čovjek se mijenja uz pomoć Božjeg duha. Drugačije ne ide, zar ne.
A Sotona taj duh ne posjeduje i zato je nepromjenjiva sfera svijeta.


Sotona ne posjeduje božji duh ali ima neki svoj duh jer je i on duhovno biće i može djelovati na nas čak bi rekao da je i njegovo djelovanje privlačnije.
Svaki čovjek,svaki od nas može razmišljati svojom glavom i može odlučiti za sebe.Danas imamo duhovni rat koji se vodi u svijetu a zapravo se vodi u svakom od nas.Duhovna borba između Boga i Sotone.Kome ćemo se prikloniti,božjem duhu koji čini sigurno dobro za nas ili sotonskom duhu koji je u svemu ostalom.
Sredine nema.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 14:02   #70
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pokušavam ljude navesti da razmisle, ali je u pravu bio onaj dokumentarac o mozgu koji kaže da je razum u službi emocija, a ne obratno
Nek slobodno razmisle.
Primjerice i oko tog zašto je danas potrebno tih dokumentaraca dokazivanjem onog što su ljudi znali od pamtivijeka, jer pa nije valjda da ljudi ne poznaju sami sebe? Hm. U tom slučaju im treba pojasniti da je mozak u službi emocija, u protivnom bi ljudi bili kao roboti.
A opet, preporuča se (zvuči ko neki recept) posložiti mozak s emocijama, odnosno obrnuto, pa da ispadne perfekt čovjek najbolje što može. Tada rezultira onime 'nevjernik se ne može ljutiti na Boga jer mu nema smisla ljutiti se na onog za kojeg kaže da ne postoji, a vjernik se ne može ljutiti iz razloga jer vjeruje u uskrsnuće'. U oba slučaja ne bi smjelo biti ljutnje.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 14:14   #71
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Sotona ne posjeduje božji duh ali ima neki svoj duh jer je i on duhovno biće i može djelovati na nas čak bi rekao da je i njegovo djelovanje privlačnije.
Svaki čovjek,svaki od nas može razmišljati svojom glavom i može odlučiti za sebe.Danas imamo duhovni rat koji se vodi u svijetu a zapravo se vodi u svakom od nas.Duhovna borba između Boga i Sotone.Kome ćemo se prikloniti,božjem duhu koji čini sigurno dobro za nas ili sotonskom duhu koji je u svemu ostalom.
Sredine nema.
Sredina bi, primjerice, proizišla iz onog što piše u Titu 3:11.

Ljudi su skloni optuživati Sotonu baš za sve, tako da izbjegnu vlastite krivice jerbo im lakše kad je kriv onaj tam prek.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 14:24   #72
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ne,nije ih stvorio.Stvorio je samo Adama i Evu a svi ostali su njihovi potomci.Dao im je samo mogućnost množenja.
Valda ti je poznata priča o Adamu i Evi i njihovo izgnanstvo iz Edena? Kad se to dogodilo Bog je rekao Adamu da će umrjeti,prokleo ga je kao i svo njegovo buduće potomstvo.Adam je odgovoran a ne Bog.
Nema šanse da boga ovdje lišiš svake odgovornosti,da odgovoran je i Adam,ali postoji i božija odgovornost ,nije sad bitno veća ili manja i kakva,odgovornost postoji.Bog ga je stvorio,bog mu je dao slobodu da radi što želi,bog je znao što će se dogoditi kada mu je dao slobodnu volju itd.Nema šanse da je bog tu potpuno nevin...to bi otprilike bilo kao da ja sad napravim robota i ubacim u njega software koji mu daje slobodu i dopušta da radi što želi,a kad on počne iz nekog razloga, npr.ubijati druge ljude,ja nisam nikako odgovoran za to...moš' mislit
maxpayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 14:26   #73
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Sredina bi, primjerice, proizišla iz onog što piše u Titu 3:11.

