Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2015., 19:33   #21
Pametnom covjeku nikad nije dosadno samom i ne upada u depresiju
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:05   #22
Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
Pametnom covjeku nikad nije dosadno samom i ne upada u depresiju
jebemti.
duboko u pičku materinu.
Nikki2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 00:30   #23
Ma kakvi u depresiju, sta vam je, mislim moze, ako hocete da vas odvede...
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 00:31   #24
Ako je osoba slabog karaktera, apsolutno da. Ako je normalnog, naravno da ne.
lex-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 01:24   #25
Zanimacija je često individualna kategorija-pažnja usmjerena na određeni događaj ili osobu,depresija je često stanje koje je potaknuto neimanjem partnera,ali bolje biti usamljenik među šupcima nego idiot među narodnostima.
Clandestine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 14:56   #26
Ne u depresiju nužno. Depresija je bolest i treba se liječiti, malo tko to prožvače bez tableta. Prije u neku tugu i konstantna razmišljanja.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 15:02   #27
Tak je, pametan čovjek razmišlja a glup čovjek ne razmišlja i zato je sretan.
Tipvoller is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 13:46   #28
Zadnja veza ti je trajala najduže 3mj i to je bilo prije god i pol, gdje si ti nju zeznuo kao nešto i onda te ona ostavila i udala se za drugog. Pa kad je prije stigla u tom periodu?? Nema logike.

Nisi u depresiji.
ITGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 22:39   #29
Uvjerena sam da usamljenost vodi u depresiju, a i štetna je općenito za zdravlje. Nedugo je bilo dosta govora o utjecaju usamljenosti na život. Dakle, u tom članku konstatirano je da je usamljenost štetna kao i pušenje ili alkohol, te da definitivno skraćuje život. Dakle, trebalo bi se pokrenuti. Kažem, trebalo bi ali je to teško kad se čovjek zatvori u sebe. Nađi motiv i pokreni se, prije nego dragocjeno vrijeme prođe u nepovrat. A poslije će ti biti žao. Govorim iz iskustva
kikibeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 09:56   #30
To je vrlo ozbiljna bolest, iako mnogi smatraju kao nekom in pojavom reći da su u "depri". Imala sam loših dana, bila tužna, razočarana, ništa mi se nije dalo, ali nikad nisam bila u depresiji, ni u najgorim trenucima svog života, tuga i depresija nikako se ne mogu uspoređivati, nas koji smo tužni i sitnice dignu, depresivca ne može ništa osim terapije i liječenja, ako i tada...Da mu mašeš s milijunima ispred nosa to ga ne zanima, mene bome da.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 12:24   #31
Usamljenost da. Život u samoći ne.
Sillenthill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 00:08   #32
Quote:
vilijam kaže: Pogledaj post
To sto pises je melankolija a ne depresija. Kad te depresija spuca nema ni posla, ni kompa, ni niceg jer povezana i sa fizikom-covjek postaje slab i trom te neagilan. Uglavnom lezi u krevetu i ne moze se dici iz njega. Uzasno mu je hladno. Neobjasnjiv umor. Cak je i misaona funkcija oslabljena-otuda nestanak svake psihicke volje.

S druge strane melankolija predstavlja tugu i sjetu, nostalgiju, stalno vracanje na proslost ali ona nije kao i depresija uzrokovana padon nivoa neurotransmitora nego ima duhovni uzrok. Kod nje je misaona funkcija normalna za razliku od depresije a melankolik kao da uziva u toj svojoj melankoliji.
Jep, ovo sam ja prošla (nažalost), tako da definitivno nisi depresivan. Ne daj Bože da ti se to ikad i desi.
karlovčanke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 07:46   #33
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Sve ovisi kako se postaviš. Znam da zvuči kao neko new age sranje (kao i čitav ovaj post ), ali uvjeren sam da i iz najgorih stvari možeš izvući dobro.
to je jedna od opcija a moguca je kao i svaka druga .. no izbjegavaju se druge uzduž i poprijeko koliko god je moguce jer su maltene nemoguce za (pre)zivjet

zdravom covjeku je cilj "dobro" a ako je doslo do toga da nisi siguran sto je dobro pogotovo za tebe onda potrazi pomoc ... u tom slucaju nadam se da ces je dobiti
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 18:00   #34
Tema
Slično kao i ti, imao sam jednu vezu 2mj ali poprilično dobru, i dvije oko 6mj koje ne računam.
Najbolje ti se dovest u stanje da uopće ne misliš na usamljenost i bivše, to riješiš lako hobijima, ja ih imam 3-5 zavisi koliko imam vremena, i izbacio sam ih totalno iz glave, nikad mi nije dosadno ali ponekad isto razmišljam kako nemam nikog, kako trošim vrijeme i godine na "gluposti" koje s nikim ne dijelim, ali nikako ne uspjevam naći normalnu curu, no sloboda ima svoje dobre strane imaš vremena se baviti čime želiš, kao muško sigurno nešto voliš raditi ili popravljati.
Ako baš ne, nađi normalne frendove za druženje, sličnih interesa, za kave, za nogomet, košarku, stolni, mislim da to sve pomaže da se vratiš na konja.
Bavi se stvarima koje te čine tobom, prije cura.
Nemoj samo da završiš na antidepresivima, jer su ti psihijatri najveći prevaranti.
Inače doktori ne traže uzrok nego liječe samo simptom (depresiju, koja nije nastala sama od sebe), zato nikad nisu ništa izlječili. Tablete su flasteri.
Na tom se bogate farmaceuti.
Nitko ti neće pomoći ako si sam ne želiš. Svi danas gledaju svoju korist.
Drži se nadam se da sam neš pomogao, jer meni to pomaže.
povjerljiv i ok is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 18:30   #35
kako koga

