Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2015., 11:14   #1
Novi pogled na demone i tamu...

Ovo kaj sad pisem je moje vlastito iskustvo i vlastita spoznaja nemorate se s tim sloziti...ali postp je univerzum dualan i postoje beskonacne istine onda pogledajte i ovu stranu istine bar probajte...

Znaci isel sam u sumu trazit gljive...nije bilo nicega i setal sam samo isel kud me noge nose...
Nakon nekog vremena nasel sam prekrasno mjesto...otocic izmedju 2 potoka koji skoro cine pravilni oblik kruga a jedini ulaz u otok je uski visoki brjeg koji ide samom sredinom otoka ravno i spusta se blizu samog usca dvaju potoka...slikovito opisano gledajuci od gore izgleda ko 2 polutke mozga i brjeg po sredini ih djeli...simbolicko mjesto i metafizicko...

Cim sam videl potok privukla me cistina vode i odma sam se spustil na desnu stranu kak se ulazi na otok sljedeci tok vode...
satima sam uzivao na tom mjestu razmisljao o svemu i svacemu meditirao bio u transu itd...
pustio sam da me vodi intuicija u svakom pokretu...i onda kad sam odlucio krenuti doma onda je pocelo...

Stap koji sam imao sluzio mi je za hodanje sumom odlucio sam ga strgati (sa sljedecim mislima ...posto je stap magiski simbol veze neba i zemlje...strgao sam stap da strgam vezu neba i zemlje...)
u tom trenutku mi se na trenutak zamutio vid i odma sam zatvorio oci...i u istom trenutku pomislio...pa idem ja zmirecki na sljepo naci izlal iz sume...

Nije izgledalo opce tesko savrseno sam znao u kojem smjeru moram ici da izadjem i krenuo sam...(stavio sam si za svaki slucaj i povez na oci da ih slucajno ne otvorim...) Krenuo sam prema onom uskom brjegu u sredini i penjao se napipavao put na sljepo i onda na zaobilazenju jednog drva skliznuo i pao dole s brjega...
Onda je pocelo zbunjivanje...(postoji izreka da demoni nemogu prjeci tekucu vodu...) kako sam pao natrag dole prvo sam malo cekao da probam osjetiti u kojem smjeru moram dalje...opet sam osjetio odma makar me voda malo zbunjivala...krenuo sam prema uscu okrenuo bi se i natrag gore na brjeg...

ono kaj se onda pocelo dogadjati je neobjasnjivo rjecima a i ocima sigurno...
krenem ja opet napipavati put i sve ok...ali onda samo najedanput zacujem i drugi potok koji me opet zbuni...cekam neko vrjeme probam osjetiti u kojem smjeru treba ici i osjecam i krecem u tom smjeru...napipavam drvece na uskom brjegu i idem ravno...
Nakon nekog vremena opoet me zbuni voda jer mi je bilo cudno da vec nisam vani a brjeg je dugacak samo 20m...opet zastajem i slusam vodu vise neznam gdje je ljevo gdje desno...ali ipak se okrecem opet uzbrdo i nastavljam...
Svakog trenutka mi je postajalo sve cudnije i sve nejasnije i sve izgubljenije...voda me kruzno zbunjivala s obje strane stalno bi zastajao da osjetim gdje sam i kad bi osjetio krenuo bi dalje ravno...
(zanimljivo je bilo da sam mogao samo ici ravno jer sam imao oko 1m sirine brjega da ne padnem ljevo i desno i samo ici uzbrdo...
Cesto bi osjetio da je provalija brjega ispred mene i okrenuo bi se ravnu da nastavim dalje...sve sam bio izgublojeniji i poceo sam puzati vec po zemlji jako nisko samo da osjetim dis sam... e onda je pocelo biti jos gore...

Kako sam puzao polako ispipavao svaki centimetar tla skuzio sam da idem u krug i da stalno nalazima na iste prepreke...
a siguran sam da se krecem prema pravom smjeru jer bi vec pao s brjega...
U tom trenutku sam osjetio veliku beznadnost i ocaj...vrteci se u krug barem nekoliko sati razmisljao sam...

(jadni demoni i sva bica tame njima je sigurno tak...zive u tami potpuno sljepi krecu se prema nekom izvoru energije koja im moze dati malo nade...
krecu se prema nekome bilokome ko ima malo vise ljubavi i svjetla u sebi...
Razmisljao sam i osjecao kolko im je tesko kad moraju u tami puzati i traziti izlaz potpuno izgubljeni i vrtiti se u krug u nadi da nadju malo svjetla ljubavi...
plakao sam i bio sam najgore ikad u zivotu u poptunom beznadju...)