Ljudi su skloni optuživati Sotonu baš za sve, tako da izbjegnu vlastite krivice jerbo im lakše kad je kriv onaj tam prek.
Meni se čini da ljudi danas puno više optužuju Boga za sve i svašta.Sotona se vješto pritajio.I kad bi se danas vršila nekakva anketa siguran sam da bi daleko veći postotak među ljudima bio onih koji vjeruju u božje postojanje nego onih koji vjeruju u postojanje vraga.A po svoj logici trebao bi biti isti postotak.Dakle ako postoji Bog onda ako imalo znaš o svemu tome onda moraš znat da postoji i vrag tj. Sotona.Meni je smješno kad danas neko vjeruje u Boga ali u isto vrjeme ne vjeruje da postoji vrag.
Da,ljudi su skloni izbjegavati odgovrnost i uvalit će je bilo kome u smislu "što bi ja razmišljao o bilo čemu,nek mjesto mene to čini pop,svečenik,političar,bilo ko,bog,vrag itd"
Odgovornost je na svakom pojedincu.Odgovornost kako se ponaša,šta misli,šta radi,čemu se nada,kome vjeruje itd itd.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 14:35   #74
Quote:
maxpayne kaže: Pogledaj post
Nema šanse da boga ovdje lišiš svake odgovornosti,da odgovoran je i Adam,ali postoji i božija odgovornost ,nije sad bitno veća ili manja i kakva,odgovornost postoji.Bog ga je stvorio,bog mu je dao slobodu da radi što želi,bog je znao što će se dogoditi kada mu je dao slobodnu volju itd.Nema šanse da je bog tu potpuno nevin...to bi otprilike bilo kao da ja sad napravim robota i ubacim u njega software koji mu daje slobodu i dopušta da radi što želi,a kad on počne iz nekog razloga, npr.ubijati druge ljude,ja nisam nikako odgovoran za to...moš' mislit
Bog ja apsolut.Jedan jedini.Postoji oduvijek i sve ostalo što postoji, postoji zahvaljujući njemu.Kome on i za što treba odgovarati?
Bog jes tdao Adamu slobodnu volju da radi što želi...sve baš sve,osim jedne male sitnice a to je "Ne jedi sa ovog stabla"...Bilo je tu bezbroj drugih stabala tako da Adama nije bio gladan....ono u čemo se stvarno radilo jest to neko malo poštovanje koje je Adam trebao iskazati prema svom stvoritelju a to je da ne jede sa tog stabla.No on je jeo...nije to baš bila njegova orginalna ideja,
upleo se tu Sotona i Sotona je zapravo to prvo stvorenje koje se uzoholilo i pobunilo protiv boga.
Jeli Bog baš to mogao znati da će to tako biti?To bi možda moglo biti pitanje za diskusiju
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 14:42   #75
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ljudi danas puno više optužuju Boga za sve i svašta.Sotona se vješto pritajio.I kad bi se danas vršila nekakva anketa siguran sam da bi daleko veći postotak među ljudima bio onih koji vjeruju u božje postojanje nego onih koji vjeruju u postojanje vraga.A po svoj logici trebao bi biti isti postotak.Dakle ako postoji Bog onda ako imalo znaš o svemu tome onda moraš znat da postoji i vrag tj. Sotona.Meni je smješno kad danas neko vjeruje u Boga ali u isto vrjeme ne vjeruje da postoji vrag.
Da,ljudi su skloni izbjegavati odgovrnost i uvalit će je bilo kome u smislu "što bi ja razmišljao o bilo čemu,nek mjesto mene to čini pop,svečenik,političar,bilo ko,bog,vrag itd"
Odgovornost je na svakom pojedincu.Odgovornost kako se ponaša,šta misli,šta radi,čemu se nada,kome vjeruje itd itd.
Mah, opće je poznato da im je Bog uvijek prvi na tapeti jer Stvoritelj je, onda zato misle da sva odgovornost spada njemu. Kak da ne, osobito kad se uvjerimo da ni Sotona nije baš za sve odgovoran jer ljudi znaju biti neprijatelji sami sebi (potvrde za to kroz biblijske citate ima, ali ja ih ovom prilikom ne bih ispisivala jer sam dojma da ih znaš).