mene previše ljudi i gužva vode u depresiju

i općenito današnji način života i ljudi koji imaju fasade i fasade na sebi

mislim da je to kod svakog drugačije, iako stoji teza, mislim da je i dokazano,da su večina depresivaca usamljenici
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 19:21   #36
Mislim da ne nuzno.
Nije lako biti sam, ali ako probas upoznati samoga sebe, shvatit ces da tvoja sreca ovisi o tebi.
Neke ciljeve, snove ili nazovi kako hoces trebas imati.
Meni recimo ljudi uglavnom nisu zanimljivi. Upoznala sam par ljudi koji su bili.
S jednom osobom sam bas bila bliska, ali to je sad proslost.
Normalno da nije lako kad ti nitko nije pretjerano zanimljiv, ali sta cu.
Nadam se da cu nekad sresti ljude koji ce biti.
Dotad se ucim biti sretna sama.
usne boje mesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 21:48   #37
Quote:
usne boje mesa kaže: Pogledaj post
Mislim da ne nuzno.
Nije lako biti sam, ali ako probas upoznati samoga sebe, shvatit ces da tvoja sreca ovisi o tebi.
Neke ciljeve, snove ili nazovi kako hoces trebas imati.
Meni recimo ljudi uglavnom nisu zanimljivi. Upoznala sam par ljudi koji su bili.
S jednom osobom sam bas bila bliska, ali to je sad proslost.
Normalno da nije lako kad ti nitko nije pretjerano zanimljiv, ali sta cu.
Nadam se da cu nekad sresti ljude koji ce biti.
Dotad se ucim biti sretna sama.
apsolutno
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 18:25   #38
Autore, djeluješ mi jako zanimljiv.

Ali slušaj sada što ću ti reći.

Par godina sam starija od tebe, i tijekom prošle, a i sada ove godine na početku gotovo svaki dan saznajem za nečije zaruke, vjenčanja, trudnoće, rođenja djece itd., a sve ljudi moje generacije +-2 godine.

I onda kažem sljedeće...

...mnogi koje znam se vjenčavaju i dobivaju djecu.
...ovi drugi su u kakti dugim vezama prepunim planova.
...ovi treći se stalno s nekim nalaze i viđaju i pokušavaju se isplanirati ne bi li češće s njima.

Što ja činim?

Razmišljam koju ću vrstu štednje sada napraviti u u što investirati.
Razmišljam koje će biti moje sljedeće veliko, visokobudžetno putovanje.
Razmišljam koje će biti moje sljedeće usputno, niskobudžetno putovanje.
Razmišljam na koji ću način prikupiti još novca za ono što volim - kako ću kapitalizirati svoja znanja.
Razmišljam kako ću motivirati nekog do koga mi je stalo, a u puno je težoj situaciji nego ti ili ja.
Razmišljam kako ću dati najviše svojoj obitelji.
Razmišljam kako ću svoja prijateljstva učiniti čvršćima.
Razmišljam kako ću si priuštiti nešto novo iz mojeg omiljenog markiranog dućana.
Razmišljam što ću vrhunsko napraviti tijekom svojeg radnog dana.

Puno razmišljam, ali o stvarima koje zaista vrijede.

A ne o stvarima koje možda i nisu vrijedne truda.

Osobe koje na Facebooku viđam kao mladenke, mladoženje, novopečene roditelje ili jednostavno "sretne" parove vidim kako su svi međusobno povezani u klubove, ekipe kojima ja kao "usidjelica" nemam pristup.

Osobe iz raznih zemalja, koje vidim kako se slikaju pored velikih znamenitosti i na inspirativnim konferencijama, a njihovim krugovima imam pristup, vidim kao motivaciju.

Uzmi najviše iz onoga što imaš, a ne misli na ono što nemaš.

Neću ti reći da će to što nemaš doći "kada se najmanje budeš nadao". Ja tako ne mislim i ne tvrdim. Kad se najmanje nadaš može doći osoba koja će te zaintrigirati, no malo je vjerojatno da će biti vrijedna tvoje pažnje.

Umjesto toga, samo misli na to da provedeš lijepe trenutke i da ne očekuješ previše od nikoga osim od sebe. Ja sam ti jedna WGTOW, a ti možeš biti MGTOW. Neka reprodukcija ostane zadatak onima koji su lijepo "uklopljeni" u društven norme

Nadam se da sam sve rekla što je trebalo

Sretno i lijep pozdrav!
ToBeMyself is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 21:10   #39
Quote:
ToBeMyself kaže: Pogledaj post
...
Odlican post.
Ja npr. razmisljam sta cu novo nauciti iduci dan.
Svi imamo svoje puteve.
Bit ce sta bude.
usne boje mesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 21:20   #40
Quote:
Penatragon kaže: Pogledaj post
Ali, hajde, da ne duljim oko razloga, pitanje je konacno, da li ovaj osjecaj praznine usamljenosti moze dovesti do tezeg oblika depresije, posebno ako se na to nadodaju neke crne misli u vezi buduce perspektive, barem sto se tice karijere... ili pak ovo sve znaci da vec jesam u depresiji ?
Ja sam dugo sam, cure ne obraćaju previše pažnju na mene, ali nisam nikad imao velikih problema s depresijom. Ponekad se javi osjećaj tuge i usamljenosti, ali to prođe.
BrianJohnson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.