U trenutku popunog beznadja i tame i izgubljenosti razmisljao sam...ok sigurno je vec i noc ko zna kolko sam tu dugo izlaza nema a sljep sam...nemaizlaza jedino da krepam ili vjecno ostanem tu...
stvarno nea izlaza osim da mi neko pomogne svojom ljubavi da mi pokaze put...
I u tom trenutku mene bljesnulo mi je svjetlo u tami... skinuo sam povez i pogledao oko sebe...
Vidio sam da sam tocno na sredini brjega i da je jos ostalo nekoliko drva na putu do izlaza...
(svatio sam da je u tom trenutku sve izokrenuto od pocetka ljeva strana mozga sad je bila desna... )

svativsi to opet sam zatvorio oci i nastavio izaci iz tog brjega...svak drvo na putu osjetio sam ko neku prepreku u sebi i prihvatio tu prepreku i prosao ju...izasao van i nastavio put doma


I spoznaja nakon toga koju sam dobio je bila da je suma najveca metafora nasg JA...u tami koja je nas ego mi ne vidimo u sto se udaramo i koje su prepreke... ali kad prihvatimo tamu mi nadjemo svjetlo i pocinjemo jasno vidjeti svu ljepotu naseg pravog JA koju ne vidimo u tami...

Sva bica rade isto...dobro i zlo ne postoji svi samo traze ljubav da nadju jednu istinu...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 16:22   #2
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 16:30   #3
ne bas....
Ali mozda se nekome bude dalo procitati mozda neko voli duge postove...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 16:54   #4
Volim duge postove,iako procijenim vec na pocetku jel se isplati citati do kraja,tvoj je zanimljiv u svakom slucaju
Zanimljivo da se to bas u sumi dogodilo,mogao je biti slucaj da se dogodi u bilo kojem mjestu gdje je napuceno ili zgusnuto bilo predmetima ili zivim bicima,but I guess da nasi demoni se ne mogu pokazati ukoliko nismo mi sami,a suma i drvece su prirodno okruzenje u kojem im nista ne moze smetati.
Poprilicno sam uvjeren da sve i da je bilo puno ljudi oko tebe desilo bi se nesto kad nitko ne gleda
Svatko ima neke svoje prepreke, unutarnje i vanjske, s kojima se suocava podsvjesno ili svjesno.Obicno su podsvjesni puno gori jer ne zelimo prihvatiti da su tu ili jos gora varijanta kad ne znamo da postoje i pravimo se da ih nema a stvaraju nam probleme.
RZK Constanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 17:46   #5
Demoni i sva ta bica su principi ljudskih slabosti energije na koje se nakupljaju nase misli i osjecaji...naravno postoje i prema ovliku kojem ga ljudska percepcija stvori...

i ono dok neznas tko su onda us uvjek oni u tebi svako sam...a i za svaki problem je tak...ruzna stvar dok se ne prihvati i pogleda i s druge strane
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 18:16   #6
Tama je samo druga strana svijetlosti.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 18:24   #7
Upravo to...tama i svjetlost su isto i jedno samo treba to svatiti
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 21:31   #8
tama sluzi da bi se ljubav mogla manifestirati, inace ne sluzi nicem vise. a demoni? postoje itekako, bio sam siguran da ne postoje sve dok se jedan nije nacrtao ispred mene i poceo 'pricati'

a curica od 4 godine zbog tog bica bila kriticno.

reko i kako se zove, bilo nas 20 u prostoriji.

sad je curica dobro
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 10:11   #9
Demoni i ta bica su samo oblici energije i ne funkcioniraju onak kak sfi ocekuju i misle...
Makar ak ljudi vjeruju da tak funkcioniraju onda i budu oni im svojom percepcijom daju svu snagu...

Zamisli demone i sva ta bica ko neku drugu razinu svjesti...koja dok udje u nekoga uhvati se za nekoga u mozgu pokrece nove neuroloske centre koje covjek prije nikad nije koristil...