No, ono da ljudi imaju razna tumačenja.... Biblija je tu podvukla crtu, opomenom:
"A čovjeka koji uvodi sektu odbaci nakon prve i druge opomene." Titu 3:10
(zanimljivo i utoliko što ima nekih koji misle da Biblija ne ukazuje na sekte i tu opasnost)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 14:48   #76
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Mah, opće je poznato da im je Bog uvijek prvi na tapeti jer Stvoritelj je, onda zato misle da sva odgovornost spada njemu. Kak da ne, osobito kad se uvjerimo da ni Sotona nije baš za sve odgovoran jer ljudi znaju biti neprijatelji sami sebi (potvrde za to kroz biblijske citate ima, ali ja ih ovom prilikom ne bih ispisivala jer sam dojma da ih znaš).

No, ono da ljudi imaju razna tumačenja.... Biblija je tu podvukla crtu, opomenom:
"A čovjeka koji uvodi sektu odbaci nakon prve i druge opomene." Titu 3:10
(zanimljivo i utoliko što ima nekih koji misle da Biblija ne ukazuje na sekte i tu opasnost)
Biblija i te kako ukazuje na sekte i na kriva učenja.Biblija poziva sve da sami istraže,da ispitaju,da kompariraju i zbog toga onaj koji na dan božjeg suda bude rekao "Bože nisam imao pojma,zaveli su me drugi,drugima sam vjerovao i mislio da činim pravu stvar" nažalost neće mu biti pomoći.
Istina je samo jedna i po meni ne vrjedi ono čime se ljudi tješe a to je da su različiti putevi božji.Ja mislim da je samo jedan pravi put.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 14:54   #77
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Biblija i te kako ukazuje na sekte i na kriva učenja.Biblija poziva sve da sami istraže,da ispitaju,da kompariraju i zbog toga onaj koji na dan božjeg suda bude rekao "Bože nisam imao pojma,zaveli su me drugi,drugima sam vjerovao i mislio da činim pravu stvar" nažalost neće mu biti pomoći.
Istina je samo jedna i po meni ne vrjedi ono čime se ljudi tješe a to je da su različiti putevi božji.Ja mislim da je samo jedan pravi put.
Točno to. Krist je rekao "samo je jedan put do Boga", a onda je došao vrag sa svojim "sto je puteva do boga".

I sad se ljudi pitaju zašto Bog ne spriječi vraga. Ah tematike, izgleda bu trajala sve do Harmagedona, što drugo zaključiti.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 15:00   #78
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Točno to. Krist je rekao "samo je jedan put do Boga", a onda je došao vrag sa svojim "sto je puteva do boga".

I sad se ljudi pitaju zašto Bog ne spriječi vraga. Ah tematike, izgleda bu trajala sve do Harmagedona, što drugo zaključiti.
Točno tako,do Harmagedona će postavljati to pitanje a onda više neće jer je to final point gdje će Sotona biti sprječen,okovan i bačen u tamnicu(neće biti ubijen jer nakon 1000 godina bit će pušten još samo jednom za konačni ispit a onda uništen za sva vremena).
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 15:10   #79
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Bog ja apsolut.Jedan jedini.Postoji oduvijek i sve ostalo što postoji, postoji zahvaljujući njemu.Kome on i za što treba odgovarati?
Pa upravo zato i ne može biti bez ikakve odgovornosti....Stvorio si nešto,znači odgovoran si za to nešto(u određenim granicama),a i za neke posljedice koje proizilaze iz toga nečega.Ne znam ja kome on treba odgovarati,ne treba odgovarati nikome....može raditi što hoće.Ali ne možeš reći da u sustavu kojega čine :
1.Bog svemogući i sveznajući, stvoritelj ljudi i svega drugoga
2.Ljudi
3.Postupuci tih ljudi ,Bog nema apsolutno nikakvu odgovornost u odnosu na ono što je stvorio.

Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Bog jes tdao Adamu slobodnu volju da radi što želi...sve baš sve,osim jedne male sitnice a to je "Ne jedi sa ovog stabla"...Bilo je tu bezbroj drugih stabala tako da Adama nije bio gladan....ono u čemo se stvarno radilo jest to neko malo poštovanje koje je Adam trebao iskazati prema svom stvoritelju a to je da ne jede sa tog stabla.No on je jeo...nije to baš bila njegova orginalna ideja,
upleo se tu Sotona i Sotona je zapravo to prvo stvorenje koje se uzoholilo i pobunilo protiv boga.
Jeli Bog baš to mogao znati da će to tako biti?To bi možda moglo biti pitanje za diskusiju
Naravno da je mogao znati.....ako je sveznajući.
Osim toga u ovom slučaju je kazna prilično neproporcionalna učinjenom djelu...jer bog zbog neke banalne stvari (jedenje sa stabla),proklinje adama i njegovo potomstvo,osuđuje ih na mukotrpan rad,evu na porođajne muke itd.Kazna baš i nije u skladu sa učinjenim djelom
maxpayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 15:23   #80
Quote:
maxpayne kaže: Pogledaj post
Pa upravo zato i ne može biti bez ikakve odgovornosti....Stvorio si nešto,znači odgovoran si za to nešto(u određenim granicama),a i za neke posljedice koje proizilaze iz toga nečega.Ne znam ja kome on treba odgovarati,ne treba odgovarati nikome....može raditi što hoće.Ali ne možeš reći da u sustavu kojega čine :
1.Bog svemogući i sveznajući, stvoritelj ljudi i svega drugoga
2.Ljudi
3.Postupuci tih ljudi ,Bog nema apsolutno nikakvu odgovornost u odnosu na ono što je stvorio.


Naravno da je mogao znati.....ako je sveznajući.
Osim toga u ovom slučaju je kazna prilično neproporcionalna učinjenom djelu...jer bog zbog neke banalne stvari (jedenje sa stabla),proklinje adama i njegovo potomstvo,osuđuje ih na mukotrpan rad,evu na porođajne muke itd.Kazna baš i nije u skladu sa učinjenim djelom
Pa nije to baš bila banalna stvar.Bog je ljepo rekao Adamu da ako bude jeo sa tog stabla da će umrjeti.Teoretski Bog je mogao tada odamh ubiti Adama i Evu i nikom ništa.No nije ih ubio al je učinio to da Adam i Eva više nisu imali mogučnost vječnog života.Dakle ipak su imali život neovisno o tome koliko je to dugo trajalo, za taj život zahvalnost mogu imati prema Bogu.Isto vrjedi za sve potomke Adama i Eve a tu spadamo i mi.Kolko god živjeli,malo ili dugo,ljepo iili manje ljepo za taj život koji imamo možemo zahvaliti samo Bogu.
Ti tvrdiš da je on to sigurno mogao znat a ja to ne tvrdim.Ja samo kažem da bi to moglo biti pitanje za diskusiju.Kad malo bolje razmislim mislim da Bog ipak ne može znati sve.Naprimjer on nezna koji će se ljudi spasiti a koji neće,koji će vjerovati u njega a koji neće.On samo zna da netko hoče a netko neće.Ja sam odlučujem o tome hoču li nešto vjerovati ili neću,dakle Bog mi daje šansu da vjerujem u njega ali on nije sveznajuč i nezna hoču li ja vjerovati ili neču,to ovisi zaista samo o meni.
Ovo što kažeš da si nešto stvorio pa da si odgovoran za to,moglo bi biti po nekoj savjesti da si odgovoran za to ali ko smo mi da možemo govoriti o božjoj savjesti?Ja osobno smatram da je Bog mnogo učinio za ljude i ne smatram da on nama njegovim stvorenjima treba za nešto odgovarati.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.