Zamisli da to mozes na umjetni nacin sa raznim drogama i stimulansima...ista stvar
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 10:28   #10
nadovezat ću se s dva citata o svjetlu i tami:

Majstor i Margarita, razgovor Wolanda i Levi Mateja:

W: Ako si došao k meni, zašto me nisi pozdravio, bivši skupljaču poreza? — progovorio je grubo Woland.
LM: Zato što neću da ti poželim zdravlje — drsko je od govorio došljak.
W: Ali ćeš se s time morati pomiriti — suprotstavio se Woland i podsmijeh je iskrivio njegova usta — još se nisi pravo ni pojavio na krovu, a već si učinio glupost, i ja ću ti reći u čemu se ona sastoji — u tvojim intonacijama. Ti si izgovorio svoje riječi kao da ne priznaješ sjene a tako đer ni zla. Budi tako dobar i zamisli se nad pitanjem: što bi činilo tvoje dobro kad ne bi postojalo zlo, i kako bi iz gledala zemlja kad bi s nje nestale sjene? Sjene nastaju od ljudi i predmeta. Evo sjene moga mača. Ali postoje i sjene drveća i živih bića. Zar hoćeš opljačkati cijelu zemaljsku kuglu i odnijeti s nje cjelokupno drveće i sve živo radi tvo je fantazije da uživaš u golom svjetlu? Ti si glup.

drugi je iz Game of Thronesa, ali i zbilja pametan:
Shadows do not belong in the dark, they are servants of the light.
proksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 10:58   #11
Da to je to nijedna dualnist nemoze postojati sama za sebe bez druge njezine suprotnosti...
Jedno bez drugoga je samo iluzija bezizlazna...
Da je samo svjetlo bili bi sljepi...isto da je samo tama bili bi sljepi...

Jedino u ljubavi izmedju svih dualnosti se manifestira nesto...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 11:05   #12
dualnost je nešto ljudima inherentno i prirodno.
to je prije svega tjelesno iskustvo: lijevo-desno, gore-dolje, crno-bijelo, dobro-loše.. ova posljednja dualnost općenito u prirodi ne postoji, jer i mala srnica dok žvače travu ili neku biljku ju uništava i djeluje kao predator.
dobro-loše je čovjek sam oblikovao prema utjecaju pojavnosti na sebe, ali i prema onome što ga izdvaja od životinjskog svijeta, a to je savjest.
ove dualnosti su razlog zašto je ljudima tako teško shvatiti Boga. Bog nema svoj negativ i to nam je teško pojmljivo.
u demone ne ulazim jer o tematici ne znam dovoljno, tj još mi se nije posložilo u razmišljanjima
proksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 11:13   #13
Pa upravo to...jedino je ljudska svjest pocela stvarati dualne razdore...u univerzumu je sve jedno sve dualnosti su jedno i niko ne sudi nikome sve je onakvo kakvo je...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 21:46   #14
A ja bi na tvom si mjestu otvorila wifi na mobu i gps da nek me odvede natrag do doma. A on je zmirecki nasao put iz sume. Ahahahhah
tryingtoholdon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 21:53   #15
Quote:
tryingtoholdon kaže: Pogledaj post
A ja bi na tvom si mjestu otvorila wifi na mobu i gps da nek me odvede natrag do doma. A on je zmirecki nasao put iz sume. Ahahahhah
Badava ti mob u sumi nema signala na nekim mjestima pa makar na sljemenu... a i ne nosim mob nikad u sumu...

Ponekad te sva moguca tehnologija izda...i ovisis samo o sebi ili ak ti neko pomogne
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 14:55   #16
OPREZ!!
Ne čitati priču sa vrha! To je demonski trik ulaska u ljudsku podsvijest!
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 15:38   #17
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
OPREZ!!
Ne čitati priču sa vrha! To je demonski trik ulaska u ljudsku podsvijest!
Ne razumijem, zašto?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 18:13   #18
Nikakav trik nije samo su neki ljudi malo ljeni da procitaju od vrha...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 16:41   #19
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ne razumijem, zašto?
I bolje da ne razumiš.
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 20:13   #20
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
I bolje da ne razumiš.
Objasni di je tocno trik u tome osim kaj samo prema sebi mozes suditi i prema svojem iskustvu i svojoj slabosti uma koja je podlozna da te demoni opsjedaju...

Ak te iz ovoga nekej uspije opsjednuti onda stvarno svaka ti cast...imas najslabiji um is snagu volje koji sam ikad vidjel...

A ak si jaci od toga to te nebi ni smetalo ni nebi imal potrebe komentirati na ovo iz svojeg gledista slabosti...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.